molim mišljenje

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

molim mišljenje

Post by john_constantine » 03 Apr 2008, 22:34

Crnokosa medicinska sestra je hodala u hodniku. Iako je smireno hodala, bila je u strahu da ne naiđe slučajno na ubojicu. Mogla je već odavno s drugim kolegicama dati otkaz, ali nigdje drugdje ne bi pronašla posao zahvaljujući skandalu nekoć. Smirila se kada se sjetila da bolnicu čuvaju policajci i da ubojica nikako ne može ući unutra. Bar ne tri puta…
Iznenada začuje korake i pomisli da to neki doktor dolazi. Krenula je prema izvoru zvuka i sudarila se s nekim strancem koji se iznenada pojavio. Htjela je vidjeti tko je to, no oči su iznenada bile prekrivene tekućinom koja ju je pekla po očima. Obrisala je oči rukama i osjetila miris alkohola na sebi. Bila je oborena na pod na leđa. Stranac joj je držao raširene ruke na svaku svoju stranu. Ubrzo je osjetila bol i toplinu na svom tijelu.

Vid joj se oporavi i krikne kada prepozna ubojicu kakvoga su opisali. Pokušala se oteti iz njegovih ruka, ali ju je previše čvrsto držao. Zavio je njezine ruke na visini njezinih leđa zbog čega se nije mogla pomaknuti. Ubojica izvadi kutijicu šibica i izabere jednu, kresne njome čime izazove vatrenu reakciju. Pusti zapaljenu šibicu da padne na njezina prsa.
Slabi plamen šibice padne na njezinu odjeću prekrivenu alkoholom koja se brzo zapali. Djevojka se pokušala sve više oteti iz smrtnog zagrljaja, ali ubojica ju je i dalje čvrsto držao dok je djevojka gorjela. Plamen je dohvatio njegove ruke, ali nije osjećao bol niti reakciju na plamen. I dalje ju je držao dok gornja polovica njezinog tijela nije izgorjela.
Kada je osjetio da se više ne miče, oslobodi je i uspravi se. Hladno ugasi vatru za svoje odjeće i nastavi dalje hodnikom dok je truplo još gorjelo.
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 03 Apr 2008, 22:50

imas stilskih gresaka - kriv redosljed, nepotrebno ponavljanje rijeci i nekako su mi vremena ne stimaju. aorist zvuci suvise poetski za ovu pricicu
i nekako mi ovaj kraj s gorenjem ne djeluje dosljedno realnoj situaciji, no ajd

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: molim mišljenje

Post by metallicat » 03 Apr 2008, 23:11

elrania wrote:imas stilskih gresaka - kriv redosljed, nepotrebno ponavljanje rijeci i nekako su mi vremena ne stimaju. aorist zvuci suvise poetski za ovu pricicu
i nekako mi ovaj kraj s gorenjem ne djeluje dosljedno realnoj situaciji, no ajd
toliko o greškama :lol: šala :wink:
john_constantine wrote:Crnokosa medicinska sestra je hodala u hodniku. Iako je smireno hodala..
hodala, hodala..promjenit
john_constantine wrote:Iznenada začuje korake i pomisli da to neki doktor dolazi. Krenula je prema izvoru zvuka i sudarila se s nekim strancem koji se iznenada pojavio. Htjela je vidjeti tko je to,
john_constantine wrote:no oči su iznenada bile prekrivene tekućinom koja ju je pekla po očima.
sry, al ovo je blentavo malo :wink:
john_constantine wrote:Obrisala je oči rukama i osjetila (je) miris alkohola na sebi. Bila je oborena na pod na leđa. Stranac joj je držao raširene ruke na svaku svoju stranu. Ubrzo je osjetila bol i toplinu na svom tijelu.

Vid joj se oporavi i krikne kada prepozna ubojicu kakvoga su opisali. Pokušala se oteti iz njegovih ruka, ali ju je previše čvrsto držao. Zavio je njezine ruke na visini njezinih leđa zbog čega se nije mogla pomaknuti. Ubojica izvadi kutijicu šibica i izabere jednu, kresne njome čime izazove vatrenu reakciju. Pusti zapaljenu šibicu da padne na njezina prsa.
Slabi plamen šibice padne na njezinu odjeću prekrivenu alkoholom koja se brzo zapali. Djevojka se pokušala sve više oteti iz smrtnog zagrljaja, ali ubojica ju je i dalje čvrsto držao dok je djevojka gorjela. Plamen je dohvatio njegove ruke, ali nije osjećao bol niti reakciju na plamen. I dalje ju je držao dok gornja polovica njezinog tijela nije izgorjela.
Kada je osjetio da se više ne miče, oslobodi je i uspravi se. Hladno ugasi vatru za svoje odjeće i nastavi dalje hodnikom dok je truplo još gorjelo.
ovo označeno, tj boldano je suvišno. preduge rečenice, mislim da bi trebalo tu i tamo kraće (čak i dosta kratke) da ''pokažeš'' nekakvu napetost..i ovo gorjela od jedne šibice nije baš..
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Apr 2008, 23:11

Ako ti to pokušavaš bit pisac, sorry na oštroj kritici al ovo ne da ne valja, ovo je užasno, mislin, tolko je loše da mislin da se zajebaješ.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Apr 2008, 23:13

E i da, jesi li ti ikad uopće pročita onu moju priču? sitija san se da mi u biti nisi kasnije ništa javija.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: molim mišljenje

Post by elrania » 03 Apr 2008, 23:15

metallicat wrote:
elrania wrote:imas stilskih gresaka - kriv redosljed, nepotrebno ponavljanje rijeci i nekako su mi vremena ne stimaju. aorist zvuci suvise poetski za ovu pricicu
i nekako mi ovaj kraj s gorenjem ne djeluje dosljedno realnoj situaciji, no ajd
toliko o greškama :lol: šala :wink:
hej, ja bar imam samo jednu :lol:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 04 Apr 2008, 05:53

Ghostface wrote:E i da, jesi li ti ikad uopće pročita onu moju priču? sitija san se da mi u biti nisi kasnije ništa javija.
je, sorry, nisam. Zagubio se među spam porukama... A ne namjeravam biti pisac, samo pišem jer volim. A nisam pitao radi greški, već tog načina ubojstva. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 04 Apr 2008, 11:59

john_constantine wrote:
Ghostface wrote:E i da, jesi li ti ikad uopće pročita onu moju priču? sitija san se da mi u biti nisi kasnije ništa javija.
je, sorry, nisam. Zagubio se među spam porukama... A ne namjeravam biti pisac, samo pišem jer volim. A nisam pitao radi greški, već tog načina ubojstva. :lol:
ali opet te greške mjenjaju način ubojstva na neki način :lol: nije ubojstvo nešto, jednom šibicom ju zapalit..ajd da ju je polio benzinom il nečim :D
Image

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 04 Apr 2008, 13:06

Ovakav bi ti stil pisanja (uz manje izmjene) možda mogao proći za pisanje scenarija nekog trasha. A kaj je to dio neke kraće pripovjesti ili...?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 04 Apr 2008, 15:59

ma to je jedno od dijelova ubojstava u bolnici od serijskog ubojice. Nekako nisam zadovoljan tim dijelom, uz ženu raspetu na stol kuhinjskim noževima ili tipa kojemu je izgrizano lice...

Hm, benzin, ne, glupo...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 04 Apr 2008, 16:00

metallicat wrote:
john_constantine wrote:
Ghostface wrote:E i da, jesi li ti ikad uopće pročita onu moju priču? sitija san se da mi u biti nisi kasnije ništa javija.
je, sorry, nisam. Zagubio se među spam porukama... A ne namjeravam biti pisac, samo pišem jer volim. A nisam pitao radi greški, već tog načina ubojstva. :lol:
ali opet te greške mjenjaju način ubojstva na neki način :lol: nije ubojstvo nešto, jednom šibicom ju zapalit..ajd da ju je polio benzinom il nečim :D
pa nego kako bi ju zapalio? jaki alkohol i šibica.... Možda zippo upaljačem?
Michel puši karu.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 04 Apr 2008, 16:08

uz sav napor nisam moga u glavi zamislit ovu situaciju....

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 04 Apr 2008, 16:18

hm, a kada bi stavio manje opisa, više kratkih rečenica?
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 04 Apr 2008, 16:32

menik je priča baš ok... :)
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 04 Apr 2008, 16:34

ma to je ionako samo dio veće radnje... Serijski ubojica koji ubija u toj bolnici određene bolničare...
Michel puši karu.

Post Reply