Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 07 Dec 2017, 11:09

Dejavu bi mogao biti ako si citao " lament of lamb". Javi dojmove za pupu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 07 Dec 2017, 13:27

Problematično djetinstvo, zastitnički brat i njegova sestra... Ok, to je uobičajena tema.
Mutacije, virus, bića koja jedu meso - devilman, parasite... Isto viđeno
Brat dobije sposobnost kao i svaki lik u animeu i mangi poput busou renkin...
Sestru hrani mesom, to je bilo iz one igre. Za psp. Gdje si lovio čudovišta i morao sestru hraniti mesom čudovišta da ne izgubi razum.
Ma to sam mislio, nema ništa novoga, ali volim takvu tematiku.
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 15 Dec 2017, 00:20

dobio odu kirihitu obe knjige za božić od frenda :rock:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 15 Dec 2017, 07:14

HorrorHR wrote:
15 Dec 2017, 00:20
dobio odu kirihitu obe knjige za božić od frenda :rock:
Uživati ćeš. Tezuka je Bog mange. :prayer: A ovo mu je najmračnije djelo. Ja sad čekam da Fibra kompletira Budhha. Još 4 knjige.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 24 Dec 2017, 03:10

A Fairytale for the Demon Lord (tehnički ovo je korejska manga odnosno Manhwa, koja se čita sa ljeva na desno i kompletno je u boji)- da neidem u detalje, ovo bi bilo najbolje opisati kao "dark souls" sa elementima nordijsle mitologije. Odličan crtež, sa normalnim proporcijama lica. Priča je pomalo zbunjujuća, ali ko sto napomenuh ovo me starašno podsjećalo na dark souls igre, pa to i nije nužno loša stvar. Ima samo 35 poglavlja, tako da se komotno da pročitati u jednome sjedenju. Preporučam
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 31 Dec 2017, 04:20

Shamo-priča se vrti oko Rya. Ryo , dio višeg sloja japana, briljantan mladić, koji je trebao krenuti uskoru na cijenjeni fakultet, koji je brutalno nožem izmasakrirao svoje roditelje iz kojekakovih razloga. Manga počinje njegovim dolaskom u popravni dom di treba biti do svoje 18. godine. Kako je kržljav mladić, i pod stigmom ubojice roditelja (nešto što se navodno gleda sa iznimnim prjezirom u japanu), biva napadan silovan... Spletom okolnosti, pod palicom instruktora, također zatvorenika koji druge zatvorenike podučava karateu, počne intezivno trenirati i uz pomoć svojih šaka preživi zatočeništvo. Kada sa 18 izađe na slobodu bavi se koječi, od prostitucije do toga da šakama zarađuje. Kako jedino što zna je nasilje, i kako je odbačen od društva zbog zločina odluči se baviti borbama, te izazvati najjačeg borca u (ekvivalentu) UFC-a. Uz pomoć medijske kuće koja planira dobrano zaraditi odluče mu pomoći da dobije priliku da se bori... Ono što je ovdje zanimljivo je da je Ryo negativac. Prljavo se bori, neće se ustručavati brutalno pretući bilo koga, čak je i , da isprovocira jednog borca, silovao djevojku tog borca. Crtež je odličan; naravno cenzoriraju određene "18 +" scene. Nema nekih nebuloza oko borbi, nadnaravnih moći isl. Nažalost , zbog razmirica autora i crtača, manga je upropaštena. Čak je i bila pauza od 5god dok se nisu "pomirili" i završili je. Ima 34 sveska odnosno nekih 335 poglavlja; od kojih komotno možete prestati čitati nakoj jedno 164-ish. Onda stvarno upropaste mangu s sljedećim "baletan" arcom koji je jednostavno glup, ali zadnji arc je teško smeće. Sam kraj mange bi bio prihvatljiv da nisu totalno zasrali s tim arcom koji vodi do kraja.
Interesantne su teme tipa da odbacivanja od strane društva zbog zločima, crtež je vrh no priča je loša. Nebi rekao da je manga smeće, izuzetno je laka i brzo se čita, ali izuzev toga nema ništa vriejdno spomena. Navodno je Holyland sličan ovome ali bolji pa budem bacio pogled.

Urusei Yatsura- ovo je prva manga od autorice koje na osmislila Ranma 1/2 i Inuyashu. Navedena je kao dobra komedija, sa interesantnim likovima. Orginalno je izlazila od 78'e-87'e; ima 34 sveska kao i anime od 200-tinjak epizoda koji je izlazio od 81'-86'. Ukratko alieni su odabrali jednoga čovjeka , glavno lika Ataru-a koji ako uspije unutar tjedan dana pobjediti u igri lovice, ce spasiti čovječanstvo od invazije. Ataru mora uloviti kćer vođe aliena.... Naravno ona se u njega zaljubi, like je teži perverznjak koji trči za svim što ima suknju, pobere batine bilo od djevojke bilo od te alienke i da ne duljim pročitah 50ak poglavlja i i odustao. Manga nema nikakvu pricu U svakome poglavlju nesto izmišljeno što generalno biva zaboravljeno u idućem. Nema nikakav konflikt, negativac; likovi su dosadni i jednodimenzionali. Crtež također nije nešto specialno. Anime nisam niti planiram gledati. Slobodno preskočite
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 01 Feb 2018, 14:20

Gantz omnibusi 3 u 1 kreću u 09.2018

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 01 Feb 2018, 18:17

t 3 u 1 su mi nekako nezgrapna. kao ono 1 ogromno izdanje deathnotea di je 12 in 1. Al posto je gantz rasprodan dobrim dijelom bolje ista nego nista. Vise me vesele reprintovi battle angel alite koji su HC
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 01 Feb 2018, 19:13

ja cu gantzove bas radi toga bolje ista nego nista...

kazu da ce biti ista velicina kao I am Hero...

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 01 Feb 2018, 20:48

meni je najveci "bed" sto brojevi 18 i 20 nece biti u istom omnibusu...
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 02 Feb 2018, 09:18

maddjuro wrote:
01 Feb 2018, 20:48
meni je najveci "bed" sto brojevi 18 i 20 nece biti u istom omnibusu...
why?

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 02 Feb 2018, 13:47

Jer mi , izmedju ostalih, ta dva fale a imam 17, 19 i 21
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 03 Feb 2018, 22:45

Holyland- ovu bi se mangu dalo najbolje opisati ovim izrazom: "I didn't choose the thug life, the thug life chose me". Yui je blag, sramežljiv dječak kojega su često tukli u školi, što je rezultiralo njegovim povlačenjem u svoju sobu, čak je i konteplirao samoubojstvo. Kako je bio često meta napada odlučio je naučiti nešto o boxu kako bi znao primiti napade. Par puta nakon toga je refleksno tokom napada na ulici istukao huligane i dobio nadimak "thug hunter"-a. Što je rezultoralo time da su se svi željeli okušati u borbi sa njime.... Manga je dobro napisana, likovi su kompleksni, i da se s nekima od njih poistovjetiti. Ovo su primarno "ulični huligani" tako da nema nikakvih turnira, i nadljudskih sposobnosti. Štoviše, čini mi se da autor je išao na to da bude realno koliko štete ljudsko tijelo može primiti, tako da nema 100 udaraca u glavu prije knockputa. Manga ide dosta u detalje oko opisa raznih tehnika, napada isl.. Ako želite nešto realnije, bez previše borbi ovo se isplati pročitati; manga se proteže an 18 svezaka /182 poglavlja, crtaž je dobar.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 25 Feb 2018, 01:10

Teppu - jedna kratka amnga od svega 33 poglavlja koja se bavi ženskim MMA-om. Ukratko djevokja imenom Ishidou (inace jako talentirana svime čime se bavi te kao rezultat toga sve joj je dosadno) spetom okolnosti počne se baviti amaterskim/ semi-profesionalnim ženskim MMa-om. Dosta je dobro odrađena, nema nepotrebnog fanservice-a kao što bi ljudi očekivali kada čuju "ženska MMA manga". Likovi su simpatični/interesantni. Crtež je dobar. S obzirom na dužinu, preporučam pročitati ako volite sportske mange.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 03 Mar 2018, 02:47

Hoshi no Samidare - (Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Supernatural). Manga od 65 poglavlja. Svijetu prijeti opasnost da bude uništen ogromnim čekićem,tako da 12 osoba, raznih dobnih skupina, biva odabrano od strane "više sile/esperice" da to spriječe. Čekić je kreacija magusa koji želi uništiti svijet, i koji je u konfliktu sa tom espericom. Moraju poraziti 12 magusovih golema koji dolaze kada prošli biva poražen. Tih 12 osoba dobije neke nadnaravne: primarno telekinetičke moći... Pošto su 3 sata i prehlađen sam neda mi se više pisati , pa da skratim. Manga je prosjek, možda i malo ispod prosjeka. Nema nekih ljubavnih trokuta, crtež je prihvatljiv. Radnja mi i nije nešto pretjerano sjela jer sam već nailazio na slične stvari; kraj je predvidljiv. Ako žečite nešto lagano i kratko za čitat ovo bi vam se moglo dopasti. Ovo bi bi moglo biti adaptirano u solidan anime; ali kako stvari stoje ništa od toga.
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply