A song of Ice and Fire

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 03 Mar 2009, 01:38

A$H wrote:jao kako bi bilo zajebano da nema..te ostane saga bez kraja.. :lol:
a jos uvijek bi bila naj :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 03 Mar 2009, 09:51

Aryx wrote:
Wendigo wrote:
Aryx wrote:ahhh tek u 8 ili 9 mj. izlazi 5 dio :cry: http://grrm.livejournal.com/74995.html

kako je neko rekao genious takes time 8)
mene brine i plaši što mr. genious ima preko 60 godina i kojih 150 kila žive vage... :?
a jebiga , valjda ce uspjet zavrsiti, a i sigurno ima vec unaprijed dosta biljeska i crtica napisano te ljude koji snjim rade u slucaju da ne uspije zavrsiti ovu epic sagu do kraja
valjda ima, mada neće to biti to ako netko drugi nastavi. pogledaj npr. kako je sillmarillion koji je "sastavio" tolkienov sin skroz drugačiji od hobita i LOTR trilogije.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 03 Mar 2009, 18:44

Wendigo wrote:
Aryx wrote:
Wendigo wrote: mene brine i plaši što mr. genious ima preko 60 godina i kojih 150 kila žive vage... :?
a jebiga , valjda ce uspjet zavrsiti, a i sigurno ima vec unaprijed dosta biljeska i crtica napisano te ljude koji snjim rade u slucaju da ne uspije zavrsiti ovu epic sagu do kraja
valjda ima, mada neće to biti to ako netko drugi nastavi. pogledaj npr. kako je sillmarillion koji je "sastavio" tolkienov sin skroz drugačiji od hobita i LOTR trilogije.
ma znam ali bolje vidjeti ending nego nikakav ending , makar bi se to moglo diskutirati s obzirom da nitko ne moze to napisati kao martin ali jbga...
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 03 Mar 2009, 19:41

Aryx wrote:
Wendigo wrote:
Aryx wrote:a jebiga , valjda ce uspjet zavrsiti, a i sigurno ima vec unaprijed dosta biljeska i crtica napisano te ljude koji snjim rade u slucaju da ne uspije zavrsiti ovu epic sagu do kraja
valjda ima, mada neće to biti to ako netko drugi nastavi. pogledaj npr. kako je sillmarillion koji je "sastavio" tolkienov sin skroz drugačiji od hobita i LOTR trilogije.
ma znam ali bolje vidjeti ending nego nikakav ending , makar bi se to moglo diskutirati s obzirom da nitko ne moze to napisati kao martin ali jbga...
o da.. dalo bi se... 8) ali bolje ne. :P

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 15 Mar 2009, 18:31

nisu mogli naći bolju glumicu za cersei lannister.. :shock:

http://winter-is-coming.blogspot.com/se ... bel/Cersei

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 25 Aug 2009, 22:20

@ wendigo- ali nije ona na kraju
E i da, Aryx pročita san cilu Igru prijestolja, i već san na pola druge knjige, samo mi se nije dalo komentirat ode (kad bi pisa svaki film, strip itd koji san pogleda ima bi duplo više postova). Laughing Inače, super je knjiga, al nije to ipak najbolje šta fantasy nudi, puno jači su mi i Salvatorina Drizzt serija (tamni vilenjak), općenito Forgotten realms svijet, kao i Sjećanje, tuga i trn od Tada Williamsa. Ipak je malo presapunjasto, al bar garantira automatsko navlačenje. Wink Ocjena bi bila 8/10, radujen se nadolazećoj seriji.
ma to je jedna epic dark medieval fantasy sapunica 8)
@Ghost - Nice, vec sam mislio da si odustao :D Inace radnje se tek zakuhtava na kraju 3 knjige :D tamo se poslazu recimo sve figurice tj. likovi i njihove sudbine u knjizi :D ( keep me informed kako napreduje knjiga ) . Koji su ti likovi naj ? :D Meni Tyrion definitivo jedan od najboljih char ikada :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
EvilWorker
Posts: 3
Joined: 03 Dec 2009, 23:30

Post by EvilWorker » 03 Dec 2009, 23:34

Evo vam još jednog manijaka za ovom prejebenom sagom, najbolje štivo ikada čitano. Martine care, poživio ti nama do Sna o Proljeću pa i duže.

Pročitao sam sve 4 knjige, sad čitam iznova i trenutno sam na polovici prve, dosta toga sam bolje pohvatao iz druge, previše likova, previše događaja. Za sada navijam za Starkove, a i mala Targarinka mi je super lik i vidim je naželjeznom prijestolju.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 04 Dec 2009, 01:00

EvilWorker wrote:Evo vam još jednog manijaka za ovom prejebenom sagom, najbolje štivo ikada čitano. Martine care, poživio ti nama do Sna o Proljeću pa i duže.

Pročitao sam sve 4 knjige, sad čitam iznova i trenutno sam na polovici prve, dosta toga sam bolje pohvatao iz druge, previše likova, previše događaja. Za sada navijam za Starkove, a i mala Targarinka mi je super lik i vidim je naželjeznom prijestolju.
ja se pripremam na treci re - read :D . Naj epic stivo koje sam ikad citao :D u rangu hyperion sage samo za dark fantasy : P
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
EvilWorker
Posts: 3
Joined: 03 Dec 2009, 23:30

Post by EvilWorker » 04 Dec 2009, 14:16

Aryx wrote:
EvilWorker wrote:Evo vam još jednog manijaka za ovom prejebenom sagom, najbolje štivo ikada čitano. Martine care, poživio ti nama do Sna o Proljeću pa i duže.

Pročitao sam sve 4 knjige, sad čitam iznova i trenutno sam na polovici prve, dosta toga sam bolje pohvatao iz druge, previše likova, previše događaja. Za sada navijam za Starkove, a i mala Targarinka mi je super lik i vidim je naželjeznom prijestolju.
ja se pripremam na treci re - read :D . Naj epic stivo koje sam ikad citao :D u rangu hyperion sage samo za dark fantasy : P
Mogao bih se složit za ovay Hyperion, samo što je Hyperion Vrh dok su ostale tri knjige znatno lošije. Simmons zna zapoceti priču, ali je nezna završit, nadam se da Martin neće isto napravit.

Kroz čitanje sada više obracam pozornost na legende iz prošlosti koje me fasciniraju; Jedna od boljih je ona o Azor Ahaiu, jedva čekam da dođem do nje.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 14 Dec 2009, 00:26

meni jedan od najboljih serijala,pročitao sam tri puta sve četiri knjige s tim da mi je četvrta nekako najlošija.
najbolji dijelovi su mi događaji na i oko Zida sa Jonom.ne mogu se načekati nastavka koji taako dugo treba da izađe.nadam se da se stvarno george neće preseliti u vječna lovišta prije nego izda nastavak :lol:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 22 Mar 2011, 17:12

Jbt, Aryx... :zubifale:

Toliko odlična knjiga da ne mogu dočekati da pređem na drugu knjigu... Već dugo nisam čitao tako dobru knjigu u koju se uživiš kao lord of rings ili tamne tvari...
SpoilerShow
Evo, Robert je mrtav, ubijen od Vepra. A prokleta kučka od njegove žene je uspjela izdati Eddarda. Vidim da će biti sada veliko rasulo i kaos, i to baš u najgorem trenutku. Baš dolazi nova stravična prijetnja u obliku živih mrtvaca kroz Zidine. A prejako ono što su napravili Dannyinom bratu, ono, s krunom. Bolesno... :shock: A i malo mi ga je baš bilo žao usprkos tome što je bio nezahvalni gad. Mislio sam da ipak neće biti osvajanja od te strane, ali proročanstvo najavljuje velike pohode tako da me ne bi začudilo da preplove more i napadnu kraljestvo. Jbt, znao sam već od početka, kada je Bran gurnut, da se Jaime jebe s svojom sestrom, ali nisam uopće pomislio da djeca nisu Robertova, već rođena u incestuoznoj vezi. Sada samo napeto pratim do kraja knjige i očekujem više o toj novoj prijetnji iz šume... Baš sam pročitao dio kada se Jon prvi put sukobi s živim mrtvacem.
Ma jebena knjiga. :mrgreen: Ubiti ću te. Već dugo nisam toliko razmišljao, suosjećao s likovima, napeto pratio radnju, komentirao, stvarao ideje i sve to... Ma jedva čekam dalje. :rock: Još sam na prvoj knjizi, još samo par dana, ali već jebem mater onome koji je posudio jedinu četvrtu knjigu. :zubifale: Nadam se da će treća biti tamo kada pročitam drugi dio. :krejzi:

Ah, i nema problema što je riječ o kompleksnoj knjizi. Sve se baš lagano prati, iako je na početku bilo zajebano. Ali poslije onda znaš najvažnije likove, obitelji i slično... Ako se već pogubiš, lako se vratiti na zadnje stranice gdje postoji leksikon obitelji, tko je u rodu i slično... Ma kompleksno koliko i manga Blade of immortal, ali sve se lako pohvata...

Ako te četiri knjige budu odlične, možda ih jedanput dodam u svojoj kolekciji za ponovno čitanje...
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: A song of Ice and Fire

Post by Aryx » 22 Mar 2011, 23:51

john_constantine wrote:Jbt, Aryx... :zubifale:

Toliko odlična knjiga da ne mogu dočekati da pređem na drugu knjigu... Već dugo nisam čitao tako dobru knjigu u koju se uživiš kao lord of rings ili tamne tvari...
SpoilerShow
Evo, Robert je mrtav, ubijen od Vepra. A prokleta kučka od njegove žene je uspjela izdati Eddarda. Vidim da će biti sada veliko rasulo i kaos, i to baš u najgorem trenutku. Baš dolazi nova stravična prijetnja u obliku živih mrtvaca kroz Zidine. A prejako ono što su napravili Dannyinom bratu, ono, s krunom. Bolesno... :shock: A i malo mi ga je baš bilo žao usprkos tome što je bio nezahvalni gad. Mislio sam da ipak neće biti osvajanja od te strane, ali proročanstvo najavljuje velike pohode tako da me ne bi začudilo da preplove more i napadnu kraljestvo. Jbt, znao sam već od početka, kada je Bran gurnut, da se Jaime jebe s svojom sestrom, ali nisam uopće pomislio da djeca nisu Robertova, već rođena u incestuoznoj vezi. Sada samo napeto pratim do kraja knjige i očekujem više o toj novoj prijetnji iz šume... Baš sam pročitao dio kada se Jon prvi put sukobi s živim mrtvacem.
Ma jebena knjiga. :mrgreen: Ubiti ću te. Već dugo nisam toliko razmišljao, suosjećao s likovima, napeto pratio radnju, komentirao, stvarao ideje i sve to... Ma jedva čekam dalje. :rock: Još sam na prvoj knjizi, još samo par dana, ali već jebem mater onome koji je posudio jedinu četvrtu knjigu. :zubifale: Nadam se da će treća biti tamo kada pročitam drugi dio. :krejzi:

Ah, i nema problema što je riječ o kompleksnoj knjizi. Sve se baš lagano prati, iako je na početku bilo zajebano. Ali poslije onda znaš najvažnije likove, obitelji i slično... Ako se već pogubiš, lako se vratiti na zadnje stranice gdje postoji leksikon obitelji, tko je u rodu i slično... Ma kompleksno koliko i manga Blade of immortal, ali sve se lako pohvata...

Ako te četiri knjige budu odlične, možda ih jedanput dodam u svojoj kolekciji za ponovno čitanje...
Hehe :zubifale: Znam ja kaj valja :p. Ja sam vec obavio ponovno citanje s jednakim gustom kao i prvi put. Veselim se sto u 6. mj. izlazi sljedeća knjiga :D. Javljaj dojmove, vidim da još nemaš puno do kraja, a još će se svašta dogoditi. :supz:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 18 Apr 2011, 17:25

SpoilerShow
U, jbt, zbilja nisam očekivao onu preobrazbu od lika koji je ubijao za Aryu. :shock: :shock: :prayer: :prayer: Nadam se da će se još pojavljivati u knjigama. A i iznenadilo me to za Theonom... Bio mi je baš odličan lik dok mi je svojim činom pao nisko, pravi gad makar će ga uništiti njegova pohlepa i ambicija. Za Tyronovu Shae pretpostavljam da će doživjeti tešku sudbinu, nešto će biti između njih dvoje... Catelyn mi je pomalo naporan lik, čim dođem do njezino poglavlja, onda uvijek radim pauzu... Nikad nema pretjerano zanimljivih scena s njom osim njezinog novog lika Brienne. A i jebeno to što su počeli više baviti magijom, naravno, otkad su se rodili zmajevi... Danny mi već pomalo gubi smisao, mislio sam da će već biti nešto epski u vezi nje. A osim zmajeva, još uvijek je slaba djetinasta žena koja ima prevelike ambicije, a ne može ih ostvariti...
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: A song of Ice and Fire

Post by Aryx » 18 Apr 2011, 21:09

john_constantine wrote:
SpoilerShow
U, jbt, zbilja nisam očekivao onu preobrazbu od lika koji je ubijao za Aryu. :shock: :shock: :prayer: :prayer: Nadam se da će se još pojavljivati u knjigama. A i iznenadilo me to za Theonom... Bio mi je baš odličan lik dok mi je svojim činom pao nisko, pravi gad makar će ga uništiti njegova pohlepa i ambicija. Za Tyronovu Shae pretpostavljam da će doživjeti tešku sudbinu, nešto će biti između njih dvoje... Catelyn mi je pomalo naporan lik, čim dođem do njezino poglavlja, onda uvijek radim pauzu... Nikad nema pretjerano zanimljivih scena s njom osim njezinog novog lika Brienne. A i jebeno to što su počeli više baviti magijom, naravno, otkad su se rodili zmajevi... Danny mi već pomalo gubi smisao, mislio sam da će već biti nešto epski u vezi nje. A osim zmajeva, još uvijek je slaba djetinasta žena koja ima prevelike ambicije, a ne može ih ostvariti...
SpoilerShow
Arya mi je predobra kao lik i kak ose razvija polako :D. Ovaj njezin takozvani faceless man je precool, i mene je ta preobrazba iznenadila. Cat je slazem se tak, tak. onaj dio s renlyem je bio super. Stannis mi je isto jako zanimljiv tj. Davas POV.
Za Dany i Jona sam i ja identicno mislio da fali tih epskih dijelova, ali strpi se, jer treca knjiga je pure epix, najbrze je procita :zubifale: . Zato ce i biti u 2 sezone.
Tyrion ti je pretpostavljam jos uvijek top lik. :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 18 Apr 2011, 21:42

SpoilerShow
a da li se u sljedećim knjigama bar doznaje tko je majka od Jona Starka? Koliko to dugo odugovlači, morala bi to biti stvarno neka velika osoba..
Michel puši karu.

Post Reply