Koju ste knjigu zadnju čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 21 Feb 2018, 05:29

Night Shift
1. Jerusalem's Lot - ovo je prva priča u prvoj Kingovoj kolekciji kratkih priča. 30-ak stranica. Radnja je smještena 1850. godine u jedno malo mjesto Chapelwaite a pokraj tog mjesta se nalazi selo Jerusalem's Lot. Inače Jerusalem's Lot je u Kingovim knjigama kasnije i grad (naravno u Maineu) u kojem se i događa klasik Salem's Lot. Ova priča je nastala pod ogromnim utjecajem Lovecraftove priče The Rats in the Walls. Pratimo lika koji se zove Charles, dobio je tu ogromnu kuću sa 26 soba to jest nasljedio i u toj kući ga dočeka njegov sluga Calvin. Charles voli pisati pa tako pratimo njegova razmišljanja kroz pisma koja šalje svojem prijatelju. I kako dani odmiču, mi kroz pisma vidimo da se počinju događati čudne stvari. Počinje čuti razne zvukove u zidovima za koje krivi štakore. No, polako saznaje da su seljani iz Jerusalem's Lota jako čudni i govore da ta kuća ima zlu povijest. Charles i Calvin jednog dana otiđu u selo u tu jednu crkvu koja nije otvarana desetljećima i naiđu na neku okultnu knjigu, sotonističku sa različitim spisima i nađe na spise svojeg djeda i počne ih čitati. Bolesne stvari su se događali, incesti u selu, deformirana djeca i slično. Vraćaju se u kuću, ali on postaje sve luđi i luđi, misli da je poludio. Čuje zvukove iz zidova, vidi mrtve ljude i slično. Najbolje tek dolazi. Vraćaju se u crkvu i tamo nailaze na ogromnog stvora ispod zemlje koji obitava stoljećima i kao da je ispao iz Lovecraftove priče. Ogroman crv kako ga je King opisao.

Znači, priča je fantastična. Jeza me hvatala od početka do kraja pogotovo kada se čita ovako usred noći i još ako čujep neke zvukove tišine kak se zna čuti. Kako King opisuje lagano to ludilo je perfekcija. Ne bi me čudilo da mi ovo završi i kao najbolja priča u ovoj knjizi. Atmosfera, toliko je dobro opisao da bih volio što više znati o tom mjestu.

5/5

Graveyard Shift - druga priča iz koje je nastao film koji nije tako dobar, ali je prezabavan. Radi se o jednom radniku koji radi u jednoj tvornici. Jendog dana njegov nadređeni njega i ostale radnike zamoli da ostanu prekovremeno kako bi očistili podrume ispode koji imaju više katova, a podrumi su ogromni. Oni se dogovore i odlaze dolje čistiti. Ubrzo vide da ima doslovno na tisuće štakora koji su ekstremno veliki, ali i pametni. Kako čiste sa vodom, tako tjeraju te štakore koji odjednom svi otiđu. Njima to postane čudno pa idu to istražiti i kako idu kat ispod, tako vide da polako su postali okruženi sa štakorima koji ih namjerno dovode do njihove kraljice. Kraljica nema oči niti noge, samo puza. Zarobljeni su i naživo pojedeni od kraljice i ostalih štakora.

Ma brutalna priča na 20-ak stranica. Opisi kada budu pojedeni naživo su bolesni. Bađ bolesnoća od priče. Mogao bi uskoro iflm ponoviti :zubifale:

4.5/5

Night Surf - treća kratka priča na samo 8 stranica. Ovo je vrlo važna priča za cijelu književnost jer iz ove priče je nastao The Stand. U ovoj priči se ne spominje Randall Flags, ali ima Kapetana Tripsa i neke likove koji razgovaraju o virusu na plaži. Skroz ok priča, ali točno se vidi da si u priču ubačen na pola knjige da se tako izrazim.

3.3/5

To je to trenutno. Kad se probudim, nastavljam sa par novih priča jedva čekam.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 21 Feb 2018, 17:44

Je li tko čitao lovac u žitu? Ja sam davno pročitao i zaboravio. Ali nisam znao da je toliko utjecao na mlade i druge. Samo na negativan način. Da je knjiga utjecala na ubojicu Lennona i to.
Sve mi to djeluje sranje kao Patnje mladog Werthera, da su poslije te knjige mnogi ubijali radi ljubavi.
A meni kažu da živim u mašti. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 21 Feb 2018, 18:13

Odlična je knjiga. Neki idu toliko daleko pa kažu da je knjiga zak ontrolu uma preko CIA operacija a pošto se MKULTRA dogodila onda nečeg tu ima. Ali sa Holdenom tim glavnim likom nije se samo poistovjetio ubojica lennona već i obični ljudi koji su zatvoreni, koji vide ovaj prljavi svijet. Ja sam se sa njim isto na trenutke poistovjetio a i ti ćeš siguran sam u nekim stvarima. Svatko ima Holdena u nama. Baš važna knjiga, nažalost je kontroverzna, ali gle i clockwork orange je bio kontroverzan film. Lolita je isto kontroverzna knjiga. To ti je ona situacija kada netko krivi nasilne igrice za postanak nekih ubojica. Znači, prilično bedasto :D

Night Shift
4. I Am the Doorway - ovo je prva znanstveno fantastična horor priča i to kakva. Radi se o tipu koji je bio astroanut i doživio je neke stvari u svemiru. Kako razgovara sa tim jednim tipom iz svemirske agencije, on tvrdi da je portal za vanzemaljce. Mi to ne znamo, ali tvrdi da je na prstima ruke imao oči pomoću kojih su vanzemaljci gledali našu rasu. Naravno, ruke su mu zamotane jer ih je zapalio pa mi do samoga kraja ne znamo jel to istina. No, govori kako vanzemaljci za našu rasu misle da smo primitivni, luđaci, nasilni i govori kako su vanzemaljci pomoću njega počinili neka ubojstva za koje se krivi. Na kraju se saznaje da te oči su se preselile na njegova prsa. 12 zlatnih očiju i da će se ubiti jer mu ništa više drugo ne preostaje.

Stvarno bizarna i jebena priča. Jako matovita. 14 stranica.

4.2/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 22 Feb 2018, 02:25

Night Shift
5. The Mangler - policijski detektiv istražuje smrt u jednoj radionici sa veš mašinama. To nisu one obične domaće veš mašine već one ogromne strojne. Ubrzo detektiv i njegov prijatelj počnu nizati teorije da je veš mašina opsjednuta. Nailaze na nekakvo konjsko kopito, ubijene miševe i krv pa počnu misliti da je u pitanju voodo magija i da ni manje ni više ta veš mašina je opsjednuta i ubija. Priča sama po sebi je toliko apsurdna da je prezabavna za čitanje. Zadnji dio priče je brutalan, pogotovo kada taj demon izađe iz te mašine i kako je prelijepo opisan. Jako zabavno. 20 stranica.

3.7/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Asfodel » 23 Feb 2018, 19:10

Prosjecna mi je lovac knjiga, bitna ali prosjecna. Ove druge sto su navedene kao bitne clockwork i lolita su mi puno bolje. Clockwork je zanimljiv i zbog onog mixed izgovora kojim je pisan, ali lolita je valjda kopljima iznad. Pravo remek djelo, taj covjek je mogao pisati o govnu i time bi isto ocarao. Taj arhaicni izricaj me tako bio dirnuo nakon sto sam ju u odrasloj dobi reprizirala.. i to nakon nekog minimalistickog modernog romancica (brijem da je bilo nesto o jacku reacheru), ono - nebo i zemlja.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 26 Feb 2018, 02:30

Night Shift
6. The Boogeyman - radi se o čovjeku zvanom Lester koji je završio na psihijatriji gdje jednom doktoru psihijatru priča ko je ubio njegovu djecu. Kaže da je to bio Boogeyman koji se skrivao u ormaru. Na kraju saznajemo da je taj doktor psihijatar boogyman kad je skinuo masku od tog doktora ili možda nije? Jebena i jeziva priča gdje se priča može shvatiti na više načina. Je li ustvari Lester, njihovc otac boogyman i šizofreničar ili je boogyman stvarno postojao. Vidim dosta analiza po netu ali i jedno i drugo može biti točno.

4.3/5

7. Gray Matter - ovu priču priča jedan stariji gospodin svojim prijateljima o jednoj sivoj masi koja absorbira druge ljude. Priča je pomalo konfuzna ili nisam bio dovoljno koncentriran, ali do sad najslabija priča.

2.5/5

8. Battleground - radi se o profi ubojici koji dolazi u svoj apartman sa pošiljkom koja ga je dočekala. Nakon što otvara pismo kog treba idućeg ubiti, otvori i tu pošiljku u kojoj naiđe na male ratne vojnike (igračke) koji odjednom ožive i počnu pucati po njemu. Helikopteri, raketobacači, čak ima i doktora koji odmah spašavaju ranjene vojnike. Jako dobra i maštovita priča. King je uspio iz ničega stvoriti nešto. Ideja je sama po sebi jako dječja, ali efektivna.

4/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 27 Feb 2018, 01:30

Night Shift
9. Trucks - poznata kratka priča po kojoj je sami King napravio loši Maximum Overdrive. Priča je svakako bolja od filma. Priča se događa na jednoj kamionskoj psotaji gdje kamioni čudesno ožive i počnu napadati ljude te kruže okolo restorančića. Onako, dobra priča koja ima zanimljivh djelova ali nije nešto najbolje iz ove knjige.

3.5/5

10. Sometimes They Come Back - film nisam gledao pa ne znam kakav je. U priči se radi o jednom profesoru koji u svojem razredu ima troje učenike koji ga jako podjsećaju na bullyije iz njegovog vremena kada je bio klinac. To je bilo vrijeme kada je imao 11 godina, a njegov mlađi buraz 9 koji je ubijen od te bande starijih momaka. Na kraju se ispostavi da su to zbilja oni iako bi trebali imati preko 30 godina oni i dalje imaju 17 što počne izluđivati profesora. Ovdje King se dotiče jedne od svojih omiljenih tema, coming of age priča o zlostavljanju. Priča je na svim razinama vrhunska. Pogotovo zadnji dio priče u školi kada profesor ide dozvati neke demone da bi se riješio bullyija. Jezivo i atmosferično.

4.7/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Mr. Pest » 01 Mar 2018, 15:51

Kad čitam ove tvoje recke vidim koliko se King ponavlja, ima masu kratkih priča o svakakvim ukletim stvarima, a Sometimes they come back me jako podsjeća na drugu kratku priču Suffer the little children u kojoj demonska djeca ganjaju profesoricu...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 02 Mar 2018, 05:34

Da, to uglavnom u kratkim pričama. Nema što nije ukleo. Veš mašina, auti, kamioni, i ljudi. Ko zna što još. A tematika ukletosti je jako široka pa uvijek pozdravljam pogotovo kodKinga koji uvijek nekako originalno izvuče priču. Volim kod njega što ne prikazuje previše osim kad je potrebno pa te uvijek priprema na što slijedi ali nikad ne znaš kad će to doći.

Suffer the little children to je vidim u knjizi Nightmares & Dreamscapes koja nažalost nije prevedena. Tu bih knjigu volio pročitati jer je tamo priča The Night Flier po kojoj je snimljen meni baš dobar film.

Slika iz filma. Spoiler za one koji nisu gledali. Prdivno za prste polizati :supz: :rock:
SpoilerShow
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Mr. Pest » 02 Mar 2018, 17:15

Da, Nightmares And Dreamscapes sam čitao, Night Flier mi je inače osrednja priča sa lošom ekranizacijom, na konačni dojam je utjecala i ta po meni totalno trash maska koja se tebi vidim ipak sviđa...
Od boljih pričica iz te kolekcije u boljem su mi sjećanju ostale Dolan's Cadillac, The End Of The Whole Mess i You Know They Got A Hell Of A Band, to su naravno samo ove koje mi prvo padaju na pamet. Potkrao se čak i jedan scenarij za seriju "Sorry, Right Number", iako nikad nisam čitao scenarij moram priznati da je taj bio poprilično napet. Plus tu je i Dedication, definitivno najnastranije što je izašlo iz Kingovog pera, inače smatrano možda i njegovim najlošijim radom na mene i nije ostavilo neki dojam, ali svakako vrijedi pročitati tek toliko da vidiš kakav će dojam ostaviti na tebe, samo što prije čitanja definitivno trebaš ući naslijepo, nemoj nipošto tražiti na wikipediji da vidiš synopsis ili tako nešto...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 02 Mar 2018, 18:52

Ja obožavam te maske. Puno bolji efekt nego CGI. Nema mi ništa boljeg nego od kvalitetnih maski kao u američkom vukodlaku iz londona ili the thing. Alien isto pogotovo prvi.

Ja sam od Kinga čitao samo Gole Kosti i sad Night Shift što se tiče kratkih priča. One knjige (mrkli mrak bez zvijezda, godišnja doba, četiri iza ponoći) ne računam jer su unutra četiri kratke novele od stotinjak stranica. Od kratkih priča koje sam do sad pročitao, najbolja su mi:

The Ballad of the Flexible Bullet (Gole Kosti)
Jerusalem's Lot (Night Shift)
The Raft (Gole Kosti)
The Jaunt (Gole Kosti)

Tim pričama vidim da sam jedino dao čistu peticu. Naravno, ima još tu sjajnih priča sa 4.5 ocjenama. Gole Kosti i Night Shift se nekako smatraju njegovim najboljim knjigama što se tiče kratkih priča.
Short fiction collections: Night Shift (1978) Different Seasons (1982) Skeleton Crew (1985) Four past Midnight (1990) Nightmares & Dreamscapes (1993) Hearts in Atlantis (1999) Everything's Eventual (2002) Just After Sunset (2008) Full Dark, No Stars (2010) The Bazaar of Bad Dreams (2015)
To imam doma. Nightmares and Dreamscapes nemam a ne volim čitati na engleskom jer iako ga razumijem 90% opet tih 10% moram tražit riječi što točno znače pa kako ih uklopit u rečenicu. Jedino ako srbi prevedu, ne bi me čudilo. Heart in Atlantis moram kupit, to mi imamo prevedeno. The Bazzar of Bad Dreams me zanima.

Al vidim da su i te knjige sa kratkim novelama stavljene među short fiction. Inače, kratka novela The Mist je u golim kostama + 22 kratke priče. Stvarno vrhunska knjiga. Danas nastavljam sa Night Shift.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 02 Mar 2018, 20:06

Night flier je bio solidan film, ali pamtim ga radi efektne završnice. Kada se sjetim filma, mogu zamisliti atmosferu i samu završnicu. Zato neću ponavljati gledanje. :)

Stephen Kinga volim radi načina pisanja. Dosta se bavio psihologijom likova i imao bujnu maštu.
Baš sad čitam Mr mercedes. Ništa posebno, ali s obzirom da ne volim pretjerano krimiće, drži mi pažnju. Dok sam od Duma key odustao.
Najviše obožavam njegovu kulu tmine, ali fakat obožavam. Jebem ti algoritam. Vidio sam da je znanje objavio treći reprint, možda bude nešto.
Nesanica odličan. It brutalan koliko realan oko psihologije likova i trauma. Vreće kostiju mi nisu nešto. Očajavanje prebolesna knjiga. Zmajevo oko solidan fantasy, čitao samo radi crnog čarobnjaka.
Dosta sam njegovih knjiga pročitao. Stegovnici mi nisu sjeli, nikad nisam pročitao do kraja. Niti Mobitel. To je već treš. Talisman nisam uspio.
Ali potrebne stvari i Kletva odlični. Kao i one dvije knjige Knjizički policajac (još se naježim od one priče o tri medvjeda koja pojedu zlatokosu) i tamna polovica.
A Lidseyina priča, super naslovnica, a knjiga solidna.
Dean Koontz mi je poslije njega bio dobar kao Čuvari, ali ne znam nikoga poslije Stephena Kinga tako dobro pisao kao on. Makar ima nekih sitnica koje nerviraju. A Očajavanje je sigurno pisao pod drogama.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 02 Mar 2018, 20:54

Vrhunac drogiranja su mu bile 80-e i u 80-ima je prestao tako da Očajavanje je napisao trijezan ali očito mu je još ostalo u umu svakakvih ideja :D

Sve si rekao zato ga i ja volim. To kako on priprema nas čitatelje na to nešto i nikako se ne možeš pripremit jer te uvijek iznenadi i obožavam kad su mu djeca glavni akteri. Tako lijepo opisuje djetinjstvo.

Evo moje male kolekcije :D
SpoilerShow
Image

Talisman zaboravio dodati
Image
Čitao Salemovo, Isijavanje, Potrebne Stvari, Nesanica, Ono, Snovolovka, Gole Kosti, Dejvojčica koja je obožavala toma gordona, godišnja doba, Talisman, Četiri iza Ponoći, Zlena Milja, Mrkli mrak bez zvijezda, vreća kostiju.

Drago mi je da imam u kolekciji još dosta knjiga koje nisam čitao. Mobitel, Kula Tmine imam tri dijela ali želim prvo kompletirat i nadam se da će naši nastavit prevodit da ne moram kupovat srpska izdanja. Mr. Mercedes je na čekanju ali mislim da ima i nastavak pa ću i taj kupi. Stegovnici načekanju jer želim prvo nabavit Očajavanje. Lisina priča isto čeka, možda i krenem poslije Night Shifta. Tu je još i Rose Madder. Uporište naravno to je The Stand. Samo su srbi preveli u tri dijela, čekam da kompletiram.

Još ću si nabavit sve ostale koje smo preveli. Herčevi u Atlentidi, Kletva, Zmajeve Oči, srbi su preveli i Groblje Kućnih ljubimaca. Još da mi je Cujo nabavit. Sve želim imat :D

Nisam još pročitao lošu knjigu od njega, čak i ta Snovolovka koja je kritizirana meni je baš dobra knjiga. Inače prvu knjigu sam kupio točno se sjećam 2005. godine i to je bio Ono iliti ga It. Moja omiljena njegova knjiga. Algoritam, za 29 kuna uz jutarnji. Čovječe, 13 godina prošlo.

Znači, kletva valja? Gledao sam film i nije mi nešto, ali možda je knjiga bolja. E da, i obožavam kad se referira na svoje prijašnje likove ili se pojavljuju u više knjiga.
http://liljas-library.com/img/other/king-flowchart.jpg
http://cdn1-www.comingsoon.net/assets/s ... g_king.jpg
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 02 Mar 2018, 22:45

Meni je bila dobra kletva. Film sam davno gledao. Ali knjiga je bila dobro napisana. Više horor triler.
Čitao sam skoro sve od njega što su naši preveli. A srbi su nas već odavno nadmašili. To me i ubija u pojam. Kako sam samo hodao u knjižnicu i s veseljem tražio njegove knjige.
Super ti je kolekcija, svaka čast. :D Uf, učlaniti ću se u novu knjižnicu i iznova posuđivati njegove knjige. Jebeš to da bi me moralo biti sram posuditi više puta istu knjigu. Bar radi potrebnih stvari. Još pamtim kako sam uživao u čitanju i detalje.
Da, Mr. Mercedes ima nastavak, isto posudio. Baš bi mogao opet čitati njegove klasike. S obzirom na višak prostora, ako naletim, skupljati ću njegove knjige.

Za očajavanje, da, ali ima fakat uvrnutu maštu. Ja sam isto pisao i razmišljam. Najekstremnije mi je bio opis žderanja samog sebe. Ali kad čitam Kinga, shvatim da mi je problem u pisanju. Puno sam od njega naučio.

Herčevi u atlantidi klasik. Ali kula tmine? To će mi biti njegovo najjače djelo. Već prije sam bio fasciniran, a kad sam prvi put uzeo knjige, uf. Psihotični vlak Blaine. I taj njegov svijet. Ma nitko to ne može ekranizirati.
Ha, ha, da, i ja isto za IT. Ali snovolovka, dobro počne, ali kad ga alien zaposjedne, onda odustanem od čitanja. Probati ću treći put pročitati do kraja.
Tek serije, filmovi. Je da su većina treš, ali s guštom sam gledao te kao mangler.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 03 Mar 2018, 03:02

Patim za tim coverima. Recimo, ovo što imam kulu tmine treći dio puste zemlje gdje vidim da se prvi put pojavljuje vlak Blane cover za strani je prebrutalan
SpoilerShow
Image
Volio bih odmah početi sa kulom tmine, ali ko zna kad će ostale prevesti. Znači, četvrta će biti prevedena od Znanja? Još da nekak Thad Stan prevedu da ne trebam kupovat drugi i treći dio sprska izdanja. E da, i Tamna Polovica ima prevedena na hrvatski ali je isto jako teško nać kao Očajavanje.

Night Shift
11. Strawberry Spring - slasher priča o serijskomn ubojici zvanom Springheel Jack. Radnja smještena 1968. godine gdje se u Novoj Engleskoj gdje se odjednom spusti magla i sa tom maglom počinju ubojstva. Krzo priču pratimo tog naratora, studenta koji opisuje kako su studenti primili ta ubojstva. Ta lažno proljeće sa maglom samo doalzi svakih 10-ak godina pa tako nas odjednom prebaci u sadašnjost 1978. godinu gdje taj student sada ima ženu. No, opet dođe to lažno proljeće i opet ubojstvo. Njega nije bilo doma, a žena mu je zabrinuta da nema ljubavnicu dok se on boji otvoriti svoj prtljažnik jer se ničega ne sjeća kad se dogodilo to novo ubojstvo.

Jako dobra priča sa lijepim twistom. Koliko sam svhatio on je gotovo sigurno cijelo vrijeme bio ubojica.

3.8/5

12. The Ledge - ovo je prejebena priča ekranizirana u malom omnibusu Cat's Eye. Radi se o tipu koji kara ženu jednom drugom opakom tipu. Taj drugi kriminalac zvani Cressner nađe tom našem glavnom tipu brdo heroina i autu a i još zna da mu kara ženu. Kaže mu, ići ćeš na 40 godina robije ili napravi jednu uslugu i ako uspješ puštam te sa lovom, slobodom i mojom ženom. A ta usluga je da mora hodati uz rub balkona (samo 12.5 centimetara rub) dok je padna 30 metara. I nema nekog izbora. I tako, on krene King tu jako lijepo opisuje napetost i uspije. Cressner mu da slobodu, da mu novce ali kaže da ženu može naći u mrtvačnici. Bolestan preokret zbog kojeg on reagira i nekako uspije oteti pištolj te prisliti da sada Cessner hoda po rubu.

King od ničega napravi nešto jedinstveno.

4.6/5

13. The Lawnmower Man - po ovom je napravljen film, ali priča je toliko bolesna i dobro napisana. I film nema skoro pa nikakve veze sa ovom pričom. King ih je i tužio što su stavili njegovo ime uz film. Uglavnom, u priči pratimo Harolda koji jednog dana vidi golog čovjeka koji upravlja sa njegovom kosilicom i sam sebe zove kosač, a Haroldu kaže da mu je šef Pan. Da, onaj Pan iz mitologije. Ubrzo kosač sa kosilicom počne loviti Harolda po kući u želji da ga ubije, izađu u dvorište gdje Harold padne i kosilica ga brutalno ubije. Kasnije dolazi policija i pripisuje to nekom golom izofreničaru da ga je ubio.

Opet King od ničega napravi odličnu priču. Kada policajci ulaze u kuću, King završava priču "pratio ih je prijatni miris pokošene trave" :D uvijek je jeben ovaj njegov crni humor.

4.2/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply