Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 May 2009, 13:23

Deimos wrote:ma sve sam pročitao. dark tower mi je odličan, uz par sitnih zamjerki. fale mi likovi iz eyes of the dragon, nije mi baš jasna povezanost sa IT-om, Flagg-a se nekak prelako riješe, itd...

gledao sam star trek novi i super mi je, pa se nadam da će j.j. abrams napravit i odličan film od DT-a
ja sam sad pri kraju druge knjige serijala, sam se nadam da ce ostale biti zanimljivije jer ove gunslinger i drawing of a three, su mi tak tak
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Jandra
Posts: 991
Joined: 15 Mar 2009, 19:22
Location: Na stolici

Post by Jandra » 08 Aug 2009, 23:14

Na televiziji se prikazuje serija "Nočne more i sanjarije" po istoimenom romanu S. Kinga pa me zanima može li se naći u nekoj knjižnici?

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 13 Aug 2009, 08:42

Jandra wrote:Na televiziji se prikazuje serija "Nočne more i sanjarije" po istoimenom romanu S. Kinga pa me zanima može li se naći u nekoj knjižnici?
to ti je kolekcija kratkih priča istog naziva. imaju je sigurno u algoritmu ali na engleskom, mislim da nema ni jedne kolekcije na hrvatskom

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 25 Aug 2009, 22:57

Misery

Odličan triler sa primjesama horrora. uspješni pisac nastrada u nesreći i završi u domu svoje "najveće" obožavateljice. ona ga njeguje jer ne može do grada dok se vrijeme ne popravi. kad napokon otiđe do grada i kupi njegovu zadnju knjigu, u kojoj on ubije njezin najdraži lik, dobiva ultimatum: ili da je oživi u novoj knjizi ili...

Predobra knjiga sa odličnom psihoanalizom dvaju glavnih likova, a i film je jedna od boljih ekranizacija Kingovih djela

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 25 Aug 2009, 23:03

Deimos wrote:Misery

Odličan triler sa primjesama horrora. uspješni pisac nastrada u nesreći i završi u domu svoje "najveće" obožavateljice. ona ga njeguje jer ne može do grada dok se vrijeme ne popravi. kad napokon otiđe do grada i kupi njegovu zadnju knjigu, u kojoj on ubije njezin najdraži lik, dobiva ultimatum: ili da je oživi u novoj knjizi ili...

Predobra knjiga sa odličnom psihoanalizom dvaju glavnih likova, a i film je jedna od boljih ekranizacija Kingovih djela
nisam čitao knjigu, ali je film odličan. 8)

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 25 Aug 2009, 23:06

The Tommyknockers

Šečući se kroz šumu, žena naiđe na čudan objekt zakopan u tlu. Počinje ga otkopavati čime se objekt "aktivira" te joj daje nadljudsku inteligenciju koja se počne širit i na ostale sugrađane, ali postoji kvaka u svemu tome...

Više SF sa primjesama horrora, nego čisti horror dosta zanimljiva knjiga koju ipak ne bih stavio u sam vrh Kingovog opusa zbog previše zaplitanja oko tehnologije

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 30 Aug 2009, 00:05

The Dark Half

Pisac odlučuje ubiti svoj pseudonim i samim time glavnog lika tih knjiga. Na njegovu žalost, lik iz knjige se pojavljuje u stvarnosti... i želi njegov život. Odličan horror twist na pisce i njihov alter-ego. Puno pisaca je pisalo pod drugim imenima, dosta njih prestalo kad su postali poznati, ali kaj kad vas napadne ono kaj ste stvorili?

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 30 Aug 2009, 00:10

The Stand

Svi smo se nagledali postapokaliptičnih filmova, dosta se i sigurno načitalo knjiga, ali ovo je nešto drugčije. Ova knjiga vas vodi od samog početka, kako su glavni likovi živjeli par dana/tjedana/mjeseci prije apokalipse, pa kako preživljaju za vrijeme, te kaj se desi nakon apokalipse. Odlična knjiga o smrtonosnom virusu i borbi dobra i zla, jedina zamjerka ide 3/4 knjige kad se stvari dosta uspore (to je i sam king priznao, ali i shvatio pa napravio obrat), ali jednom kad upoznate likove - nećete stati

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 30 Aug 2009, 02:37

Deimos wrote:The Stand

Svi smo se nagledali postapokaliptičnih filmova, dosta se i sigurno načitalo knjiga, ali ovo je nešto drugčije. Ova knjiga vas vodi od samog početka, kako su glavni likovi živjeli par dana/tjedana/mjeseci prije apokalipse, pa kako preživljaju za vrijeme, te kaj se desi nakon apokalipse. Odlična knjiga o smrtonosnom virusu i borbi dobra i zla, jedina zamjerka ide 3/4 knjige kad se stvari dosta uspore (to je i sam king priznao, ali i shvatio pa napravio obrat), ali jednom kad upoznate likove - nećete stati


Već si pisa o njoj na prvoj stranici topica. :wink:

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 30 Aug 2009, 03:12

Ghostface wrote:
Deimos wrote:The Stand

Svi smo se nagledali postapokaliptičnih filmova, dosta se i sigurno načitalo knjiga, ali ovo je nešto drugčije. Ova knjiga vas vodi od samog početka, kako su glavni likovi živjeli par dana/tjedana/mjeseci prije apokalipse, pa kako preživljaju za vrijeme, te kaj se desi nakon apokalipse. Odlična knjiga o smrtonosnom virusu i borbi dobra i zla, jedina zamjerka ide 3/4 knjige kad se stvari dosta uspore (to je i sam king priznao, ali i shvatio pa napravio obrat), ali jednom kad upoznate likove - nećete stati


Već si pisa o njoj na prvoj stranici topica. :wink:
:oops:

više ni sam ne znam...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Sep 2009, 05:49

Onaj film mangler, piše da je napisana po kratkoj priči stephena kinga. S obzirom da je film trash, i teško mi je povjerovati da bi stephen king došao na ideju o opsjednutoj veš mašini. Je li drugačije napisana nego je prikazana u filmu? :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 10 Sep 2009, 09:34

john_constantine wrote:Onaj film mangler, piše da je napisana po kratkoj priči stephena kinga. S obzirom da je film trash, i teško mi je povjerovati da bi stephen king došao na ideju o opsjednutoj veš mašini. Je li drugačije napisana nego je prikazana u filmu? :lol:
veš mašina? kaj nije neki industrijski stroj u igri? :?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Sep 2009, 22:21

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:Onaj film mangler, piše da je napisana po kratkoj priči stephena kinga. S obzirom da je film trash, i teško mi je povjerovati da bi stephen king došao na ideju o opsjednutoj veš mašini. Je li drugačije napisana nego je prikazana u filmu? :lol:
veš mašina? kaj nije neki industrijski stroj u igri? :?
ma da... ali ne znam kako se to zove.
Michel puši karu.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 10 Sep 2009, 23:12

stroj za prešanje plahti. da, king je i to napisao, makar je u priči puno zanimljivije i zlokobnije

User avatar
bluedreamer
Posts: 63
Joined: 14 Sep 2009, 23:07

Post by bluedreamer » 15 Sep 2009, 11:42

King je stvarno Kralj :D

najviše me kod njega fascinira šta najčešće kad pročitam sadržaj knjige čini mi se da uopće ne može bit zanimljiva knjiga a on zapravo od ničega stvori atmosferu horora i totalne napetosti.

nažalost u zadnje vrime neman vrimena za čitat knjige :( ali ova tema je super :klapklap:

Post Reply