Harry Potter

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Harry Potter

Post by Scarface » 11 May 2008, 22:06

Ja ću se orijentirat isključivo na zadnju knjigu ovog po meni divljenja vrijednog serijala, koliko god se nekima činija djetinjast. Jučer san po drugi put pročita ovu knjigu (a dvaput ne čitan ama baš ništa, ovo je prvi takav slučaj), i mislin da je na najbolji mogući način završen serijal. Cila ta stvar s magijom, dušama (horkruksi anybody), i sudbinskim isprepletanjima je predstavljena na možda manje kompleksan i dubok (oću reć ipak malo pojednostavljen), ali tako galantan i onako "taman, ne previše zasoljen" način da je to ono najbolje od svega. Čita san dijelom i onu lažnu verziju i stvarno se vidi koliko je u njoj nedostaja potterovski štih i jasno se vidi da samo autor može najbolje okončat svoje djelo, sviđa se taj kraj nekome ili ne. Je li čita to iko ode?

Naravno, slobodno komentirajte i ostale knjige iz serijala.
Last edited by Scarface on 14 Aug 2009, 10:44, edited 1 time in total.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 11 May 2008, 22:29

procitao sam prvih 5 knjiga , vise mi se nije dalo ... pogledat cu film kada dode
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 11 May 2008, 23:12

Ja pročitah sve, dobro je za opuštanje i pobuđivanje mašte! :P

Filmovi su kak-tak. Isto ako mi se baš gleda. Zanimljivi su mi humoristični elemetni koji se provlače tamo.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 11 May 2008, 23:21

Pročitala 5 i pol knjiga :lol: , da, načela šestu, al me uvijek faks sjebe kad počne jer onda iam vremena samo za čitanje udžbenika

E da, filmovi mi nisu baš nešto... jedino možda drugi je cool. Dalje odt rećeg nisam gledala ni neću :twisted:

Volim taj serijal :D :oops:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 12 May 2008, 00:05

nisam čitao, niti imam namjeru, a filmovi su jadni
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 May 2008, 16:19

čitao sve osim one zadnje. Peta je najlošija i bezveze. A filmovi solidni. Zabavna knjiga, isprva iritatna, ali šestica je najbolja.
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 12 May 2008, 17:24

john_constantine wrote:čitao sve osim one zadnje. Peta je najlošija i bezveze. A filmovi solidni. Zabavna knjiga, isprva iritatna, ali šestica je najbolja.
stim se definitivno slazem , bas bezveze
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
bloodymary
Posts: 8
Joined: 19 Jul 2007, 23:17
Location: Zagreb

Post by bloodymary » 04 Aug 2008, 01:50

Dobro, nije horror, al vidin da to i nije pravilo u ovom podforumu. Dakle, mislin isključivo na zadnju knjigu ovog po meni divljenja vrijednog serijala, koliko god se nekima činija djetinjast. Jučer san po drugi put pročita ovu knjigu (a dvaput ne čitan ama baš ništa, ovo je prvi takav slučaj), i mislin da je na najbolji mogući način završen serijal. Cila ta stvar s magijom, dušama (horkruksi anybody), i sudbinskim isprepletanjima je predstavljena na možda manje kompleksan i dubok (oću reć ipak malo pojednostavljen), ali tako galantan i onako "taman, ne previše zasoljen" način da je to ono najbolje od svega. Čita san dijelom i onu lažnu verziju i stvarno se vidi koliko je u njoj nedostaja potterovski štih i jasno se vidi da samo autor može najbolje okončat svoje djelo, sviđa se taj kraj nekome ili ne. Je li čita to iko ode?
Slažem se, knjiga mi je odlična, kao i ostale iz serije. Mislim da uopće ne bi trebala spadati u dječje knjige jer, pogotovo od 4 nastavka nadalje, postaje dosta mračna. Ako ništa drugo, to su barem knjige za mlade. Pročitala sam sve nastavke i svi su mi odlični, jedino me uvijek živcirao početak, usporen i pomalo dosadan. Ali ne kvari cjelokupan dojam, barem meni. Ne sjećam se baš dobro 5. dijela, samo da me je taj "početak", u ovom slučaju dobar dio knjige, ubijao u pojam. Stalno sam čekala da se nešto zanimljivo počne događati. Trebala bi ju opet pročitat da se malo prisjetim...

Što se filmova tiče, dobri su mi, ali ni do koljena knjigama.
"Biti vampir. Besmrtan. Život za životom. Zauvijek." ~ Zlokobna krv- Celia Rees

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 04 Aug 2008, 02:02

Za sada sam proćitao prvih 5; kada dođu hladniji dani bacit ću se i na preostale. Prva knjiga je odlična, druga mnogo gora i obično udalji mnoge početnike; ali zato treća vraća ugodu u čitanje. Četvrta je meni osobno najbolja dječija knjiga koju sam pročitao. A sada; petica zaista jest najgora od onoga što sam pročitao. Preduga a ništa se ne događa. Očekujem da će idući nastavci biti bolji

@ghostface - kaj veliš na to da preimenuješ topic i nasloviš ga samo s "Harry Potter" pa da se raspravlja o svemu kaj ima veze s ovim likom a ne samo o posljednjoj knjizi

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 13 Aug 2009, 19:39

Da ne otvaram sad topic sam zbog ovoga...poslužit će i ovaj...

Extended Potter?
The most recent HARRY POTTER film, THE HALF-BLOOD PRINCE, ran a pretty hefty 2 hours and 33 minutes long. Normally I think that'd be right at the maximum for a kid-friendly fantasy pic but apparently the HARRY POTTER films are about to get longer.

Rope of Silicon found a note in the latest MPAA bulletin that HARRY POTTER AND THE SORCERER'S STONE (EXTENDED VERSION) had been rated PG. Curious they got in touch with a rep from Warner Home Video who confirmed that not only will SORCERER'S STONE get the "extended" treatment but all of the POTTER films will be getting special extended releases in the future.

There seems to be some confusion online whether these will be theatrical or DVD releases. At this point, only a DVD release is confirmed though there is a possibility that WB could roll out an extremely limited release right around the time DEATHLY HOLLOWS is about to hit theaters. Also unconfirmed is exactly how much content is going into these "extended versions." Is it something substantial or just an extra seven minutes? Stay tuned for more as the news develops...

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 13 Aug 2009, 19:55

Boby wrote:
@ghostface - kaj veliš na to da preimenuješ topic i nasloviš ga samo s "Harry Potter" pa da se raspravlja o svemu kaj ima veze s ovim likom a ne samo o posljednjoj knjizi
ili da nadopuni naslov pa da bude tocan :mrgreen:

inace, nisam citala niti jednu HP knjigu. nije me nikada bas privlacilo, mada je bilo nagovaranja... al eto, budem se potrudila jednom pronaci vremena. bas mi fali ovakva literatura, a i kad je vec svima super...

sto se tice filmova, gledala sam prva 2 u kinu i niceg se ne sjecam... znam samo da mi nisu bili nista posebno pa sam zanemarila daljnje naslove koji su izlazili u video formatu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Aug 2009, 20:15

ma ja ću sigurno gledati kada sam već pogledao svih pet. Prva dva su bila standarno dječji film, s iritatnom Hermionom. Treći dio mi je najbolji u serijalu. Četvrti solidan, a peti prebrz, bez ikakve radnje i bez ikakve škole magije, s promijenjenim završetkom.
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 13 Aug 2009, 20:23

john_constantine wrote:ma ja ću sigurno gledati kada sam već pogledao svih pet. Prva dva su bila standarno dječji film, s iritatnom Hermionom. Treći dio mi je najbolji u serijalu. Četvrti solidan, a peti prebrz, bez ikakve radnje i bez ikakve škole magije, s promijenjenim završetkom.


Aj, aj ovo je ipak topic o knjizi, ili knjigama. I ode se ne govori o 6. filmu i ne znan čemu sad pišeš da ga ideš gledat, govori se o nekakvim produženim verzijama.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Aug 2009, 20:34

Ghostface wrote:
john_constantine wrote:ma ja ću sigurno gledati kada sam već pogledao svih pet. Prva dva su bila standarno dječji film, s iritatnom Hermionom. Treći dio mi je najbolji u serijalu. Četvrti solidan, a peti prebrz, bez ikakve radnje i bez ikakve škole magije, s promijenjenim završetkom.


Aj, aj ovo je ipak topic o knjizi, ili knjigama. I ode se ne govori o 6. filmu i ne znan čemu sad pišeš da ga ideš gledat, govori se o nekakvim produženim verzijama.
znam, vidio sam samo naslov bez čitanja i tek poslije skužio da je to čitaonica.
Michel puši karu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 13 Aug 2009, 23:23

Imam doma drugu knjigu, poceo citat, a dovrsio filmom :D
Image

Post Reply