Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 29 Jul 2017, 01:35

Mr. Pest wrote:
Inferno wrote:malo čitao stare Dylane:
extra 18; Zločin: Poprilično solidna epizoda s dosta kvalitetnog humora. Piccatto je ovdje dosta dobar. Dojam 7.6/10
extra 19; Sjećanja na nevidljivog: Jako dobra epizoda. Rekao bih čak i dirljiva. Sclavi prema "slobodnim profesionalkama" ima poseban odnos, baš se pitam zašto ;)
Samo sam imao dojam da je možda ovo trebalo imati malo više od 896 stranica, dosta radnje je zgusnito. Dojam 8.4/10
Ne znam da li znaš ali imaš nastavak "Sjećanja na nevidljivog", zove se "Iznad smrti" (Extra 88)
Također i nastavci "Zločina" - "Maelstrom" (Extra 63) i "Mačje oči" (SD 41)
naravno da znam, svaki od spomenutih stripova sam pročitao barem 4 puta :lol:
Maelstorm bar 8 puta, ako ne i više, jako mi je fascinantna ta epizoda.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Dylan Dog

Post by Mr. Pest » 29 Jul 2017, 07:38

Šit, htio dijelit pamet pa ispo glup :rolleyes:
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 29 Jul 2017, 21:41

Mr. Pest wrote:Šit, htio dijelit pamet pa ispo glup :rolleyes:
ma no problem, malo je DD frikova kao ja :lol:

komentirajte malo novije epizode, a ne kao ja vaditi iz naftalina stripove

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 29 Jul 2017, 22:07

posto si dyd freak, znaci li to da imas sve sto je u nas izašlo? sto bi bilo cca 400 individualnih svezaka
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 30 Jul 2017, 00:15

maddjuro wrote:posto si dyd freak, znaci li to da imas sve sto je u nas izašlo? sto bi bilo cca 400 individualnih svezaka
nemam ja para za libellus :lol: imam negdje 300 komada(od DD), ali digitalno ovo nešto sitno što mi fali od kratkih priča i slično

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 30 Jul 2017, 02:13

Inferno wrote:
maddjuro wrote:posto si dyd freak, znaci li to da imas sve sto je u nas izašlo? sto bi bilo cca 400 individualnih svezaka
nemam ja para za libellus :lol: imam negdje 300 komada(od DD), ali digitalno ovo nešto sitno što mi fali od kratkih priča i slično
netreba ti libellus kad imas slobodnu dalmaciju i ludens te veseli cetvrtak
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 12 Aug 2017, 22:55

DD 158; Smrt nije dovoljna: -Meni je sama ideja epizode malo bezveze isfantazirana. Da, opet se pojavljuje Smrt, ali i dalje je to klasika koju vidimo kroz cijeli serijal, ono "meni je baš super kad ljudi rade moj posao, inače budem toliko zaposlena da mi dođe da se ubijem". A ti povratnici me stvarno nisu osvojili. Ono što mi se sviđa je to što se ipak uspio stvoriti koliki toliki ugođaj melankolije i nekakvog pravog očaja u nekim trenutcima, ali nažalost to mi nije bilo dovoljno da uspijem progutati više od par zalogaja tog gulaša s previše začina koje sam već puno puta okusio. E sam crtež mi se stvarno svidio, puno crnila(što je pomoglo stvarnju gore spomenute atmosfere) ali ne i previše kao što Roi ponekad zna zbrljati zbog koje čaše vina viška. Jasne i izražajne linije likova su također veliki plus. I Stano je, hvala stripovskim Bogovima, odlučio izači iz šablone te je ispalo privlačno i na kiosku jako uočljivo.
Eto sve u svemu i nije ovo toliko loše, ali opet nije stvarno ništa novo što do sada nisam u nekom obliku već imao u mašti. Zatvorio sam strip s nekim osjećajem kao da sam nešto tražio, ali to unutra nisam pronašao.
Dojam: 6.5/10

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 17 Aug 2017, 19:50

And now something many were asking about... Our next DYLAN DOG book will be: MATER DOLOROSA, with an exclusive cover by Marco Mastrazzo! The story was written by Roberto Recchioni with stunning full-color artwork by Gigi Cavenago, and it partially continues on the award-winning Mater Morbi book. Mater Dolorosa came out in Italy just last September, for 30 year anniversary of Dylan Dog and this November it will be here in English! More details next week
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 17 Aug 2017, 21:59

vidih ediciju sličnu ovoj u SNK ; to je epizoda mater morbi u fensy izdanju
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 17 Aug 2017, 22:24

super stvari ima epicenter comics

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 21 Aug 2017, 20:54

Dylan Dog 159:Predodređen za umiranje
Poprilično loša i zaboravljiva epizoda. Ideja je vrlo nemaštovita i bezveze. Kraj uber naivan. Najsvjetlija točka scenarija su Grouchovi vicevi, ali i svidio mi se dobar prikaz prevrtljive žene. Crtež uglavnom pravilan, ali nikako i atmosferičan. Horora na kapaljku, krimi elementi na razini Krim Tima 2. Eto, na polici će skupljati prašinu.
3 / 10

ali sljedeća epizoda bi mogla biti zakon

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Dylan Dog

Post by Mr. Pest » 22 Aug 2017, 14:21

Nisam kupio Dylana na kioscima dva-tri mjeseca, čekam 337 da vidim te famozne promjene pa ću onda pokupovat ove koje nemam volje sad čitat, a do tad popunjavam rupe...

Dva života djevojke Dream- solidno, ali ništa više od toga, cura klinički umre više puta tako da uspostavi vezu s paklom. Kad zaspe i ode u pakao umjesto nje u stvarni svijet se vraća serijski ubojica koji je u prošlosti zadavao muka Blochu...
Sama radnja nije nešto posebno ali se po ne znam koji put pojavljuje upravitelj pakla koji mi je jedan od naj likova u Dylanovom svijetu, zato ocjena 6/10

Obdukcija- bezveznjikava epizoda u kojoj serijski ubojica ubija depresive ljude na način da izgleda kao samoubojstvo, identitet killera je jasan kao dan pa i nije neki šok kad Dylan sve shvati. Iako loš, scenarij nije najlošiji dio ovog stripa već crtež koji je na razini osnovne škole... 4/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Dylan Dog

Post by Mr. Pest » 22 Aug 2017, 16:30

Povratnici- zbrda zdola napisano, ideja koja bi bila bolesno banalna da se radi o nekom drugom stripu ali pošto je to Dylan čak ima koliko toliko smisla. Zgodna, generična klijentica unajmljuje Dylana da otkrije zašto je duh proganja dok istovremeno ljude ubijaju duhovi njihovih snova. Bezvezna epizoda koju izvlači čist solidan kraj. Najjača stvar ovdje su dva grobara što brinu da mrtvaci ne odlutaju i upravitelj groblja koji je isti Tall Man iz Phantasm serijala...
6/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 06 Oct 2017, 00:00

Image

kopirana recenzija sa http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOP ... chpage=346

Jesenski lutalice

Definitivno jedna od najkonfuznijih priča u zadnjih par godina. Ipak, koliko je ova priča konfuzna, toliko je i višeslojna. Kao takva, preporučljivo ju je pročitati više puta. Štoviše, ne sjećam se kada sam zadnji put pročitao koju noviju priču dva puta zaredom odmah nakon kupnje, a kod ove je to definitivno bilo potrebno.

SPOILERI

Na prvu, ovo je priča o identitetima, onima vanjskima, naizgled normalnima koji su u skladu s etičkim normama, ali i onima koji se skrivaju unutar pojedinaca. Točnije, u pitanju je puno puta prežvakana i viđena "izvana naizgled normalni, a iznutra čudovišta" tematika. Kao takvo, priča naizgled stavlja naglasak na izvlačenje na površinu onoga što se skriva unutar pojedinca, skidanju mesnate maske normale/postojanja i prihvaćanju samoga sebe/svog pravoga "ja".

Ova je priča u Ludensovom izdanju prikladno izašla u jesen, no spomenuto godišnje doba ovdje ne igra ključnu ulogu kao vrijeme radnje koliko kao metafora za promjene koje se, baš kao i spomenuto godišnje doba, svako malo vraćaju i nameću pojedincima koji ih možda nisu toliko spremni prihvatiti. U slučaju ove konkretne priče i Dylanovog lika, mogli bi ovaj broj tumačiti kao priču o (konstantom) povratku prošlosti te jednako konstantnom sukobu sa prošlim, nezavršenim stvarima. Pa možda i sa samim sobom. To jest, ovaj bi broj mogli shvatiti i kao priču o izvlačenju na površinu onoga što se nalazi unutar nas sami te prihvaćanju istoga. Tek tada, kada prihvatimo svoje pravo ja i time pobijedimo u sukobu sa nezavršenim stvarima, moći ćemo raskinuti sa svojom prošlošću (to jest, sa onim djelovima koje bi željeli zaboraviti).

Ako ćemo ići još dalje sa metaforama i višeslojnošću u zonu over-the-top teorija, pročitajte ovu priču još jedanput kao metaforu serijala i ciklusa promjena kroz koji isti trenutno prolazi. Postavite si likove i elemente priče na ovaj način: upravitelj cirkusa je Recchioni, Crystal je Celoni, a cirkus (serijal) koji publici (čitateljima) svake jeseni (svakog mjeseca) dolazi u grad (na kiosk) je ustvari predstava (nova epizoda) za čitatelje, ali i pokušaj da se Dylan "sukobi" sa svojim prošlim "ja" (brojevi sa lošim pričama iz zadnjih desetak godina) i polagano krene prema tom toliko provikanom preporodu koji nas očekuje za par brojeva. Određeni dijalozi, osobito oni na kraju između upravitelja i Crystal, na ovaj način definitivno dobivaju jedno dodatno (i smislenije) značenje.

KRAJ SPOILERA

Crtež je odličan iako ponekad zna biti previše detaljan za tako mali format što dovodi do toga da pojedini kadrovi nisu toliko jasni u vidu onoga što je prikazano na njima. Naslovnica naizgled besmislena, ali je u duhu ranije over-the-top teorije pod spoilerima.

Trebao bih još par puta pročitati priču jer nisam siguran postoje li rupe u scenariju i čudna scenaristička rješenja, no prvi dojam je odličan. Za sada mi je ovo najbolja priča pred-preporoda. Ako ništa drugo, barem je trenutno najupečatljivija u ovom periodu.

9/10
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 06 Oct 2017, 11:49

prestao sam dylana čitati, došlo mi je do toga da mi svaka epizoda bila više manje dosadna, pa ...

Post Reply