Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 20 Oct 2020, 20:59

Sweet Home- korejski webtoon(u boji) - žanrovski je horor, ima 142 poglavlja. Da ne idem preveć u detalje i spoilam; Iz "ralzoga" ljudi se počnu pretvarati u čudovišta. Svijet je u banani, radnja smještena u relativno izoliranoj stambenoj zgradi od 15 katova sa šačicom preživjelih, neki koji pokazuju prve simptome pretvorbe u čudovišta (bez zombija niti se ista ponašaju kao zombiji). Ta grupa nastoji preživjeti, očistiti zgradu od ljudi koji su se transformirali itd.... 
Ovaj mi je webtoon dobro sjeo, nema preveć cenzure, u boji je, a čudovišta imaju određeni "silent hill feel".  Serijal nije predug, i dovršen je.  Preporučam pročitati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 15 Nov 2020, 03:34

PLuto - manga od samo 8 svezaka od autora MOnstera i 20th century boys-a. Da ne spoilam previše, manga smještena u futurističkom svijetu u kojem postoje roboti / droidi, koji imaju ista prava kao i ljudi. Radnja je svojevrsni mistery / scyfy triler. Dotiče se se tema kao osećaja tj robota koji razvijau osjećaje makra nebi trebali; osjećaje kao mržnja, tuga isl. Ako ste čitali ranije navedene mange, znate da što očekivati od crteža i kvalitete. Svakako se isplati pročitati; prvenstveno jer je kratka.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 18 Jan 2021, 13:16

Koja je to fora s pauzama?

Pratim još od 90 - tih mangu one piece, a zadnjih godinu dana ima jako spor ritam s čestim pauzama. Inače su epizode išle jedanput tjedno...

A berserker... Mislio sam da je izašlo nešto novo za čitanje. A samo nešto sitno... Ionako je otišlo kvragu još otkad su zaplovili za elf island.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 07 Feb 2021, 23:51

Ajin manga je završila.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 09 Feb 2021, 10:27

Da li je i attack on titan manga završena?
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 11 Apr 2021, 22:02

john_constantine wrote:
09 Feb 2021, 10:27
Da li je i attack on titan manga završena?
Attack on titan završio....

Iskreno ovaj mi serijal i nije nesto specialno
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 07 May 2021, 23:21

ALIVE - THE FINAL EVOLUTION - nakon dugo vremena odlučih ovo skinuti s "to read" liste. Jedna , u najbolju ruku, osrednja manga od 82 poglavlja (svako poglavlje ima 50ak stranica.)
Da neidem u spoliere iz "razloga", zemlju zahvati epidemija di se ljudi počnu masovno samoubijati. No neki koji bivaju zahvaćeni tom "bolešču" a ne počine samoubojstvo razviju moći (tipa led, vatra, telekineza, mogućnost manipulacije psihom...). Naravno pojavi se jedan negativac koji želi iskoristiti te ljude da dobije/probudi ili štoveć jedan "Mcguffin" i zavlada, uništi ili što god da je htio napravit s svijetom.
Kao što rekoh manga je u najbolju ruku oserdnja, pa sam se mentalno isključio i preletio je reda radi. Likovi su zaboravljivi, crtež je uredu, tu i tamo sam se čak malo i nasmijao.
Ako ovo preskočite, niste ništa izgubili.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 19 May 2021, 20:07

Blade of the Phantom Master ( Shin Angyō Onshi) - manga od 75 poglavlja (iliti 17 svezaka) - glavni lik je svojevrsni "agent" kralja ili tko god da vlada, koji putuje anonimno i "kažnjava" korumpirane načelnike/vladare pokrajna. Ima , između ostaloga, i "čarobni amulet" kojme može prizvari vojsku duhova.... Na putu mu se s pridruži djevojka (koja mu postane defakto tjelesni čuvar i uvijek je u kožnom kostimu kakovog bi borat nosio na plaži),  te jos jedan "comic relief" lik. 
Ovaj mi serijal nit smrdi nit miriše. Crtež je odličan, nasilje necenzurirano likovi su interesantni, ali problem je motivacija glavnoga lika, odnosno sto je njegov "origin" razjašnjen u jednom podužem arcu pri samome kraju.  Do tad putuje, kažnjava i masakrira krivce.... Arcovi su generalno jako kratki.
Ovo je bilo ok za jedno čitanje, ali nije baš nešto što bi htio posjedovati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 06 Aug 2021, 21:44

Nakon jedno 5 godina god završetka serijala, izašao je novi "čepter" bleacha....
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 26 Dec 2021, 00:43

The promised neverland - manga od 20 svezaka (postoji i anime koji pokrije jedan dio mange; nisam ga gledao , ali čujem da je prva sezona jako dobra). Žanrovski je "dark fantasy / horror". Ukratko, radnja je smještena u sirotištu di djeca lijepo žive, igraju se, imaju dovoljno hrane.... No spletom okolnosti doznaju da su onu ustvari "uzgajani" kao hrana za čudovišta koja vode tu "farmu", te da kada god neki od njih bude posvojen (sa ca 12ak god) to dijete ustvari biva konzervirano i otpremljeno kao hrana. Prvih par svezaka se bavi time kako ti klinci surađuju i spletkare da pobjegnu (čuvari su im žene koje su dužne paziti i što je bolje educirati tu djecu ((kako i zašto bi bio spoiler)), kasnije kad pobjegnu pokušavaju doći do sigurne baze u tom svijetu punom čudovišta raznih oblika i dimenzija. Crtež je dobar, priča je zanimljiva, razlozi zašto su uzgajani kao hrana ima smisla. Za vas slabijeg želuca, napominjem da u ovom serijalu djeca budu stradavala. 
Sve u svemu dobra manga za pročitati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 02 Mar 2022, 19:08

maddjuro wrote:
31 Oct 2021, 16:43


MUSHOKU TENSEI- još jedan isekai (anime je ongoing, zasad izaslo 15ak epp). Glavni lik je bio teži agorofob koji je poginuo pokušavajući spasiti dvije klinke od nadolazećeg kamiona. Reinkarnirao se kao dijete u sword and sorcery univerzumu (od kad se rodio je imao sva sijećana). Ispostavi se da je izuzetno nadaren za magiju. Pa ga otac pošalje da bude mentor kćeri lokalnoj plemstva (on je ima 12 ona 15 god). Svrha toga je da zaradi dovoljno novca da on i prijateljica mu mogu skupa ići na studij. Naravno koješta se zakomplicira, tako da neću u detalje da ne spoilam. Ono što je ovdije interesantno je to da glavni lik i nije pretjerano "moralna" osoba; dobar je i sve to, ali ima i perverznu stranu (naravno ne pretjerano). Također ima par stvari koje se generalno ne viđaju u isekaima koji spadaju u ovu grupu. 
Ono što mi je specialno bilo dobro je to da je glumac koji daje glas unutarnjih monologa glavnoga lika, isti onaj koji je bio glas legendarnog Gintame.

Da sad ne prepisujem, odgledah anime prije neka 4 mjeseca; kako mi se dopao prešao sam na mangu, a kako manga izlazi mjesečno; odlučih prijeći na Light novel (pošto je dovršen) da znam kako je završio.
"Odradivši" ovaj serijal, mogu reći da sam generalno zadovoljan.  Ne sijećam se sada dali sam čitao neki isekai di se lik reinkarnira i da je super-ultra- inteligentan, da je uveo parne strojeve ili neznam ni ja što već. 
Priča je lijepo zaokružena, nema nekih neodgovorenih pitanja vrijednih spomena. Ovo se izdaje kao web novel na netu, a može se kupiti kao paprinati light novel. 
Iako nije nešto što bi nužno htio imati u biblioteci (doduše mangu bi rado imao, ali tko zna kada će biti dovršena, a neskupljam ongoing serijale), ovo bi preporučio za jedno čitanje relaksacije radi.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 10 May 2022, 23:05

Takopi's original sin- jedna kratka manga od 16 poglavlja koje se bavi određenim traumama u djetinjstvu (problemi vezani za nasilje u obitelji, međuvršnjačko nasilje...). Neću sada u detalje da ne spoilam, ali iako će se u početku ovo možda doimati pomalo "bezazlenim", upozoravam vas da je tema nasilja i posljedica na psihu djece dosta realno prikazana. 


Martial peak- ovo zadnjih mjeseci "bingeam" jer mi se neda ništa gledati. Webcomic, ima 2300 poglavlja i dalje ga izdaju i to izrazito frekventno. Da ne duljim, koreski web comic, glavni lik želi dostići "wrhunac Dao-a". U načelu se "lvl-up-a" meditiranjem kad apsorbira štoveć (energiju, neki predmet.....). Ovo je jedan od onih serijala koji se doslovno čitaju s mozgom na paši, u načelu bi da dropao pred 2000 poglavlja, ali je taman toliko interesantan (tj. glavni lik je interesantan) da sam ga odlučio nastaviti čitati. Kao što rekoh, ovo nije ništ' specijalno, ali je odlično ako vam se čita nešto za relaksaciju, bez da morate previše mislit.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 15 May 2022, 20:51

Spy × Family - simpatična ( još uivjek izlazi) manga o špijunu koji za zadatak ima približiti se vrhovnom vođi jedne od dvoju susjednih zemalja. Jedini način na koji to može učiniti je da se njegovo dijete skompa sa djetetom ranije navedenog vođe. Tako da je špijun (ime "Twilight") primoran posvojiti dijete i nađi ženu. Posvoji dijete iz sirotišta (za koje se ispostavi da je telepat) i skompa se sa djevojkom za koju se ispostavi da je dio "assassins guilda". Naravno nitko nezna sa čime se točno drugi bavi; osim klinke koja smatra da je to sve super cool. 
Nakon sto sam na 9gagu par puta na ovo naletio odlučih dati serijalu šansu. Sve u sve,u sam bio ugodno iznenađen. Serijal je svjetlijeg tona, nije pretjerano ozbiljan (hvala Bogu da nije nešto na šemu filma "mr and mrs smith"). U načelu se vrti oko klinke radnja. Osobnosti likova su savršeno odrađene.
Serijal je dobio i anime adaptaciju, do sad je izašlo 6 epizoda. Ako vam se čita nešto "light", ovo je serijal koji bi vam se mogao dopasti.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 30 May 2022, 19:53

Dr. Stone - nekidan je završila ova manga. Iako sam se veselio čitanju pošto mi je anime bio interesantan, nakon nekih 70ak poglavlja mi je dojadila pa sam je zbrženjao čisto da znam što i zašto se desilo to sto se desilo. Pošto mi se neda sada pisati o istoj, ukratko zemlju pogodi katastrofa koja pretvori sve ljude u kamen, nakon 3700 godina se glavni lik odkameni. Naravno on je veći lumen od sheldona i macgyver zajedno. Pa pokuša doznati što se desilo, te da otkameni sve ljude. Uspije oživiti par ljudi, te se spetlja s potomcima astronauta koji su izbjegli okamenjivanje jer su bili u svemiru.  
Ok počne, nije pretjerano ozbiljan, crtež i likovi su ok, ali mi je jednostavno bila dosadna. Ok je za možda mlađe uzraste jer objašnjava kako funkcioniraju neke stvari tipa radar, telefon... te ih onda   i "macgyver-a". Postoji i anime koji pokrije prvih 50ak poglavlja (od ukupno 233).
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 11 Aug 2022, 00:17

Hell's Paradise: Jigokuraku - manga od 127 poglavlja; žanrovski horror/action/dark fantasy. Ukratko Shogun pošalje grupu osuđenika na smrt (skupa s grupom egzekutora) na misteriozni otok sa kojega se nitko živ nije vratio, da mu pronađu i donesu eliksir besmrtnosti. Tko uspije dobije pomilovanje. Dođu na otok, tamo nalete na kojekakva groteskna čudovišta.....
Crtež je jako lijep,  sama manga je prilično nasilna dizajn čudovišta je dobar, ali sama priča i likovi su nekako "zaboravljivi", nemogu reći da se išta specijalno ističe ili da ima nešto memorabilno. Za jedno čitanje je dobra, navodno je planirana i anime adaptacija 
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply