Stephen King - od Carrie do daljnjeg

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 17 Feb 2009, 18:50

Pet Sematary

Mladi par s djecom doseli u svoju novu kuću i isprva je sve idilično osim opasne ceste pored koje žive. Uskoro njihova mačka pogine pod kotačima kamiona. Kako njihov otac ne zna kak da objasni kćeri kaj je bilo, njihov novi susjed ponudi svoju pomoć; veli mu da postoji groblje koje odbacuje mrtve i da ako tamo pokopa mačku ona će mu se vratiti. On to učini i mačka se vrati iz mrtvih, ali ono kaj ne zna je to da je groblje gladno za još tijela, i uskoro mu se obitelj nađe u opasnosti...

User avatar
Misionarka
Posts: 28
Joined: 20 Feb 2009, 04:19
Location: Kapela

Post by Misionarka » 20 Feb 2009, 05:03

čitam i nekako mi daješ prekratak opis,nešto fali..ustvari fali dosta toga,loš opis jednostavno
tvoja riječ nozi je mojoj svjetiljka i svjetlo mojoj stazi

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 21 Feb 2009, 18:30

Misionarka wrote:čitam i nekako mi daješ prekratak opis,nešto fali..ustvari fali dosta toga,loš opis jednostavno
pa postoji nešto kaj se zove spoiler...

dajem samo kratak opis da bi se znalo o čem se radi u kojoj knjizi, ne dajem samu radnju jer neki ljudi bi htjeli čitanjem doći do radnje. ako te zanima više o nekoj knjizi na wikipediji imaš cijelu radnju, ja je ne planiram izglati osim ako me neko ne zatraži

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 23 Feb 2009, 17:21

Cycle of the werewolf

King je ovo prvo zamislio kao kalendar, pošto priča ide po mjesecima i obuhvaća jednu godinu. Ok pričica o dječakovoj borbi sa vukodlakom i samim vukodlakovim ubojstvima. Kasnije je prebačena na velike ekrane u filmu "Silver bullet"

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 23 Feb 2009, 17:26

The Talisman

Napisano zajedno sa Peter Straub-om, ova priča je ustvari avantura dječaka Jack Sawyer-a i prijatelja koje na toj avanturi upozna. Jezgra priče je Jack-ova potraga za magičnim talismanom koji može njegovoj bolesnoj majci spasiti život. Kako bi došao do talismana, morat će putovati kroz paralelni svijet koji se zove "Teritorij", gdje žive svakojaka dobra i zla bića. Meni jedna od najdražih priča uopće, jedina zamjerka ide relativno maloj količini horrora

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 10 Mar 2009, 09:53

Pročitala sam da i Kingov sin se bacio u spisateljske vode, Deimos, jesi li čitao što njegovo, da li se uvrnuo na oca?
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

MichaelSinner
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2007, 18:43
Location: Pet sematary

Post by MichaelSinner » 10 Mar 2009, 12:23

"Heart- Shaped Box", Joe Hill.

ili ti ga "Kutija u obliku srca". Joe Hill se inače baš ne reklamira kao Kingov sin, ali od krvi se ne može pobjeć'. Izašlo u izdanju Algoritma u seriji knjiga "Jutarnjeg lista".

Onako, primjesa heavy metala i klasičnog horrora.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 16 Mar 2009, 17:39

just me wrote:Pročitala sam da i Kingov sin se bacio u spisateljske vode, Deimos, jesi li čitao što njegovo, da li se uvrnuo na oca?
nisam imao prilike, mislim naručit pa da vidim kakav je

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 21 Mar 2009, 00:36

The Eyes Of The Dragon

Ovo je nešto sasvim drukčije. Čisti fantasy bez imalo horrora. Ukratko; princ Peter ostane bez oca i majke koje je ubio zli čarobnjak Flagg (isti Randall Flagg iz The Stand) kako bi se domogao vlasti. njemu smjesti ubojstvo i postavi za kralja njegovog mlađeg i glupljeg brata kojeg može lako kontrolirat. Ali Peter kakav je, uskoro smisli kako pobjeći iz zatvora i osvetiti se Flagg-u.
Meni ništa posebno, tipična borba između dobra i zla, prijateljstvo i iskupljenje

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 21 Mar 2009, 00:52

It

nemam dovoljno riječi za ovu knjigu. to je knjiga koja je zazidala King-a u horror legende. ako netko slučajno nije gledao film ili pročitao knjigu ( :bicovanje: ) evo radnja ukratko; čudovište u obliku klanuna ubija djecu u malom gradiću. skupina djece mu se odluči suprostaviti i uspije u tome, ali 26 godina kasnije "ono" se vraća... i slijedi konačni obračun. u it-u ima svega i svačega; lovecraftovih bogova, odrastanja, maltertiranja, strahova - ma svega. ovo je pod mora se pročitat za svakog fana horror književnosti koji drži do sebe

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 29 May 2009, 14:00

jesi citao dark tower serijal?
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 30 May 2009, 11:48

ma sve sam pročitao. dark tower mi je odličan, uz par sitnih zamjerki. fale mi likovi iz eyes of the dragon, nije mi baš jasna povezanost sa IT-om, Flagg-a se nekak prelako riješe, itd...

gledao sam star trek novi i super mi je, pa se nadam da će j.j. abrams napravit i odličan film od DT-a

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Post by sandi » 30 May 2009, 12:08

@maddjuro-kako se zove ova zenska sto si celjust razvali?-znam da nema veze sa kingom...al sorry...kad dobijem odgovor pobrisem reply :wink:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 30 May 2009, 12:50

sandi wrote:@maddjuro-kako se zove ova zenska sto si celjust razvali?-znam da nema veze sa kingom...al sorry...kad dobijem odgovor pobrisem reply :wink:
ona je iz filma mirrors, ako te to zanima. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 May 2009, 13:22

john_constantine wrote:
sandi wrote:@maddjuro-kako se zove ova zenska sto si celjust razvali?-znam da nema veze sa kingom...al sorry...kad dobijem odgovor pobrisem reply :wink:
ona je iz filma mirrors, ako te to zanima. :lol:
indeed, a kak se zove neznam, nisam toliko pozorno pratio film
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply