molim mišljenje

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 04 Apr 2008, 22:48

A$H wrote:
john_constantine wrote:
Cannibalist wrote:Kakva je to kultura stavit tvoju pricu u ovu njegovu temu o njegovoj prici? :P :P
salim se :wink:
--
e constantine, pa iskreno si mogo napisat da je rjec o rakiji a ne tekucini koja ju je peklapo ocima :D
Ma neka stavi, baš me zanima. :wink: Hm, pa istina... a da li je medicinski alkohol zapaljiv?

ghostface, da, imaš pravo, nije baš horor. Mislio sam da će više biti onako iz pogleda mačke dok je muče. Ali sviđa mi se taj način miješanja žanra filozofije i tog dijela s mučenjem, koje je čak dobro napisano.

:prayer: :prayer: :rotflmao:


A jebiga, možda je čovik mislija da je medicinski čistiji, sterilniji (i je, ali logika je točna) i samim tim ne i zapaljiv (jer vatra aludira na nešto nečisto).
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 04 Apr 2008, 22:53

Ghostface wrote:
elrania wrote:
Ghostface wrote:
Pa nisan consovu nazva kvazi-filozofskom već svoju, pa mislija san da je to jasno. I da, definitivno je bezvezna i nebulozna priča, tribalo je to bolje razradit.
sad jos jednom procitah onaj tvoj post gore i tek skuzih na sto se odnosilo. sry, malo mi koncentracija pada u zadnje vrijeme :?

a glede tvog djela... pa recimo, nisam sad odusevljena prezentiranim, ali nije bezvezno i sama ideja je dobra. svida mi se upotreba metafora, iako je to sve moglo malo dublje ici s obzirom na samu srz price.
i lijepo se izrazavas.


btw, veliki lol na zapaljivost medicinskog alkohola :lol:


Ne, ne, bezveze je jer san uzeja ideju koju je nemoguće razradit na dvi stranice, Slavuj i ruža je ipak dulja i znatno drukčija (sličnost je prividna). Ma ne znan, kad san tek začeja ideju, tribala je bit čisti horor, ali me već u prvoj rečenici ponila neka poetika pisanja i filozofija, i sve to na dvi stranice je samo velika muljevita ljaga. A stavija san je ode uglavnom zbog consa, al san eto iskoristija topic pa nek svi pročitaju, kvragu i sve, ionako san je bija bacija u naftalin, jedva san je naša.
Je, shvaćam te. Srećom kod mog pisanja romana se to ne događa, ali u nekim raspravama znam pasti u takve filozofske rasprave i to. Pa umjestoo bične isprike sada ispada nešto specijalno, he... A i mene je mučilo to za jednom stranicom, mrzim takve priče koje stanu u jednu stranicu. Stalno dobiješ inspiraciju za više tako da jedna stranica uopće nije dosta. Kao ona epizoda koju isto nisu prihvatili Postoje li čudovišta? a ionako sam poslao u zadnji čas, pa je valjda to razlog.
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 04 Apr 2008, 22:59

Ghostface wrote:Ma ne znan, kad san tek začeja ideju, tribala je bit čisti horor, ali me već u prvoj rečenici ponila neka poetika pisanja i filozofija, i sve to na dvi stranice je samo velika muljevita ljaga.
ocito poetske i filozofske crte izviru iz tebe pa se drzi toga. horror smatram zanimljivim, ali nekako praznim u usporedbi s ovakvim necim...
a vise manje mi se dogada ista stvar kad treba pisati na odredenu temu koja zahtijeva konkretnost. zadnji esej koji pisah za knjizevnost iz eng je bio krcat komentarima od prof gdje mi hvali mastovitost i lirsko izrazavanje, a u isto vrijeme snizuje ocjenu jer mi fali cvrstih dokaza :-|

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 04 Apr 2008, 23:52

elrania wrote:
Ghostface wrote:Ma ne znan, kad san tek začeja ideju, tribala je bit čisti horor, ali me već u prvoj rečenici ponila neka poetika pisanja i filozofija, i sve to na dvi stranice je samo velika muljevita ljaga.
ocito poetske i filozofske crte izviru iz tebe pa se drzi toga. horror smatram zanimljivim, ali nekako praznim u usporedbi s ovakvim necim...
a vise manje mi se dogada ista stvar kad treba pisati na odredenu temu koja zahtijeva konkretnost. zadnji esej koji pisah za knjizevnost iz eng je bio krcat komentarima od prof gdje mi hvali mastovitost i lirsko izrazavanje, a u isto vrijeme snizuje ocjenu jer mi fali cvrstih dokaza :-|


Je, tako je i meni razrednica za zadnju zadaćnicu dala 5, ali rekla da je to zadnji put buden li joj i dalje pisa filozofske eseje koje ni sam ne razumin, pa san popizdija, odakle ona pobogu zna da ih ja ne razumin ako je ona tolko zatupljena da ne shvaća (a inače ne voli Werthera nego Raskoljnikova, u prijevodu više je realist nego romantist, šta mi odma ne paše, ali joj svaka čast na vatrenim tumačenjima književnih djela, zbog nje san i zavolija književnost).
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 04 Apr 2008, 23:54

john_constantine wrote:
Ghostface wrote:
elrania wrote: sad jos jednom procitah onaj tvoj post gore i tek skuzih na sto se odnosilo. sry, malo mi koncentracija pada u zadnje vrijeme :?

a glede tvog djela... pa recimo, nisam sad odusevljena prezentiranim, ali nije bezvezno i sama ideja je dobra. svida mi se upotreba metafora, iako je to sve moglo malo dublje ici s obzirom na samu srz price.
i lijepo se izrazavas.


btw, veliki lol na zapaljivost medicinskog alkohola :lol:


Ne, ne, bezveze je jer san uzeja ideju koju je nemoguće razradit na dvi stranice, Slavuj i ruža je ipak dulja i znatno drukčija (sličnost je prividna). Ma ne znan, kad san tek začeja ideju, tribala je bit čisti horor, ali me već u prvoj rečenici ponila neka poetika pisanja i filozofija, i sve to na dvi stranice je samo velika muljevita ljaga. A stavija san je ode uglavnom zbog consa, al san eto iskoristija topic pa nek svi pročitaju, kvragu i sve, ionako san je bija bacija u naftalin, jedva san je naša.
Je, shvaćam te. Srećom kod mog pisanja romana se to ne događa, ali u nekim raspravama znam pasti u takve filozofske rasprave i to. Pa umjestoo bične isprike sada ispada nešto specijalno, he... A i mene je mučilo to za jednom stranicom, mrzim takve priče koje stanu u jednu stranicu. Stalno dobiješ inspiraciju za više tako da jedna stranica uopće nije dosta. Kao ona epizoda koju isto nisu prihvatili Postoje li čudovišta? a ionako sam poslao u zadnji čas, pa je valjda to razlog.


Ma onaj natječaj je bezvezan, vjerojatno namještaljka ka i većina sličnih stvari. Pročita san većinu objavljenih priča, i niti jedna mi ne valja, ka da ih je pisala moja 14-godišnja sestra.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply