Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 06 Oct 2017, 12:57

Dylan je jeftin, slazem se da kvaliteta nije najbolja, ali osobno gledam to ovako: nepijem , nepusim, ne bancim po birtijama, tako da mi tih 20ak kn mjeaecno sto dam za dylana je jedan od rijetkih poroka
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 06 Oct 2017, 21:31

ja pijem i pusim, al svjedno se nadje za Dylana :D

slazem se s maddjurom, ova epizoda je fenomenalna, trebate ju procitati

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dylan Dog

Post by john_constantine » 23 Nov 2017, 17:10

Jack trbosjek - odlična epizoda. Sclavi je uvijek odličan, naročito bizarne završnice. Samo sam ljepše pamtio Trigov crtež. Kad se smislim tih nasilnih scena, skoro eksplicitno dok sam čitao kao klinac.

Noći punog mjeseca - sclavi i grassani su bila dobra kombinacija. Dobra horor priča o vješticama i vukodlacima. Preobrazba čovjeka u vuka na par strana, vic i humor. A i crtež je specifičan, ali dobar. Ako se ne varam, crtao je i u epizodi Ubojica. A i odlični su brojevi povezani s ovom epizodom kao posljednji uštap.

Crveni znak - sclavi odličan kao i uvijek, ali coppola mi je loš crtač. Ne podnosim ga pretjerano. Dobra priča s obratima o ubojici s britvom prije 25 godina koji se vratio kao duh. I kritika ljudskog društva između bogatih i siromašnih. A imali su dosta takvih epizoda, čak je i sam Dylan Dog jedanput u maxiju bio beskućnik.

Kraljica tame - odlična priča od Chiaverottija. Montanari ima dobar crteže, naročito kod nasilnih scena. Reference na film egzorcist s obzirom da se ova priča bavi opsjednutošću jedne cure. Inače sam očekivao lošu priču zbog bezvezne naslovnice.

Delirij - odlična slasher epizoda od chiaverottija. Frechieri odlično crta, naročito brutalne scene ubojstava. Čudovište ubije obitelj i otme im kćer, a poslije ubija likove iz njezine prošlosti. Chiacerottijeve priče uvijek imaju zanimljiv obrat, tako i u ovoj epizodi s nešto crnog humora.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dylan Dog

Post by john_constantine » 23 Nov 2017, 20:27

Mumija - malo dosadna epizoda o chiavorottija. A dallagnol užasno loše crta, naročito Blocha. Priča o Sethovoj djeci s uobičajenim preokretom i mumijom u vezi mesmerizma koji se više puta spominje u Dylan Dogu. Uz to i brutalna završnica.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 25 Nov 2017, 01:59

Image

Dylana unajmi , svima nama omiljeni, dvoglavi upravitelj u paklu, da dokuči tko ubija ubojice u paklu. Crtež odličan, vidimo razne odjele u paklu tokom dylanove istrage , priča interesantna. Akp kupujete tu i tamo dylane ovo je broj koji se isplati imati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dylan Dog

Post by john_constantine » 25 Nov 2017, 09:46

Većina epizoda koja ima veze s paklom su bili uvijek dobri kao ona epizoda prokleti novac.
Michel puši karu.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Dylan Dog

Post by Mr. Pest » 28 Dec 2017, 23:52

Gigant mi je vjerojatno i najbolje vanredno izdanje DD-a, za razliku od almanaha i maxija imalo je popriličan broj solidnih ostvarenja pa su mi i očekivanja kod njih malo veća...

Gigant 14 ima četiri priče i nijedna me nije baš izula iz cipela

Gradske zvijeri
Nastavak starije epizode "San tigrice" koja se bavila time koliko je opravdano uzimanje zakona u svoje ruke ako je policija nemoćna. I dok je to jedna iznadprosječna epizoda ovdje imamo nastavak koji potpuno zanemaruje bit prvog djela i fokusira se na sasvim lijeve stvari koje su se mogle nagurati i bilo gdje drugdje. Stvaranje nekakvog biološkog oružja i prikaz Tigra kao dobrog duha koji se bori protiv zla su skroz nepotrebni dodatci jednoj već zaokruženoj priči, a završni obrat je šamar u lice čitatelju. Ipak naslovnica je neloša.
5/10

Fotografiranje
Dylan se nađe sam na svijetu je već odavno iskorištena ideja, a dodatno ubacivanje lika koji je čitav život bio usamljen je možda i najprožvakanija Dylanova patetika, spojimo to sa Dall'agnolovim žvrljotinama i dobijemo jednu krajnje zaboravljivu epizodu.
4/10

Pokajnik
Dobra ideja sa posesivnom bivšom i njenim demonom čuvarom, scena kada žena želi ostati sa manijakom koji je muči te će je na kraju i ubiti, a Dylan jednostavno ode je itekako netipična, a završetak je ironično brutalan.
Inače ne volim Rujuov krimi šund, no ovdje je i više nego dobar.
7/10

Priznanje
Šteta što nije izašlo u nekom drugom gigantu jer je prilično slično prošloj priči, a nisam više ni imao volje za čitanjem. Crtež je ok, radnja nije nešto, vjerujem da bi bilo bolje na 96 strana, a ne na dvadesetak.
4/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 10 Apr 2018, 14:55

Novi Dylan 164 na kioscima (Duboki svemir) je u boji ; naravno po cijeni do 18kn. Ovim brojem počinje soft reboot serijala, u iducemu broju Bloch odlazi u mirovimu i doznati cemo mu pravo ime
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 22 May 2018, 17:37

Image

Ovaj nastavak , koji je u boji, je uvelike inspiriran filmom "event horizon". Isplati ga se imati u kolekciji
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 24 May 2018, 10:35

je nakon dugo vremena kupio dylana, dosta dobar

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 05 Jun 2018, 21:57

Image

Bloch konacno ode u mirovinu. Iako su opet iskoristili ideju/premisu iz epizode "tri puta nula", solidna epizoda u kojoj se pojavljuje par hrvata , od kojih jedan nosi Zagor majcu (i kada je izašlo ovo orginalno u italiji i tamo su govorili hrvatski odnosno i u org. je dialog bio na hrvatskom)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 17 Jul 2018, 20:54

naredna 2 dylan dog extra se mora imati u koelkciji. riječ je o dovbroju u boji koji "zaključi" cijelu priču s dylanovim ocem. Brojevi ce najvjerojatnije biti u boji

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Dylan Dog

Post by Mr. Pest » 18 Jul 2018, 03:07

Mislim da je to jedina epizoda vezana za Xabarasa da je nisam čitao pa obavezno uzimam, samo me neki strah da nebi Ludens to bez boje ostavio.

Dosta već vremena da imam ove epizode a tek ih danas pročitao:

Daisy & Queen

Nema par sati da je pročitano, a već skoro zaboravljeno. Dylana unajmi njemački novinar da istraži ubojstva za koje su odgovorne ne baš najzdravije sestre koje se osvećuju cijelom muškom rodu. Dylan biva vezan za krevet te mažem i pažen po uzoru na "Misery" iz kojeg je cijela radnja i pokupljena. Jedina fora u ovome stripu jest što obrat ne može biti prozirniji da bi na kraju ispao navlakuša...

4/10

Sedmi krug

Odlična naslovnica sa solidnom pričom u kojoj Dylan i još nekoliko ljudi biva svjesno da je vrijeme stalo i sve oko njih nestaje (ili oni nestaju?). Scenaristički baca na epizode "Armageddon" i "Snovi", ali sa simpatičnim početkom, dosadnom sredinom i odličnim završetkom ovo je definitivno epizoda koja nije iskoristila svoj potencijal. Uz to tu je još i Roijev crtež koji s godinama postaje sve jadniji i prozirniji, gdje su sve one njegove gotičke gadarije koje su me traumatizirale u osnovnoj školi?

6/10

Obitelj Milford

Ah, Medda, vjerojatno jedini lik u Dylanovom staffu koji nikada nije napisao katastrofalnu epizodu, ova iako prosječna epizoda ipak nije ni blizu njegovom najboljem no izuzetno mi je simpatično koliko je ovom epizodom htio ponoviti tamnicu od papira te kako je tek tako ubacio u prolog i epilog likove iz tog stripa.
Ima ovdje nekoliko fora stvari, ali ipak je to prosječna cjelina i dok je tu meni poprilično draga kritika čovječanstva i medija nema to nimalo snažnu poruku poput ranih Sclavijevih uradaka...

5/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 18 Jul 2018, 09:24

Bloch čitljiva epizoda, skužih što mi najvise smeta kod Dylana i zasto sam ga prestao pratiti - filozofije i pretenciozne epizode. pročitah sada ove nove dampyre (maxi za sada) i to je ono zasto sam volio kao mulac dylana - no bullshit, horror/akcija/šta već ne i to je to. linearni tijek radnje, bez pretjerivanja, zabavno, pročitaš zaboraviš ideš dalje u životu

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 23 Jul 2018, 22:37

HorrorHR wrote:
18 Jul 2018, 09:24
Bloch čitljiva epizoda, skužih što mi najvise smeta kod Dylana i zasto sam ga prestao pratiti - filozofije i pretenciozne epizode. pročitah sada ove nove dampyre (maxi za sada) i to je ono zasto sam volio kao mulac dylana - no bullshit, horror/akcija/šta već ne i to je to. linearni tijek radnje, bez pretjerivanja, zabavno, pročitaš zaboraviš ideš dalje u životu
U redu je da su neke epizode takve, ali ni slučajno sve :)

Ali budimo realni, spram dosta shitova danas, i priče na razini Dampyr Maxija bi bile dobre.

Post Reply