Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 28 Mar 2019, 20:12

Hm... Previše dugo razdoblje čekanja za taj otok vilenjaka.... Budem nastavio čitati gdje sam stao, bar da vidim da li još drži vodu u brutalnosti i crtanju. Ili je opala kvaliteta.

Koji je razlog uopće tako dugačke pauze?
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 28 Mar 2019, 20:19

autor izdaje kako ga je volja
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 01 Apr 2019, 17:19

Baby- zemlju "napadne" hrpa minirobota koji se usade u ljudsko tijelo i pretvore ih u neku mehaniziranu spodobu. Glavni lik je mlada policajka kojoj se u ruku usadila ta tzv. baby, ali i dalje je sama svoja. Radnja se seli nešti u budućnost, ona živi sama s droidom, kasnije se spletom okolnosti skompa s šačicim preživjelih ljudi, pa otkrije da zahvaljujc toj "baby" ima specijalne sposobnosti......
Iako na prvi pogled zvuči kao parasyte ripoff, manga je ok. Jako je kratka sa svojih 25 poglavlja (naravno dovršena je). Crtež jako ljep, priča ok, sve se brzo odvija i nema prenemaganja.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 01 May 2019, 02:31

high rise invasion (Action, Mystery, Horror)/ radnja smještea u dumenziji koja liči na grad pun nebodera povezanih visećim mostovima. Generalno je dostupno samo par gornjih katova nebodera. Ljudi bivaju transportirani na te nebodere, te tamo generalno susreću druge ljude sa maskama koje su obične bijele "smileyface" maske. Svaki od tih maskiranih ima neko oružjem bili alat, mač. vatreno oružje isl. Ljudi imaju izbor ili samovoljno skučiti i ubiti se ili biti ubijeni. Naravno uvijek se mogu boriti sa tim maskama koje su po svemu ljudska bića. Priča se primarno vrti oko djevojke "Yuri", kojoj se kasnije na duže ili kraće vrijeme pridruži još preživjelih, pokušavaju dočučiti što se dešava, ona pokušava do brata koji je također bio teeportitan u tu dimenziju.....
Ovo je jedna od onih "good but nothing to write home about" mangi. Ljepo 'zgleda, poprilično je nasilna i ima relativno interesantne likove. Priča je do zadnje četvrtine donekle i interesantna, ali nakako mi kraj nije "sjeo". Ali svejedno bi je preporučio. Ima 260 poglavlja, i brzo se čita pošto nije pretjerano komplicirana za pratit.

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 30 May 2019, 22:04

Eden: It's an Endless World!- manga koja dobro počne, ali pred kraj stvarno si čovjek veli WTF. Ukratko, radnja u distopijskoj budućnosti di je 15-ak% čovječanstva izbrizano virusom; oforme se nove svjetske sile... Glavni lik je Elijah koji se na početku spetlja s par plaćenika zbor "razloga", kasnije se raziđu i pojavljuju se u kasnije u mangi kako priča napreduje. Manga JAKO asocira na Nathan Nevera; po tonu, po dizajnu kojekakvih andorida/cyborga, implemntaciji hakiranja... Priča je, izuzev zadnjeg arca, solidna makar moram upozoriti da je prilično grfički intenzivna manga (nitko nije pošteđen, čak ni djeca). Dodiruje i današnje teme tipa migracija, gerilaca i nacija koji gledaju samo svoje interese isl.
Sve u svemu ok manga, ali nije baš nešto što bi htio u kolekciji; no za jedno čitanje sasvim solidna
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 26 Aug 2019, 15:44

Black bullet- anime od 13 epp koji posuđuje dosta elemenata od drugih animea. Recite ako vam ovo zvuči poznato: Ljudi žive u područjima okruženim zašitnim zidom (odnosno monolitima), izvana su čudivišta. Grad štite od tih čudovišta koja provale parovi koje su ispektor i pomoćnik ( uvijek djevojčica do 10 god koja je napola čudovište, jer kad se desio prvi napad dio žena koji je bio trudan kada je bio zaražen je rodilo te djevojčice koje imaju nadnaravne snagu, brzinu, regeneraciju ozljeda.... s tim da ce s vremenom postat čudovišta zbog xy razloga). Anime je neloš. makar nezna što želi biti; komedija, akcija, romantična komedija ili nesto treća. Napominjem da nisu išli u loli smjeru s obzirom na okolnosti. Ukratko, ok anime za jedno gledanje; pokrijo je 4 od 7 light novela koje se da nabaviti na engleskome, ali ujedno i od kojih je autor odustao prije jedno 5 ili 6 godina zbog nekih svojih razloga tako da pretpostavljam da serijal nema neki zadovoljavajuć kraj
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 14 Dec 2019, 01:10

Shikabane Hime- ovo je bio jedan od prvih animea koje sam pogledao, davnih dana cca 2009-e, kada sam počeo gledati kojekakve japanske "boleštine". Anime mi je ostao u izrazito pozitivnom sijećanju, te sam godinama gtio pročitati i mangu koja je završila 2014.e. Nažalost nitko to nije regularno prevodio, tako da sam praktički i odustao da cu ikada znati što i kako se dešavalo. Tako da možete zamisliti moje oduševljenje kada sam naletio na stranici na kojoj čitam mange da je netko uploadao cijelu prevedeu mangu. Nažalost, ubrzo mi je splasnulo oduševljenje. Ukratko u mangi se radnja vrti oko , jedne glavnije i još ostalih manje važnih, "corpse princeza", koje moraju poraziti 108 (pretpostavljam da taj broj u budizmu ima neko značenje) undeadova da bi zaslužile spasenje ili stoveć. Shikabane hime-ice su djevojke koje umru s nekim neriješenim računima i umjesto da postanu i same undeadovi, budistički "monkovi" sklope s  njima vezu tako da zadrže razum.... Ukratko ti monkovi su svojevrsne baterije za te djevojke koje su defakto besmrtne i mogu se od rana regenerirat (osim ako im se glava ne uništi).  Svaka ima svoje oružje, bilo to pištolj, pila, strojnica, yo-yo isl. Da sada neidem u detalje, pošto je 1 ujutro, manga počne interesantno, no ubrzo postane "klišej",  negativci više puta puste teško ranjene pozitivke koje su netom prije porazile njihove kolege s onim standardnim "oporavi se tako da imam izazov kada se samnom boriš";  neke se stvari bile predvidljive, a moram napomenut da je i zadnja cca trećina, bila stvarno bezveze. Kraj je bio predvidljiv....
Sam crtež je dobar, makar mogli su malo manje cenzurirati nasilje; i naravno sukladno ovom tipu mange fanservice-a ne manjka.  Manga za jedno čitanje koja nije nešto što bi htio imati u svojoj kolekciji.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 15 Dec 2019, 00:46

Hapiness- manga od 50 poglavlja odnono 10 svezaka. Da neidem previše u detalje, manga je o vampirima. Ili ajmo bar tako reć s obzirom na razvoj priče. Ukratko, Makoto.ka jedne večeri ugrize vampirica te mu da opciju dali da ga ubije ili da postane kao ona. Narednih dana se počne manifestirat vampirizam, (naravno ne hollywoodski di ispare ako ih obasja sunce isl), kolega mu postane vampir itd itd. Negdje na pola mange se stvari se okrenu i po meni priča se okrene nagore. Crtež je ok, prva polovica me jako podsjećala na jednu drugu mangu "balada o janjetu", koju je večernjak svojevremeno bio izdao. Manga ima nešto malo sličnosti i sa popularnim novijim naslovom "tokyo gohul". Ovu sam mangu si čak i mislio uzimati, ali nakon čitanja i nije mi nešto za na policu stavit. Crtež je dobar, ne cenzuriraju nasilje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 06 Jan 2020, 15:51

Gakkou Gurashi! (school live) - radnja je smještena u zombijima (romerovi zombiji, spori, glupi, privlači ih svjetlost i glasni zvukovi)  infestiran grad. Priča prati 3 klinke, rana srednja škola koje su se zabarikadirale u svojoj školi, u kojoj imaju nešto zaliha, te struju zbog solarnih ploča isl. Škola je namjenjeda da bude prihvatni centar u slučaju opasnosti. Jedna od njih je , zbog poremećaja/njekanja, uvjerena da je sve u redu i ponaša se svaki dan kao da je normalan, dok druge dvije daju sve od sebe da im joj tu aliziju ne unište. Kasnije se počne štošta dešavati, moraju napustiti školu zbog "razloga", nalete na druge preživjele... Neću u detalje da ne spoilam. Ova je manga nešto što sam čekao  da završi i da je mogu u miru pročitati, ima 78 poglavlja. Ako se nećete zamarati sa sitnicama tipa kako to da klinka od jedva 40-50 kila može nekom malom lopatom uspješno dekapitirati zombija, voziti auto; te da bi se ovo dalo svrstati i u "cute girls dooing cute stuff" kategoriju ovo bi vam se moglo dopasti, postoji i anime koji nisam gledao ali navodno pokrije prvih 5 svezaka. Prva cca polovica mange je bila interesantna, kasnije je nešto opala u kvaliteti a nekako mi se čini i da je kraj bio zbrženjat. Sve u svemu, ok za jedno čitanje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 12 Apr 2020, 18:01

Solo Leveling - Jedan twitch kolega mi je toplo, i više puta , preporučio jednu korejsku mangu. Manga je "kategorije" MMO pravila u svarnom svijetu. Neda mi se u detalje, a pošto slika vrijedi 1000 riječi, ovu cu mangu recenzirati slikom

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 21 Apr 2020, 17:48

I am  hero- ovo je jedna od mangi o kojoj sam čuo puno hvale, vidio sam par slika i dopala mi se tako da sam je odlučio skupiti prije čitanja. Zadnjih tjedana sam je čitao, pročitao i sve u svemu ostavila mi je gorak okus u ustima.  Ukratko, radnja se vrti oko 30 (i kusur) starog crtača mangi za kojega bi se reklo da je "gubitnik". Na putu u streljanu se nađe usred zombie infestacje, cura mu je zaražena i jedva pobjegne. Kasnije se počne koješta dešavati, sretne druge preživjele.....
Crtež je odličan,  način na koji se preživjeli ponašaju je nešto što bi se lako i u stvarnosti moglo desiti ( možda malo i pre-realno za neke, tako da upozorenje ako budete ovo čitali). Ono što me je razočalalo je cca zadnja četvrtina serijala kao i sam kraj (*cough* Y:the last man *cough*). Kraj mi jednostavno nije sjeo. Ipak, vidim da jako puno ljudi tvrdi da je ovo najbolja zombie manga, i od svega što sam čitao a da ima zombije, nemogu reći da nisu u pravu.  Vidim da postoji i live action film, ali nisam ga pogledao.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 17 May 2020, 02:53

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - gotova je ova manga koja je u posljednje vrijeme bila pri samom vrhu (ako se uzmu shonen jump liste). Osobno mi ovo nije bilo ništa fenomenalno. Anime je dobar, ni manga nije loša, ali stvarno nevidim u čemu je toliki "hype"
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 02 Jun 2020, 19:14

The Seven Deadly Sins - konacno da je ovo završilo; STVARNO su ga muzli zadnjih 50ak poglvlja. Ovo sam krenuo gledati kao anime, i onda prešao na mangu da dovršim serijal. Generalno jedan ok  shonen serijal, volio bi da dio glavih likova nema određenu "pedo" (čitaj lolicon) vibru/stranu. Kao što je standardno u ovome žanru, duge borbe, puno objašnjavanja, buđenja inertnih snaga kada je neki od likova nadomak poraza i naravno "love conquers all".  Crtež je dobar. Manga je izlazila 8 godina i u tome periodu je izašao 41 svezak. Ok za jedno čitanje, ali nije nešto što bi htio imati u kolekciji.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 23 Jul 2020, 00:25

Seto no Hanayome (My Bride is a Mermaid) - naletih na ovo kada sam pregledavao "completed" serijale. Ukratko, glavnoga lika spasi sirena od utapanja, kako ju je vidio sa repom (po mermaid zakonu) mora biti pogubljen.  Da mu spasi život , kaže da će se za njega udati. Ti su "mer-ljudi" nešto tipa jakuze. Po običaju, u priču se uplete još par djevojaka jer naravno mora biti neki "harem". Da ne duljim teška balega od serijala. Pročitao sam par svezaka i odustao jer se u serijalu apsolutno ništa nije dešavalo, niti ima neku priču, nema memorabilnih likova (izuzev oca jeden od djevojaka koji jako podsjeća na Alberta weskera, nema čak ni nekih smiješnih situacija vrijednih spomena. POstoji i anime koji pokrije dio serijala.   Serijal je 16 svezaka dug, ali ovo je jedan od onih za preskočiti.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 26 Jul 2020, 16:12

Angel densetsu (Legend of Angels) - manga od autora Clyamore-a (koja je bila serijal prije calymorea). Manga ima 15 svezaka; odnosno 84 poglavlja. Premisa je jednostavna,  glavni lik ima lice demona ali dušu anđela. OStatak je sličan filmu "man who knew too little"; drugim rečima, lik stalno upada u koešta , spletom okolnosti uvjek porazi neprijatelja, te tako postane "vođa" školske bande, svi ga se uključujući i profesora boje... I to je to; likovi su interesntni, crtež je malo grub u početku ali kako manga napreduje, poboljša se. Nema ništa specialno vrijedno spomena, ali manga je za jedno opuštajuće čitanje. Likovi su interesantni ,  priča zna bit pomalo repetitivna, ali za jedno lagano čitanje sasvim  ok serijal. Nema arcova, nema forsiranog "fan service"-a. 
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply