Fiktivni Virus - pomoć u stvaranju...

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Fiktivni Virus - pomoć u stvaranju...

Post by dr_gonzo » 11 Apr 2008, 06:06

Primam sve prijedloge za stvaranje koncepcije fiktivnog virusa za potrebe knjige...

Sigurno ste pogledali mnogo filmova koji imaju veze sa virusima, pa me zanima što vas je najviše dojmilo u pogledu onoga kako su na filmu djelovali na ljude?

Recimo da li vam je bolje kad djeluje zrakom ili jednostavno starim dobrim ugrizom?
Volite li da preobrazba traje brzo ili sporo, ali isto tako efikasno?

Sve prijedloge upisujem u posebnu bilježnicu (za sada sam pročitao jedno 15-tak knjiga o virusima) istražio sve aspekte i moram reći da sam na 85% gotove radnje što se tiče virusa (teška bilogija i jako zamršeno za objasniti u par rečenica...)

Sve što vam je bilo zanimljivo slobodno spomenite...to bi mi puno pomoglo... (nadam se da ste shvatili što sam želio izreći ovim postom)....
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 11 Apr 2008, 10:48

virud koji pobije sve homiće
I may be an idiot, but i am no fool.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 11 Apr 2008, 11:11

virus koji postoji samo u nekom određenom jelu (npr. ćevapima :D ) a pošto dobar dio svjetske populacije to jede bilo bi masu zaraženih...onda možeš napraviti virus koji zarazi ljude samo kad spavaju jer se tada tijelo kao ne može obraniti od tog virusa :D ...virus koji napada samo oznojene ljude, pa se ljudi moraju stalno hladiti :) i još evo da bacim neku ideju, neki virus koji se prenosi običnim dodirom zaraženog i nezaraženog :D

a inače ja u filmovima preferiram viruse koji se prenose ugrizom jer ak se prenosi ugrizom to mora značiti da će biti puno makljaže u filmu dok je prenošenje zrakom nekako dosadno i prelako svi najebu...a mrzim one duge preobrazbe jer u 90% slučajeva ne ube tog koji je zaražen nego čekaju zadnji trenutak i uvijek se desi neko sranje :roll: to jako iritira...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 11 Apr 2008, 13:05

volim da preobrazba traje što brže.... i da se prenosi ugrizom... :D

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 11 Apr 2008, 13:54

aktualni virus... evo recimo bruceloza... prenosi se na čovjeka...

ne znam vala za ovo treba imati kakvo predznanje iz biologije i virusologije
da probaš s medicinarima na nekom specijaliziranom forumu

smrtonosni virus koji se prenosi poput obične gripe to mi je pravo opasno
www.lasetta.net :axe:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 11 Apr 2008, 14:01

Bolji mi je virus ugrizom, definitivno.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 11 Apr 2008, 15:46

Ja sam za virus koji se prenosi sexom(i to vrlo brzo virus djeluje) tako ce bar biti puno sexa u filmu :lol: :lol: zarazeni postaju ludi sexualni manijaci koji trce po ulici i jebu/zaraze sve kaj se krece(sa scenom u kojoj zarazeni pokusava i stablo zarazit :lol: ) a na kraju nadju cjepivo(naravno to nadje sext doktorica koja se kara sa glavnim likom koji je black spec. ops. :lol: i ne zaraze se(to je vazno za pricu :lol: )) i onda si ubrizgaju cjepivo i idu u misiju karanje/spasavanja svega zivog i ispadnu jedne velike orgije za kraj i to globalnih proporcija..huh kako ti se cini.. :lol: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 11 Apr 2008, 17:47

Ajme kakva mašta... :shock: :lol: :wink:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Apr 2008, 17:51

A$H wrote:Ja sam za virus koji se prenosi sexom(i to vrlo brzo virus djeluje) tako ce bar biti puno sexa u filmu :lol: :lol: zarazeni postaju ludi sexualni manijaci koji trce po ulici i jebu/zaraze sve kaj se krece(sa scenom u kojoj zarazeni pokusava i stablo zarazit :lol: ) a na kraju nadju cjepivo(naravno to nadje sext doktorica koja se kara sa glavnim likom koji je black spec. ops. :lol: i ne zaraze se(to je vazno za pricu :lol: )) i onda si ubrizgaju cjepivo i idu u misiju karanje/spasavanja svega zivog i ispadnu jedne velike orgije za kraj i to globalnih proporcija..huh kako ti se cini.. :lol: :lol:
gledaš previše shivers... 8)
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 11 Apr 2008, 18:02

john_constantine wrote:
A$H wrote:Ja sam za virus koji se prenosi sexom(i to vrlo brzo virus djeluje) tako ce bar biti puno sexa u filmu :lol: :lol: zarazeni postaju ludi sexualni manijaci koji trce po ulici i jebu/zaraze sve kaj se krece(sa scenom u kojoj zarazeni pokusava i stablo zarazit :lol: ) a na kraju nadju cjepivo(naravno to nadje sext doktorica koja se kara sa glavnim likom koji je black spec. ops. :lol: i ne zaraze se(to je vazno za pricu :lol: )) i onda si ubrizgaju cjepivo i idu u misiju karanje/spasavanja svega zivog i ispadnu jedne velike orgije za kraj i to globalnih proporcija..huh kako ti se cini.. :lol: :lol:
gledaš previše shivers... 8)
bas sam to mislio napisati :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 11 Apr 2008, 18:03

john_constantine wrote:
A$H wrote:Ja sam za virus koji se prenosi sexom(i to vrlo brzo virus djeluje) tako ce bar biti puno sexa u filmu :lol: :lol: zarazeni postaju ludi sexualni manijaci koji trce po ulici i jebu/zaraze sve kaj se krece(sa scenom u kojoj zarazeni pokusava i stablo zarazit :lol: ) a na kraju nadju cjepivo(naravno to nadje sext doktorica koja se kara sa glavnim likom koji je black spec. ops. :lol: i ne zaraze se(to je vazno za pricu :lol: )) i onda si ubrizgaju cjepivo i idu u misiju karanje/spasavanja svega zivog i ispadnu jedne velike orgije za kraj i to globalnih proporcija..huh kako ti se cini.. :lol: :lol:
gledaš previše shivers... 8)
nikad pogledao taj film..kaj je radnja slicna??

a ja mislio da sam originalan :cry:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 11 Apr 2008, 18:06

Griz griz definitivno...
:vempajer:
...i to neka stvarna bolest koja nam predstoji (tipa neka mutacija tičje gripe ili nekog vraga) zbog efekta stvarne panike kod ljudi nakon filma, bitno da se ljudi zaseru od straha jer je to kao totalno moguće da se i dogodi...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Apr 2008, 18:09

A$H wrote:
john_constantine wrote:
A$H wrote:Ja sam za virus koji se prenosi sexom(i to vrlo brzo virus djeluje) tako ce bar biti puno sexa u filmu :lol: :lol: zarazeni postaju ludi sexualni manijaci koji trce po ulici i jebu/zaraze sve kaj se krece(sa scenom u kojoj zarazeni pokusava i stablo zarazit :lol: ) a na kraju nadju cjepivo(naravno to nadje sext doktorica koja se kara sa glavnim likom koji je black spec. ops. :lol: i ne zaraze se(to je vazno za pricu :lol: )) i onda si ubrizgaju cjepivo i idu u misiju karanje/spasavanja svega zivog i ispadnu jedne velike orgije za kraj i to globalnih proporcija..huh kako ti se cini.. :lol: :lol:
gledaš previše shivers... 8)
nikad pogledao taj film..kaj je radnja slicna??

a ja mislio da sam originalan :cry:
pogledaj obavezno. Ma radi se ono o morskim krastavcima ili parazitima koji ulaze u tijela i ljude tjeraju da se seksaju, pa se ponašaju kao seksualni zombiji. Silovanja, incest, grupni seks, lezbijski seks. Ali najviše pamtim maloljetne gole blizanke na lancu. Totalno bolesno. :D
Michel puši karu.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 11 Apr 2008, 19:46

micropsia ili sindrom alice u zemlji cudesa je virus/sindrom koji se moze dobiti na vise nacina, a najpoznatiji je koristenjem
dextrometamorfana(vrsta droge koja se koristi i u narkomanske svrhe i u medicinske, cesto kod kaslja i antibiotika).
Syndrom/virus totalno izmjeni ljudsku psihu i covjek pocne shvacat sve drugacije i halucinira cjeli zivot da je negdje drugdje
i vidi druge stvari ( alice :D ).

to mi je najvise cool makar nema veze sa zombijima :D

.....
e sad vaznije :

Walking zombie syndrome ili sindrom hodajuceg mrtvaca :

Cotardov sindrom je posebno opasan i neugodan poremecaj.Zapravno se povezuje sa ozbiljnim stanjem depresije, koje cesto ukljucuje i psihozu,Glavni simptom jest pacijentova uvjerenost da su oni zapravo mrtvi.Jules Cotarde talija koji ga je prvi otkrio i dijagnosticirao, nazvavsi ga "delire des negations" ili sumanutost negacije.No moguce je da je sindrom otkriven stotinu godina prije jer je 1788 god. Charles Bonnet govorio o slucaju zene koja je bila toliko uvjerena u vlastitu smrt da je lezala u lijesu obucena u mrtvacku ponjavu.Cak je zatrazila da ju se pokopa no nitko nije htio pristati.Odbila je izaci iz lijesa nakon cega je nakon nekoliko dana i umrjela.Pacijenti mogu vjerovati da je samo jedan dio tjela mrtav ili da je dusa napustila njihovo tjelo.Mogu imati osjecaj kao da im je tjelo okamenjeno, njihove halucinacije su toliko jake da mogu imati osjecaj mirisa propadanja ili crve kako puzu po njihovoj kozi.Neki se osjecaju mrtvo i pokusavaju izvesti suicid, a neki su toliko " besmrtni" i jaki da zele svoju neranjivost i bezosjecajnost pokazati drugima.Pacijenti pokusavaju amputirati neki od udova, nece jesti jer nista neosjecaju, Lijecenje toga nepostoja, postoji samo obuzdavanje i napredak medicinske znanosti da se to rjesi.Jer je zbog tog poremecaja umrlo mnogo vrlo zdravih ljudi, no oni su u sebi "propadali"

a ovo mi je najbolji dio.

prepisano iz knjige : Lucy & Andrew Holland - Veliki Misteriji 8)
"Six strings to cover fear..."

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 11 Apr 2008, 22:45

john_constantine wrote: pogledaj obavezno. Ma radi se ono o morskim krastavcima ili parazitima koji ulaze u tijela i ljude tjeraju da se seksaju, pa se ponašaju kao seksualni zombiji. Silovanja, incest, grupni seks, lezbijski seks. Ali najviše pamtim maloljetne gole blizanke na lancu. Totalno bolesno. :D
oho, taj mi film stoji po strani vec dosta dugo i nije mi palo na pamet pogledati ga. doduse, sad se sjetih zasto sam ga uopce isla nabavljati :lol:

anywho, da, ugrizi definitivno. ali da funkcionira npr. na sisavcima pa da i psi, macke itd. mogu bii prijenosnici...mislim da bi izazvalo vise panike u doticnoj situaciji. i podupirem brzu preobrazbu, no ne sad instant, ali bar u kojih 15-20 min nakon ugriza.
ok mi je ideja da zarazeni nakon odredenog vremena umre od te bolesti (jer ipak je to virus koji ga ubija) ali da u toj fazi bude pod maksimalnim frenzijem.
a i ono sto je cannibalist postao je dobra ideja. zvuci dosta morbidno i moglo bi se nesto izuzetno bolesno napraviti na tu temu.

Post Reply