Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 15 Nov 2009, 11:53

algoritam me ugodno iznenadio; "Under the dome" izašao u americi 10. a meni javili i pokupio ga već 12. Sad treba pročitat mrcinu od 1000+ stranica.

isto tako na interliberu sam uzeo "Gole kosti", tj. "Skeleton crew" konačno na hrvatskom :klapklap:
nadam se da će izdavači nastaviti sa kingovim prijevodima

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 16 Nov 2009, 04:53

Jel zna netko kakva je vreća kostiju i nesanica? Je li se isplati uzeti?
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 16 Nov 2009, 07:06

Uzeti od koga? :lol: Ma šalim se,pročitati ih se svakako isplati,naročito Nesanicu koja mi je draga i napeta knjiga.
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 16 Nov 2009, 16:04

vreča kostiju mi je puno zanimljivija od nesanice. jedno vrijeme je trebao biti snimljen film prema vreci sa bruce willis-om u glavnoj ulozi (neduga nakon sestog cula) ali izgleda da je stvar za sada na ledu

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 16 Nov 2009, 18:50

Ok, znači kupujem 8)
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 16 Nov 2009, 18:52

Deimos wrote:vreča kostiju mi je puno zanimljivija od nesanice. jedno vrijeme je trebao biti snimljen film prema vreci sa bruce willis-om u glavnoj ulozi (neduga nakon sestog cula) ali izgleda da je stvar za sada na ledu
Baš sam sad čitao na jednom forumu i svi hvale nesanicu da je jedna od boljih knjiga, uglavnom, uzeti ću vreću kostiju...
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 16 Nov 2009, 21:00

čuj, nesanica je više fantasy, dok je vreca kostiju old school haunted house (više - manje). sve je stvar osobnog ukusa, knjige su po duljini i zanimljivosti tu negdje

User avatar
Meštar film
Posts: 82
Joined: 11 Nov 2009, 16:18
Location: Istra

Post by Meštar film » 16 Nov 2009, 21:30

Deimos wrote:čuj, nesanica je više fantasy, dok je vreca kostiju old school haunted house (više - manje). sve je stvar osobnog ukusa, knjige su po duljini i zanimljivosti tu negdje
Pa neznam baš jer nesanica kada je čitaš je fantasy, ali i horor jer zna nekada i izazvati nesanicu, glavobolju, zubobolju itd. nesanica je fantasy horor book

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 14 Dec 2009, 00:40

od kinga pročitao:it,dreamcatcher,skeleton crew,four seasons,the cell,shining,talisman,
nightmares and dreamscapes,black lodge(sa straubom nastavak talismana),
thinner,desperation,cujo,firestarter...sve odlične.jedino malo nekad nervira broj stranica tj.nekad su opisi i radnja prerazvučeni a šta ćeš čovjek bio lukav,pa valjda ishodio ugovor po kartici... :lol:

User avatar
Joga
Posts: 42
Joined: 18 Dec 2009, 19:33
Location: IM

Post by Joga » 19 Dec 2009, 20:32

Pročitao sam puno njegovih knjiga, zadnja mi je bila Djevojčica koja je voljela Toma Gordona... i daleko najlošiji njegov uradak.

Carrie je moj ljubav 8)
god is a spurs fan

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Post by hitman_4 » 30 Dec 2009, 16:49

ne volim baš čitati knjige, al evo poćeo sam čitati "The Cell" iliti "Mobitel", ne-loše, pomalo dosadno, al tek sam 50-ak stranica pročitao(bit ce zanimljivije valjda)....
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Post by john_constantine » 30 Dec 2009, 16:56

hitman_4 wrote:ne volim baš čitati knjige, al evo poćeo sam čitati "The Cell" iliti "Mobitel", ne-loše, pomalo dosadno, al tek sam 50-ak stranica pročitao(bit ce zanimljivije valjda)....
neće... početak je stvarno bio dobar, ali kasnije prelazi granice nebuloze...
Michel puši karu.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Post by Deimos » 09 Apr 2010, 20:48

idem ispočetka sa recenzijama jer sad ipak imamo spoiler pa mogu puno više napisat za znatiželjne

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Post by Deimos » 09 Apr 2010, 21:02

Carrie

Znači; priča o djevojci sa nadnaravnim sposobnostima, tj. telekinezom, koja se bori sa poteškoćama odrastanja - dečki, posesivna majka, cool cure je ismijavaju.
SpoilerShow
meni najzanimljiva stvar u ovoj knjizi je način pisanja. knjiga je spoj novinskih članaka, izvadaka iz knjige jedne od protagonistica, policijskih izvještaja te izvještaja nekakve tajne vladine organizacije i na kraju događaji oko same Carrie. Sve to zvuči dosta konfuzno, ali ispada odlično i žao mi je da King to više nije nijad upotrijebio. Par stranica vidite događaj sa Carrie-ine strane, a zatim od cure koja ju je isto zlostavljala. Na kraju svega sami odlučujete ko je bio koliko dobar ili loš. Nema baš previše horror elemenata i gore-a, ali opet sasvim dovoljno, bar za prvi pokušaj.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Post by Deimos » 09 Apr 2010, 21:16

'Salem's Lot

Mali (izmišljeni) gradić u Maine-u je na prvi pogled idealan. Isto tako se i činio piscu Ben Mears-u, koji se vratio u gradić u kojem je odrastao kako bi napisao priču o navodno ukletoj kući. Ali ta kuća će uskoro dobiti novog stanara, koji je gori od bilo koje kletve...
SpoilerShow
ako vam je dosta današnjih vampira koji se zaljubljuju u ljude, vole ih, brane ih, a već ste pročitali Bram Stoker-ovu Dracula, ovo je knjiga za vas. Tu su vampiri zla bića, koja će vas ili isisati ili pretvoriti u vampira. Ovo definitivno nije priča za romantičare; nevina djeca pretvorena u krvožedne vampire, junakova cura pretvorena u vampira i on je mora ubiti (Mina preživi u Draculi), svećenik primoran piti vampirovu krv i na kraju svega samo dvoje preživi, ali i to je upitno. Znači klasični ružni, zli, nepopravljivi vampiri, i ako to tražite - tu je

Post Reply