Dampyr

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Dampyr

Post by Mairosu » 21 Oct 2008, 03:07

Cita neko ?

Meni je ovo skroz svez i zabavan strip...nema onu pseudofilozofsku dubinu Dylana, ali je onako, up-front horror zezanje. Kupujem ga redovno u veseli cetvrtak ediciji (oni hrvatski u tvrdom povezu su malo mnogo skupi kad uporedis), i sasvim mi je korektan, moram reci.

Za sada najbolje epizode meni kada se jure sa onim uberdemonom u juznoj Africi.
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 21 Oct 2008, 05:51

je, mislio sam nabaviti cijelu kolekciju za 700 kn, ali nikako, nisam uopće čitao strip. Naslovnice su dobre, ali sama radnja mi baš nije nešto interesatna da bi dao tolike novce.
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 21 Oct 2008, 08:02

Odlican strip..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 21 Oct 2008, 16:07

Iman svih 8 knjiga Bookglobea i Strip agenta, sad bi brzo tribalo idućih 8. Naravno, prezadovoljan san stripon, pravi akcijski horror, pročitaj još i Magičnog vjetra, western horror, također čudo od stripa.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 21 Oct 2008, 16:19

moje su prve dvije IDW americko izdanje, a ostalo je u 7 knjiga od Strip Agenta..stvarno se nadam da ce ubrzo jos 4 knjige izac..jer ga vec dosta dugo nema.. :?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 21 Oct 2008, 16:33

A$H wrote:moje su prve dvije IDW americko izdanje, a ostalo je u 7 knjiga od Strip Agenta..stvarno se nadam da ce ubrzo jos 4 knjige izac..jer ga vec dosta dugo nema.. :?


Najavljeno ih je čak 8 novih, valjda zbog straha od konkurencije Veselog četvrtka.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 21 Oct 2008, 16:44

ja sretan...treba pocet sparat.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 21 Oct 2008, 16:57

e magico vento mi se baš najviše dopao, makar je preseravanje one recenzije na stripovi.com, ali opet, previsoke su cijene da bi to išao nabaviti. Posudim u knjižnici kada opet poželim to pročitati.
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 21 Oct 2008, 16:59

john_constantine wrote:e magico vento mi se baš najviše dopao, makar je preseravanje one recenzije na stripovi.com, ali opet, previsoke su cijene da bi to išao nabaviti. Posudim u knjižnici kada opet poželim to pročitati.


Sad ga nastavlja izdavat sprski izdavač Sfera od 14. broja mislin (di je već sta System comics) i ka i ostale srpkse stripove, tribalo bi ih bit u Libellusu, pa tu moš kupit, ovi od Libellusa su zbilja preskupi, al eto, bar su puno naprid stigli pa nastavljan kupovat.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 21 Oct 2008, 17:15

ionako nemam kaj citat mogao bi se sad zaletit do libellusa po taj strip.. :lol:

znaci kaj je izaslo do sad od njega?

16 knjiga ima libellus..dalje?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 21 Oct 2008, 18:06

A$H wrote:ionako nemam kaj citat mogao bi se sad zaletit do libellusa po taj strip.. :lol:

znaci kaj je izaslo do sad od njega?

16 knjiga ima libellus..dalje?


Prvih 15 je izda System comics (od toga je prvih 7 bilo SC a kasnije su i oni reprintani u HC ka i ostali) i dosad su izašla 4 broja (dakle od 16. do 19.) od Sfere, novog izdavača, i mislin da nije HC već samo malo tvrđi SC, i ide na kioske u Srbiji, uglavnom raspitaj se još u Libellusu, jer ti nisan siguran.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 21 Oct 2008, 19:17

eto uzeo par u Libellusu da vidim kakav je..ako mi se svidi onda cu nastavit dalje.. :)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 21 Oct 2008, 21:21

A$H wrote:eto uzeo par u Libellusu da vidim kakav je..ako mi se svidi onda cu nastavit dalje.. :)


Ako ti se i ne svidi toliko u početku, nije to ništa čudno, priče često završavaju naglo i znaju ostavit pomalo gorak okus, al viruj mi, tamo oko 15. epizode kreću najbolje priče koje se usuđujen nazvat remek-djelima devete umjetnosti.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 21 Oct 2008, 22:32

Ghostface wrote:
A$H wrote:eto uzeo par u Libellusu da vidim kakav je..ako mi se svidi onda cu nastavit dalje.. :)


Ako ti se i ne svidi toliko u početku, nije to ništa čudno, priče često završavaju naglo i znaju ostavit pomalo gorak okus, al viruj mi, tamo oko 15. epizode kreću najbolje priče koje se usuđujen nazvat remek-djelima devete umjetnosti.
nije li dampyr tek do 9 izašao s veselim četvrtkom?
a ne sjećam se d aje to ranije izlazilo u nas
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 21 Oct 2008, 22:56

maddjuro wrote:
Ghostface wrote:
A$H wrote:eto uzeo par u Libellusu da vidim kakav je..ako mi se svidi onda cu nastavit dalje.. :)


Ako ti se i ne svidi toliko u početku, nije to ništa čudno, priče često završavaju naglo i znaju ostavit pomalo gorak okus, al viruj mi, tamo oko 15. epizode kreću najbolje priče koje se usuđujen nazvat remek-djelima devete umjetnosti.
nije li dampyr tek do 9 izašao s veselim četvrtkom?
a ne sjećam se d aje to ranije izlazilo u nas


Izdava ga je puno prije Bookglobe u obliku tvrdoukoričenih knjiga sa po dvije epizode u svakoj knjizi. Bookglobe je izda prve 4 knjige, dakle 8 brojeva, a druge 4 je preuzela sestrinska tvrtka Strip agent. Te knjige možeš nabavit samo u strip knjižarama, nema ih na kioscima, tako da vjerojatno zato nisi čuja za njih prije, mada je opet bilo reklama po Bookglobeovim strip kisocima poput Garfielda ili Wonder Cityja.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply