I am Legend

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

I am Legend

Post by juriel » 30 Oct 2008, 09:14

Koliko je knjiga prehebena toliko je film loš! Kao prvo u knjizi su vampiri (neživi i živi) koji stalno opsjedaju kuću glavnog lika... Dio sa psom je izvrsno odrađen i kroz cijelu knjigu se osjeća agonija i ludilo glavnog lika ( Will Smith nimalo nije pasao za ulogu debelog neobrijanog bijelca koji se pola knjige samo opija) a da ne pričam o izvanrednom kraju (ni sličnom filmu) zbog čega uopće saznajemo zašto se knjiga zove I am Legend. Sve u svemu ovo pročitajte, isplati se... nećete više imat želju nikad pogledat taj jadan filmić...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: I am Legend

Post by A$H » 30 Oct 2008, 11:06

je istina knjiga je odlicna..ni jedan od filmova koji su do sad napravljeni po njoj (mislim 4) nije uspio knjigu adaptirat na pravi nacin.. :cry:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 Oct 2008, 11:12

koliko je knjiga slična s filmom "last man on earth" s vincentom priceom?
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 30 Oct 2008, 11:18

The Last Man on Earth je za sad najvjerniji knjizi..iako ni to nije bas to..

npr. krajevi su drugaciji..ime glavnog lika je drugacije ak se dobro sjecam..kao i njegova profesija..isto mislim da u filmu ne objasnjavaju odakle je potekla zaraza..
Last edited by A$H on 30 Oct 2008, 11:19, edited 1 time in total.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 Oct 2008, 11:19

ima li se ta knjiga gdje za nabavit u zagrebu, a da je na engleskom
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 30 Oct 2008, 11:20

najvjerovatnije Algoritam..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 30 Oct 2008, 16:52

maddjuro wrote:ima li se ta knjiga gdje za nabavit u zagrebu, a da je na engleskom
79 kn, algoritam. i profil.

i da, knjiga me iskreno odusevila. nisam ocekivala nista osobito posebno s obzirom na to da mi ni the last man on earth ni omega man, a ni i am legend nisu posebno sjeli. u biti, onaj prvi je najbolji i nekako najvise pase po samom ugodaju, ali knjiga zaista nadilazi filmske adaptacije.
sam kraj ima posebnu car i vecina dogadaja opisanih u knizi puno vise dobiva na ozbiljnosti i dubini.

doduse, vec mi lagano postaje besmisleno kvocanje oko toga kako je film ispao los, kako je to u knjizi bilo tako i tako...
pa u vecini slucajeva je u velikoj mjeri prisutna redateljeva sloboda i apsolutno mi ne smeta. ne gledam film kako bih sebi olaksala sate utrosene u citanje knjige, nego ga gledam samo kao film, dok knjigu vise cijenim i dozivljavam je kao zasebnu cjelinu, te ne volim usporedivati jedno s drugim.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 Oct 2008, 16:57

elrania wrote:
maddjuro wrote:ima li se ta knjiga gdje za nabavit u zagrebu, a da je na engleskom
79 kn, algoritam. i profil.

i da, knjiga me iskreno odusevila. nisam ocekivala nista osobito posebno s obzirom na to da mi ni the last man on earth ni omega man, a ni i am legend nisu posebno sjeli. u biti, onaj prvi je najbolji i nekako najvise pase po samom ugodaju, ali knjiga zaista nadilazi filmske adaptacije.
sam kraj ima posebnu car i vecina dogadaja opisanih u knizi puno vise dobiva na ozbiljnosti i dubini.

doduse, vec mi lagano postaje besmisleno kvocanje oko toga kako je film ispao los, kako je to u knjizi bilo tako i tako...
pa u vecini slucajeva je u velikoj mjeri prisutna redateljeva sloboda i apsolutno mi ne smeta. ne gledam film kako bih sebi olaksala sate utrosene u citanje knjige, nego ga gledam samo kao film, dok knjigu vise cijenim i dozivljavam je kao zasebnu cjelinu, te ne volim usporedivati jedno s drugim.
thanx, sutra se možda po to zaletim
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 30 Oct 2008, 17:36

knjiga predobra. još bi preporučio i Hell house od mathesona

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 Oct 2008, 18:05

Deimos wrote:knjiga predobra. još bi preporučio i Hell house od mathesona
jednog dana, sad moram pročitat one knjige koje sam dobio za rođendan, pa onda idem s dalnjim štivom
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 31 Oct 2008, 12:16

kupih ovo;
sad u algoritmu ima dosta horror štiva, za siću
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 31 Oct 2008, 12:21

do danas traje taj halloween popust tamo
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply