Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 19 Nov 2022, 03:52

Fire force - manga serijal od istog autor koje je napravio Soul eater (i koja je TEHNIČKI prequel soul eateru); postoji i anime od 48 epp  koji pokrije cca 50% serijala, navodno ce jos epizoda izaći. Ukratko, nakon kataklizme koja je uništila dio svijeta, ljudi se počnu samo-zapaljivati te neki od njih se pretore u demone; vatrogasci se bore protiv "čudovišta" . Glavni lik , kao i drugi likovi, imaju u određenoj mjeri kojekakove moći vezane za vatru ; što naravno uključuje i mogućnost zaustavljanja vremena. Glavni neprijatelj je jedna organizacija koja hoće zapaliti cijeli svijet zbog "razloga".  Likovi su zaboravljivi, crtež je isti kao i u soul eateru; meni je ok, ali nista specialno. Priča , iako počne ok, postane toliko dosadna i puna klišeja , da sam doslovno zadnjih 70ak poglavlja samo preletio gledajući slike (počeo sam s animeom koji je ujedno i duban pa nastavio mangu). Mislim da je "foru" sa krajem ovdje već i iskoristio u Soul Eateru; ali ta mi je manga bila daleko bolja; sa boljim i interesantnijim likovima. 
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 10 Dec 2023, 17:39

The Weakest Occupation “blacksmith,” But It’s Actually The Strongest - manga od 163 poglavlja (svako poglavlje je 10 str). Iskreno nesjećam se kako sam na ovo nabasao. MAnga je čitljiva, ali niti je memorabilna, niti pretjerano orginalna. Koliko vidim i light novel je ukinut nakon 3 sveska. POčne solidno, ali brzo prijeđe u "over powered main char  / harem" serijal.  Cijela priča je sročena u samom imenu; u tom fantasy svijetu pojedinci dobiju "specialne" class-moći (mač, košlje isl). Glavni lik je postao blacksmith. Ovo je ok za jedno polagano čitanje, ali slobodno ga preskočite.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 12 Mar 2024, 21:06

The Reincarnation Magician Of The Inferior Eyes - dovršena manga od 114 poglavlja. Ukratko, glavni lik je za života bio super jaki čarobnjk, koji zbog "razloga" odluči hibernirati nekih 200 god. Kad se pribudi u budućnosti, upiše se u srednju skolu jer je kao nuspojava tog sna se pomladio. Naravno daleko je jači od svih. Jedno po čemu se ovo malo razlikuje je sto nije klasični harem, nego se odma u startu "spetlja" s demonkom koju je prije 200 god spasio, i koja nakon sto se probudi bude njegova partnerica ( pritom mislim da ima 2 ili 3 poglavlja za čitanje u incognitu).  Izuzev toga manga je teški prosjek, za jedno lagano čitanje. Crtež je ok.
Kao sto rekoh ranije, manga za jedno čitanje i ništa više
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply