Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Oct 2006, 00:08

john_constantine wrote:Veliki sotona mi je među najlošijim DD ikada dok je 3 puta nula jedan od rijetkih novih koji valjaju.
I mene isto nerviraju ubačene epizode ali to hrv. izdavač ne radi namjerno već zbog toga što Bonelli više nema prava na te brojeve pa Ludens ubacuje zamjenske. Bit će još izbačena epizoda Horror Paradise iliti u nas objavljena pod naslovim Izravni prenos.
To za epizodu Veliki sotona - je li to kažeš samo zato jer ga nisi razumio? :P[/quote]

Nema tu ništa nerazumljivo. Epizoda mi je jednostavno glupa i loše nacrtana.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 08 Oct 2006, 00:54

taj prvi nastavak dyd extre doktor xsrabas imam orginal iz 1987
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Oct 2006, 09:40

Vorador wrote:
john_constantine wrote:Veliki sotona mi je među najlošijim DD ikada dok je 3 puta nula jedan od rijetkih novih koji valjaju.
I mene isto nerviraju ubačene epizode ali to hrv. izdavač ne radi namjerno već zbog toga što Bonelli više nema prava na te brojeve pa Ludens ubacuje zamjenske. Bit će još izbačena epizoda Horror Paradise iliti u nas objavljena pod naslovim Izravni prenos.
To za epizodu Veliki sotona - je li to kažeš samo zato jer ga nisi razumio? :P
Nema tu ništa nerazumljivo. Epizoda mi je jednostavno glupa i loše nacrtana.[/quote]

Dobro, ali mislim, uspoređivati ovu epizodu o mađioničaru serijskom ubojici koji je trbuhozborac i ima dvostruku ličnost za onom epizodom gdje je neka duša pobjegla, pa napravila kaos, znanstvenik koji dokazuje glupu tvrdnju, ubojiti puran i cura koja se htjela poševiti za dylan dogom. To je već stvarno pretjerano.

A meni je baš dobro nacrtana, posebice kada dylan Dog raznese mađioničaru glavu pištoljem. Hm, mogao bi skenirati tu stranicu...

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Oct 2006, 12:12

john_constantine wrote:
Vorador wrote:
john_constantine wrote:Veliki sotona mi je među najlošijim DD ikada dok je 3 puta nula jedan od rijetkih novih koji valjaju.
I mene isto nerviraju ubačene epizode ali to hrv. izdavač ne radi namjerno već zbog toga što Bonelli više nema prava na te brojeve pa Ludens ubacuje zamjenske. Bit će još izbačena epizoda Horror Paradise iliti u nas objavljena pod naslovim Izravni prenos.
To za epizodu Veliki sotona - je li to kažeš samo zato jer ga nisi razumio? :P
Nema tu ništa nerazumljivo. Epizoda mi je jednostavno glupa i loše nacrtana.
Dobro, ali mislim, uspoređivati ovu epizodu o mađioničaru serijskom ubojici koji je trbuhozborac i ima dvostruku ličnost za onom epizodom gdje je neka duša pobjegla, pa napravila kaos, znanstvenik koji dokazuje glupu tvrdnju, ubojiti puran i cura koja se htjela poševiti za dylan dogom. To je već stvarno pretjerano.

A meni je baš dobro nacrtana, posebice kada dylan Dog raznese mađioničaru glavu pištoljem. Hm, mogao bi skenirati tu stranicu...[/quote]

Ne uspoređujem ja te dvije epizode. Jednostavno Veliki Dijabolo mi je sranje a 3 puta nula fora i zabavna epizoda. Ti si ih naveo i napisao svoje mišljenje o njima u prijašnjem postu a sad sam to ja učinio. Što se tiče crteža to se već da uspoređivati, Brindisi je majstor dok je Dell'uomo očajan - podsjeća me na tandem Montanari i Grassani koji su mi najgori crtači Dylana.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Oct 2006, 12:15

Djuro za koliko para prodajes tu Dylan Dog kolekciju?

Btw, vidim da ima ovdje znalaca o temi, jel se ja to dobro sjećam da je u nekoliko epizoda (ili je to bio onaj debeli ekstra broj u jugi) Dylan Dogu pomagao i Martin Misterija (jel Marty MYstere to - čitao sam ga samo tada pa ni neznam u originalu kako je)?

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Oct 2006, 12:18

To je bila posebna epizoda Dilan Dog & Marti Misterija: Poslednja stanica - užas. Nisam to još pročitao iako sam bio u prilici nabaviti za relativno male pare ali ne volim team upove junaka pa sam preskočio.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Oct 2006, 12:19

HorrorHR wrote:Djuro za koliko para prodajes tu Dylan Dog kolekciju?

Btw, vidim da ima ovdje znalaca o temi, jel se ja to dobro sjećam da je u nekoliko epizoda (ili je to bio onaj debeli ekstra broj u jugi) Dylan Dogu pomagao i Martin Misterija (jel Marty MYstere to - čitao sam ga samo tada pa ni neznam u originalu kako je)?
A da, onaj posebni broj - naslovnica je prikazivala njih dvojicu u podzemnom vlaku u kojem se pojavljuju čudovišta s zabrinutim izrazima lica. A mislim da je govorila o onom vjerniku koji je prizvao demone i koji su ga rasporili u stilu Hellraisera - lancima. I isti taj se pojavljuje ponovno u epizodi MM Tajna Diane lombar d i Povratak u NY. Mislim da se epizoda zvala Stanica za pakao ili tako nekako...
Posebno izdanje kao Zagor - prokleto blago čiji strip čak i ja imam.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 08 Oct 2006, 13:16

HorrorHR wrote:Btw, vidim da ima ovdje znalaca o temi, jel se ja to dobro sjećam da je u nekoliko epizoda (ili je to bio onaj debeli ekstra broj u jugi) Dylan Dogu pomagao i Martin Misterija (jel Marty MYstere to - čitao sam ga samo tada pa ni neznam u originalu kako je)?
Imam to u originalu, izvrstan dvobroj!

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 08 Oct 2006, 13:53

prodajem za 8kn po komadu, i prodajem sve. i extre i obične dyd. i imam ih sve od 1 slobodne dalmacije do neznam ni ja kojeg ovog s crnim koricama jer sam ih presto kupovat prije jedno godinu dana.
Imam i sve nathan nevere
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 08 Oct 2006, 14:25

Vorador wrote:To je bila posebna epizoda Dilan Dog & Marti Misterija: Poslednja stanica - užas. Nisam to još pročitao iako sam bio u prilici nabaviti za relativno male pare ali ne volim team upove junaka pa sam preskočio.
Yep, to je taj. Evo i naslovnice spec. za sve prisutne.

Image

Evo i temeljnog spiska svih Dogova u nas do neke mere, kako ex-yu/srpskih, tako i hrvatskih izdanja.

http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~mac/dyd/DDspisak.html

User avatar
Mysterio
Posts: 10
Joined: 08 Oct 2006, 22:10

Post by Mysterio » 09 Oct 2006, 19:18

Negdje sam naletio na Dylan Dog film ali ne znam ništa osim da postoji hehehehe od epizoda mi je najbolja ona sa zecom,onda hmmmmm,Mračna strana mislim da se tako zove .
?????The Unknown?????

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 19:23

Mysterio wrote:Negdje sam naletio na Dylan Dog film ali ne znam ništa osim da postoji hehehehe od epizoda mi je najbolja ona sa zecom,onda hmmmmm,Mračna strana mislim da se tako zove .
Mračna polovica...o onom psihijatru...odlična priča....

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 19:39

Mysterio wrote:Negdje sam naletio na Dylan Dog film ali ne znam ništa osim da postoji.
Dellamore Dellamorte
http://www.imdb.com/title/tt0109592/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Oct 2006, 19:52

Meni se baš dopala ona epizoda Opsjednutost, vrlo zabavna ideja o blizancima.... :lol:

User avatar
Bad taste
Posts: 83
Joined: 09 Oct 2006, 23:40
Location: Zagrebue

dylan dog,idol moje mladosti

Post by Bad taste » 10 Oct 2006, 00:16

Americki darkhorse comics je jednom prilikom objavio par epizoda dylana,ali glupim amerima nisu sjele,jer su im bile too much complicated.
Dellamorte dellamore mi je jedan od najdrazih filmova,Gnaghi je lik kojeg morate obozavati,jos kad se zaljubi u glavu gradonacelnikove kceri.
Opet su ga ameri sasrali,mjenjajuci ime u cemetary man!!??,i mijenjajuci neke scene cini se...
Imam u posjedu apsolutno sve dylane od 94 do danas,i jako se tesko odluciti koji je najbolji.
3 puta nula.Genijalan.
Tamnica od papira.Premocan,mada s malo isfuranom pricom
Meni je osonbno diabolo el grande iliti veliki sotona jako drag,posebno erich dummy,koji je mocan lik
Super mi je i shizo epizoda crna dusa,ponori ludila...


Ono sto mene vise zanima je koji su vam najomiljeniji i najkulniji negativci u dylanu?

Post Reply