A song of Ice and Fire

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: A song of Ice and Fire

Post by Wendigo » 23 May 2011, 14:53

john_constantine wrote:
SpoilerShow
predobro, Tyron je na kraju ubio svog vlastitog oca. :prayer: :prayer: Ali da li ima njegova posljednja rečenica kakvo značenje? To da Tyrion nije njegov sin. Ako i je istina, zašto ga je onda uopće držao na životu?
kak nije njegov sin? to je rekao jer nije želio i nije mogao nikako prihvatiti da jedan tywin lannister, lav u ljudskom izdanju ima patuljastog nakaznog kripla za sina.
SpoilerShow
joffrey se nije ugušio, već je otrovan. hint: sansa, ukras za kosu, plave bobice.
i tko je gregor sansa btw? :lol:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: A song of Ice and Fire

Post by Scarface » 27 May 2011, 19:24

Očito križanac Gregora Cleganea i Sanse Stark, koji je čak i zli blizanac glavnom liku u Kafkinom djelu.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 27 May 2011, 19:42

eh, baš sam zapeo za to :zubifale:

ova četvrta knjiga ima malo dosadan početak, naročito dijelovi s lignjunjima. Ali sada počinje biti interesatno.
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: A song of Ice and Fire

Post by Scarface » 06 Jun 2011, 18:49

Samo za one koji su pročitali sve 4 knjige:
SpoilerShow
Kojoj se teoriji o Jonovu podrijetlu vi priklanjate? Moja osobna vizija kraja cilog serijala je Jonov trijumf i vraćanje balansa prirodi nakon bitke s Othersima, te saznanja da su Rhaegar Targaryen i Lyanna Stark njegovi roditelji. Neki fanovi smatraju da bi onda on oženija Dany, al to mi nekako ne paše. Uglavnom, tragova koji potvrđuju tu teoriju ima stvarno puno kroz cili serijal, i nekako se savršeno uklapa u cilu priču o ledu i vatri. A i Jona san uvik smatra centralnim likom.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: A song of Ice and Fire

Post by Wendigo » 06 Jun 2011, 19:03

Scarface wrote:Samo za one koji su pročitali sve 4 knjige:
SpoilerShow
Kojoj se teoriji o Jonovu podrijetlu vi priklanjate? Moja osobna vizija kraja cilog serijala je Jonov trijumf i vraćanje balansa prirodi nakon bitke s Othersima, te saznanja da su Rhaegar Targaryen i Lyanna Stark njegovi roditelji. Neki fanovi smatraju da bi onda on oženija Dany, al to mi nekako ne paše. Uglavnom, tragova koji potvrđuju tu teoriju ima stvarno puno kroz cili serijal, i nekako se savršeno uklapa u cilu priču o ledu i vatri. A i Jona san uvik smatra centralnim likom.
jebote.. kao da si mi pročitao misli. :D

User avatar
alecto
Posts: 1080
Joined: 25 Oct 2010, 13:05

Re: A song of Ice and Fire

Post by alecto » 22 Jun 2011, 09:35

nakon gledanja serije (da, znam, nemojte me ubit) krenula s prvom knjigom i dovraga, nemrem prestat :lol: imam ispit u petak a nije mi ni na kraj pameti učit, oči će mi ispast od gledanja u laptop (nema u knjižnicama pa sam skinula s neta).
inače nisam nešto fantasy fan, al ovo je predobro.
we are such stuff as dreams are made on

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 23 Sep 2011, 19:45

tako brzo je izašao drugi dio Ples zmajeva... Nisam niti skužio da će ta peta knjiga biti u dva dijela...
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: A song of Ice and Fire

Post by Wendigo » 23 Sep 2011, 19:51

john_constantine wrote:tako brzo je izašao drugi dio Ples zmajeva... Nisam niti skužio da će ta peta knjiga biti u dva dijela...
ma lopovi jedni algoritamski. prodaju knjigu prepolovljenu na dva dijela, a svaki košta 135kn. dok normalno američko izdanje, jedna knjiga jel.. košta cca 150kn. :facepalm:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 23 Sep 2011, 19:54

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:tako brzo je izašao drugi dio Ples zmajeva... Nisam niti skužio da će ta peta knjiga biti u dva dijela...
ma lopovi jedni algoritamski. prodaju knjigu prepolovljenu na dva dijela, a svaki košta 135kn. dok normalno američko izdanje, jedna knjiga jel.. košta cca 150kn. :facepalm:
150 kn, ako ćemo biti točni...

He, pa računaj da je čak i da je cijela knjiga, opet bi koštala dvostruko radi prijevoda. Originalni Watchmen košta 75 kn, a prevedeni 150 kn. Samo koštaju dva put više...

Baš me zanima kako onda izgleda cijela ta knjiga s više od 1000 stranica.

Istini za volju, čak je i problem čitati te prevedene knjige. Uskoro bi trebao izaći prevedena prva knjiga Kula tmine, a knjiga je valjda stara 20 godina i ima samo 300 stranica. I svaka čast, konačno su preveli prvi dio. Pitanje je isplativosti jer se ne zna niti da li će uopće prevoditi ostale knjige i da li ćemo ih čekati još 5 godina.

Da ne govorim da nisu preveli nastavke knjige od Tuneli... a ja budala ga još i kupio, odlična je, ali nastavlja se. A prijevod samo "biti će".
Michel puši karu.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: A song of Ice and Fire

Post by kraykulla » 21 Oct 2011, 17:34

upravo završio petu knjigu imam hardcover englesko izdanje...što reći?
opet sam bio uvučen u taj magični martinov svijet...ništa za mene nije postojalo
osim knjige u tim momentima kad sam guštao...samo se nadam da nečemo čekati opet 7 godina na nastavak ili da se bogovi ne dajte martinu nekaj dogodi pa da nikad ne saznamo kraj :shock:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 21 Oct 2011, 18:15

ma ja sam radi preduge pauze tek došao na hrvatski cover tek prvog dijela i mogu pratiti, ali već sam dosta toga zaboravio, pa je ponekad teško pratiti radnju...
SpoilerShow
Nisam siguran da li je onaj lik Vonj onaj iz treće knjige, što je izdao Starkove i ševio kapetanovu kćer... Samo se ne mogu sjetiti kako se zove.
Michel puši karu.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: A song of Ice and Fire

Post by kraykulla » 21 Oct 2011, 18:17

je na dobrom si tragu malo me zbunilo vonj jer sve sam čitao na engleskom ali misliš na reeka

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 21 Oct 2011, 18:19

kraykulla wrote:je na dobrom si tragu malo me zbunilo vonj jer sve sam čitao na engleskom ali misliš na reeka
SpoilerShow
Da, jebe to s prijevodima umjesto da ostave originalna imena. He,he, i mislio sam da je to on. :mrgreen: Baš me zanimala njegova sudbina nakon što je teško najebao pri kraj knjige. Jer koliko se sjećam, neko kopile od Boltona ga je zarobilo tijekom opsade.

Uf, strašno ono kada Martin piše o guljenju kože i metodama mučenja na njemu. Da na kraju mole da im odsjeku prst...
Michel puši karu.

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: A song of Ice and Fire

Post by kraykulla » 21 Oct 2011, 18:20

da gadan lik je bastard of bolton aka ramsey snow

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: A song of Ice and Fire

Post by john_constantine » 21 Oct 2011, 18:25

kraykulla wrote:da gadan lik je bastard of bolton aka ramsey snow
Ali odlični su mi oni dijelovi s Daenerys i
SpoilerShow
njezini problemi s zmajevima.


još nisam potpuno pročitao knjigu, ali nadam se da će bar u vezi nje napraviti neku veliku promjenu. Tyrion je odličan kao i uvijek. Davos solidan lik. Ali sada je zanimljivo čitati Jona. S Branom je postalo napeto. Ali naravno, fale mi ostali likovi kao Arryn...
SpoilerShow
He, preodlično kada je sam odrubio glavu Janisu.
Sada me nervira što moram doći na red i za drugu knjigu. A onda pitaj Boga kada će još te dvije knjige...
Michel puši karu.

Post Reply