Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 05 Dec 2007, 12:54

Ghostface wrote:Ovo je odličan topic, lud san za mangama i tribaju mi prave preporuke. Nisan čita ove navedene pa ću ih ili nabavit u papirnatom obliku ili skinit s neta. Hellsing iman prva 4 volumea i naručena su druga 4 (dakle u papirnatom obliku- joj kako ovo glupo zvuči). Ali ono šta iman svih 15 volumea i jedan je od najboljih stripova uopće, bar meni, je nenadjebivi BATTLE ROYALE.
samo sam gledao film, ali mogao bi i mangu procitati :D nabaci neki review i slikice ako ti se da ;)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 05 Dec 2007, 12:59

Skinija san Berserka torrente 1-32, Uzumaki sva 3 i Gyo oba, a i svih 10 od Blame zajedno s animeom, pa sad čeka na red za skidanje. Evo par slika Battle royala:


Image

Image

Image

Image

Image

Image Glavni lik Shuuya nanahara u stripu...

Image... i filmu, koji ima i nastavak, a evo i oba filma:

Image

Image
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 05 Dec 2007, 13:02

Inače, oba filma su zakon, pogotovo drugi koji ne slijedi radnju mange koja doduše ima nastavak, ali nema veze s filmom. Uglavnom, ako ne znate radnju odmah na Wikipediu i pročitajte sve, vidit ćete da je sve počelo od romana, pa manga pa film, pa sequel mage i filma. Remek-djelo u svojoj punini.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 05 Dec 2007, 13:36

ajd, morat ću i ja jednom taj Berserk pročitati kad svi toliko pozitivno melju o tome.. :lol:
za sada se od Mangi držim jedino Lone Wolf and Cub-a pošto tamo nema onih mrskih anime cute faca i velikih očiju i krv šprica na sve strane, lete ruke, noge, glave... 8)

User avatar
Liske
Posts: 100
Joined: 30 Sep 2007, 12:29

Post by Liske » 06 Dec 2007, 00:23

Uffff do jaja, svaka cast!
"Najmilostivija stvar na svetu, po meni, je nemogucnost ljudskog uma je da poveze i razume sopstveni sadrzaj."

-H. P. Lovecraft-

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Jan 2008, 00:37

Pas mater, malo po malo čitam Hellsing (imam prva dva volumea) tako da planiram kad taman završim jednog da dođe novi poštom, a Amazon kasni sa trojkom, prokleti blagdani, valjda se nije zagubilo negdje :lol: :wink:

Manga je... :rock:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 09 Jan 2008, 00:40

HorrorHR wrote:Pas mater, malo po malo čitam Hellsing (imam prva dva volumea) tako da planiram kad taman završim jednog da dođe novi poštom, a Amazon kasni sa trojkom, prokleti blagdani, valjda se nije zagubilo negdje :lol: :wink:

Manga je... :rock:
hehe a amazon :roll: :wink: obavezno baci pogleda i na druge mange ... ja sam isto mislio da je hellsing kraj svijeta ( to mi jedna od prvih mangi ) a onda kada sam otkrio ostale ... ufff :twisted: :twisted: :wink:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Jan 2008, 00:50

Aryx wrote: ja sam isto mislio da je hellsing kraj svijeta ( to mi jedna od prvih mangi ) a onda kada sam otkrio ostale ... ufff :twisted: :twisted: :wink:
Slažem se, mislim da sam u toj situaciji negdje... Jedino je to što kako sa amazona naručujem moram viditi dali imaju sve, tipa da mi osmi dio nečega nema i onda kita ;) Šta misliš, u što da krenem osim Hellsinga? Znači zanima me ponajviše horror...

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 09 Jan 2008, 01:02

HorrorHR wrote:
Aryx wrote: ja sam isto mislio da je hellsing kraj svijeta ( to mi jedna od prvih mangi ) a onda kada sam otkrio ostale ... ufff :twisted: :twisted: :wink:
Slažem se, mislim da sam u toj situaciji negdje... Jedino je to što kako sa amazona naručujem moram viditi dali imaju sve, tipa da mi osmi dio nečega nema i onda kita ;) Šta misliš, u što da krenem osim Hellsinga? Znači zanima me ponajviše horror...
horror , pa pogledaj sigurno ove koje sam stavio u topicu , hellsingu ti je berserk najslicniji samo puno bolji ( dark fantasy ) , tamo imas pun k krvi, bolestina , fightova i jebenu pricu
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Jan 2008, 01:12

Aryx wrote:
HorrorHR wrote:
Aryx wrote: ja sam isto mislio da je hellsing kraj svijeta ( to mi jedna od prvih mangi ) a onda kada sam otkrio ostale ... ufff :twisted: :twisted: :wink:
Slažem se, mislim da sam u toj situaciji negdje... Jedino je to što kako sa amazona naručujem moram viditi dali imaju sve, tipa da mi osmi dio nečega nema i onda kita ;) Šta misliš, u što da krenem osim Hellsinga? Znači zanima me ponajviše horror...
horror , pa pogledaj sigurno ove koje sam stavio u topicu , hellsingu ti je berserk najslicniji samo puno bolji ( dark fantasy ) , tamo imas pun k krvi, bolestina , fightova i jebenu pricu
dakako po informacijama iz ovog threada uzimam

Gyo - volume 1 imaju, volume dva (zadnji?) izlazi za par dana
Uzumaki - imaju sva tri volumea

i

Battle Royale - imaju volume 1 ultimated edition di su po 3 volumea, cca 650 stranica, hardcover... najjssss

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 09 Jan 2008, 01:26

preporucam ti da try before buy , skines scanove s neta , obavezno baci pogleda na Gantz i Berserk , o gantzu cu za par dana staviti nesto
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Jan 2008, 02:33

[quote="Aryx"]preporucam ti da try before buy , skines scanove s neta/quote]

Ma ni netreba, nije neka cifra, a ovo što si ti stavio u topicu mi je sasvim dovoljno ;)

Naložio si me tako na Hellsinga, pa eto, kupuju se mange, gledaju se svi Limited Editoni Hellsing Ultimatea (američkog :) )... :wink:

User avatar
cvd-klon
Posts: 271
Joined: 03 Feb 2007, 21:48
Location: Skeleton Man backstage

Post by cvd-klon » 12 Mar 2008, 04:23

Pao je danas shopping dobar po Aryxovim preporukama :lol: :wink:
Stavim slike gore kad se vratim

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 12 Mar 2008, 04:24

cvd-klon wrote:Pao je danas shopping dobar po Aryxovim preporukama :lol: :wink:
Stavim slike gore kad se vratim
sta si kupio ? aj da cujem :D :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
cvd-klon
Posts: 271
Joined: 03 Feb 2007, 21:48
Location: Skeleton Man backstage

Post by cvd-klon » 12 Mar 2008, 04:25

uzumaki 1-2-3
gyo 1-2

i nesto novo valjda, dobro izgleda

dark metro 1

Post Reply