Natječaj za božićnu horor priču

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Natječaj za božićnu horor priču

Post by HorrorHR » 14 Dec 2006, 17:45

Panonius Magazin ( http://www.panonius.com ) poziva sve kreativce na natječaj za kratku horor priču. Prijaviti se mogu svi koji žele, a rok prijave je do 20. prosinca.

Traženi parametri:

Žanr - horor
Vrijeme radnje - sadašnjost (12. mjesec, predbožićno vrijeme)
Mjesto radnje - Osijek
Maksimalno dvije kartice teksta
Žiri Panonius Magazina izabrati će tri najbolje priče i objaviti ih te dodijeliti nagrade 23. prosinca 2006.

Udruga Panonius je novoosnovana organizacija čija je misija promicanje informatičke i internet kulture u Osijeku i okolici, organizacija humanitarnih akcija, predavanja, izleta, i raznih susreta. Panonius Magazin je osnovan sa ciljem promoviranja i praćenje kulturnih događaja koja se odvijaju u gradu Osijeku ali i šire.

Priče šaljite na: redakcija(at)panonius.com


Izvor http://www.nosf.net

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 14 Dec 2006, 18:12

Evo ti jedna brzinska:

Mujo je kopao nos kad ga je nešto odjednom ugrizlo za prst. :lol:
Krv je moje svjetlo i moja tama.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 14 Dec 2006, 18:45

Zombiemachine wrote:Evo ti jedna brzinska:

Mujo je kopao nos kad ga je nešto odjednom ugrizlo za prst. :lol:
Čitaj pravila, fali ti obavezno mjesto radnje, dakle:

Mujo je kopao nos u centru Osijeka kad ga je nešto odjednom ugrizlo za prst. :D

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 14 Dec 2006, 19:02

Ispravak netočnog navoda uvažen.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Dec 2006, 19:09

constantine bi mogao neku svoju pricu prebaciti u osijek i osvojiti nagradu :wink: :lol: :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 Dec 2006, 20:09

Hm, da vidimo. Napisati ću priču o živoj purici ljudožderki koja je oživjela u trbuhu obitelji i pojela ih iznutra na božić. :lol: :lol:

Hm, interesira me natječaj, samo mi treba naravno ideja, bolja od ove prve. :lol: Hm, fora za djedom mrazom ubojicem je istrošena.

Hm, kako izmisliti tako kratku horor priču? Mislio sam o nekome tko ostane preko božića zatvoren, ali i to je isforsirano.

Vukodlaci, vampiri, zombiji, vještice, nekromanti - mislite da obadvoje mogu stati na dvije stranice? :lol: :lol:

A i teško da bi svoje priče mogao prebaciti u Osijek, prvo zato što ne znam kako izgleda, a drugo preduge su.

Ma ako smislim nešto, staviti ću ideju tu i pokušati ju napisati.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Dec 2006, 20:37

Btw koliko je to dvije kartice teksta? Koliko znakova? Nikad nisam to znao ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 Dec 2006, 21:43

HorrorHR wrote:Btw koliko je to dvije kartice teksta? Koliko znakova? Nikad nisam to znao ;)
Hvala ti što si me pretekao. I ja sam htio pitati, ali mi bi bilo neugodno. :oops: :lol: :lol:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Dec 2006, 23:24

Evo našao sam:

1 kartica teksta = 1800 znakova (uključuje slova, razmake, interpunkcije, sve ukatko)

Trebalo bi to u wordu biti ono "characters with spaces".

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 15 Dec 2006, 09:42

znači, 3600 znakova. Hm, teško da mogu napraviti tako kratku priču.... :lol: 8)

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 15 Dec 2006, 10:30

probajte priču o uvoženim božićnim drvcima, koja su došla iz nekog radioaktivnog kraja, i onda u svakom domu počnu stanarima buditi seksualno agresivne želje, pa se ljudi počinju seksat i ubijat na brutalan način.... i onda istaknete jednoga savjesnoga ateista, koji ne vjeruje u božić i koji pokušava ljudima "propovijedat" svoju "vjeru" i koji nije kupio drvce... on postaje "sveti" ratnik svoje vjere protiv poludjelih seksualnih kršćanskih pogana.... i naravno, na kraju ga master drvce, koje se pretvori u divovsku biljku mesožderku pojede i ispljune njegove ostatke, koje će preostali seksualni manijaci objesiti na dotično drvce i napraviti pravi božićni štimung sa ostatcima "nevjernika".....


imate seksualni delikt, nasilje, kršćansku diskriminaciju i ekološki antiindustrijalnu propagandu.... i naravno, gory elemente... eto, već vidim oscara :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 15 Dec 2006, 12:02

pain_of_salvation wrote:probajte priču o uvoženim božićnim drvcima, koja su došla iz nekog radioaktivnog kraja, i onda u svakom domu počnu stanarima buditi seksualno agresivne želje, pa se ljudi počinju seksat i ubijat na brutalan način.... i onda istaknete jednoga savjesnoga ateista, koji ne vjeruje u božić i koji pokušava ljudima "propovijedat" svoju "vjeru" i koji nije kupio drvce... on postaje "sveti" ratnik svoje vjere protiv poludjelih seksualnih kršćanskih pogana.... i naravno, na kraju ga master drvce, koje se pretvori u divovsku biljku mesožderku pojede i ispljune njegove ostatke, koje će preostali seksualni manijaci objesiti na dotično drvce i napraviti pravi božićni štimung sa ostatcima "nevjernika".....


imate seksualni delikt, nasilje, kršćansku diskriminaciju i ekološki antiindustrijalnu propagandu.... i naravno, gory elemente... eto, već vidim oscara :D
Ja bi to čak mogao i napisati, ali teško za tih 3600 znakova. To je skoro jedna stranica... :wink: Makar, ako mi daš dozvolu, mogu pokušati. :wink:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 Dec 2006, 12:19

Ajde daj mu dopuštenje da obradi tvoju cronenbergovsku ideju - da vidimo kako se john_constantine snalazi u ovakvim izazovima :wink:

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 15 Dec 2006, 12:40

možeš slobodno... al ako se proslavi, oću story by i moje ime :D

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 15 Dec 2006, 12:41

inače, šta se tiče priča, ja sam iznimno kreativan, samo imam problema sa pisanjem, jer jednostavno nemam volje pretakat ideje na papir... ali u glavi imam boleština.... navodno i jako dobro pišem (barem profesori tako kažu), ali sam way too lijen... no, kad bi mogao nekome servirati ideje, a on da ih onda napiše, to bi bilo perfect :) mislim da bi se dala sredit kakva suradnja, ne?

Post Reply