Mislav Pasini: "Mrtva Straža"

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 27 Jun 2007, 20:47

Mairosu wrote:
HorrorHR wrote:Mislim za ovakvu temu, od domaćeg autora + više od 300 strana, stvarno se total isplati.
:D Ti kvalitet knjiga meris stranama ? :D
Pa kad sam vidio da košta 29 kuna mislio sam da je neka knjižica ili prospekt :D Ne kupujem baš knjige (beletristiku) pa neznam kako stoje cijene ;)

MichaelSinner
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2007, 18:43
Location: Pet sematary

Post by MichaelSinner » 29 Jun 2007, 21:26

"Mrtva straža" je danas ušla u distribuciju. Izdavač ju je počeo prodavati knjižarama i gradskim knjižnicama gdje će je članovi moći iznajmiti.
Inače, knjiga je u tvrdom i luksuznom uvezu. Sadržajno ima 256 stranica, a prodajna cijena joj je 159 kuna. :twisted:

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 29 Jun 2007, 21:42

skupo skupo al blackout je genijalan tak da cu kupit

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 30 Jun 2007, 00:11

Evo covera knjige ustupljenog od strane autora:

Image

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 05 Jul 2007, 22:55

Nisam se još bacio na čitanje knjige ali me definitivno interesira pošto se radi o našem autoru.

Moram reći da mi je naslovnica beskrajno loša, no hard feelings ali da vidim ovako nešto na polici trčao bi glavom bez obzira pa makar koštalo 10 kn. Znam, don't judge a book by its cover, ali u današnje vrijeme užasna naslovnica neće privući kupca u silnom moru knjiga koje su u ponudi. Nadam se da se ostalima sviđa, možda ja imam poseban ukus.

U svakom slućaju, nudim se autoru napraviti besplatno cover za slijedeće izdanje ili knjigu, kao podršku ovoj vrsti literature u našoj maloj zemlji :) Možda je pretenciozno ali mislim da mogu bolje... :)

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 05 Jul 2007, 22:59

meni iskreno cover ok al font izgleda ko da je iz c akcica

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 05 Jul 2007, 23:05

FilmTV wrote:Nisam se još bacio na čitanje knjige ali me definitivno interesira pošto se radi o našem autoru.

Moram reći da mi je naslovnica beskrajno loša, no hard feelings ali da vidim ovako nešto na polici trčao bi glavom bez obzira pa makar koštalo 10 kn. Znam, don't judge a book by its cover, ali u današnje vrijeme užasna naslovnica neće privući kupca u silnom moru knjiga koje su u ponudi. Nadam se da se ostalima sviđa, možda ja imam poseban ukus.

U svakom slućaju, nudim se autoru napraviti besplatno cover za slijedeće izdanje ili knjigu, kao podršku ovoj vrsti literature u našoj maloj zemlji :) Možda je pretenciozno ali mislim da mogu bolje... :)
Ma naslovnica je očajno loša, ja bih je bolje napravio subotom uvečera nakon 12 pivi i jedne đoje :P ... Slažem se sa FilmTv-om u potpunosti, jer i meni je lijepo kad je naslovnica ugodna oku... jebeš ga takav sam tip pa makar knjiga bila sranje lijepo je vidjeti lijepo ukoričenu (koliko su boja potrošili, mogli su je i mnogo bolje napraviti)...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Jul 2007, 09:21

dr_gonzo wrote:
FilmTV wrote:Nisam se još bacio na čitanje knjige ali me definitivno interesira pošto se radi o našem autoru.

Moram reći da mi je naslovnica beskrajno loša, no hard feelings ali da vidim ovako nešto na polici trčao bi glavom bez obzira pa makar koštalo 10 kn. Znam, don't judge a book by its cover, ali u današnje vrijeme užasna naslovnica neće privući kupca u silnom moru knjiga koje su u ponudi. Nadam se da se ostalima sviđa, možda ja imam poseban ukus.

U svakom slućaju, nudim se autoru napraviti besplatno cover za slijedeće izdanje ili knjigu, kao podršku ovoj vrsti literature u našoj maloj zemlji :) Možda je pretenciozno ali mislim da mogu bolje... :)
Ma naslovnica je očajno loša, ja bih je bolje napravio subotom uvečera nakon 12 pivi i jedne đoje :P ... Slažem se sa FilmTv-om u potpunosti, jer i meni je lijepo kad je naslovnica ugodna oku... jebeš ga takav sam tip pa makar knjiga bila sranje lijepo je vidjeti lijepo ukoričenu (koliko su boja potrošili, mogli su je i mnogo bolje napraviti)...
Jap...i ja se slažem s ovim...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 06 Jul 2007, 09:23

stvarno strava od naslovnice... :?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Jul 2007, 12:46

http://www.slobodnadalmacija.hr/2007071 ... ktor02.asp

Intervju sa Mislavom Pasinijem, autorom "Mrtve Straže" i "Blackouta"

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 19 Jul 2007, 22:00

HorrorHR wrote:http://www.slobodnadalmacija.hr/2007071 ... ktor02.asp

Intervju sa Mislavom Pasinijem, autorom "Mrtve Straže" i "Blackouta"
Dobar intervju! Frajer je car, izjavio je: "Volio bih da me Matanić ekranizira" :rock: :supz:

Ivana
Posts: 12
Joined: 02 Aug 2007, 13:35

Mrtva Straza bu M Pasini i zasto ju svi trebaju kupiti

Post by Ivana » 05 Aug 2007, 08:46

Nekoc davno, taman kada je Blackout trazio izdavaca, Mr Skinner je napisao pricu Mrtva Straza, bila je to kratka prica svega 26 strana (za one kojima su strane mjerilo vrijednosti stiva - preskocite ovaj dio), ali bilo je u njoj dovoljno snage da ti ponese mastu na putovanje od 1000 strana. A opet se cinila tako stvarna, kao da se vec sutra moze svakome dogoditi. Iako mi je i dan danas Linija 21 najdraza pisceva prica, jer me podsjeca na neka bolja vremena u mojem zivotu, knjiga Mrtva Straza - ako je imalo nalik istoimenoj prici - odvest ce citatelja na roller coaster iznenadjenja, pitanja, sumnji, svezati mu zeludac u cvor iscekivanja i drzati ga u napetosti do posljednje stranice, a i nakon zatvorene zadnje korice knjige, dovoljno ce biti smo zatvoriti oci i ta od nekih popljuvana naslovnica ce imati jako smisla.
Dakle, novi i stari fanovi ili oni koji sjede na ogradi i cekaju da netko prvi iskusi upravo opisano umjesto njih - bacajte sve sto trenutno radite i trk kupiti ovu knjigu! Ja osobno nisam voljela Blackout ili ga nisam skuzila otprve, ali Straza je liga za sebe.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Mrtva Straza bu M Pasini i zasto ju svi trebaju kupiti

Post by FilmTV » 05 Aug 2007, 17:12

Ivana wrote:odvest ce citatelja na roller coaster iznenadjenja, pitanja, sumnji, svezati mu zeludac u cvor iscekivanja i drzati ga u napetosti do posljednje stranice, a i nakon zatvorene zadnje korice knjige, dovoljno ce biti smo zatvoriti oci i ta od nekih popljuvana naslovnica ce imati jako smisla.
Iako mi ova mini recenzija djeluje kao oni pompozni opisi na Lorenzo Lamas DVD-ima gdje se obećava bolja zabava od nekih mega poznatih akcijskih filmova, kojima naravno nije ni do koljena, nitko ovdje nije doveo u pitanje simboliku naslovnice i njeno značenje, samo očajan dizajn. Možeš ti dati djetetu da nacrta zmaja ili isti posao pravom umjetniku. Značenje je isto, samo što jedno izgleda loše a drugo ne.

Ivana
Posts: 12
Joined: 02 Aug 2007, 13:35

Re: Mrtva Straza bu M Pasini i zasto ju svi trebaju kupiti

Post by Ivana » 05 Aug 2007, 23:38

Iako mi ova mini recenzija djeluje kao oni pompozni opisi na Lorenzo Lamas DVD-ima gdje se obećava bolja zabava od nekih mega poznatih akcijskih filmova, kojima naravno nije ni do koljena, nitko ovdje nije doveo u pitanje simboliku naslovnice i njeno značenje, samo očajan dizajn. Možeš ti dati djetetu da nacrta zmaja ili isti posao pravom umjetniku. Značenje je isto, samo što jedno izgleda loše a drugo ne.
Iako sam i sama poklekla pred iskusenjem gledanja DVD-a s Lamasom, bilo je to iz cisto drugih razloga, a ne zbog obecane zabave na koricama. Slazem se da je vizualni uzitak bitan, no mislim da je ovaj zalac na mene upucen samo zato sto je autor ovog komentara izjavio kako bi njegov dizajn izgledao bolje, a to je tema za zasebni forum. Vrlo bih rado vidjela neki od tvojih dizajna. Jesu li negdje objavljeni?
No, prije toga, unatoc mojoj recenziji u stilu osamdesetih, Mrtva Straza je nesto posebno. Sto bi raja ovdje rekla "Fully sick", a to je pohvala najvise razine )).

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Re: Mrtva Straza bu M Pasini i zasto ju svi trebaju kupiti

Post by FilmTV » 06 Aug 2007, 00:03

Ivana wrote:Iako sam i sama poklekla pred iskusenjem gledanja DVD-a s Lamasom, bilo je to iz cisto drugih razloga, a ne zbog obecane zabave na koricama. Slazem se da je vizualni uzitak bitan, no mislim da je ovaj zalac na mene upucen samo zato sto je autor ovog komentara izjavio kako bi njegov dizajn izgledao bolje, a to je tema za zasebni forum.
Varaš se. Neznam uopće tko si, zašto bi mi tvoje mišljenje bilo važno?

Osim toga, smatram da bi barem 30% ljudi na ovom forumu bi napravilo bolju naslovnicu. Ja se iz gušta bavim dizajnom i nije mi problem tu i tamo nešto napraviti besplatno ako mi to pruža zadovoljstvo. Ako autora to ne interesira nije uopće bed, meni je fakat svejedno.

Što se tiče opservacije da je moj komentar bio žalac, ne možeš biti dalje od istine. To je samo i jedino moje shvaćanje tvoje mini recenzije. Ti si komentirala značenje naslovnice a ja dizajn što su dvije potpuno različite stvari.
Ivana wrote:Vrlo bih rado vidjela neki od tvojih dizajna. Jesu li negdje objavljeni?
Naravno. Evo baci oko na Downfall.
Ivana wrote:No, prije toga, unatoc mojoj recenziji u stilu osamdesetih, Mrtva Straza je nesto posebno. Sto bi raja ovdje rekla "Fully sick", a to je pohvala najvise razine )).
Izvrsno! Naravno da ću knjigu pročitati ali s obzirom na mnoge horror knjige koje sam u zadnjih 15-ak godina pročitao moram izraziti određenu dozu skepse kada čujem opis kao "fully sick". Sada očekujem nešto posebno s puno gorea. "Is nice, I like" rekao bi Borat.

Post Reply