Fiktivni Virus - pomoć u stvaranju...

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Apr 2008, 23:54

A$H wrote:Ja sam za virus koji se prenosi sexom(i to vrlo brzo virus djeluje) tako ce bar biti puno sexa u filmu :lol: :lol: zarazeni postaju ludi sexualni manijaci koji trce po ulici i jebu/zaraze sve kaj se krece(sa scenom u kojoj zarazeni pokusava i stablo zarazit :lol: ) a na kraju nadju cjepivo(naravno to nadje sext doktorica koja se kara sa glavnim likom koji je black spec. ops. :lol: i ne zaraze se(to je vazno za pricu :lol: )) i onda si ubrizgaju cjepivo i idu u misiju karanje/spasavanja svega zivog i ispadnu jedne velike orgije za kraj i to globalnih proporcija..huh kako ti se cini.. :lol: :lol:

Uz "Shivers" mi pada i "Rabid" koji je isto radio Cronenberg
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Apr 2008, 00:03

Cannibalist wrote: ili sindrom alice u zemlji cudesa je virus/sindrom koji se moze dobiti na vise nacina, a najpoznatiji je koristenjem
dextrometamorfana(vrsta droge koja se koristi i u narkomanske svrhe i u medicinske, cesto kod kaslja i antibiotika).
Syndrom/virus totalno izmjeni ljudsku psihu i covjek pocne shvacat sve drugacije i halucinira cjeli zivot da je negdje drugdje
i vidi druge stvari ( alice :D ).

to mi je najvise cool makar nema veze sa zombijima :D

.....
e sad vaznije :

Walking zombie syndrome ili sindrom hodajuceg mrtvaca :

Cotardov sindrom je posebno opasan i neugodan poremecaj.Zapravno se povezuje sa ozbiljnim stanjem depresije, koje cesto ukljucuje i psihozu,Glavni simptom jest pacijentova uvjerenost da su oni zapravo mrtvi.Jules Cotarde talija koji ga je prvi otkrio i dijagnosticirao, nazvavsi ga "delire des negations" ili sumanutost negacije.No moguce je da je sindrom otkriven stotinu godina prije jer je 1788 god. Charles Bonnet govorio o slucaju zene koja je bila toliko uvjerena u vlastitu smrt da je lezala u lijesu obucena u mrtvacku ponjavu.Cak je zatrazila da ju se pokopa no nitko nije htio pristati.Odbila je izaci iz lijesa nakon cega je nakon nekoliko dana i umrjela.Pacijenti mogu vjerovati da je samo jedan dio tjela mrtav ili da je dusa napustila njihovo tjelo.Mogu imati osjecaj kao da im je tjelo okamenjeno, njihove halucinacije su toliko jake da mogu imati osjecaj mirisa propadanja ili crve kako puzu po njihovoj kozi.Neki se osjecaju mrtvo i pokusavaju izvesti suicid, a neki su toliko " besmrtni" i jaki da zele svoju neranjivost i bezosjecajnost pokazati drugima.Pacijenti pokusavaju amputirati neki od udova, nece jesti jer nista neosjecaju, Lijecenje toga nepostoja, postoji samo obuzdavanje i napredak medicinske znanosti da se to rjesi.Jer je zbog tog poremecaja umrlo mnogo vrlo zdravih ljudi, no oni su u sebi "propadali"

a ovo mi je najbolji dio.

prepisano iz knjige : Lucy & Andrew Holland - Veliki Misteriji 8)
Hvala za hvalevrijedne informacije Cannibalist, ovo za sindrom hodajuceg mrtvaca sam znao, jer se ponajviše veže za tzv. vampirsku bolest, ali ovaj micropsia ću malo bolje proučiti, jer nisam upoznat baš u potpunosti sa svime iako sam nešto načuo o njemu tj. čuo sam samo to kako ga čudno zovu - sindrom alice u zemlji cudesa i simptome...
Ako znate ili se sjetite za još koji virus ili sindrom samo napišite....

Ove sam godine se načitao biolgije i svega čega sam se uspio dočepati a tiče se čudnih bolesti virusa.... A bilješki imam čak dvije pune zadaće 8) :lol: :wink:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Apr 2008, 11:10

dr_gonzo wrote:
A$H wrote:Ja sam za virus koji se prenosi sexom(i to vrlo brzo virus djeluje) tako ce bar biti puno sexa u filmu :lol: :lol: zarazeni postaju ludi sexualni manijaci koji trce po ulici i jebu/zaraze sve kaj se krece(sa scenom u kojoj zarazeni pokusava i stablo zarazit :lol: ) a na kraju nadju cjepivo(naravno to nadje sext doktorica koja se kara sa glavnim likom koji je black spec. ops. :lol: i ne zaraze se(to je vazno za pricu :lol: )) i onda si ubrizgaju cjepivo i idu u misiju karanje/spasavanja svega zivog i ispadnu jedne velike orgije za kraj i to globalnih proporcija..huh kako ti se cini.. :lol: :lol:

Uz "Shivers" mi pada i "Rabid" koji je isto radio Cronenberg
Hm, Rabid - tu je bila samo aluzija na AIDS, ali se ne sjećam da li je bilo seksualnih prizora...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Apr 2008, 15:10

Virus koji se prenosi gomilanjem emocijama. Ok, možda zvuči glupo, al mislin da je dobro jer je drugačije. Dakle, virus koji se prenosi na čovjeka u trenutku kad ovaj svoje stavove pretoči u nakupljanje puno negativnih osjećaja. Pojednostavljeno, virus koji napada sve ljude s mračnim razmišljanjima, puno bijesa u sebi, ali i one koji imaju bilo kakav negativan stav o nečemu. E i onda ti ljudi na najbrutalnije moguće načine počinju ubijat, ali virus ne zahvaća one koje ubiju, već one koji su bili bliski s ubijenima, i sada puni bijesa, očaja i želje za osvetom bivaju otvoreni virusu koji se nahrani njihovim zlima i tako se zaraza širi. Mislin da bi tako malo, malo ljudi ostalo nezaraženo (jer, ako i jesu dobri u duši, onda su obična hrana zaraženima i oruđe stvaranja zala u njihovim bližnjima). A i imalo bi simboliku u big picture temi.

A opet, ako oćeš baš biološki virus, onda ne ugriz, prebanalno je i preofucano, već poljupcem ( i samo poljupcem, dakle ne ikakvim drugim oblikom dodira), ili ako oćeš nešto žešće, onda odgrizanjem jezika, dakle zaraženi baš mora odgrist jezik nekome da bi se ovaj zarazija, hehe.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 12 Apr 2008, 16:00

@dr.gonzo trazim dalje....i mene to zanima isto :D

Evo sad pokusavam i ja nac nesto, zanima me ime jednog tumora :

rjec je o zlocudnom tumoru na mozgu, vrlo je rijedak i cito sam
da kad ga covjek ima na sebi, brze umire i stari, no ima mogucnost
telepatije i psihokineze, proricanje buducnosti, itd.

al pokusavam jos nesto vise saznati o tome.jedan moj frend sa medicinskog
faxa je pitao profesora u vezi toga i lik je rekao da to stvarno postoji, no jos se
istrazuje. :roll:
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Apr 2008, 20:11

Cannibalist, šta si ti tako uživljen u neke moždane bolesti?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 12 Apr 2008, 23:10

hm, ebola

ne znam dali si pročitao Ring triologiju, ako nisi - moraš. odlično je opisan ring virus i kako se razmnožava i kako djeluje

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 13 Apr 2008, 09:41

Ghostface wrote:Cannibalist, šta si ti tako uživljen u neke moždane bolesti?

... :pikachu: ... ostavi svoje komentare na nekom drugom topicu, reci bar nes pametno. :taunt: :taunt:
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 13 Apr 2008, 10:13

Cannibalist wrote:
Ghostface wrote:Cannibalist, šta si ti tako uživljen u neke moždane bolesti?

... :pikachu: ... ostavi svoje komentare na nekom drugom topicu, reci bar nes pametno. :taunt: :taunt:


Koji je tebi sad vrag, lipo te pitan. :roll:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 13 Apr 2008, 16:55

Ghostface wrote:
Cannibalist wrote:
Ghostface wrote:Cannibalist, šta si ti tako uživljen u neke moždane bolesti?

... :pikachu: ... ostavi svoje komentare na nekom drugom topicu, reci bar nes pametno. :taunt: :taunt:


Koji je tebi sad vrag, lipo te pitan. :roll:
a jebiga mislio sam da provociras :D
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 13 Apr 2008, 17:01

Cannibalist wrote:
Ghostface wrote:
Cannibalist wrote:
... :pikachu: ... ostavi svoje komentare na nekom drugom topicu, reci bar nes pametno. :taunt: :taunt:


Koji je tebi sad vrag, lipo te pitan. :roll:
a jebiga mislio sam da provociras :D


Ne, ne provociran, i ne znan zašto tako izgleda svima (ton je možda žešći, al to je stvar navike, mislin, takva mi je i cila ekipa), al dobro, sad kad je nesporazum riješen, zanima me čisto jer je to malo neuobičajeno, a i dobro je doznat nešto novo.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 14 Apr 2008, 10:47

A nisam uzivljen, nego zanimaju me "cudne" i misticne bolesti, pa se potrefilo da su vecina povezana s mozgom :D
"Six strings to cover fear..."

Post Reply