Križar/Crusader

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Križar/Crusader

Post by Dragonrage » 14 Sep 2007, 11:49

Ovako...ovo je trebala biti pilot epizoda jednog strip serijala kojeg smo moja ekipa i ja htjeli započeti, ali na žalost što zbog nedostatka vremena, što zbog nedostatka volje ta prva epizoda nikada nije dovršena. Prva epizoda je zapravo trebala biti podijeljena u 3 nastavka, a ovo je bio 1. nastavak 1. epizode. Priča je bila jako dobra, pa čak jednim dijelom i originalna. Naime radilo se o skupini ljudi, grupi, tkz. Križari koji su svaki u svoje vrijeme života prodali svoju dušu vragu, no kada je došlo vrijeme za naplatu, oni su se preplašili i u crkvi potražili svoj spas. No nisu znali da crkva i vrag imaju svoj dogovor koji je sljedeći. Naime vrag dobiva njihovu dušu, ali oni ne umiru već postaju prokleti zauvijek i moraju raditi za crkvu. U biti besmrtni su i za crkvu uništavaju zločine i tako to, a vrhovni "zapovjednik" je Papa hehe. No...fora je u tome da kad oni naprave dovoljno dobrih dijela za dobrobit čovječanstva dobivaju nekakav oprost i u biti umiru napokon, te se tako u biti oni međusobno i natječu...ko bountyhunteri. Naš strip je pratio jednog od njih, a jedna od glavnih zanimljivosti striopa je bila ta da bi svaka epizoda počinjala nekim stvarnim povijesnim događajem u kojem je kao sudjelovao naš junak...tj. utjecao je na njega. U ovom slučaju je to bio pad Berlina i Hitlerovo "samoubojstvo" u bunkeru hehe...

No...iako nisam dovršio tu prvu epizodu ipak sam napravio cjelokupni storyboard za 1. nastavak 1. epizode pa ću i to staviti za koji dan pa će te imati prilike vidjeti kako bi to izgledalo.

Inače u strip sam ubacio sebe, frenda koji je pisao priče za taj strip i frenda koji je bojao strip...pa pronađite nas hehehehe (ili barem mene...a onda će te naći i ostale :wink: :twisted:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Image Image


Ovo je crno bijela verzija stripa sa nekakvim tekstom kojeg smo teka tak na brzinu ubacili u strip jer smo to slali na CRŠ prije par godina no na žalost nije prošlo...

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Image Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Sep 2007, 11:57

:shock: U jebemti Dragonrage, ti si kao neki multipraktik na polju strip/filmske umjetnosti 8)

Stip izgleda prva liga :!:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Sep 2007, 12:01

Image :?: :wink:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 14 Sep 2007, 12:04

Thanks...a trudim se. Na žalost u posljednje vrijeme i nemam baš nekak volje za crtanje, iako pala mi na pamet ideja da bih sad ovaj zombie film kaj namjeravam snimiti mogao djelomično napraviti kao kombinaciju igranog filma ala grindhouse i stripa lala anime/manga...mislim da bi to bilo zanimljivo...ali treba sad kad priča bude gotova osmisliti dobar koncept kak da se to uspješno izvede.
E kaj nisam ja to stavio u offtopic?

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 14 Sep 2007, 12:04

ovo izgleda odlicno
svaka cast

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 14 Sep 2007, 12:06

HorrorHR wrote:Image :?: :wink:
Jap hahaha :lol: :lol: :lol: :twisted:
a ovaj do je frend koji je pisao priče (glumi i u onom filmu jednog do murjaka), a treći frend je barmen.
Dogovor je bio da u svakoj epizodu poginemo hahahaha...ja sam u ovoj popio metak u jaja, slomili mi ruku i onda me još izrešetali kasnije (to ima u storyboardu) :lol: :lol: :lol:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Sep 2007, 12:11

Nije bilo nekakve mogućnosti prodati koncept nekome u nas da izdaju? Neznam kako je naše tržište na tom planu, al sumnjam baš da cvjetaju ruže.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Sep 2007, 12:18

dragonrage prva liga 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 14 Sep 2007, 12:22

HorrorHR wrote:Nije bilo nekakve mogućnosti prodati koncept nekome u nas da izdaju? Neznam kako je naše tržište na tom planu, al sumnjam baš da cvjetaju ruže.
Kod nas jako teško...gotovo nikako. Serijali, posebice domaći (na stranu Zagor, DD i ostalo) nisu kod nas zastupljeni. Eventualno u obliku strip albuma...ali za to treba puno posla...

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 14 Sep 2007, 15:52

svaka čast majstore :prayer:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Križar/Crusader

Post by A$H » 14 Sep 2007, 16:45

cool..daj to jednom dovrši..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Križar/Crusader

Post by Dragonrage » 14 Sep 2007, 18:10

A$H wrote:cool..daj to jednom dovrši..
Možda jednog dana...možda...ali vidjet ćemo.
Možda i nekaj novo napravim...rade ovi na nekoj zanimljivoj priči pa ćemo vidjeti kaj će biti od toga. Možda jedan dan stavim slime kako bi trebao izgledati junak tog novog projekta :wink:

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 14 Sep 2007, 20:11

Zakon svaka čast, ali bila bi šteta da solidna ideja koje si se sjetio propadne ,pa zato ako imaš prilike i volje mogao bi priću dovršiti :wink:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 15 Sep 2007, 00:12

Super je strip svaka ti čast... :wink: :wink: :wink:

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 16 Sep 2007, 14:30

svaka ti dala :lol:
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Post Reply