Fear street- R. L. Stine

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Fear street- R. L. Stine

Post by Scarface » 13 Sep 2008, 02:37

Jeste upoznati s ovim teen horror/triler serijalom? Autor, Robert Lawrence Stine je poznati pisac ovakvih šund romana, te njegov opus obuhvaća nekoliko serijala (od kojih su svi za djecu, bilo predškolsku ili tinejdžere) sa ukupno par stotina knjiga (mada je svaka ta knjiga po duljini trećina prosječne knjige). Zovu ga Stephenom Kingom za djecu i mladež, uglavnom zbog velike produktivnosti i slične tematike.

Sam serijal Fear street u nas izdaje Algoritam, ja san ga čita sa nekih 13-14 godina, ali još volin uzet koji noviji naslov i pročitat ga baš zbog te šund i trash čari, to ide brzo, za nekih sat, sat i po. Koje je vaše mišljenje, imate li kakve favorite, ako ste uopće čitali, jer je za većinu ode to možda ipak predjetinjasto.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 13 Sep 2008, 06:48

davno je bilo kad sam to cita...samo mi je naslov ostao u glavi..ostalo sve isparilo..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Sep 2008, 09:22

čitao sam njegove priče, dopadali su mi se obrati, ali ove kasnije knjige mi više nisu tako dobre, a najgora mi je tri božićna duha. a najbolji... ne znam, možda ona sestra.
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 13 Sep 2008, 11:11

ja sam citala samo vikend u divljini i to negdje pred kojih 9-10 godina sigurno. zbilja se ne sjecam vise kako je radnja tekla, ali tada mi je bilo zabavno.
imam jos tu knjigu na policama i bas bih je mogla opet da vidim kakvi ce sada biti dojmovi...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 13 Sep 2008, 14:44

john_constantine wrote:čitao sam njegove priče, dopadali su mi se obrati, ali ove kasnije knjige mi više nisu tako dobre, a najgora mi je tri božićna duha. a najbolji... ne znam, možda ona sestra.


U biti se zove Božićna strava, i dio je podserijala Ghosts from Fear street, koji više baca na Sobu košmara i Goosebumps, njegova dva serijala za djecu od 8-13 godina.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 13 Sep 2008, 15:06

ovaj pisac je prvenstveno namjenjen čitateteljima viših razreda osnovne i nižih srednje škole. Pročitao sam 7 njegovih djela kada sam imao 15 godina. Tada me je oduševio, danas bi bio vjerojatno jedna ozbiljnija slikovnica

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 13 Sep 2008, 17:46

Pročitala dosta tog kad sam bila mlađa - iako svjesna da na takvu knjigu zaboravim čim je zaklopim :lol:
Upamtila sam Noć vještica kao najzanimljiviju...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Sharan
Posts: 237
Joined: 09 Sep 2008, 13:55
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Sharan » 13 Sep 2008, 19:40

Baš davno, davno čitao njegove priče. Super su mi, i dan-danas bi najvjerovatnije gubio vrijeme na istim da imam gdje da ih pronađem. Volim trash jednostavu!
http://www.dnevnikprezivjelog.com
http://www.arnelsaric.info
http://www.izvansvakekontrole.com

User avatar
Jigsaw_16
Posts: 62
Joined: 25 Oct 2008, 20:19
Location: Bogu iza lijevog bubrega

Post by Jigsaw_16 » 26 Oct 2008, 12:39

imam ih nekoliko na polici...većinu dobio za ročkas...knjige su trash....trenutna zabava...
sviđa mi se Vikend u divljini...jedino sam se na tu knjigu malo naježio :S
WWJD - What would Jigsaw do? (po šesti put :D)

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Post by dragonheart » 27 Oct 2008, 16:49

Ja opet ne mogu svarit tog Stine-a,totalno mi je preisfuran....
I sve mi je bilo predosadno od njega,a pokušao sam ga čitat više puta.
Jad,bijeda,očaj....
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Scorpio
Posts: 161
Joined: 13 Apr 2008, 00:24

Post by Scorpio » 15 Sep 2009, 18:31

Stinea sam nekad prvi put susreo krajem osnovne ili početkom srednje i u to vrijeme sam se baš gubio za njegovim knjigama, jer su mi bile interesantne. Mada nakon što pročitaš par, uđeš totalno u šemu jer su mu sve knjige na isti fazon. Uvijek je ubica onaj na koga najmanje sumnjaš. Imam sigurno dvadesetak njegovih knjiga, i nakon duge pauze, baš sam ovo ljeto kupio par, ali zbog faxa nikako ne stignem da ih pročitam. Sve u svemu, trash, ali onako opuštajuće i lako čitljivo.

User avatar
bloodymary
Posts: 8
Joined: 19 Jul 2007, 23:17
Location: Zagreb

Re: Fear street- R. L. Stine

Post by bloodymary » 27 Feb 2010, 01:33

Čitala sam sve njegove knjige kad sam imala nekih 13 god., tad su mi bile odlične, kratke i zabavne. Najbolja mi je tada bila Ne zaboravi me. Čitala sam i njegov roman za odrasle Dadilja i bio je zanimljiv... ne piše samo za djecu i mlade.
"Biti vampir. Besmrtan. Život za životom. Zauvijek." ~ Zlokobna krv- Celia Rees

User avatar
Dead_Child
Posts: 61
Joined: 05 Aug 2010, 23:21

Re: Fear street- R. L. Stine

Post by Dead_Child » 06 Aug 2010, 00:51

Čitao sam pun kufer njegovih knjiga. Imam ih 8-9 doma. Prije je to bilo super, sada jeftino smeće.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Fear street- R. L. Stine

Post by Jane Doe » 29 Oct 2010, 08:51

eto ja sam pročitala nestali inajbolja prijateljica.
lagano i zanimljivo štivce. sama to nikad nebi baš primila u ruke, ali mi ih je poslala jedna frendica s kojom se dopisujem. ona ih pročita, pa šalje dalje meni :D
sad mi isto stiže neka, neznam naslov, budem vidjela kad otvorim kovertu. :D
Image

Post Reply