Koju ste knjigu zadnju čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 07 Mar 2015, 22:22

Aha, hvala.

Kakve su tebi knjige od njega? Vidim da ga svi hvale, ali sam skeptičan. Mislim, tražim dobru i napetu priču.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 07 Mar 2015, 23:26

Dobri krimići za zanimljivim slučajevima, ali popularni su više radi tog detektiva Harrya. Bez njega bi bili samo obični krimići s uobičajenim slučajevima s serijskim ubojicama i slično. Makar pisac dosta koristi nove ideje kao u knjizi Šišmiš. A sada da li je baš napeto, nije da su me baš njegove knjige tjerale da čitam do kraja. Slobodno mogu reći da su te knjige precjenjene kao ona trilogija Muškarci koji mrze žene ili kako se već zove... Više su za ubiti vrijeme, ali ja ionako ne volim krimiće, više sam za fantasy, horore i slično...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 07 Mar 2015, 23:48

I ja isto sam više za horore što je logično. Krimiće nikad nisam čitao osim par agathe christie tako da mi se možda svidi. Krenut ću ipak po redu. Šišmiš prvi.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Sharan
Posts: 237
Joined: 09 Sep 2008, 13:55
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Sharan » 01 Apr 2015, 11:44

Završio sam Nick Redinga i njegov Methland, knjigu o smrti malih Midwest gradića u Sjedinjenim Državama pod navalom metaamfetamina. Najluđa pojedinost koju nisam znao - sestra Toma Arnold, Lori Arnold, je bila metaamfetaminska kraljica, jedna od osoba odgovornih za epidemiju metha. Luđakinja totalna.
http://www.dnevnikprezivjelog.com
http://www.arnelsaric.info
http://www.izvansvakekontrole.com

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by maddjuro » 04 May 2015, 18:35

Metro 2034- dugo sam čekao da ovo bude prevedeno na engleski. Iako sam zadovoljan knjigom, nije mi sjela tako kao pretkodni nastavak metro 2033. U priču se vraća Hunter, te Homer (to mu je nadimak pošto osim što vrši svoje dužnosti kao neki zapovijednik obrane je i pisac), te Sasha, djevojka na koju dvojac naiđe na putu da izvide zašto su prestale stizati prijeko potrebne zalihe municije. Tu se nađe i jedan nadasve talentrian svirač flaute Leonid... Necu sada preveć o priči da ne spoilam, no priča nema nikakve veze s istoimenim igrama
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by maddjuro » 13 Jun 2015, 20:06

Eyes of the dragon- ovaj S.Kingov roman bi najbolje opisao kao "fantasy za djecu". Priča je ok, ništa specijalno niti ima išta što bi posebno istaknuo. No sam način pisanja , tematika i ostali elementi su na dječjoj razini. NAvodno je pisac ovo pisao za svoju djecu, naknadno je objavljena sa ilustracijama koje su, pogađate, na razini tween romana. No glavni negativac igra veće uloge u Puno boljim Kingovim djelima kao "dark tower" i "the stand".
Ako uspijete, kao i ja, nabaviti ovu knjigu za neki smiješan iznos uzmite je, inače se ne isplati neke veće novce na ovo trošiti
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 13 Jun 2015, 20:17

Da, čitao sam tu knjigu. Onako, prosjek, ali bila mi je dobra samo radi lika Randalla Flagga kojega je puno puta koristio u svojim knjigama.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by maddjuro » 08 Jul 2015, 20:41

MONSTER - A. Lee Martinez- Još jedna knjiga koju za par kn kupih na prošlom sferakonu. Odlučih je pročitati jer su mi korice bile interesantne, a nisam imao ideje što sljedeće čitati
SpoilerShow
Image
. Ukratko , glavni lik kojega svi zovu Monster, skupa sa svojim papirnatim pomoćnikom iz šeste dimenzije je privatni poduzetniik koji lovi nadnaravna bića. Na početku u igru uđe i jedan ženski lik koji je pozvao "pest control" kada je vidila yetia u dućanu, pa su oni poslali njega..... Knjiga je više humorističnoga tona, makar ima nešto horrora u sebi, a kraj i neke ideje su me podsjetile na douglasa adamsa. Knjiga mi je bila ok, interesantna i ne preveć dosadna. Ako je možete jeftino nabavitii nije loša investicija, za recimo čitati u vlaku.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Decadentor » 18 Jan 2016, 10:42

Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis - Prica smjestena u Rim u Neronovo vrijeme, u kojoj je glavna tema krscanstvo vs vlast rima. Kad sam vidio da je knjiga osvojila nobela imaso sam visoka ocekivanja pa me pocetak mrvicu razocarao jer sam ocekivao neznam kakvu filozofiju ili sto vec :facepalm: No kako se prica razvija postaje sve bolje i bolje, razvoj likova odlican te mi postane najbolja knjiga koju sam procitao. (nemam previse knjiga iza sebe) Definitivno perporuka svima, uskoro se bacamo i na film. :supz: :supz:
Image

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Manas » 25 Jan 2016, 14:45

Jel neko citao Metro 2033, kakvi su utisci? Razmisljam da je kupim ovih dana, prvenstveno zbog igre.. :)

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by maddjuro » 25 Jan 2016, 15:36

metro 2033 mi ej bio fenomenalan; iako ima jako malo veze sa samom igrom. Svakako porporučam to pročitati; iako je nastavak "Metro 2034" bio pomalo razočaravajuć. ALi 2033 svakako preporučam pročitati
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 25 Jan 2016, 19:06

Ako kupuješ radi igre, nemoj. Tako sam se ja zaribao. Inače očekuj dobru postapokalipstičnu dramu, ali bez čudovišta i slično.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 16 Feb 2016, 14:28

''The Thing'' - Alan Dean Foster
''The Exorcist'' - William Peter Blatty
''Return of the Living Dead'' - John A. Russo (original koji se nastavlja na Romerov NOTLD i novelizaciju O'Bannonovog filma)

To sam pročitao ovaj vikend dok je kiša vani padala... Prve dvije odlične, ali zato Russo loše piše, iako je novelizacija mnogo bolje napisana
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Wheel Smith » 01 Mar 2016, 05:19

čitam kradljivicu knjiga - zasad - super
:supz: :supz:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by HorrorHR » 06 Mar 2016, 20:13

Jebate uvijek trebam dočekati avion da pročitam neku knjigu ;)

Image

Događaji u malom mjestu u Burmi pred kakvih 80tak godina. Dobra knjiga, zanimljive situacije (od korupcije, odnosa prema lokanom stanovništvu, do ljubavnih upada).

Post Reply