A song of Ice and Fire

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 28 Apr 2011, 15:48

To je peta knjiga u serijalu?
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: A song of Ice and Fire

Post by Wendigo » 04 May 2011, 15:13

Aryx wrote:Dance With Dragons je officially done i izlazi 12.07. :D :partyman: :partyman:
yeeey! :D
i ja se nadam malo više informacija o othersima iliti "white walkerima". :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 04 May 2011, 17:02

He, prejebeno počinje u trećoj knjizi.
SpoilerShow
Sansa se gadno zajebala kada je odbila bijeg, s obzirom da će se Tyrion biti prisiljen udati za nju. :prayer: Mah, Tyrion ionako nije tip za silovanja, pa će, ako dođe do toga, smjestiti nekog drugog za seks... A poglavlja s Daviosom postaju konačno zanimljivija. A i Jon ima sjajna poglavlja, naročito nakon napada Drugih. A i Jaime je odličan lik, napeto to što će biti kada su zarobili njega i Brienne. I Danny... A i to kako su otkrili kako ubiti Druge... Možda će Danny imati važnu ulogu u borbi protiv njih. Baš sam stao kod dijela gdje nudi svog zmaja za vojsku...
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: A song of Ice and Fire

Post by Aryx » 05 May 2011, 00:25

john_constantine wrote:He, prejebeno počinje u trećoj knjizi.
SpoilerShow
Sansa se gadno zajebala kada je odbila bijeg, s obzirom da će se Tyrion biti prisiljen udati za nju. :prayer: Mah, Tyrion ionako nije tip za silovanja, pa će, ako dođe do toga, smjestiti nekog drugog za seks... A poglavlja s Daviosom postaju konačno zanimljivija. A i Jon ima sjajna poglavlja, naročito nakon napada Drugih. A i Jaime je odličan lik, napeto to što će biti kada su zarobili njega i Brienne. I Danny... A i to kako su otkrili kako ubiti Druge... Možda će Danny imati važnu ulogu u borbi protiv njih. Baš sam stao kod dijela gdje nudi svog zmaja za vojsku...
treca ima toliko epskih dijelova da to nisu istine, meni najdrazi dio. javljaj samo dalje dojmove :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: A song of Ice and Fire

Post by Decadentor » 05 May 2011, 01:11

druga knjiga- jebena fora sa placenikom, kraljem, svecenikom i bogatasem :supz: :supz:
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 10 May 2011, 22:48

ma kvragu i Jon...
SpoilerShow
Već je postalo biti zanimljivo s njim usprkos tome što filozofira o časti crne braće i "ljubavi"... ma odi kvragu, imao je cilj, misiju, zadatak i onda sve zajebe samo radi časti i drugih koji su se uvijek loše ponašali prema njemu... Kao da će dobiti zahvalnost od Catelyn. Postao mi je mrzak lik nakon onog bijega... A Danny je sada najzanimljiviji lik, postala je prilično surova i prava osvajačica. Jedva čekam da dođe u kraljestvo. A tek ono s Aryom i "besmrtnikom"... Sada kada ju je Cleagane dohvatio, biti će zanimljivo. Šteta što više nema poglavlja s Theonom, ali Jaime s svakim poglavljem postaje sve bolji i bolji. Vjerujem da će ga Cersei odbaciti ako se uspije vratiti... A baš se pokazao drugačijim likom, naročito njegov motiv i prošlost.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 16 May 2011, 19:18

:shock:
SpoilerShow
Ovo je baš bio šok... Catelyn i Robb mrtvi na krvavom slavlju. :( Oštrozimlje je definitivno propalo, tako da je kod Starkova sve "preživljavanje". Arya bi mogla biti ta koja će ih osvetiti. Uf, baš je nemoguće predvidjeti radnju i događaje i preokrete.
Posudio i četvrtu knjigu, ali baš bed, ima samo 700 stranica, premalo.... :(
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: A song of Ice and Fire

Post by Aryx » 17 May 2011, 00:41

john_constantine wrote::shock:
SpoilerShow
Ovo je baš bio šok... Catelyn i Robb mrtvi na krvavom slavlju. :( Oštrozimlje je definitivno propalo, tako da je kod Starkova sve "preživljavanje". Arya bi mogla biti ta koja će ih osvetiti. Uf, baš je nemoguće predvidjeti radnju i događaje i preokrete.
Posudio i četvrtu knjigu, ali baš bed, ima samo 700 stranica, premalo.... :(
red wedding :D :?
SpoilerShow
btw. jel bio onaj dio s lord Beric Dondarionom? necu reci koji da ti ne spoilam ali ako je bio znat ces sigurno :D Sta je s Jonom ? Kakva je situacija u kings Landingu :D ?
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 17 May 2011, 05:58

Aryx wrote:
john_constantine wrote::shock:
SpoilerShow
Ovo je baš bio šok... Catelyn i Robb mrtvi na krvavom slavlju. :( Oštrozimlje je definitivno propalo, tako da je kod Starkova sve "preživljavanje". Arya bi mogla biti ta koja će ih osvetiti. Uf, baš je nemoguće predvidjeti radnju i događaje i preokrete.
Posudio i četvrtu knjigu, ali baš bed, ima samo 700 stranica, premalo.... :(
red wedding :D :?
SpoilerShow
btw. jel bio onaj dio s lord Beric Dondarionom? necu reci koji da ti ne spoilam ali ako je bio znat ces sigurno :D Sta je s Jonom ? Kakva je situacija u kings Landingu :D ?
SpoilerShow
ona njegova "besmrtnost" i crveni svećenik? Je, brutala. Mislio da ga je Pas ubio, a on ustane kao da mu nije ništa, he. Hm, to je ono kraljestvo od Stannisa? A Jon se vratio svojoj crnoj braći, a Sam je interesatnan lik nakon ubojstva Crastera, onog što jebe svoje kćeri i unuke. Uf, Tyrion postaje sve bolji lik. A koji preokret, nisam uopće niti mislio da je Joffrey namjestio za Branovo ubojstvo. Već 13 godina, a takav krvoločni sadist od klinca da je to jezovito... A kako je ona Mellisa (Stannisova čarobnica) nešto radila s pijavicama i umrle su označene osobe, ne bi me začudlo da i Joffrey brzo pogine slučajnim događajem. A koji preokret to s Danny, kako su je lagali njezini vitezovi + sjajne borbe. Mah, previše je krhka i ono, "predobra", ali vidjeti ćemo...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 17 May 2011, 19:57

SpoilerShow
ha,ha, Joffrey se ugušio pitom, brutala. A Tyron je niti kriv niti dužan najebao... :prayer:
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: A song of Ice and Fire

Post by Aryx » 17 May 2011, 20:34

john_constantine wrote:
SpoilerShow
ha,ha, Joffrey se ugušio pitom, brutala. A Tyron je niti kriv niti dužan najebao... :prayer:
SpoilerShow
prejeben chapter... :D Bas mi je bilo extra drago da je umro :P. Tyrion je najveci car ikada budes vidio do kraja 3 knjige ;). Što se događa na zidu? Di su Arya i Sansa? :D uglavnom zadovoljan si sa serijalom ;) ?
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 17 May 2011, 20:42

SpoilerShow
Arya je s Psom, baš ju je udario u glavu kada je doznala za majčinu smrt. Ma samo čekam da se konačno u knjizi vrati taj lik iz druge knjige, koji mijenja lica. A Sansa je sada s Maloprstim, nisam očekivao taj preokret s Dontosom. A preludo kako je onaj Vargo Hoat umro od otkinutog uha koje mu je odgrizla Brienne. :mrgreen: A moćan završetak Jaimeovog chaptera, konačno se vratio, samo promijenjen. A otac ga je odbacio kao i njegova sestra, he... Ma iako je Theon bio gad, šteta što se više neće pojavljivati u serijalu. A Bran se konačno susreo s Samom, ali ne znam kakva će biti uopće njegova uloga. Čudno mi je jedino da nije napisao nešto više o tom čudnom liku u šumi. Pretpostavljam i da Davos neće preživjeti završetak ove treće knjige.
Je, stvarno sam zadovoljan ovim serijalom. Posudio sam i četvrtu knjigu (a vidim da je malo posuđivana za razliku od prve tri...), a za petu knjigu, mah, valjda će ove godine biti prijevod, ali mislim da će biti. Nešto sam čuo o tome... Da, čitajući knjigu, definitivno je loše prikazan Sandos Cleagane u knjizi, kada je riječ o ožiljku. Zamišljao sam da ima opećenu cijelu lijevu stranu lica kao Jonah Hex, a ovako u seriji, taj njegov ožiljak koji se puno spominje u knjizi, nije toliko primjetan u seriji...

Uf, ali kvragu sve, kako je nevino započela prva knjiga, a na kraju sve tako dospjelo... I onda te baci u bed kada moraš čekati da dovrši zadnje dvije knjige. :ANAL: Nakon ovog serijala, teško ću se vratiti novim "normalnim" knjigama.
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: A song of Ice and Fire

Post by Aryx » 18 May 2011, 01:36

john_constantine wrote:
SpoilerShow
Arya je s Psom, baš ju je udario u glavu kada je doznala za majčinu smrt. Ma samo čekam da se konačno u knjizi vrati taj lik iz druge knjige, koji mijenja lica. A Sansa je sada s Maloprstim, nisam očekivao taj preokret s Dontosom. A preludo kako je onaj Vargo Hoat umro od otkinutog uha koje mu je odgrizla Brienne. :mrgreen: A moćan završetak Jaimeovog chaptera, konačno se vratio, samo promijenjen. A otac ga je odbacio kao i njegova sestra, he... Ma iako je Theon bio gad, šteta što se više neće pojavljivati u serijalu. A Bran se konačno susreo s Samom, ali ne znam kakva će biti uopće njegova uloga. Čudno mi je jedino da nije napisao nešto više o tom čudnom liku u šumi. Pretpostavljam i da Davos neće preživjeti završetak ove treće knjige.
Je, stvarno sam zadovoljan ovim serijalom. Posudio sam i četvrtu knjigu (a vidim da je malo posuđivana za razliku od prve tri...), a za petu knjigu, mah, valjda će ove godine biti prijevod, ali mislim da će biti. Nešto sam čuo o tome... Da, čitajući knjigu, definitivno je loše prikazan Sandos Cleagane u knjizi, kada je riječ o ožiljku. Zamišljao sam da ima opećenu cijelu lijevu stranu lica kao Jonah Hex, a ovako u seriji, taj njegov ožiljak koji se puno spominje u knjizi, nije toliko primjetan u seriji...

Uf, ali kvragu sve, kako je nevino započela prva knjiga, a na kraju sve tako dospjelo... I onda te baci u bed kada moraš čekati da dovrši zadnje dvije knjige. :ANAL: Nakon ovog serijala, teško ću se vratiti novim "normalnim" knjigama.
btw,
SpoilerShow
što se tiče lika koji mjenja lica to je ako si skuzio jedan od onih Faceless mana, za koje kraljestva prazne blagajne sam oda bi ga unajmili :D precook lik da :P
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 19 May 2011, 20:08

SpoilerShow
predobro, Tyron je na kraju ubio svog vlastitog oca. :prayer: :prayer: Ali da li ima njegova posljednja rečenica kakvo značenje? To da Tyrion nije njegov sin. Ako i je istina, zašto ga je onda uopće držao na životu?
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 19 May 2011, 20:59

u jbt, ovo više nije normalno. :supz: :supz:
SpoilerShow
Eh, nekako sam se nadao da će Gregor Sansa umrijeti u onom dvoboju, ali predvidio sam da će Crvena guja umrijeti radi svoje opsesije osvetom. Ali prebrutalna završnica, Gregor je pravo čudovište od čovjeka... Ali završetak... :prayer: :prayer: Odnosno, epilog... :prayer: :prayer: Ali ono s Lysom, ajde u kurac, nisam to uopće očekivao. Znam da je Maloprsti gad, ali onakav preokret, genijalno.
Odmah na četvrtu knjigu Gozba vrana, ali šteta što je riječ o prvoj polovici knjige, izgleda da neće biti Tyrona, Danny i Jona. A tko će dočekati petu knjigu, a tek ostale dvije, damn...
SpoilerShow
Nadam se da se bar tu pojavljuje opet Faceless man
Michel puši karu.

Post Reply