Mislav Pasini: "Mrtva Straža"

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Feb 2008, 23:45

Slaba je to utjeha kad je roman loš... Šteta.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 18 Mar 2008, 18:28

Intervju sa Mislavom Pasinijem u Slobodnoj Dalmaciji:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Kultura ... fault.aspx

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 18 Mar 2008, 20:29

Brz li si jebote :lol:

Ja sam ga pročitao tj. njegovu "Mrtvu Stražu" i kažem da je loša...a uz to sam pisac (koji se trudi izdati prvu knjigu...nevezanu trenutno za horor)...
Pošto mu je knjiga stvarno loša jesam li ja “wannabe” pisac? :twisted: :mrgreen:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 18 Mar 2008, 20:32

dr_gonzo wrote:Brz li si jebote :lol:

Ja sam ga pročitao tj. njegovu "Mrtvu Stražu" i kažem da je loša...a uz to sam pisac (koji se trudi izdati prvu knjigu...nevezanu trenutno za horor)...
Pošto mu je knjiga stvarno loša jesam li ja “wannabe” pisac? :twisted: :mrgreen:
kad sam to popodne procitao odmah sam se tebe sjetio :lol: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 18 Mar 2008, 20:42

A što ću...knjigu sam čak 2 puta pročitao, ali kad ne ide onda ne ide...Pasini je imao odlične članke o horor filmu, ali za jebat ga ne zna cijelinu priče napraviti...stvarno previše utjecaja na njega vrše filmovi koje je pogledao i to se vidi po nekim jako kopiranim scenama u samim pričama...
Smješno mi je kad ga netko proglašava hrvatskim Stephenom Kingom samo zato što je prvi horor pisac u Hrvatskoj kojem je izdana horor knjiga...
Pa, nije valjda da je Hrvatska spala samo na slabašnog Pasinija (dobro neću zaboraviti Viktoriju Faust)...jeben mu, di su ostali?

p.s. - želja mi je da što prije završim knjigu "Iznesite Svoje Mrtve!" i da je nekako uguram na SFER-inu nagradu.. :wink:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
max
Posts: 54
Joined: 04 Jun 2008, 15:13
Location: a damaged body
Contact:

Post by max » 05 Jun 2008, 16:55

"Mi u Hrvatskoj nemamo tradiciju horora, a nećemo je ni imati, jer se tradicija ne stvara preko noći.
Htio sam napraviti globalizacijski horor koji će uključiti svjetsku paranoju na jednome mjestu.
“Promatračnica” mi se dogodila slučajno.
"

Pa sad, gledajte...
Uocavam li samo ja nelogicnosti ovdje ili?

dr_gonzo, jesi li mozda voljan preprodati knjigu da vidim o cemu se radi?
Odgovor moze i na PM

edit: "Zadovoljan sam dok imam publiku i wannabe pisce koji me pljuju po internetu" gg
This is the way the World ends
This is the way the World ends
This is the way the World ends
Not with a bang but a Whisper

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Jun 2008, 14:14

Dobro, gonzo, nije isto u redu tako pljuvat čovikovo djelo, jer baš zato šta si i ti "pisac", moraš svatit koliki je trud tu potriban, budi malo više kul i kolegijalan. :wink: Eto, i ja bi volija napisat knjigu, ovo lito možda i napravin nešto, ali nikad nemoj ovako kritizirat kolege, ne kažen da negativne kritike nisu dobrodošle, ali daj malo entuzijazma baš zato šta je jedan od rijetkih domaćih horror pisaca.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Jun 2008, 14:28

Ghostface wrote:Dobro, gonzo, nije isto u redu tako pljuvat čovikovo djelo, jer baš zato šta si i ti "pisac", moraš svatit koliki je trud tu potriban, budi malo više kul i kolegijalan. :wink: Eto, i ja bi volija napisat knjigu, ovo lito možda i napravin nešto, ali nikad nemoj ovako kritizirat kolege, ne kažen da negativne kritike nisu dobrodošle, ali daj malo entuzijazma baš zato šta je jedan od rijetkih domaćih horror pisaca.
A zašto ne...pa kakve veze ima što je čovjek jedna od rijetkih hr horror pisaca...nisam čitao ni jednu njegovu knjigu pa govorim retorički, ali ako čovjek piše loše ili osrednje onda ne zaslužuje hvalospjeve. Mislim onda bi i Uwe Bolla svi dizali u nebesa untaoč tome što snima govna... :roll: 8) :lol: U ostalom, gonzovo mišljenje je "jedno u milijune" i ne znam zašto se autor uopće toliko zakačio baš na njegovo stajalište...sigurno nije samo od njega dobio negativne kritike. iako kao što rekoh na početku...za ovu knjigu još nije ni napisao nikakvu kritiku...to mije upravo i najsmješnije u čitavoj situaciji :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jun 2008, 23:51

Ghostface wrote:Dobro, gonzo, nije isto u redu tako pljuvat čovikovo djelo, jer baš zato šta si i ti "pisac", moraš svatit koliki je trud tu potriban, budi malo više kul i kolegijalan. :wink: Eto, i ja bi volija napisat knjigu, ovo lito možda i napravin nešto, ali nikad nemoj ovako kritizirat kolege, ne kažen da negativne kritike nisu dobrodošle, ali daj malo entuzijazma baš zato šta je jedan od rijetkih domaćih horror pisaca.
Znam na što misliš kad to kažeš...
Pročitao sam obje njegove knjige i mogu reći da su stvarno očajne (pogotovo Blackout) sa mnogo lapsusa, grešaka i nelogičnosti u radnji, te praznih hodova... (znam da ružno izgleda, ali obje su knjige iste)...

Pasinija cijenim kao čovjeka koji zna mnogo o horor filmu i članci su mu odlični, ali kad je u pogledu pisanje horor romana i priča, jako je slab...
Teško mi je to reći, ali zašto bih lagao?
Hrvatski Stephen King... ma dajte molim vas. Uglavnom uskoro ću opširnije sve reći na svom blogu o njegovoj prvoj knjizi...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Jun 2008, 23:56

dr_gonzo wrote:
Ghostface wrote:Dobro, gonzo, nije isto u redu tako pljuvat čovikovo djelo, jer baš zato šta si i ti "pisac", moraš svatit koliki je trud tu potriban, budi malo više kul i kolegijalan. :wink: Eto, i ja bi volija napisat knjigu, ovo lito možda i napravin nešto, ali nikad nemoj ovako kritizirat kolege, ne kažen da negativne kritike nisu dobrodošle, ali daj malo entuzijazma baš zato šta je jedan od rijetkih domaćih horror pisaca.
Znam na što misliš kad to kažeš...
Pročitao sam obje njegove knjige i mogu reći da su stvarno očajne (pogotovo Blackout) sa mnogo lapsusa, grešaka i nelogičnosti u radnji, te praznih hodova... (znam da ružno izgleda, ali obje su knjige iste)...

Pasinija cijenim kao čovjeka koji zna mnogo o horor filmu i članci su mu odlični, ali kad je u pogledu pisanje horor romana i priča, jako je slab...
Teško mi je to reći, ali zašto bih lagao?
Hrvatski Stephen King... ma dajte molim vas. Uglavnom uskoro ću opširnije sve reći na svom blogu o njegovoj prvoj knjizi...


Ako prođen prijemni za faks ovo lito ću se odmarat pa ću pročitat i te dvi knjige, da bacin i ja malo konstruktivniju kritiku. Ima ih u knjižnicama, zar ne?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jun 2008, 23:58

Trebalo bi ih biti...kod nas u šibeniku su ih upravo dobili... 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Aug 2008, 11:26

Promocija “Mrtve Straže” na Brodu knjižari

http://www.horrorhr.com/promocija-mrtve ... -knjizari/

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 May 2009, 03:24

Domaći horror film po Pasinijevoj Mrtvoj Straži!

http://www.horrorhr.com/domaci-horror-f ... oj-strazi/

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Post by sandi » 15 May 2009, 16:01

HorrorHR wrote:Domaći horror film po Pasinijevoj Mrtvoj Straži!

http://www.horrorhr.com/domaci-horror-f ... oj-strazi/
zasto ovog vise nema?
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 May 2009, 17:21

članak će se uskoro vratiti, mora se pričekati na nešto samo...

Post Reply