Mislav Pasini - Blackout

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jun 2008, 23:09

A što ćeš....trebalo je tu pročitat 362 stranice (jedva). 8)

Inače skoro je kupih kad je bila oko 100kn, a danas je možete kupiti za 26 kn.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 09 Jun 2008, 00:54

dr_gonzo wrote:A i evo recenzije romana:
"BLACKOUT" by Mislav Pasini - recenzija...
Iscrpno i detaljno, hvala na upozorenju ;) :)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 14 Jun 2008, 22:56

Ništa ništa....ovo je samo bilo da ljudi znaju što će čitati ako se odvaže na čitannje :wink:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 15 Jun 2008, 14:03

Pa dobro sad, možda se nekome svidi, nemoš baš tako bit siguran da je tvoje mišljenje objektivno i univerzalno za svih, postavija si se ka neki najžešći kritičar.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 15 Jun 2008, 19:54

Ne kažem da se neće nikome svidjeti nego kažem da se meni nije svidjela i to sam u postu obrazložio. Dapače volio bih čuti nekoga kome se roman svidio i zbog čega....ne biježim od toga i ne smetaju mi druga i drugačija mišljenja (ali zato i služi rasprava zar ne?). :wink:

Roman se reklamira kao nešto najbolje na našim prostorima i uspoređiva se sa kultnim djelima, pa zato mislim da imam pravo nešto reći o tome...

Ali moram reći kao pravi horor fan osjećam se grdno prevareno... 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Jul 2008, 18:21

MichaelSinner wrote:Dobar ti dan, "vrli momče", koji po svemu sudeći imaš previše vremena (za razliku od drugih), pa ne znaš što ćeš sam sa sobom. Ti tako pompozno najavljuješ recenziju knjige koja je već tri godine u opticaju, koja diše punim plućima, i koja je istinski našla svoj put u život. A di si bio do sad kad je dobro poznato da se recenzija piše dok je knjiga "vruća" odmah nakon tiska:lol:
Hajde, vrli momče, zadivi nas, pa ti napiši nešto "vrlo" autorski da vidimo kakav si ti pak delija. S druge strane, šteta je da ovako prosipaš žuć, jer znaš da je žuć jako važna za organizam:lol:
Zato momak, čuvaj zdravlje, uz onu, valjda ti poznatu, a to ti pristaje: "Psi laju, a karavane prolaze!"
K tome bi ti u nas rekli, a i ja ti dodajem: "Ajde momak, lovi zmije, i ostavi se ćorava posla, za koji nisi dorastao."
S ovim zaključujem bilo kakav daljnji isprazni kontakt s tobom. Aj živija mi ti :lol: Evala ti bilo!
Ništa od Michael Sinnera :roll: :twisted: :roll: , a ja očekivao bloodbath :lol:

p.s. - baš me zanima jel HorrorHR uspio pročitati dotičnu knjigu koju je već davno kupio... :?:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Aug 2008, 00:36

Evo nakon dva dana san pročita knjigu i ne slažen se baš sa tolikin negativnin gonzovim kritikama. Nije neko ludilo, al u knjizi se može uživat, nemojte ju priskočit, po meni puno bolje od Viktorije Faust koja mi je užasno iritantna, ta ima smisla za horror ka i autorica Twilighta.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Aug 2008, 01:36

Mislim da će Pasiniju bit drago :lol: .
Ali, hej ja sam samo iznio svoje dojmove :wink: , kao što si ti svoje :klapklap: . Meni se nije svidjela :serem: :lolcina: :boooo: , tebi je :supz: :rock: .
Ali Vikotrija Faust se ne može uspoređivat sa Pasinijem zbog:

- to su autori koji žive dvije različite vrste horora: Pasini koliko sam iz njegovog romana ali i članaka iz "Hollywooda" (koji su odlično napisani i to mu jako dobro leži :prayer: ) skužio voli slashere (kao i ja i HorrorHR :partyman: ) i filmove o serijskim ubojicama, pa su mu oni i bili uzor za prvu knjigu :muahaha:

dok V. Faust teži onoj grani horora koji se veže za gotički roman (ala Mary Shelley način ili Stoker ugođaj) u kojem je prvom planu romantika :roll: (najveći utjecaj Anne Rice) i drži se samo vampira i vještica i ne teži kasapljenju, goreu i ekstremnim djelovima horor žanra :? ....iako mi taj žanr romantičarskog/gotik pisanja ne leži :taunt: i nije mi prvi izbor za čitanje ona jeste da sada naš najbolji horor autor :rock: , no za pravu ocijenu ću se odličiti kada krenem sa njenim prvim romanom :bicovanje: (do sada sam samo čitao one knjižice o vampirima :rock: , vilama :vom: i magiji :beevil: ...)

Eto, čekam da se još netko javi, kad pročita roman...pa da nam kaže što misli o "Blackoutu" :roll: ... ajte ljudi. 8)

p.s. - uvijek će biti onih kojima - je nešto dobro drugima nije, je nešto bolje nešto gore...300 ljudi 300 čudi. Bilo bi stvarno glupo da svi mislimo isto i da se tako ponašamo...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Aug 2008, 20:49

Daj šta si nasra toliko smajlića. :lol: :lol:

Ma Viktorija i onaj njen Thomas Knight nemaju pojma ni o čemu, i žalosno je da takvi "književnici" imaju velik utjecaj na tu scenu. Pasini je bar pravi domaći čovik. A i čisto znalački, Viktorija veze nema o vampirima, jer san veći njihov fan nego slasherski, i znan o čemu pričan.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 12 Aug 2008, 23:15

imam od viktorije faust vampiri - legenda koja ne umire.. fora, zabavna knjižica. :), najbolje je poglavlje sa opisima raznoraznih vrsti vampira i ono o "povijesnim vampirima". 8)

User avatar
negativni
Posts: 309
Joined: 25 Jul 2008, 21:33
Contact:

Post by negativni » 07 Oct 2008, 17:54

max wrote:ma neee...

mislim da je lika naljutilo ranije spominjanje njegovih knjiga na ovom forumu
dr_gonzo je tamo izrazio negativan stav prema istom pa valjda to je to
kakve to veze ima?
svatko ima pravo na svoje mišljenje i nema zakona (barem zasad!:-)) koji brani negativne kritike!
trebao bi biti sretan da se itko uopće i zanima :roll:

Post Reply