Stiže NEKRONOMIKON!

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by The Undertaker » 04 Dec 2008, 15:20

Evo i nekoliko sličica koje nisam jutros uspeo da okačim jer mi je nestala električna energija :chainsaw:

Image
Image
Image

A evo i odgovora na ovo pitanje
e da i zanima me kako je preveo cthulhu i nyalarthotep, pa ak ko zna nek mi javi
Image
:)
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by The Undertaker » 23 Dec 2008, 08:03

Deimos wrote:e da i zanima me kako je preveo cthulhu i nyalarthotep, pa ak ko zna nek mi javi
ah, nema dream quest of unknown kaddath
1. evo citata iz knjige:
"Jedini izuzetak je famozni 'Ktulu' - uprkos detaljnim Lavkraftovim instrukcijama u jednom pismu, prema kojima bi ljudskom jeziku najpribližniji izgovor bio Kh'lulu - autor knjige odlučio je da zadrži univerzalno ustaljeni izgovor - Ktulu."
2. "Kaddath"-a nema jer je to roman. Inače, pitao sam Dejana Ognjanovića da li je u planu izdavanje još nekih priča i on mi je rekao da će najverovatnije do kraja 2009. godine izaći "Nekronomikon 2" u kome će verovatno biti objavljena tri romana: "Kaddath", "U planinama ludila" i "Slučaj Č.D. Vorda"...
3. knjiga je predobra, čak sam noćas imao i horor san, verovatno inspirisan njom. :lol:
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 23 Dec 2008, 12:21

bilo bi super kad bi neko imao volje staviti sve priče u jedan necronomicon, je da bi mu cijena bila poveća ali to bi se isplatilo kupiti

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 23 Dec 2008, 13:12

ja imam stari engleski Necronomicon :P

EDIT; i inace kolko ja znam pravi Necronomicon odakle ime i potjece je jedna knjiga Crne Magije za koju se kaze da je nestalo i nezna se da li je uopce postojala.
a ove danas brije idu na price.....ccc :twisted:
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 24 Dec 2008, 09:18

Cannibalist wrote:ja imam stari engleski Necronomicon :P

EDIT; i inace kolko ja znam pravi Necronomicon odakle ime i potjece je jedna knjiga Crne Magije za koju se kaze da je nestalo i nezna se da li je uopce postojala.
a ove danas brije idu na price.....ccc :twisted:
inače kolko znaš je krivo. ne postoji pravi necronomicon, izmislio ga je lovecraft. po njemu, napisao ga je "mad Arab" abdul al-azhred (ne znam dal sam točno napisao), i postoji samo par njih od kojih je jedan na miskatonic university

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 24 Dec 2008, 11:03

Deimos wrote:
Cannibalist wrote:ja imam stari engleski Necronomicon :P

EDIT; i inace kolko ja znam pravi Necronomicon odakle ime i potjece je jedna knjiga Crne Magije za koju se kaze da je nestalo i nezna se da li je uopce postojala.
a ove danas brije idu na price.....ccc :twisted:
inače kolko znaš je krivo. ne postoji pravi necronomicon, izmislio ga je lovecraft. po njemu, napisao ga je "mad Arab" abdul al-azhred (ne znam dal sam točno napisao), i postoji samo par njih od kojih je jedan na miskatonic university
whatever....svaka cast na ovome, no bolja su mi kultna djela sto se tice masonstva itd.
"Six strings to cover fear..."

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 25 Dec 2008, 14:19

Možda te zbunila pozamašna količina hoax Necronomicona kojih ima i u knjižarama i online. Najpoznatiji je Simonov Necronomicon, Simon je u biti pseudonim dvojice ili više autora, a cijeli projekt je ostvaren u vrijeme vrhunca popularnosti okultizma kao nekakav grimuar, napabirčen malo od sumerana, malo odosvuda, i više u stilu Derlethovih imitacija Lovecrafta nego samog Lovecrafta.
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 29 Dec 2008, 12:01

kaj bi u biti bilo u "pravom" necronomiconu? priče o R'yleh-u, o "great old ones" i pitaj boga o čemu još. sam Lovecraft nije previše opisivao sadržaj ili velićinu knjige, a sudeći po svemu, najveća moć joj je da prizove "old ones", ako se sjećam dobro

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 29 Dec 2008, 12:04

Deimos wrote:kaj bi u biti bilo u "pravom" necronomiconu? priče o R'yleh-u, o "great old ones" i pitaj boga o čemu još. sam Lovecraft nije previše opisivao sadržaj ili velićinu knjige, a sudeći po svemu, najveća moć joj je da prizove "old ones", ako se sjećam dobro
je. to se najbolje vidi u "dunwich horror" priči kada wilbur provali u knjižnicu kako bi ga ukrao da prizove ono nešto (zaboravio sam kak se zove) ispod brda.

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 30 Dec 2008, 15:50

Pa Simonov Necronomicon i služi prizivanju Elder Gods , sistem vrata je iz Kabale, samo izokrenut. Tko zna kuda bi tima vratima došao... :wink:
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

nekkrogotzmija
Posts: 1
Joined: 16 Jan 2009, 05:35
Location: Novi Sad

nekronomikon

Post by nekkrogotzmija » 16 Jan 2009, 05:40

knjiga je odrađena odlično. nemam zamerke. :klapklap: :klapklap: :klapklap: :klapklap: :klapklap: :klapklap: :klapklap:

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 27 Apr 2009, 08:41

Nekronomikon je stigao u Profilovu knjižaru u Zagrebu, evo ga na odeljenju stripova:

Image

Ima li nekog iz Zagreba tko bi bio tako ljubazan da mi ga kupi i pošalji? Plaćam sve troškove, a o nagrade dogovorit ćemo se ;)
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 12 Jun 2009, 11:41

just me wrote:Pa Simonov Necronomicon i služi prizivanju Elder Gods , sistem vrata je iz Kabale, samo izokrenut. Tko zna kuda bi tima vratima došao... :wink:
mislis 72 demona goetije? ili nakobnih entiteta? btw, kolko ja znam kabala nije nista lose, drvo zivota i taj sistem sa 10 seraphina, sto bi bio onda izokrenut?
"Six strings to cover fear..."

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 13 Jun 2009, 20:29

Pa, u Simonovu Necronomiconu umjesto Tree of Life imaš Tree of Death, a čak ni to nije ispravno, već prije njegova "dumbed down" verzija. Pa ti šeći takvim vratima...

No, zanemarili smo stvarno sjajni Nekronomikon iz naslovnog posta.
Kao prvo, užitak je čitati iz ovako opremljene knjige.
I moram posebno pohvaliti prijevode, a Lovecrafta prijevoditi nije lak poduhvat.
BTW (još malo off-topica ), priređivač Nekronomikona Dejan Ognjanović je friško magistrirao. Iako na Miskatonic University on je već odavno akademik.

Osim priča. knjiga sadrži ekskluzivne samo za tu priliku priređene: uvod, opširan pogovor o Lovecraftu kao piscu i njegovu utjecaju na horor kao žanr, biografiju, anotirana bibliografiju, opširne komentare o imenima, mjestima, bogovima i drugim entitetima iz priča (sve je to djelo Dejana Ognjanovića).
Posebno mi je dopao prijevod "Senke nad Insmutom".
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Jun 2009, 20:48

gdje se to može nabaviti?
Michel puši karu.

Post Reply