H.P.Lovecraft - lik i djelo

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 20 Apr 2008, 18:45

Deimos wrote:dreams in the witch house

meni nije baš tolko dosadno, jako su mi dobri njegovi opisi različitih čudovišta
:prayer: nisam čitao, pogledao MOH epizodu. 8)

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 20 Apr 2008, 21:35

pročitaj, bolje od filma

User avatar
mal
Posts: 12
Joined: 16 Jul 2008, 16:09

Post by mal » 16 Jul 2008, 22:37

Najbolji ikad :prayer:
Taj čovjek stvarno zna izgradit atmosferu riječima, kakvu je nekad teško i slikama :wink:

User avatar
obyzouth
Posts: 5
Joined: 30 Jul 2008, 01:55
Location: Galatin
Contact:

Post by obyzouth » 02 Aug 2008, 15:00

mal wrote:Najbolji ikad :prayer:
Taj čovjek stvarno zna izgradit atmosferu riječima, kakvu je nekad teško i slikama :wink:
Potpisujem!!!
Sviđa mi se: Cthulhu mitologija :lol: mi imamo u Osijeku i Cthulhu L.A.R.P. , neeuklidska geometrija i izopačenost neshvaćanja iste, megalitski gradovi, kako je obradio snove, podsvijest, čak iskopam i kvantnu fiziku u njegovim pričama, lik je stvarno u svoje vrijeme bio luđak, al' napravio je mit.

Upravo ga čitam ponovno ovih dana.
Truly great madness cannot be achieved without significant intelligence.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 16 Aug 2008, 19:43

Evo malo Chtulhua u drugom svjetlu:

http://www.hello-cthulhu.com/?date=2003-11-30
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 20 Dec 2009, 11:56

ma,meni osobno fenomenalan.najbolji horror pisac svih vremena.izdvojio bi neke priče kao the best:the dunwich horror,
rats in the walls(sjećam se te priče u stripu u bivšoj jugi u magazinu horror),the music of erich zann,
the tomb,pa roman at the mountains of madness,pa priča shadow ove innsmouth,evil clergyman,cthulhu ciklus dakako.
uvijek iznova mu se volim vratit kad se zbilja želim naježiti i uplašiti.
lovecraft je stvarno dark baroque prince kako je king lijepo za njega rekao...
čudak po životu,nekad mi izgleda da nije umro već se preselio u te svoje svijetove užasa...

User avatar
minacula
Posts: 48
Joined: 12 Feb 2009, 20:12

Post by minacula » 20 Dec 2009, 15:29

Taj čovjek stvarno zna izgradit atmosferu riječima, kakvu je nekad teško i slikama
upravo to, njegov stil opisa mi je fenomenalan. po meni, bas dodaje atmosferi cinjenica da nema dijaloga. do sada nisam jos procitala ijednu pricu da bih je mogla opisati rjecju 'losa'. a ona koju jednostavno moram izdvojiti je 'boja iz svemira'. ne zbog tematike (po pitanju cega mi je ctulhu mitologija puno zanimljivija), vec bas zbog nevjerojatno mucne atmosfere koju stvara. kakve je vama dojmove ostavila prica?
lovecraft je jednostavno jedini (iako je i e.a.poe jako blizu) pisac citajuci cije djelo mi se doslovno cijelo tijelo jezi, a kroz psiholosku nelagodu dolazi i do nimalo ugodne muke. sto je upravo ono sto ja trazim/zelim od horror zanra! i zato se stvarno divim doticnom. zelja mi je procitati sva njegova djela iako sam jos jako daleko od toga. preporuka -> citati sam, nigdje nikoga, umotan u toplu dekicu, u neko gluho doba noci :heart:.

i ekranizacije koje sam dosad vidjela su mi zanimljive.

inace, trenutno mi je zelja nabaviti zbirku puno njegovih prica (ako ne i svih?) u jako elegantnom izdanju. knjigu sam zadnji put vidjela u algoritmu; cisto crnih kao pokozenih korica i zlatnog naslova - would make a fine adition to my library :) .

:prayer:
neeuklidska geometrija i izopačenost neshvaćanja iste, megalitski gradovi, kako je obradio snove, podsvijest, čak iskopam i kvantnu fiziku u njegovim pričama, lik je stvarno u svoje vrijeme bio luđak, al' napravio je mit.
Last edited by minacula on 20 Dec 2009, 15:38, edited 1 time in total.

User avatar
minacula
Posts: 48
Joined: 12 Feb 2009, 20:12

Post by minacula » 20 Dec 2009, 15:31

:prayer: :prayer: :prayer: :
nekad mi izgleda da nije umro već se preselio u te svoje svijetove užasa...

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 20 Dec 2009, 15:40

pa čovjek je bio istinski horror vizionar.nitko ga do sad nije uspio nadmašiti u stvaranju
jeze u čitatelju i nelagode.slažem se colour out of space je baš mučna..
ja imam omnibus anthology sa manje poznatim pričama i ranim radovima i neku zbirku 17 najbest priča i neke eseje
planine ludila sam svojedobno posudio u knjižnici.to mu je i jedini baš roman.
spektar njegovog mračnog uma okrutnog a istodobno u stvarnom životu hiper senzibilnog bio je ispred njegovog vremena.

User avatar
minacula
Posts: 48
Joined: 12 Feb 2009, 20:12

Post by minacula » 20 Dec 2009, 15:52

spektar njegovog mračnog uma okrutnog a istodobno u stvarnom životu hiper senzibilnog bio je ispred njegovog vremena.
u potpunosti se slazem. to sto je bio ispred svog vremena samo je jos vise dodalo mitu.

usput, pitanje za sve: koja tocno izdanja njegovih djela imate/koja bi preporucili/etc? slike su i vise nego dobrodosle :) . ja zasad jos nemam niti jedno njegovo djelo u svojoj zbirci, ali planiram poraditi na tome u skoroj buducnosti :) . posudjivala sam knjige iz knjiznice ili citala preko interneta; speaking of which, evo odlicne stranice na kojoj mozete citati i njegova i jos neka poznata zanrovska djela: http://www.dagonbytes.com/thelibrary/lovecraft/.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Post by Metalcamp » 20 Dec 2009, 17:11

Neznam, meni Lovecraft ima par odlicnih prica, a sve ostale koje sam procitao su mi dosadne i samo me uspavljuju, ipak mi je King za njega King horora :) makar vise volim Poea

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 20 Dec 2009, 18:09

Metalcamp wrote:Neznam, meni Lovecraft ima par odlicnih prica, a sve ostale koje sam procitao su mi dosadne i samo me uspavljuju, ipak mi je King za njega King horora :) makar vise volim Poea
je, kada lovecraft piše s puno opisa koje onda počnu lagano zamarati, a i većina njegovih priča su mračne, kao onaj bizarni Re - animator, sam opis scene kada jedan od njihovih "djela" pojavi na vratima...
Michel puši karu.

User avatar
Liske
Posts: 100
Joined: 30 Sep 2007, 12:29

Re: H.P.Lovecraft - lik i djelo

Post by Liske » 09 Feb 2010, 15:41

Au H.P. Lovecraft, pisac za men, bas ono sto me zanima i vise ! Ima li neko linkove za knujige u pdf formatu da su prevedene ? Ja se satrah trazeci, lokalna biblioteka nula bodova :S
"Najmilostivija stvar na svetu, po meni, je nemogucnost ljudskog uma je da poveze i razume sopstveni sadrzaj."

-H. P. Lovecraft-

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: H.P.Lovecraft - lik i djelo

Post by Decadentor » 06 Oct 2012, 00:44

Nedavno procitao njegove price i uglavnm sam zadovoljan, no sve su price bile potpuno razlicite tako da je "cthulhu mitologija" bila samo u dvije dok su ostale bile reanimator, neka SF i lurking fear
Image

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Re: H.P.Lovecraft - lik i djelo

Post by Deimos » 15 Oct 2012, 22:07

Liske wrote:Au H.P. Lovecraft, pisac za men, bas ono sto me zanima i vise ! Ima li neko linkove za knujige u pdf formatu da su prevedene ? Ja se satrah trazeci, lokalna biblioteka nula bodova :S
pa imas srpsko izdanje najboljih priča, mislim da je čak i tu bilo postano. da nisi sam lijen potrazit, već bi našel

Post Reply