Miles Vorkosigan

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Miles Vorkosigan

Post by john_constantine » 28 Jul 2008, 20:37

Image Image Image Image

Miles Vorkosigan je mutant koji je zbog pokušaja atentata otrovnim plinom za vrijeme trudnoće dobio staklene kosti, pa je deformiran. Iako je bio osuđen na smrt radi te mutacije, on je preživio zahvaljujući svojim roditeljima i sam napreduje da postane kapetan, i još je kandidat za cara njihovog okrutnog planeta Barrayara, iako se mnogi protive tome.

Sam lik je dosta karizmatični mutant, s smislom za cinični humor, koji stalno upada u nevolje, mijenja identitete, ali usprkos svojim problemima uspijeva postati admiral, očarati djevojku, rješavati slučajeve i dobivati prijatelje, ali i neprijatelje.

Svemir je vrlo čudan - planet Athos u kojem postoje samo muškarci čija se djeca rađaju u posebnim spremnicima, Bethan gdje djevojčice buše uši u 12 godini, podvežu im se jajnici i spremni su za seks, a trudnoća se posebno plaća. A tek neobična stvorenja u prvoj knjizi Krhotine časti... Ili ludi carevi koji imaju svoje drogirane pomoćnike s višestrukim ličnošću da rade gadosti umjesto svog gospodara.

Akcija, sf tematika, svemirski brodovi, bizarne stvari, planeti, neobični likovi, glavni lik mutant, i skoro 13 knjiga. Stil pisanja je pomalo naporan ispočetka, ako niste ljubitelj znanstveno fantastike, ali kasnije vas sve više očara i tjera vas da čitate sve dalje i dalje do posljednje epizode. + cool naslovnice.

Image Image Image
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 28 Jul 2008, 23:40

Imam "Pripravnika za Ratnika"...dobro zamišljen svijet, ali mi je nekako sve to previše miroljubivo...nema baš neke velike akcije, jer većinom prevladava dijalog...

Uglavnom može proći...ali više volim žešće stvari ala Svemirski Patrolirdžija (jel se tko uopće sjeća ovog stripa?)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 29 Jul 2008, 05:51

o da, onaj plavokosi, strip koji je bio na kraju svake epizode... dosta zanimljiv strip. :wink:
Michel puši karu.

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 29 Jul 2008, 18:17

Pročitala sam sve knjige (barem tako mislim) o Milesu, dobro su napisani, ali kad smo kod SF književnih serijala, ja više volim Culturu Iana Banksa.
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

Post Reply