Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 24 Jan 2023, 20:57

SpoilerShow
Michel wrote:
24 Jan 2023, 19:09
Image

Hellboy

Pobjednik crv

Poglavlje prvo: - vratio se Hellboyu. Ova prva priča je insipirirana sa kratkom Poeovom pričom, Ligeia. Počinje sa njegovim citatima iz istoimene priče, a pritom prikazuje radnju za vrijeme drugog svjetskog rata, ali ubrzo nam prikazuje sadašnjost gdje Hellboy priča sa šefom o Abeu i Liz, a nakon toga nezadovoljno ide istražiti jedan dvorac na Alpama sa dvije osobe. Umro sam od smijeha kad je došao onaj nacist stari deda sa bradom na brdu i Hellboy vikne 'nacist!' te ga udari :lol: smiješno ispalo, ali inače baš odlično prvo poglavlje. Crtež fenomenalan, nekako na prvu misliš da je samo solidan, ali ti pejzaši te upijaju i stvarno prekrasno Mignola crta. Ovo se nastavlja na one prijašnje priče i Hellboy na kraju prvog poglavlja je u ogromnim problemima. Čitam isto da je ova priča prekretnica u Hellboyu. 4.5/5

Poglavlje drugo: - dobra priča u kojoj je bio fokus na Rogera Homunculusa inače on mi je zanimljiv lik stvoren pomoću alkemije a pri kraju poglavlja ima nešto Hellboya i to mi je bio najbolji dio gdje onaj vojnik priča o bićima iz svemira i kako čekaju propast čovječanstva. Volim kad idu Lovecraftian temom. 3.7/5

Poglavlje treće: - Herman von Klempt je stvarno jeben zlikovac koji ima viziju svijeta kakvog želi pogotovo njegova suradnja sa tim crvom i kraj ovog poglavlja njegova unuka se transformirala u nešto čudovišno... I Jastog Johnson je zanimljiv lik, osvetnik koji radi u tajnosti. Ovakav šund baš paše u Hellboyu. 4.2/5

Poglavlje četvrto: - u ovom poglavlju Roger Homunculus je spasio stvar i pobijedio crva a i Hermana von Klempta. Nekako zbrzan završetak ali sve u svemu do dobro poglavlje. 3.5/5

Epilog: - zato je epilog bio sjajan gdje se duh Rasputina suočava sa Hecate, božicom svih vještica koja uništi Rasputina i odluči se sa osvetiti Hellboyu. Pojavljuje se i Baba Yaga na kraju koja drži Rasputina u malom žiru. 4.5/5

ZAVRŠNA OCJENA ZA PRVU PRIČU: 4.3

Image

Nesvakidašnja mjesta

Treća želja - ajme meni kako vrhunska priča. Možda i najbolja dosad koju sam pročitao u Hellboyu. On dolazi do vještca doktora u Africi i stavlja ga u san da vidi Hellboy što ga čeka. Nailazi na neku baku vješticu koja ima tri unuke vještice i svaka traži želju ali prve dvije ubija dok u međuvremenu govori Hellboyu što ga čeka i da mora urmijeti jer ako ne umre doći će kraj svijeta. Odlično napisano i nacrtano i volim kako se referiraju na prošle priče i daju hintove što bi se moglo dogoditi u idućim epizodama. 5/5

Otok - skoro jednako vrhunska priča kao i prošla. Ovaj san je bila još veća noćna mora gdje Hellboy prvo susreće dugove nekih mornara da bi kasnije sreo nekog tipa za kojeg sam mislio da je Isus i počeo mu je gvoriti o Ogdru Jahadu i kako je taj demon rodio jako puno Ogdru Hema ali onda taj navodni Isus se pretvara u neko demonsko čudovište a Hellboy ga naravno riješi. Definitivno zahtjeva više čitanja jer ima dosta filozofskih rasprava i bavi se malo sa povijesti. Kao i prethodna priča, i ova je vrhunsko nacrtana i napisana. 5/5

Epilog: - odličan zaključak gdje vidimo da je ono demonsko biće ustvari Hellboy u budućnosti, znači kao neka vizija a ono prase se želi osvetiti Hellboyu i poziva na rat. 5/5

ZAVRŠNA OCJENA ZA DRUGU PRIČU: 5/5

Image

ZAVRŠNA OCJENA ZA TREĆU KNJIGU: 4.7/5

Zanimljivo da Mignola u ovom pogovoru gore govori da mu je pobjednik crv najbolja priča koju je ikad napisao a za treću želju i otok da su samo dobre jer mu je duže trebalo da napiše i da su kaotične. Pa baš zbog toga što su kaotične meni su vrhunske jer je sve odlično posloženo a pobjednik crv sveukupno je vrlo dobra priča, s epilogom odlična. Uglavnom, Hellboy sve bolji i bolji, baš me zanima što me čeka u četvrtoj knjizi.
Neka bude i na ovoj stranici a evo i novog stripa kojeg sam pročitao u pola sata jedan kratak.

Image
Orchidea - čuo sam dosta pohvala za ovog autora zvanog Cosey i rekoh idem pokušat. Uzeo ovo u prošloj turi. Radi se o troje djece (jedna sestra i dvoje braće) koji idu u posjet svojem ocu u starački dom, ali ga tamo ne nailaze već im njegovateljica govori kako im je otac nestao prije četiri dana, a šifra koju je ostavio je Orchidea. Prvih 15ak stranica me nije kupilo i nekako mi se crtež nije svidio ali onda se dogodio neki šift i polako me strip sa svojom ležernom atmosferom počeo upijati i crtež mi je postajao sve bolji i bolji. A strip spada u slice of life kategoriju jedan jednostavan strip sa lijepim krajem. 3.8/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 25 Jan 2023, 21:04

Image
Lažni tragovi - zgodan meta/neo western koji krene u neočekivan smjer. Radi se o Franku, a Frank radi kao kazališni glumac već više od desetljeća glumeći jednu legendu divljeg zapada zvani Jake "Wild Faith" Johnson. I to ne bi bilo čudno da nam Frank nije mentalno poremećen jer si je zamislio da je on stvarno ta legenda, a uz to sve zna o divljem zapadu. No, naglo dobije otkaz i odluči otići na put kao turist tamo gdje su se glavne bitke divljeg zapada događale. Tamo će opet naći sebe i otkriti pravu istinu o Jakeu Johnsonu. Kao što rekoh, skroz opušten i zgodan strip koji ima nekih naivnih trenutaka, ali simpatični likovi drže pažnju. Crtež je solidan, a priča nenametljiva. 3.5/5

Image
Colt & Pepper

Glava prva: pandemonij u Paragruzi - ne znam kako ovo krenuti ali skroz čudan početak stripa. Pratimo jednog čuvara po imenu Pepper na jednom otoku i ostalo mu je tjedan dana do mirovine no sve se to promijeni kad počne braniti jedne klince koji žele promjenu vlasti. Ovo je fantasy i ima razno raznih bića a glavno biće u ovom je bio neki Osus koji izgleda kao onaj stvor na kraju filma 'u raljama ludila'. 3.5/5

Glava druga: preobrazba crvenog Bartha - e ovo je bilo jebeno dobro. Pepper i njegov nećak Colt se skrivaju na drugom otoku. Pepper je došao u posjet starom prijatelju Barthu i tu nam je malo objašnjeno zašto ima toliko bića jer je magija zavladala i neki ljudi su se pretvorili u čudna bića. Tako i Barth koji se polako pretvara u divovskog raka i pepper i Colt mu moraju pomoć da dođe do oceana ali narod ga želi skuhati i osvetiti mu se za sve loše što je napravio. moram pohvaliti crtež u stripu, jako je dobar i ima dosta detalja. 4.5/5
Image
Glava treća: Brezik - vrhunska priča gdje Pepper i Colt nastavljaju svoj put i dođu do neka dva čuvara diva u šumi koja ima put koji se zove Brezik gdje se nastanjuju prikaze i mrtvi pa Pepper krene razgovarati sa svojim mrtvim prijateljima. Vrlo originalno i prekrasno nacrtano. 5/5

Glava četvrta: studen dan u paklu - ovo je nažalost dva koplja ispod prethodne priče. Colt i Pepper idu u potragu za kćeri od Bartha a kćer je oteta od neke vražje koze koaj skuplja mlade ljude da bi se njegovi vladai anđeli smrti hranili. I crtež je nekako slabiji a i priča je zbrzana. 2.7/5
Image
Glava peta: crna pričest - e ova je bila bolja od prethodne. Crtež je opet odličan, a Pepper se vraća u Paragruzu i shvaća da su svi pojeli crni novčić i izgubili ljudskost te se pokušava obračunati sa Comicijanom za kojeg je mislio da je umro. Tu su i neka čudna žabljolika stvorenja i na kraju brutalno kostursko stvorenje koje želi da mu Pepper služi. 4.2/5

Glava šesta: et in arcadia ego - odličan završetak stripa gdje u početku vidimo Colta koji služi čarobnjaku Osusu koji ovdje izgleda kao Stvor iz Carpenterovog filma i može uzeti bilo koji oblik a Pepper je mlađi nego prije i ne sjeća se prošlog života ali Colt mu uspije vratiti sjećanje na tko je on i ubiju zajedno Osusa. Kraj i onaj pad u bunar jako simboličan pogotovo kad se dočeka na noge. 4.5/5
Image
ZAVRŠNA OCJENA: 4.1/5

Jako mi se svidio a vidim da na stripovima neki nisu zadovoljni a neki jesu. Ne znam, iako je zbrzan na nekim dijelovima i nedorečen ipak su Macan i Kordej to jako dobro složili. Ovo je prvi strip od njih da sam čitao. Pokušat će i druge nabavit. Istina da u ovom stripu su dosta toga nabacali ali svidjelo mi se.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by John_Ryder » 25 Jan 2023, 21:37

Lažni tragovi, zvuči kao nešto što bi bađunko napisao
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 25 Jan 2023, 22:12

Bome da, a i glavni lik u stripu podsjeća na njega ima mentalni poremećaj gdje si je zamislio da je netko i nešto :zubifale:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 27 Jan 2023, 19:14

Image
Hellboy 4

Čovjek Nahvao - novi svezak nam daje kratke priče i to sam skužio da jedan svezak ima dvije duže priče, a drugi svezak više kratkih priča što mi se sviđa. Uglavnom, ovo je najduža priča u ovom svezku i fenomenalna je. Ono što mi se odmah svidjelo je crtež koji je drugačiji nego na što sam navikao u Hellboyu. Nekako je hrapav i topao što je ironično jer je priča zastrašujuća a radi se o Tomu, koji je kao klinac sklopio pakt sa vragom koji se pojavio kao čovjek nahvao i Hellboy mu pomaže da otplati dug. Vještice su jezive, a čovjek nahvao pogotovo s onom ogromnom glavom, šeširom i zubima. Atmosfera je vrhunska, scenarij je odličan nema šta - jedna od boljih Hellboy priča. 5/5
Image
Image
Penanngalan - čudna kratka priča o nekoj maloj klinki koja vodi Hellboya kroz šumu i priča o nekom demonu. Dosta je kratka i nije mi baš sjela, a crtež isto nije bio toliko dobar kao u prijašnjoj priči. 2.5/5

Hidra i lav - baš zgodna mitološka priča o grčkom junaku Heraklu, hidri i onom lavu kojeg je Heraklo ubio na jednom zadatku. Kratka je kao i sve ostale, ali dobro su to složili 3.5/5

Neruša - odlična priča gdje Hellboy dolazi do jedne kolbie u kojoj živi vještica, a vještica je znala da će Hellboy doći i počne mu pričati jednu bajkovitu priču o trolovima, lijepom i ružnom djetetu te kravljoj glavi :zubifale: i dobra poruka 4.3/5

Praški vampir - haha baš genijalna priča smještena u Prag gdje Hellboy lovi nekog vampira koji voli kartati s mrtvima i ako ga netko dobije, njegova će duša biti spašena, ali ako izgube, oni umiru. Sviđa mi se cijela borba na posljednjih 10-ak stranica i humor koje te scene posjeduju pogotovo kraj sa križem i Isusom. Isto pohvale za odličan crtež tog starog grada. 5/5

Onaj koji lađama zaploviše morem - brutalna priča o jednom čovjeku koji dođe u jedan antikvarijat tražeći jednu kostursku glavu koju nađe i zaputi se prema jednom dijelu mora gdje doziva jedno bezglavo tijelo, a to je tijelo od legendarnog gusara Crnobradog. Hellboy to sve prati i naravno krene borba. Crtež je odličan, kao i u prvoj priči potpuno drugačiji od ostalih nekako ima više mrlja i živosti. 4.5/5
Image
Eksperiment doktora Carpa - prosječna priča gdje se Hellboy nađe u nekoj ukletoj kući u kojoj se spotakne, ima viziju što se dogodilo i to je to. 2.7/5

Strvožder ili Razmišljanja o smrti i Poezija crva - vrhunska poetična priča gdje Hellboy lovi nekog čovjeka koji ima više stotina godina jer se hrani s mrtvacima :D i dok ga Hellboy ubija od batina, on citira neke pjesme. Atmosferično, poučno (ona priča sa kraljem, ribom i crvom) i lijepo nacrtano. 4.5/5

U Molohovoj kapeli - Hellboy se uputi u Portugal, 1992. je godina i tamo nailazi na jednog gospodina koji moli za pomoć oko jedne osobe koja slika ali pritom se moli jednoj ogromnoj skulpturi a to je Moloh s kojim je Hellboy jako dobro upoznat. Jako dobro i atmosferično. 4/5

Makoma (ili priča koju je mumija ispričala u newyorkšom klubu istraživača 16. kolovoza 1993.) - Makoma je afrička legenda iz njihovog folklora. On je izašao iz krvave rijeke pune krokodila kao visoki, jaki ljepotan i počeo je loviti afričke divove i kako ih je prebio, tako su se oni smanjili. Tu je i jedna vještica koja mu kaže da će se naći na kraju svijeta. E tu upada Hellboy jer kroz tu priču od mumije, Hellboy je Makoma. Jako lijepa priča prekrasnog crteža i odličan završetak ove knjige. 4.5/5
Image
Završna ocjena za četvrti svezak: 4.3/5

Sve u svemu još jedan odličan svezak sa jakim narodnim pričama i bajkama i nekoliko slabijih. Tri crteža mi se izdvajaju, iz prve, pete i zadnje priče što ne čudi jer je prvu u zadnju crtao legendarni Richard Corben, a petu isto jedan starosjedioc Craig Russell, a uz Mignolu to je dobitna kombinacija. Uglavnom, pročitao više od pola i još mi je ostalo tri knjige od Hellboya a želim da traje vječno :(
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by John_Ryder » 27 Jan 2023, 21:40

Michel wrote:
25 Jan 2023, 22:12
Bome da, a i glavni lik u stripu podsjeća na njega ima mentalni poremećaj gdje si je zamislio da je netko i nešto :zubifale:
Naručujem taj strip odmah.Taman završim Urahan.
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 27 Jan 2023, 22:29

Ako želiš, možeš pročitati Rahan koji je Fibra nedavno izdala https://www.fibra.hr/katalog/edicije/rahan/93/ a ako se sjećaš, Bađunko je u jednom liveu slučajno rekao na pitanje koji ti je omiljeni strip a on kaže Rahan i onda odmah kaže ups izletjelo mi :zubifale: Urahan = Rahan. Ja još nisam uzeo ali vjerojatno budem.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 03 Feb 2023, 00:01

Image

Velika Šninkelova moć

J'on - evo malo fantazije i to od Van Hammea i Rosinskog a od njih sam zasad pročitao samo Western i još imam od Van Hammea nepročitan priča bez junaka. Ovo je zasad jako dobro i zanimljivo. Rosinski jako lijepo crta, a Hammeov scenarij super nadopunjuje nacrtano. Radi se o troje zlih besmrtnika zbog kojih se vode konstantni ratovi između tri njihove vojske. Na kraju tog jednog rata jedno malo biće po imenu J'on koje spada u rasu Šninkela preživi, a to biće je njihov rob, najslabiji među najslabijima. Na kraju rata pojavi se jedan ogroman crni monolit (Odiseja) koji se predstavi kao Bog i da neku moć (još ne znam koju) našem dragom Šninkelu i tu završava prvi dio ove avanture. Opako me zaintegriralo 4.5/5
Image
Bom Bom - ovo poglavlje počinje tako da tri ratnice od jednog besmrtnika love Tavala (jedan ogromni primat ala Bigfoot) ali Šnikel ga spasi jer sad ima moć, a ta moć izgleda je jednostavno sreć pa tako jedna od ratnica pogine, a druge budu u čudu i pobjegnu dok Šninkel i Taval odlaze u svoju avanturu. 3.7/5
Image
G'wel - J'on i Taval se zapute prema jednim špiljama gdje vide druge Šninkele kako su tlačeni od nekih patuljaka. J'on opet spašava stvar, ali opet uz sreću tako što ga Taval spasi i žrtvuje se no J'on upoznaje G'wel, zgodnu malu seksi Šninkelicu s kojom sad kreće u avanturu. Pomalo erotsko poglavlje 18+ ali nije bilo ničeg osim sisa i guzice dobra mala Šninkelica uh 4/5
Image
Maelar - G'wel i J'on dolaze kod svojeg naroda gdje im J'on kaže da je izabrani i sad stvarno ovo liči na Bibliju nevjerojatno je koliko ima kopiranih scena kao večera, vino i voda mislim kužim da je namjerno. Pomalo dosadno poglavlje. 3/5

Sualtam - e ovo poglavlje je bilo bolje i kreativnije gdje dolaze do najstarijeg drveća koji na sebi ima neke ogromne cvjetove u koje kad uđeš daju ti uvid u prošlost pa tako J'on saznaje neke stvari. 3.5/5
Image
Volga - J'on dolazi do Volge, jedne proročice vještice koja izgleda kao neki veliki pipci u obliku ljudskog tijela, ali se može pretvoriti u zgodnu žensku a da bi J'on saznao budućnost mora joj pružiti zadovoljstvo jer jedino tad Volga može vidjeti budućnost. A onako, kao i većina poglavlja solidno do dobro 3/5

Jargoth - J'on završava kod Jargotha koji je jedan od besmrtnika i tamo Jargothovi vojnici ga stavljaju u borbu s ostalim Šninkelovima ali se uspiju opet spasiti na srreću J'ona. 3.6/5
Image
Zembria - J'on se nađe i kod drugog besmrtnika točnije besmrtnice zvane Zembria nakon što ga otmu njezine ratnice. I njoj kaže da je izabrani i da će spasiti narod Šninkela, ona mu to ne vjeruje i kaže da mora preći preko goruće vode i to on napravi uz pomoć magične ogrlice koju mu je dala Volga. I ovdje imamo kopiju Biblijskih čuda, mislim cijeli strip je zasad takav. Zgodn poglavlje u kojem na kraju bude bačen u nesvijet od strane Zembrie. 4/5

Barr - Find - J'on nalazi na G'wel u nesvijetu i kako je J'on napaljen, želi je iskarati i to se događa ali uleti neki kralj koji je tamo osuđen i pokaže im izlaz, a izlaz je kod trećeg besmrtnika ali on sjedi sa preostalo dvoje besmrtnika i ujedinili su se (baš kako je J'onu rekao U'N) ali ujedinili su se protiv njega i čeka ga smaknuće baš kao i Isusa. 4/5
Image
U'n - zadnje poglavlje je i najbolje poglavlje, a praktički kopija Isusovog smaknuća gdje ti besmrtnika ubijaju J'ona dok se narod buni, ali se pojavljuje i U'n te uništi čitavi taj svijet sa goručom loptom i kišom. Prolate stotine i stotine tisuća stoljeća, vidimo dinosaure i kako su oni izumrli i na kraju Tavale (velike majmune) koji su jedini preživjeli iz starog svijeta ali kako su se sakrili pod zemlju pa kad su izašli bili su kao neandertalci. 5/5

E sad, ovo je jedan od najcjenjenijih europskih stripova ikada napisanih/nacrtanih. Ostvario je nevjerojatan uspjeh i dan danas se dobro prodaje. Uglavnom, visoko stoji i smatra se remek djelom 9. umjetnosti tako da kad sam ulazio u čitanje ovog imao sam visoka očekivanja. Na žalost, iako je stvarno lijepo nacrtan (Rosinski majstor) i jebeno dobro napisan (Van Hamme također majstor) nekako mi ipak nije sjeo kako sam mislio. Rekavši to, svejedno mislim da se radi o jako jako dobrom stripu i jebenom kolekcionarskom izdanju od Fibre jer su i stavili dva intervjua na kraju stripa od Rosinskog i Van Hammea i sve se nekako lijepo upotpunilo. Moj najveći problem je sredina stripa, velika sredina gdje je sve bilo samo dobro, ništa više od toga. Početak i zadnjih par poglavlja su odlični. Reference na Bibliju, stari i novi zavjet, čuda, Isusa su jako očite i to je naravno i bio cilj. Uglavnom, jako dobro i da, ima erotike i to dobre.

ZAVRŠNA OCJENA: 4/5
Last edited by Michel on 10 Mar 2024, 20:04, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Inferno » 10 Mar 2023, 11:40

Brendon 18 Zadah Groba - pa Simeone je to dosta dobro nacrtao, sviđa mi se njegov tejk Brendonovog svijeta. Epizoda lagana, mračna i zabavna, svidjelo mi se što je ovaj puta rasplet koliko-toliko smislen. 6/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 29 Mar 2023, 23:00

Image

Solidan serijal od 30 nastavaka (ili 3 HC sveska). Radnja smještena u gradu iz kojega je poteklo 16 serijskih ubojica; nakon sto je najnoviji ubojicadošao u svjetla refektora glavnog lika (agenta NSA koji je bi suspendiran) kolega pozove u taj grad da mu pomogne oko "nečega".... Neću sada previše u detalje da ne spoilam, ali izuzev zadnjih par nastavaka, dobar serijal. Dosta dijaloga, ali kada ima nasilja, ono je izuzetno grafičko. Priča je više krimić nego horror, nesto teorija zavjere...
Ako uzmete srbska HC izdanja ovoga možete jeftino proći.


https://www.horrorhr.com/nailbiter-vol- ... mics-2014/
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 02 Apr 2023, 21:58

Odlična radnja, ali meni neozbiljan crtež za ozbiljnu temu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Inferno » 10 Apr 2023, 22:22

Ayako - previše incest stuff for me, izuzev toga ok radnja....3/5...ide za prodaju

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 07 May 2023, 19:39

Ovo izgleda brutalno https://www.fibra.hr/preview/CatClawPreview.pdf kakav je strip, jel se isplati uzeti?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 07 May 2023, 19:49

Michel wrote:
07 May 2023, 19:39
Ovo izgleda brutalno https://www.fibra.hr/preview/CatClawPreview.pdf kakav je strip, jel se isplati uzeti?
Ako misliš drkati na sise, uzmi bar deset komada da si imaš čime obrisati kurac. :prayer:

Ionako savršeno za djevce poput tebe koji se pale na prastare yu stripove jer nisu znali za bolje. Tako da se isplati.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 07 May 2023, 20:04

Inferno wrote:
10 Apr 2023, 22:22
Ayako - previše incest stuff for me, izuzev toga ok radnja....3/5...ide za prodaju
Na temelju čega je incest? Otac od glavnog lika je imao dijete Ayako s sinovom ženom. Osim toga, takve stvari se još i danas događaju čak i kod nas. Samo se ne piše toliko o tome...

Meni je to odlična manga.
Michel puši karu.

Post Reply