Mislav Pasini: "Mrtva Straža"

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Nov 2009, 23:08

Deimos wrote:
Ghostface wrote:
dr_gonzo wrote:Bilo domaća bilo strana nekvaliteta je nekvaliteta kako god da to okreneš


Nije baš tako, i to dobro znaš, koliko god ti sebe laga.
po meni je baš tako. u "horor priče za laku noć" njegova priča mi je bila među boljima i ugodno me iznenadila. svidjela mi se trash izvedba. u "mrtvoj straži" em previše spominje druge pisce, em, za onog koji ih je čitao, odma vidiš poveznice. a kaj se tiče domaćeg i stranog, uzmi neke kvalitetnije strane pisce pa pogledaj njihove prve radove pa ih usporedi (makar mislim da je dovoljno reći Carrie-The shining-'Salem's lot, Books of blood-Hellbound heart-The damnation game)



Koja njegova priča u toj zbirci?


A šta se tiče tog drugog, kažen ovo ne jer ja tako mislin, nego jer mi idu na živce likovi koji seru po domaćim autorima malo više no šta je argumentirano. Pasini nije neki jako kvalitetan pisac, al bome nije ni nekvalitetan. I onda kad neko sebi daje za pravo toliku kritičku težinu da mrtav ladan tako objektivno iznosi činjenice, popizdin. Mislin, jednostavno mi se gadi ta elita "fanova" koji su sve samo ne fanovi, već obični fucking noliferi.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 04 Nov 2009, 16:09

lol, nema ga u hororu. zamijenio sam ga sa nekim drugim.

ne velim da je nekvalitetan pisac, ali mislim da je želja za objavljivanjem bila prejaka da se strpi još koju godinu. recimo u odnosu na "mrtvu stražu" "sumrak..." ima puno manje gramatičkih pogrešaka, čak je i smanjio silne reference na horror filmove i knjige i pisce ali radnja i razrada likova su mu i dalje boljka. meni je žao kaj nije u rangu top pisaca, s time bi i ja bio sretniji, ali ima još vremena. ako se nastavi ovako poboljšavat bit će nešto od njega i bit će ga gušt čitat. zasad mogu samo reći da se nadam da će nastavit pisat i nastavit se poboljšavat.

i sve u svemu - ne postoji loša reklama. ja ću ionak kupit još i blackout

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 18 Dec 2009, 03:55

Ghostface wrote:
Deimos wrote:
Ghostface wrote:

Nije baš tako, i to dobro znaš, koliko god ti sebe laga.
po meni je baš tako. u "horor priče za laku noć" njegova priča mi je bila među boljima i ugodno me iznenadila. svidjela mi se trash izvedba. u "mrtvoj straži" em previše spominje druge pisce, em, za onog koji ih je čitao, odma vidiš poveznice. a kaj se tiče domaćeg i stranog, uzmi neke kvalitetnije strane pisce pa pogledaj njihove prve radove pa ih usporedi (makar mislim da je dovoljno reći Carrie-The shining-'Salem's lot, Books of blood-Hellbound heart-The damnation game)



Koja njegova priča u toj zbirci?


A šta se tiče tog drugog, kažen ovo ne jer ja tako mislin, nego jer mi idu na živce likovi koji seru po domaćim autorima malo više no šta je argumentirano. Pasini nije neki jako kvalitetan pisac, al bome nije ni nekvalitetan. I onda kad neko sebi daje za pravo toliku kritičku težinu da mrtav ladan tako objektivno iznosi činjenice, popizdin. Mislin, jednostavno mi se gadi ta elita "fanova" koji su sve samo ne fanovi, već obični fucking noliferi.

1. ...argumentirano - ako si čitao moju recenziju onda ćeš znati da sam sve lijepo argumentirao i to jako detaljno
2. ...objektivno - kakva god bila ta kritička težina ona je java koliko god tebe to smetalo

p.s. - kako si to ti lijepo rekao ja ću uvijek srati po svakome bilo domaćem bilo stranom (ali ipak najviše po domaćem) autoru ako nešto ne valja i nije kako treba (pogotovo ako se ti isti autori uspoređuju sa recimo Kingom!?!!...sa kojim istinu na srce nema nikakvih važnijih podveznica ako se ne računa veliki utjecaj ali onaj koji više vuće na negativnu stranu nego na pozitivnu), dok ću kad je nešto dobro to odmah prvi pohvaliti i uputiti čestitike

p.s. 2 - znam da ćeš se zapjeniti kao i inače Ghostface, ali eto nisam mogao odoliti a da ti ne odgovorim na ovo gore jer sam se osjetio prozvanim...a bogme svi znaju da ja nikome ne ostajem dužan...također ovo je sve u tonu konverzacije a bez namjere da se svađamo u nedogled...zato daj ti meni svoj argument (rekao si da si je čitao) zašto ti je knjiga dobra i zašto ti to tako smeta ako ja kažem da je loša?
Jer ipak mislim da ja i Deimos imamo pravo reći što o knjizi i njenom sadržaju mislimo, ipak živimo u kakvom takvom demokratičnom društvu... :wink:

A jeben mu zamisli samo da sam dao 159 kn za takvu knjigu...što bih tek onda rekao sve o izdavaču i autoru 8), jer to bih smatrao pljačkom...to bi ti isto bilo kao da ideš gledati originalni Planet Majmuna i ne prikažu ti kraj filma, a lijepo si platio kartu... Eto baš tako sam se osjećao i nakon prve,ali i nakon druge knjige....mnogo obećanja a malo pravih stvari.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply