Strip "HOROR"

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Strip "HOROR"

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 13:07

Spomenuo sam ovaj strip u threadu oko Dylan Doga, ali čisto da tamo ne offtopiciram. Ovaj strip je izlaziio negdje ili krajem osamdesetih ili u samom početku devedesetih. Ipak mislim da je bilo to u osamdesetima, jer nekako devedestih u svo sranje što se dešavalo nevjerujem da je netko išao sa časopisom koji se zove HOROR. Format stripa je bio malo veći, mislim ili A4 ili čak malo više. Koliko se ja sjećam bilo je oko 60-100 stranica (negdje u sredini) i svaki broj je imao više stripova.

Imao sam tada par komada, ali samo se jednoga sjećam. Znam da je imao par priča: jedna o grofu drakuli koja me totalno psyched out u to vrijeme (znam da se drakula budio iz nekog kovčega na dnu stepenica nekakvog mini dvorca), pa jedna obrada House of Waxa i jedna pričica o nekakvim voodoo zombijima.

Dali je netko čitao HOROR? Dali netko slučajno ima koji broj? Bilo kakve informacije o ovome su much appreciated...

User avatar
Mysterio
Posts: 10
Joined: 08 Oct 2006, 22:10

čuo i vidio

Post by Mysterio » 09 Oct 2006, 14:26

Dogodilo se to da sam među starim stripovima uključujući i alan forda naletio i na horror i to 5-6 komada.Strip je prejak ,priče su onako dosta dobre i crteži su ok.Što se tiče Dylan Doga i on je isto odličan i malo bolestan po onome što sam vidio u nekim izdanjima hehehehehehe tipa ružičasti zec s motornom pilom
?????The Unknown?????

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 09 Oct 2006, 15:52

Imao sam ja doma par brojeva, ali ih sad više nigdje ne mogu nači. Da bio je taj Dracula unutra, pa njegova kćer, Blade, ali onaj prvi, još nije nosio fancy šmancy obleku, a bilo je i ovak nekih zasebnih horror pričica.
Treba pogledati u MC-u, dali možda među onim starim stripoivima, tipa stipoteka i sl. možda ima koji broj Horrora. :wink:

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 16:38

Evo ovdje možeš kupiti neke brojeve. Nije da su baš jeftini.

http://www.stripovi.org/index.php?main_ ... word=horor

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 18:53

Vorador wrote:Evo ovdje možeš kupiti neke brojeve. Nije da su baš jeftini.

http://www.stripovi.org/index.php?main_ ... word=horor
Vorador: svaka čast! Thanks na linku, za ovakve uspomene iz djetinjstva cijena nije važna. Jebeno thanks...

Jel inale netko naručivao kada sa ovog stripovi.com? Sve u redu?

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 19:10

HorrorHR wrote:
Vorador wrote:Evo ovdje možeš kupiti neke brojeve. Nije da su baš jeftini.

http://www.stripovi.org/index.php?main_ ... word=horor
Vorador: svaka čast! Thanks na linku, za ovakve uspomene iz djetinjstva cijena nije važna. Jebeno thanks...

Jel inale netko naručivao kada sa ovog stripovi.com? Sve u redu?
Sa stripovi.org nisam nikada ali sam uvjeren da je 100% sigurno i da nemaš brige.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 19:12

Uostalom čini mi se da možeš plaćati pouzećem tak da ono...

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 09 Oct 2006, 19:39

Ako se dobro secam, Horor je bio specijalno izdanje Eksa. Citao sam par epizoda sa zombijima i drakulom, valjda. Nije bilo lose.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 19:41

HorrorHR wrote:
Vorador wrote:Evo ovdje možeš kupiti neke brojeve. Nije da su baš jeftini.

http://www.stripovi.org/index.php?main_ ... word=horor
Vorador: svaka čast! Thanks na linku, za ovakve uspomene iz djetinjstva cijena nije važna. Jebeno thanks...

Jel inale netko naručivao kada sa ovog stripovi.com? Sve u redu?
Btw ulogiraj se na http://www.stripovi.com/ da možeš prisustvovati aukcijama. Neki tip ih prodaje za 7 kn komad pa mislim da ti se više isplati... :)

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Oct 2006, 12:24

imam doma neke brojeve...davno je to bilo..uglavnom fora priće...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 11 Nov 2006, 02:11

horror mi je bio prvi strip koji sam nabavio :), još se mutno sjećam velikog formata, detaljnog artworka i naslovnica koje je crtao Boris Valejo ako se ne varam.. (80´stil sa naglašenim muskulaturama :)) i storylineovi su bili sasvim ok kolko se sjećam.. Drakula i njegova bliža rodbina, zombiji u močvarama New Orleansa itd...

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Nov 2006, 11:28

To je bio jak strip. Čudovište iz močvare mi je bilo super a i Vampir i Zombi nisu bili loši.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 11 Nov 2006, 11:45

hehe.. da, čudovište iz močvare je isto bilo u jednom broju. bila je i jedna epizoda swamp thing vs frankenstein ako me pamćenje dobro služi. :D

pinhead.bih
Posts: 49
Joined: 27 Nov 2006, 17:34
Location: BIH
Contact:

EKS HORROR

Post by pinhead.bih » 27 Nov 2006, 19:33

Strip horror je izlazio u eks stripu kao posebno izdanje izdvač je bilo štamparsko preduzeće "dečje novine" Gornji Milanovac,objavljeno je nekih tridesetak brojeva a po sadržaju su bili različiti tako da su tu bili drakula,lilith,blade,zombie,man thing,priče iz skripte...Ja lično posjedujem prvih 20 brojeva a kod nas u Tuzli(BIH) ih nije pretjerano teško nabaviti a ja sam neke od brojeva plaćao po cijeni od 1km što je negdje oko 3,9kuna a to nije skupo.Poglati na stranici stripovi.com link darkwood to je oficijelna prodavaonica stripova i tamo možete naći sve!!!
CREATURE FROM MIDIAN LAND

User avatar
Horrorist
Posts: 226
Joined: 23 Sep 2007, 14:57

Stripovi Horror

Post by Horrorist » 26 May 2008, 16:11

Ako nekoga još zanima:

http://www.njuskalo.hr/oglas95744

Prodajem!
When there is no more rooom in hell, the dead will walk the earth!

Post Reply