Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 01 Aug 2017, 18:39

Manga publisher Tokyopop will publish Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey in Spring 2018, which expands upon the world Selick and Tim Burton took us into back in 1993. The story will follow Jack Skellington’s dog, Zero, as he gets lost in Christmas Town.

“The format of the project will be unusual for the publisher; it will initially be serialized as full-color single issues released to comic book stores, before being collected in two different formats simultaneously, in full-color trade paperbacks and black and white pocket-sized manga volumes,” THR notes.
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 01 Aug 2017, 21:56

@HorrorHR
ovo bi ti se moglo dopast, ako vec nemas u kolekciji

https://www.amazon.com/Tomie-Complete-D ... +of+terror
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 01 Aug 2017, 22:09

maddjuro wrote:@HorrorHR
ovo bi ti se moglo dopast, ako vec nemas u kolekciji

https://www.amazon.com/Tomie-Complete-D ... +of+terror
imam u museum of terror varijanti još. good read!

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 02 Aug 2017, 03:12

HorrorHR wrote:
maddjuro wrote:@HorrorHR
ovo bi ti se moglo dopast, ako vec nemas u kolekciji

https://www.amazon.com/Tomie-Complete-D ... +of+terror
imam u museum of terror varijanti još. good read!
ta su , po meni , prakticnija nego imati sve to u jednom svesku. Mislio sam da si ti spominjao da ti fali treci dio tog museum of terror-a, ali biti ce da sam pogriješio. Nadam se da si uspio pronaći hellsinga 10ku koja ti je falila
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 02 Aug 2017, 09:35

maddjuro wrote:ta su , po meni , prakticnija nego imati sve to u jednom svesku. Mislio sam da si ti spominjao da ti fali treci dio tog museum of terror-a, ali biti ce da sam pogriješio. Nadam se da si uspio pronaći hellsinga 10ku koja ti je falila
trojku nemam museum of terrora, ali to nema veze sa Tomie koliko sam upućen.

glede hellsinga, fali mi 9 i 10, devetka se preko bare i moze naci za ok cijenu, dok je desetka dosta skupa. vjerojatno cu to jednom popuniti, sljedece godine mozda jer mi ok kad idem preko bare mogu si shippti u hotel sa amazon.com marketplacea.

sada sam krenuo u popunjavanje Bloody Monday, 4 je OOP ovdje, ali sam nasao prakticki novo izdanje u SAD-u (amazon.com marketplace) za samo $13 sa shippingom do hotela.
poslije bloody monday ide završavanje Tokyo Ghoula (zadnjih 4 mi fali), a onda idem na Parasyte (tipa 5 komada).

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 04 Aug 2017, 08:33

čitao tko "Danganronpa: The Animation"? 4 volumea po nekim igrama, ideja djeluje zanimljivo

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 19 Aug 2017, 18:11

Poceo citati Planetes omnibuse. Prvih 200 strana prvog za sada, "slice of life" u svijetu skupljaca intergalaktickog smeca u 2070. Odlicno za sada, jedva cekam navecer nastaviti.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 24 Aug 2017, 04:11

Devilman Lady- vidih par slika ove mange i to me potaknulo na čitanje. Nažalost vizualno je jedino što valja u ovom serijalu od 17 svezaka koja je izlazila krajem 90'ih. Ukratko ;U glavnoj ulozi je Fudou Jun. na jednom izletu grupa studentica biva napadnuta od demona te se ona usljed toga i sama pretvori u demona te pobije napadače. Ubrzo dođe na scenu tajna vladina organizacija i regrutira je da se sa njima bori protiv "najezde" tih demona. Iz xy razloga ljudi se počinju pretvarati u demone. Neki postanu samo "beštije" koje izgube ljudski razum i jedino im je na pameti pariti se i jesti (tako da ima dosta scena silovanja), dok neki zadrže ljudski razum te se mogu transformirati natrag u ljude. Po dizajnu, čudovišta ima u svim "oblicima i okusima". U prvih par svezaka Jun se više manje bori s koječim, uči kontrolirati moći; kasnije autor počne vući koješta iz danteove božanstvene komedije, i kraj kao i (ajmo reći) zadnjih 60% mange je glupost sa krajem koji je teže razočaranje. Kao da mu je dojadilo se sa serijalom zamarati i jednostavno je neki kraj stavio reda radi; ali bar ima kraj. Nisam previše upoznat sa ovim autorom, no vidim da je aktivan od sredine 60-ih i dan danas crta, pa neznam ima li običaj ovo često raditi, ali vidim da dosta inspiracije vuče iz božanstvene komedije, bar sudeć po popisu njegovih ostalih uradaka.
Da zaključim; manga sa odličnim crtežom, puno krvi i "sadržaja" (zbog kojeg nebi bilo loše obrisati history ako niste jedini koji koristite računalo), ali razočaravajuće priče i samog kraja. Mislim da nema previše; ako i išta veze sa istoimenim Anime serijalom kojeg nisam gledao no ovaj je zaključak doensen kada sam pročitao opis.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 13 Sep 2017, 09:49

Da, crtež je dobar, podsjeća na berserk. Ali priča je bedasta. Ionako se vidi da je radnja samo podloga za ogromnu količinu nasilja, golotinje, krvi i silovanja. Ali nema veze, dobro štivo za čitati na poslu.

Usput, devilman manga s pet volumena ne djeluje loše. Djeluje bolje od ove devilman lady, crtež je solidan kao i nasilje. Ali zasada mlako u usporedbi s ovom lady.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 22 Nov 2017, 16:11

Magi: The Labyrinth of Magic- manga koja je vukla inspiracije iz scheherazade / 1001 noci. Tako da po izgledu asocira na arabsku kulturu, likovi nose imena kao Alibaba, Sinbad, Aladin...Duhovi; odnosno Djinovi kako ih tu nazivaju se nalaze u raznim "dungenovima" pa svako tko dođe do kraja tako jednog dungeona (ako ga duh procjeni dostojnim) dobije moć toga duha spojenog sa nekim oružjem. Dodouše to i nije toliko dominantno u samoj mangi. Likovi su višedimenzionalni, priča (unatoč nekim djelovima koji se malo predugo rastežu) je solidna. Političke interakcije između zaraćenih nacija kao i utjecaji kojekih frakcija su također spomena vrijedne (unatoč nekim klišejima viđenim sto puta). Crtež je, za shonen mange, jako dobar, borbe kao i razne djin moći su oku ugodne. Manga je po samome stilu "humoristična" tako da cete se iznenaditi kada naiđete na šačicu strašnijih scena tipa kada pougljenjeno tijelo djeteta govori , nakon sto ga otac nađe u ruševini nakon borbe "tata, vruće mi je". Sve u svemu zadovoljan sam pročitanim Manga je završila prošli tjedan nakon 8 god. izlaženja. Ima 37 svezaka (odnosno 369 poglavlja). Iako nije nešto što bi nužno stavio na policu, definitivno preporuka za jedno lagano čitanje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 23 Nov 2017, 16:41

My Monster Secret (Jitsu wa Watashi wa)- Asahi je ,naravno, srednjoskolac kojeg prati reputacija da nemože čuvati tajno. Nakon nastave upadne u svoj razred i zatekne jednu od učenica kako proteže krila, i naravno ustanovi se da je vampirica. Kako počne plakati da sad kada je otkrivena mora napustit razred , asahi obeca da ce joj cuvati tajnu. Kasnije se u igru upletu jos neka nadnaravna bica tipa alienka; koja je esencijalno liliputanka od 20ak cm u bioskeletu kojim upravlja, ravnateljica je stoljecima stara demonka koja izgleda kao da ima 10ak god... Tražih malo neke horror mange, i na listi je bilo ovo. Po opisu me podsjetilo na rosario vamoire mangu u kojoj je glavni lik ljudsko biće u školi za nadnarava bica, di se također splete sa vampiricom. Nažalost ovo nije ni blizu toj mangi. Iako je harme manga, pono je blaža od "standarda", nema klišeja da ga sve tri naganjaju, on neodlucan isl. Vise manje mu sve djevojke otvoreno kazu da ga vole, a on im nonšalantno veli da je zaljubljen u tu vampiricu. Nema nikakvog konkretnog konflikta, samo idu iz situacije u situaciju di im se dešavaju gluposti; najčešće ih ravnateljica "trolla". Vampiri ovdje nemoraju piti krv (štoviše to se smatra intimnom radnjom među partnerima, i nece pretvoriti osobu u vampira), od sunca samo pocrne... Crtež nije baš oku ugoda, ponajviše zbog proporcija elemenata lica. Postoji i anime koji pokrije nekih 60% mange; ali paleta boja koje su odabrai za frizure, odjecu bode u oči tako da se nisam zamarao gledanjem. Ako tražite neku romantičnu mangu, bez previše shonen harem elemenata, neke konkretne radnje ovo bi vam se moglo dopasti. Osobno sam ovo čitao na preskokce jer kako nema praktički nikakve konkretne radnje nije mi se dalo previse zamarati, a i sam kraj ja bio predvidljiv .Manga ima 22 sveska. Odlucih sad napisat recenziju pošto je jučer objavljeno konačno poglavlje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 28 Nov 2017, 14:43

psyren- shonen akcijska manga koja je u najbolju ruku ok. Glavni lik pronađe misterioznu telefonsku karticu o kojoj postoji mit da vrijedi potencijalno milijune, ali i da svatko tko ju je našao nestane. Odluči je ubaciti i biva transportiran u budućnost, konkretko u devastirani japan skupa sa još par ljudi. Oni koji su vec prije bili transportirani kažu da tko god iskoristi tu akrticu ce biti transportiran i da moreju doći do druge govornice da bi se vratili u sadašnjost. Onima koji se vrate živi bivaju "otključane" nadnarave, PSY moći. Bivati ce svako amlo prebacivani u tu buducnost dok se ne potroše svi "impulsi" na kartici. Naravno kasnije se stvari zakompliciraju, dobije se neki smisao u svemu tome, te PSY moću su esencijalno sve i svašte; od ispaljivanja energetskih projektila, teleportacije do cak putavanja kroz vrijeme. Crtež je dobar. Nažalsot to nemogu reći i za priču. Priča, iako ok, nije ništa specialno ili pretjerano orginalno (doduše toliko sam toga pročitao da je tesko naći nesto sto bi bilo "friško"). Priča ima standardne elemente i standardne točke koje imaju sve mange ovoga tipa. Likovi nisu pretjerano unikatni/orginaln/memorabilni. Ugl.. ok manga za jedno čitanje, ali ništa specialno.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 05 Dec 2017, 18:18

Defense Devil- Kucabara je demon koji ji izbačen iz pakla , oduzetih moći i radi što može da skupi "dark matter" kako bi povratio moći. Odluči biti advokat za duše koje su završile u paklu pod sumnjivim okolnostima. Ako ih spasi dobiti od tih diša neđto dark mattera, dok ce one biti vraćene u sviiet živih jer im je nanesena nepravda. Naravno tu mu se suprotstavljaju "shinigamiji" (grim reaperi). Ubrzo se suoči / skompa sa jednom lovkinjom na demone...... Anyway; manga počne uredu, crtež je solidan, ali sama priča ubrzo postane "predvidljiva", s time da se čini da su kraj zbrženjali cisto da zaključe priču. Manga ima 100 poglavlja/10 svezaka. Nije nešto vrijedno čitanja.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 07 Dec 2017, 03:26

Pupa- Radnja ove horror mange se vrto oko dvoje teenagrea; brata i sestre. Imali su izrazito tesko djetinjstvo, otac ih je tukao, majka je to generalno ignorirala, a nakon rastave su više/manje bili prepušteni sami sebi. Jednog dana u parku, spletom okolnosti, bibaju izloženi Pupa virusu koji , u pravilu, mutira ljudska bića (ako ih instant ne ubije) u čudovišta koja počnu ubijati i jesti sve živo u blizini. No , zbog "reasonsa" brat ne mutira nego dobije mogućnost regeneacije kakove ima, recimo, wolverine ili deadpool. Uz pomoć misteriozne organizacije, dobije ljek koji ako pije omogućuje da dokle god sestra konzumira njegovo meso nece izgubiti razum i postati čudovište. Naravno kasnije se poče nešavati koješta... Manga je dosta "brutalna", puno krvi, mesa, raskomadanih ljudskih bića kao i nešto elemenata koji su jako podsjećali na "the thing" film. Priča je ok. Manga nije "incestuozna" kao sto bi neki možda pomilili po ovome opisu. Likovi brata i sestre su dosta dobro razvijeni, sto se nemože reci i za ostatak. Ako ste ljubitelj "gorea" ovo bi vam preporučio. Manga je kratka; sveka 32 poglvalja.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 07 Dec 2017, 07:10

Ovo ću pročitati, ali sam sadržaj je već sto puta prožvakan. Dok sam ti čitao tekst, kao da imam deja vu. Izgleda da i njima ponestaje ideja.
Michel puši karu.

Post Reply