Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 20 Sep 2021, 13:26

John_Ryder wrote:
20 Sep 2021, 12:20
Ta priča je navodno bazirana na istinitom događaju!
Ozbiljno, majmun jedan? :)
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 21 Sep 2021, 16:53

Image
Image

Western

Strip jednostavnog naziva. Volim westerne pa želim sve skupit od Fibre a da se tiče westerna. Ovdje imamo jednu zanimljivu i lukavu priču o otmici, ubojstvima, indijancima iako ih i nema u stripu te jednom motivu kojeg tog mladića tjera da radi neke stvari. Ima nekih jako dobrih preokreta. Likovi nisu jednodimenzionalni, crtež je jako dobar i odlično upotpunjen. Bome jedan hrabar strip na 60-ak stranica. Jedina zamjerka mi je kraj koji je mogao biti onakav kakav je bio par stranica prije. Preporuka.

4.2/5

Morat ću si nabavit još stripova od Van Hammea i Rosinskog.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 22 Sep 2021, 20:48

Image
Image

Locke & Key 4

Ključevi kraljevstva: vrabac – odličan volumen gdje je Bode uzeo svaku scenu u kojoj je. Ty je saznao da mu je sestra sa Zackom. Bode prođe kroz vrata koja kad prođeš pretvaraš se u životinju. Pretvorio se u vrabca i tako sad on leti s ostalim pticama a Zack je prošao u pretvorio se u vuka koji je rastrgao i ubio jelena te krenuo na Tylera i Kinsey a to je Bode kao vrabac vidio i napao sa svojim novim prijateljima vukove. Na kraju vukovi rastrgali dosta vrabaca pa kad se Bode natrag pretvorio u Bodea dolazi do poginulih vrabca i plače a Tyler i Kinsey ne kuže radi čega. Odličan volumen 4.5/5

Ključevi kraljevstva: bijelo – Kinsey, Tyler, Zack, Bode susreću jednu staricu crnkinju iz psihijatrijske ustanove koja je znala njihovog oca. Zack to primijeti i odluči postati ona fatalna ženska te nekako uspije doći do te starice i izbrisati joj sjećanja prije nego što Kinsey istraži što ona zna koja se pretvorila u crnkinju. Odličan volumen gdje je izvrsno stavljeno i pitanje rasnih problema 4.7/5

Ključevi kraljevtsva: veljača – ovaj je volumen zatišje pred buru iako se dogodio kroz čitavu veljači jedna stranica – jedan dan. Ty sazna da ga cura vara sa njegovim prijateljem, Kisney ostavi Zacka i shvati da kako je sad bez straha da to zapravo nije dobro jer upropaštava prijateljstva. 4/5

Ključevi kraljevstva: žrtve – najbolji volumen ključeva kraljevstva zasad. Bode dovodi nekog svojeg prijatelja Rufusa za kojeg se brine Zack, za njega i njegovu majku. Ostaju sami i počnu se igrati sve dok se Rufusu ne pojavi jedan duh poginulog vojnika koji je poginuo na tom području u kući i duh ga vodi kroz kuću i priča mu da je Zack opasan i da ima zle planove. Napokon malo saznajemo o Zacku da mu se nekakav parazit zakačio na dušu i da ga upravo promatra (kako sam se naježio u toj sceni) pogotovo te crvene Zackove oči ali nije vidio duha no skužio je da nešto ne štima. 5/5

Ključevi kraljevstva: detektivi: dio I. – II. – wow kakav kraj ove knjige. Dok su gledali Zacka kako mačuje, Ty i Bode su otišli kod Rufusa i njegove majke jer Ty sumnja u Zacka jer je primijetio kako ga stalno nema kad se dogode svi ti napadi. I Zacku to postaje sumnjivo te pomoću magičnog ključa ulovi Tya u svojoj sobi i napokon Ty saznaje da je Zack taj zlikovac. Tu kreće potpuno ludilo jer dolazi onaj policajac kojeg Zack probode mačem pa onda probode Rufusovu majku i pregrize joj donju usnicu postalo je totalno brutalno. Na kraju Zack odluči odbaciti ovo tijelo koje sad ima i prođe pomoću ključa kroz vrata nakon kojih postaješ duh i uzima Bodeovo tijelo a Kinsey ubija zackovo bivše tijelo ne znajući da je sad njihov brat Bode ustvari Zack. 5/5

I dalje vrhunsko napravljeno, svi volumeni bili jaki posebno zadnja dva i veliko saznanje za naše junake. Najbolji likovi ove knjige su bili redom Bode, Zack i Tyler.

ZAVRŠNA OCJENA: 5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 28 Sep 2021, 14:42

Image

Locke & Key 5

Mehanizmi: bravarov sin – početak novog volumena vraćamo se u prošlost, u 18. stoljeće u gradić Lovecraft gdje vidimo Benjamina i njegovu sestru a Benjamin je čovjek koji je izgradio te magične ključeve jer su u pećini naišli na neka vrata iza kojih demoni pokušavaju ući u naš svijet. Baš brutalan i krvav volumen 4.5/5

Mehanizmi: tras – sad je mali Bode zao jer je Zack u njegovom tijelu pa tako Bode ubije svojeg prijatelja odmah na početku volumena i pokušava saznati gdje je Omega ključ, ključ koji cijelo vrijeme traži. Na kraju je u Tylerovoj glavi što nisam očekivao ali dobra spremište. Kinsey ima novog dečka i opet je stavila svoje strahove u svoju glavu. Samo čekam kad ovo sve eksplodira kada saznaju da je Zack još uvijek živ 3.8/5

Mehanizmi: krotitelji oluje – Kinsey i Tyler nalaze ključ za jedan sat koji ih vraća u prošlost kao duhove i mogu vidjeti neke događaje koji su se dogodili kao događaj iz bravarovog sina te događaj iz 1988. godine i njihovog oca te cijeu tu škvadru. 3.7/5

Mehanizmi: šapat gvožđe – nakon dva nešto slabija ali dobra ovo je odličan volumen i dalje smo u 1988. godini gdje pratimo društvo Rendella Lockea (otac od Kinsey, Bodea i Tylera) i kako planiraju ući u pećinu i otvoriti vrata gdje su te pijavice duše, opasni entiteti i ne smiju pogledati jer ako pogledaju poželjet će ući unutra a ako ne pogledaju dobit će magični metal. Ovdje i kreće Zackova priča kada uđe u tijelo od Dodgea. 5/5

Mehanizmi: odrasli – Dodge je došao do Rendella i prijetio mu ali bili su svi spremni jer su to očekivali i izvadili su Dodgeu svu mržnju iz glave i sad je potpuno druga osoba ali je ubrzo shvatio da nešto ne štima i pratio svoju bivšu do bunara. Jako dobar volumen 4/5

Mehanizmi: zavjesa – brutalan završetak pete knjige gdje Dodge se pretvori u onu žensku damu u crnom i brutalno ubije dvoje svojih bivših prijatelja ali nekako se Erin i Rendell spase. 5/5

Najslabija knjiga zasad ali i dalje sveukupno jako dobro 4/5


Locke & Key 6

Alfa i Omega: za čime žalimo – zli Bode nalazi napokon na Omega ključ na vrhu svjetionika i kreće prema pećini dok Scott snima videa za maturante i pita ih što bi promijenili iz prošlosti da mogu pa su se tako saznale neke nove stvari od Tylera gorko slatki volumen 4.3/5

Alfa i Omega: vojnik – priča o Rufusu koji vidi pravog Bodea ali kao duha koji mu kaže da Dodge nije mrtav i napadne zlog Bodea no naravno nitko mu ne vjeruje i završi u nekakvoj ludnici a Tyler i Kinsey se pripremaju za maturalni ples 3.5/5

Alfa i Omega: posljednji ples – odličan volumen gdje je napokon došlo vrijeme da se zli Bode zabavi i polako vodi sve u pećinu kod crnih vratiju. Njihovu majku napije, sjene napadnu ujka Duncana i na kraju Tylera dok ostali odlaze u pećinu. Sad kreće show 4.5/5

Alfa i Omega: ljudske žrtve - krenulo je sve brzo, Duncan je nekako spasio Tylera od sjena, a zli Bode je sve nasamario i razotkrio tko je zapravo svima u pećini i pomoću sjena sve ih zarobio. A Rufus je otišao iz ludnice i ide nekamo u svojem je filmu vojničina 4.7/5

Alfa i Omega: pad – briljantan volumen Tyler je upucan u prošlom i izlječili su ga nekak u onom ormariću za popravke gdje je tamo vidio starog, a Kinsey, Jamal i ona cura od Tylera se pokušavaju spasiti od Dodgea i Scotta koji radi za njega. 5/5

Alfa i Omega: alfa – jedan od najbolji volumena u čitavom serijalu posljednja bitka protiv Dodgea. Cijeli volumen sadrži jedan od najboljih razgovora, monologa i crtež je sjajan sa nekim velikim slikama. Tyler stiže u zadnji tren spasiti ali nenaoružan i pokušati prevariti Dodgea. U jednom trenutku Dodge kaže fenomenalnu rečenicu od koje sam se naježio a poslije toga je držao monolog kako bi mu praktički svi služili a njega bi se smatralo Bogom zbog tog jednog ključa
ta čuda na drugoj strani crnih vrata? Nemaju nikakvog morala! Ozbiljno, kad kažem da jedu svoje mlade... Ne zezam vas! Na dan kada sam rođen moj majka je pojela pola legla. Nedugo zatim otac je pojeo nju. Ta stvar koja je nekad bila ja, njega sam ja pojeo. Nije to lijepo mjesto. Radi se o tome da ja više nisam jedan od njih. Predugo živim na ovom svijetu i msilim da mogu reći da sam... Sazrio.
5/5

Alfa i Omega - epilog: posljednja žrtva - zadnji volumen sve prolazi mirno jer su napokon pobijedilo zlo a ustvari sa najviše emocija jer je mali Bode mrtav ili ipak ne. Na kraju ga je spasio vrabac i duh se vratio u Bodea i njegovo tijelo. Izvrstan spoj s onim volumenom o vrabcu. Sjajan završetak sjajnog stripa 5/5

Što reći na kraju osim da je ovo jedan od najboljih stripova koje sam ikad pročitao. Izvrstan crtež Gabriela Rodrigeza i odličan scenarij Joea Hilla. Svakako jedna od najkreativnijih stvari koje sam vidio/čitao. Likovi odlični, odlična priča o odrastanju. Tyler, Kinsey i Bode ekipa za vječnost, a Dodge, Zack, dama u crnom kako god ga zvali svakako spada u uži krug najboljih negativaca svih vremena.

Locke & Key 1 - 4.5/5
Locke & Key 2 - 5/5
Locke & Key 3 - 5/5
Locke & Key 4 - 5/5
Locke & Key 5 - 4/5
Locke & Key 6 - 5/5

ZAVRŠNA OCJENA ZA ČITAV STRIP: 5/5

Sad razmišljam sa kojim stripom da krenem sutra. Hellboya želim skupit sve svih 7 knjiga (imam ih 4 zasad) ali čak razmišljam da krenem s njim ili neki koji nije serijal za zagrijavanje.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 08 Oct 2021, 01:28

Image

Sjeme propasti

Poglavlje prvo: godina je 1944. i upoznajemo se sa paranormalnim timom jedan stariji doktor, jedna ženska medij i jedan klinac koji je čudo od djeteta a s druge strane pratimo okultne naciste i jednog glavnog koji nešto doziva. Dozvao je Hellboya i tako kreće njegova priča. Vraćanje u sadašnjost gdje koliko toliko upoznajemo Hellboya pa njegov razgovor s onim starim likom koji bude ubijen od nekog čudovišta kojeg je Hellboy nazvao Žabac i počne se boriti s njim. Priča je počela i to bome dobro. Atmosferično, odličan crtež baš old school i karakterno mi paše Hellboyov lik. 3.5/5

Poglavlje drugo: Hellboy i dvoje novih likova koje smo tek mi čitatelji upoznali Liz – djevojka koja ima pirotehničke sposobnosti i Abe – nekakva vrsta alien vodozemca dolaze u jednu vilu koja se smatra ukletom kako bi istražili slučaj nestalih osobe, sinova od jedne gospođe no gospođa je kontrolirana od glavnog nacista koji je prije 50 godina prizvao Hellboya i na kraju poglavlja se pojavi nekakvo Lovecraft čudovište koje stisne Hellboya. Opet izdvajam vrhunsku atmosferu i sviđaju mi se jako borbe pogotovo kada Hellboy u sebi komentira da sad koristi svoju jaču ruku i slično. 4/5

Poglavlje treće: saznajemo gdje je bio taj zli čarobnjak zvan Rasputin malo sam istražio kako se zove i mislio sam da je to on čim je spomenuo Rusiju naravno baziran je na njemu i govorio je cijelo vrijeme i kako je iskoristio naivne naciste a Hellboy je bespomoćan zasad protiv njega. Saznali smo i da ono Lovecraft čudovište se zove Sadu-Hem a Abe je shvatio da je ovo mjesto puno življe nego što je mislio i isto komentira u sebi kao Hellboy što mi je super. Uostalom, Hellboy je detektivski horor fantasy strip tako da mi je baš super što pristupaju slučaju kao istražitelji. 4/5

Poglavlje četvrto: kraj prve priče iz prve knjige. Na kraju zajednički pobijedili Rasputina i riješili slučaj a Rasputin je rekao zanimljivu rečenicu Hellboyu da nije svjestan koliko je jak i da mora saznati tko je. 3.5/5

Prva priča je dobra ali baš se vidi da scenarij malo šteka Hellboy je ustvari trash i šund protiv čega nema ništa protiv volim dobar šund a to Hellboy jest. Najviše izdvajam izvrsnu atmosferu koja mi je najbitnija i vrhunski Mignolin crtež. Ono što je dobro da čitam kako ova prva priča od Hellboya i je najslabija i da kako Hellboy ide dalje, da je sve bolji i bolji.

ZAVRŠNA OCJENA ZA PRVU PRIČU – 3.7/5

Image

Buđenje đavla

Poglavlje prvo: početak druge priče dvije godine nakon prve vidimo u Norveškoj da su preostali nacisti ostali živi i nešto spremaju, a odjel za paranormalno je poslan da to istraži. Ono što sam odmah primijetio je u ovom volumeni je bilo dosta priče i drugačiji crtež nego u prvoj priči. Isto Mignola, ali očito drugačija tehnika crtanja za ovu priču. Po svemu sudeći, očekuju nas vampiri. 3/5

Poglavlje drugo: e ovo je već bolje poglavlje sa nekoliko dobrih akcijskih scena u kojima Hellboy preuzima glavnu riječ. Hellboy je došao do tog nekog mjesta gdje susreće nekog starog kostura koji mu priča kako je oživio sina pa ga napadne nekakvo ogromno pticoliko i crtež je u ovom poglavlju bolji te mračniji. 3.6/5

Poglavlje treće: Hellboy se na početku ovog volumena bori protiv tih ptica dok Liz i onaj novi rookie pronalaze nekakav leš i slučajno ga oživljavaju. Razbacana radnja u ovom volumenu, ne baš tako dobra karakterizacija likova 3/5

Poglavlje četvrto: Hellboy se bori protiv neke nemani dok Rasputin žrtvuje jednu žensku koja je to pristala kako bi u nju ušao demon, a kasnije Rasputin zarobi Hellboya i očekuje nas paklena završnica 3.7/5

Poglavlje peto: Abe je otišao spasiti Hellboya ali na kraju nije ni trebao jer je sam sebe spasio bilo je kul ono divovsko čudovište koje je pojelo hellboya pa je morao sam sebi iščupati rogove. Kraj jako zbrzan i onaj epilog sa babom jagom 3.8/5

Druga priča isto ima problema kao prva priča ali puno više. Crtež mi se nije toliko svidio kao u prvoj priči i manjak atmosfere. Rasputin je bio pomalo dosadan a svi oni nebitni likovi i čudovišta ne znam nije mi sjelo sve je bilo nekako zbrzano i razbacano. Ono što veseli je taj konzensus da je ova prva knjiga najslabija i da je Hellboy bolji kako priče ide. Vjerujem u to jer vidim ogroman potencijal. Sad slijedi druga knjiga u kojoj su kratke priče pa bi to moglo biti jako zabavno.

ZAVRŠNA OCJENA ZA DRUGU PRIČU: 3/5

ZAVRŠNA OCJENA ZA PRVU KNJIGU: 3.3/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 17 Nov 2021, 19:42

Image

ovim brojem je počelo odbrojavanje do "velikog finala" (navodno komet juri prema zemlji). John Ghost se "aktivnije" tu uključio.
Inače, ovo je jako dobar broj - uvod

(U gornjem desnom ćošku na svakoj naslovnici odbrojavaju do velikog finala iliti br 400)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 29 Jan 2022, 01:34

Čim sam vidio ovaj strip morao sam ga uzeti jer na prvi pogled mi se činio kao opičen do jaja
Image

Ramireza treba koknuti: Čin 1

Nijem kao riba - Upoznajemo Ramireza, po svemu sudeći nekakvog profi ubojicu ali ne izgleda tako. Lik izgleda kao nekakva verzija Richarda Pryora bez zajebancije i uz sve to radi normalan posao u nekoj tehnološkoj firmi gdje je najbolji radnik. Svi ga hvale no jednog dana dolaze dvojica lika u taj gradić i govore da je to Ramirez, ubojica kojeg se svi boje i kojeg njihov šef želi. Ne znamo do samoga kraja ove prve priče tko i što je Ramirez no kraj ne ostavlja ništa na sumnju. Jebena prva priča, pogotovo druga polovica otkačene scene i scenarij, crtež je dobar i one reklame s vremena na vrijeme su vrh. 4/5

Image

Krotak kao janje - u ovoj epizodi nakon što je Ramirez ubio onu dvojicu, zovu ga natrag na posao da im popravi uređaj on dolazi i spašava glavnog šefa od javne sramote. A Hector (šef narkokartela) šalje novih dvoje ljudi da ulove Ramireza i postavljaju mu bombu u auto a jedan od njih je Ramone, tip koji ima povijest sa Ramirezom jer mu je izbio oko. Ramone se pokazao kao jako dobar čovjek za obavljanje poslova pa je sredio policajca i jednog radnika, ali Ramirez se spasio u zadnji trenutak. Malo ozbiljnija priča od prve ali opet se dobrim scenarijom i crtežom. 4/5

Image

Čist kao suza - kako luda epizoda, akcijski nabrijana prepuna juranjava po cestama i puno eksplozija. One dvije ženske me podsjećaju na Thelmu i Louise, bome su dobre. A kraj me skroz zbunio, jel to taj Ramirez ili je Ramirez taj starac ili je to njegova halucinacija koji kurac baš me zanima drugi čin u nedjelju krećem sa čitanjem. 4.3/5

Prvi čin je lud, zabavan, baš mozak n pašu strip koji je posvećen 80-ima.

ZAVRŠNA OCJENA: 4.1/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11992
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by John_Ryder » 29 Jan 2022, 15:27

dođe mi da ga kupim, čini se zabavno
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 30 Jan 2022, 17:18

je, prezabavan je.

Image

Ramireza treba koknuti: Čin 2

Brz kao munja - četvrta epizoda nastavlja gdje smo stali ali na početku epizode vraća nas u daleku prošlost i vidimo kako je mladi Hector postao glavni za narkokartel gdje je upoznao mnoge druge Ramireze. Sad su mi neke stvari jasnije. Ramirez je kao grupa ljudi koji su partneri Hectoru i koji obavljaju prljave poslove i ne rade greške. U sadašnjosti, Ramirez, Chelsea i Dakota uh kako je Chelsea dobra riba :supz: su u meksiku bježe od policije i Hectorovih ljudi. Najbolja epizoda zasad, mnogo smiješnih situacija i puno krvavih, atmosfera za prste polizati jako dobro dočaran Meksiko sa svim tim svjetlucavim bojama. I kraj totalno neočekivan a uz sve to sve više onih predobrih reklama morat ću vam slikat te reklame na kraju kako jako. 4.5/5

Image

Krvoločan kao lav - puno kraća epizoda nego četvrta ali još brutalnija po pitanju akcije i krvi. Pojavio se pravi Ramirez a to je otac od ovog našeg Ramireza koji nije ubojica. Pobjegli zajedno dok je Chelsea ostala ali došao je Ramone (glavni Hectorov ubojica) i imao brutalno dobru tučnjavu sa Chelseaom totalno Tarantinovski s puno krvi i ekplozija. 4.5/5

Image

Gluh kao top - najmirnija epizoda dosad jer se skrivaju i puno je preokreta. Dakota leži u motelu dok Ramirez razmišlja o prošlosti i sazna se da je u poznatom rock bandu :rock: dok ga policajci traže. Nisam očekivao da će se odviti sve ovo oko Dakote na taj način. Super mi je kako je sve predstavljeno iz njihove pozicije svakog lika tako da mi znamo ono što oni ne znaju pa tako Dakota misli da je Ramirez ubio Chelsea, a ustvari je Hector zbog čega Dakota javlja policiji gdje je Ramirez. Totalni kaos. I tko će sad dočekat treći čin jer se nastavlja a Fibra još nije prevele treći dio, nada mse da će čim prije jer ovo je do jaja :supz: 4.3/5

Image

ZAVRŠNA OCJENA: 4.5/5

Image
Image
Image
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 03 Feb 2022, 19:29

Image
Image

Pročitao sam drugu knjigu Hellboya u kojoj su samo kratke priče i to doslovno, neke traju samo 3 stranice a neke su na 30ak stranica. I ouv od tri stranice moram ocijenit :facepalm:

Hellboy: Svezak 2

Palačinke - prva priča od tri stranice mladi Hellboy prvi puta proba palačinku a odmah na drugoj stranici vidimo Astarotha koji je jedan od glavnih u paklu i koji kaže svojim demonima da Hellboy više nije jedan od njih jer je pojeo palačinku. Kužim, ljudskost :) fora epizoda 3.5/5

Priroda zvijeri - ok, ovo je bilo zanimljivo. Hellboya zovu neki starci u Englesku 1954. godine kad je bio još mlad da ubije zmaja jer se pojavio taj zmaj koji je prije davno ubijao. I tako Hellboy ode i slučajno ubije zmaja i zbog njegove krvi jer je bio ozlijeđen počnu rasti cvjetovi a to društvo koje je Hellboya zvalo kaže da će ga nadzirati da vide pravu prirodu zvijeri. Zanimljivo mi je ovo jer ovo očito nisu neke obične kratke priče već povezane sa dubljom mitologijom Hellboya. 4/5

Kralj Vold - hm, priča o pohlepi jednog čovjeka koji zove Hellboya u Norvešku u malo selo da se suoči sa sablasti pod imenom kralj Vold koji ima svoje pse koji se pretvaraju u vukodlaka i nekog bersekrera. 3.5/5

Leš - e ovo je baš vrhunska i uvrnuta priča teško ju je objasniti ali uglavnom bude oteto malo dijete doslovno bebač od strane nekih užasnih malih vilenjaka i Hellboy ih zna i zna da mora igrati po njihovim pravilima tako da treba ispuniti zadatak i prebaciti mrtvaca/leš do jednog groblja da bi dobio dijete. Odličan crtež i atmosfera, baš jebena folk epizoda 5/5

Image

Željezne cipele - ful kratka epizoda opet smještena u Englesku 1961. godine još uvijek mladi Hellboy lovi nekog demona pod imenom Željezne cipele. Brzo i efektivno sređen :zubifale: volim ovakve folk tradicionalne priče. 4/5

Baba Jaga - uh, baš prava hororična priča smještena u Rusiju 60ih godina o Babi Jagi, jezivoj starici koja je neka vrsta vještice i koja krade djecu i leti iznad groblja. I na kraju kad je Hellboy ubije, svako dijete koje je rođeno kroz godinu dana je bilo slijepo na jedno oko. Old school pričica. 4.5/5 malo sam čitao o njoj https://en.wikipedia.org/wiki/Baba_Yaga :supz:

Glave - haha koja luda priča. Hellboy otputuje u Japan, radnja smješttena u 1957. godinu i tamo nailazi na nekog japanca koji ga zove k sebi i upoznaje ga sa svojim gostima koji su ustvari sablasti i koji ostavljaju svoja tijela ponoći i samo im glave lete po šumi baš jeziva scena volio bih to vidjeti kao neki film ili epizodu neke serije. Zanima me jel ima ovo uporišta u japanskom folkloru vjerojatno ima. Crtež isto jeben ovu priču, jako atmosferičan pogotovo lijepa mračna pozadina. 4.2/5

Image

Zbogom, gospodine Tod - najslabija priča zasad o nekakvoj ektoplazmi ali nezanimljivo 2/5

Varkolak - jako dobra vampirska priča gdje Hellboy otputuje u Englesku želeći ubiti vampiricu ali naiđe na šišmiše i Varloka, ogromno biće koje želi ubiti Hellboya ali u zadnji trenutak Hellboy vidi da je to samo iluzija te vampirice i zakolje ju :supz: također crtež jako dobar, lijepe boje. 4/5

Božić pod zemljom - zanimljiva gotička romantička ghost priča u kojoj Hellboy pokušava spasiti staricu tako da dolazi do jednog ženskog duha i pokušava je spasiti. Ona neman mi je bila kul, ličio mi je na vukodlaka. 3.8/5

Okovani kovčeg - ok, sad shvaćam zašto je jedan od naziva ove druge knjige okovani kovčeg. Priča je u sadašnjosti, povezana direktno sa Hellboyom, njegovom prošlošću i njegovim ocem iz pakla, Sotonom. Hellboy piše pismo svojem prijatelju čovjeku ribi, Abrahamu kako istražuje mjesto gdje se on prvi puta pojavio. Pokušava spasiti onu staricu koja je složila pakt sa Sotonom, ali spasa nema jer Sotona je uzima k sebi. Jebena priča koja će sigurno imati nastavak. 4.5/5

Vukovi svetog Augusta - jedna od dužih kratkih priča smještena u samostan gdje Hellboy istražuje masovni genocid koju je počinila neka zvijer za koju se ispostavi da je to ogromni vukodlak koji je odlično nacrtan. Jako dobra priča. 4/5

Image

Zamalo kolos - još jedna malo duža kratka priča o Homukulucu, nekom čudovišu ala Frankensteinovo čudovište dakle stvoreno u labarotoriju a Hellboy prati tog jednog stvora koji je uzeo vatru Liz, a Liz će umrijeti ako ne dobije natrag svoju vatru. Uz sve to pojavljuje se još jedan takav stvor koji kasnije postaje ogroman i brutalno pretuče Hellboya ali ga spasi prvi homunkulus. Solidna priča, ali važna za nastavak radnje jer je usko povezana sa glavnim likovima. 3.3/5

Desnica usuda - kul priča o razgovoru između svećenika i Hellboya o njegovog ruci i što predstavlja. 3.8/5

Škatulja zla puna - uz 'Leš', najbolja priča u ovoj knjizi. Hellboy i Abe odlaze u jedan engleski kraj gdje im jedan čovjek govori kako je jedne noći ostao zamrznut nepokretan jer je došao jedan čovjek po imenu Igor koji je okultist i uzeo je jednu kutijicu u kojoj je zarobljen jedan demon preko tisuću godinu kako bi tu kutijicu dao jednom bračnom paru. Jellboy i Abe idu to istražiti ali naravno nailaze na probleme. Saznaje se pravo Hellboyovo ime pomoću kojeg mora slušati Igora i saznaje se za što mu služi ruka koje je vrlo moćno oružje za njegovu vladavinu na Zemlji je to mu je sudbina, zato se i rodio da uništi Zemlju i zavlada kaos. Jebene borbe, jebene poveznice na prijašnje kratke priče i Astarotha smo malo vidjeli ali ostavio je trag čini se vrlo moćnim demonom. Svidjela mi se i filozofska strana priče, razmišljanje Hellboya u onom epiologu o njegovoj sudbini i da li da nastavi gurati glavu u pijesak ili se suoči sa tom činjenicom što treba napraviti. Crtež i scenarij također odlični. 5/5

Uglavnom, za ocjenu bolja knjiga od prve. Ovo je Hellboy kakvog sam očekivao, sve je bolje naspram prve knjige.

ZAVRŠNA OCJENA: 4.3/5
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 05 Feb 2022, 19:32

Image

Pogrebnik 3

Bijeli Indijanac - vraća se pogrebnik u ovoj priči punoj preokreta. Radi se o jednoj gospođi kojoj je otet sin od strane indijanaca da bi na krau saznala da joj je sin ubijen u jednom sukobu. Unajmljuje šerifa tog grada da sa svojim grupom ljudi nađu tijelo i donesu njoj. Tu se uključuje pogrebnik jer je on prijatelj tog šerifa. No, priča nije tako jednostavna jer ima više bitna preokreta ovdje jedan je da je taj sin otišao sa svojom voljom, drugi je da je šerif taj koji je otrovao indijance uključujući tog sina. Prva polovica priče mi se jako svidjela, stvarno me nabrijala, atmosferično, lijepi pejzaži dobar scenarij no drugi dio priče mi spustio očekivanja za dalje. Otišlo je u nekom pravcu koji mi ne paše. Vidjet ćemo nastavak kakav je. 3.6/5

Image

Salvaje - e ovaj nastavak mi je bio bolji. Smještena u grad Arizonu gdje pratimo zarobljene apaše i Johana Crowa te ih šalju sa vlakom u izgon ali Sid je naredio onom svojem Gringu da ih ubije u vlaku što se naravno ne dogodi jer Crow ima plan. Sid je jako dobar negativac, pohlepan, pravi biznismen. Malo jesu pretjerali sa završnicom gdje Crow i par apaša razore čitav grad al dobro usprkos tome ima epic scena i stvarno dobro napravljenih akcijskih scena, crtež još ljepši nego u Bijelom Indijancu. 4.2/5

Image

ZAVRŠNA OCJENA: 3.8/5

Niš, sad čekat Pogrebnika 4 da Fibra izda. Ne znam ni koliko će ih biti ali bio sam ugodno iznenađen kad sam vidio da se pojavio treći dio.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 13 May 2022, 18:41

Image

Odlična strip adaptacija istoimenog romana. Izdala fibra, tako da je kvaliteta tiska odlična.
Isti autor je napravio i strip adaptaciju Drakule (koju je isto izdala fibra i isto je strip vrijedan čitanja)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 06 Jun 2022, 20:21

Super, imam Draculu ali nemam taj Frankenstein. Volim taj minimialistički stil. Ja započeo novi strip to od Nurija i Brune (autora Bilo jednom u Francuskoj) koji mi je jedan od najboljih stripova ikad koje sam pročitao. Strip sadrži tri priče i svaka priča ima više podpriča.

Image

Tyler Cross

BLACK ROCK
1. Pljačka - upoznajemo Tylera Crossa, nemilosrdnog gangstera kojeg unajmljuje jedan tajkun da pronađe jednog lika i ode u pljačku kako bi ukrao heroin. Tyler sve to obavi i odlazi u jedan gradić u srcu Texasa koji čuva neki hillybilly šerif. Radnja lagano kreće, ima svega na ovih 30ak stranica od lovljenja s autima, pucnjava i taktika. Sviđa mi se jako kako je napravljen Cross. Ciničan gangster. Crtež mi se isto sviđa, tipični old school europski. 4.3/5

Vjenčanje - jebote koja luda epizoda. Kako dobro upoznavanje sa zlikovcima, a to je obitelj Pragg koja drži cijeli taj gradić. Upoznali smo u prvoj podpriči Randija, on je šerif a sad smo upoznali mlakonju Williama, i trećeg brata koji radi u banci no definitivno je najzanimljiviji njihov otac Spencer Pragg koji drži cijeli grad. Što je napravio Stelli, ženi koja se mora oženiti za Williama. Jebena mi je i naracija i kako gledamo iz više perspektiva cijelu tu priču a tek upoznavanje sa Stellinim ocem, Joeom :supz: 4.7/5

Medeni mjesec - kako kaotična epizoda u stilu Tarantina brdo akcije, krvi, eksplozija i ludih scena. Razaranje čitavog grada pa umre otac od Stelle, a ona pobjegne sa Tylerom, spava s njim (dobra porno scena) i ima jeben sise Stella i stražnjicu pa scene u vlaku. Koji masakr na kraju s onim digićem :supz: na kraju cijeli grad pripao Stelli jer se oženila za jednog od Pragga, a oni sad svi mrtvi. Tyler prešao rijeku i ide u novu pustolovinu. 4.5/5

Ocjena za prvu priču: 4.5/5

ANGOLA
Integracija - u novoj epizodi Tyler dolazi u zatvor u Angoli osuđen je na 20 godina, ali s razlogom je tamo. Tamo susreće svojeg bivšeg kolegu u kriminalu i upoznaje njgovu ekipu. No, Tyleru je glava ucjenjena i love ga sicilijanci obitelj Scarfo koja tamo upravlja tako da se Tyler mora polako pripremati za napad. Tu kreću mnoge igre od toga da mora podmitit policajce do toga da želi da glavni Carmino više ne bude glavni. Jako dobar početak. Dosta starih filmova nalazim u ovom stripu, recimo ova u zatvoru zasad podsjeća na Cool Hand Luke što je super naravno. 4.2/5

Image
Eksploatacija - u drugoj podpriči nema Tylera već kroz narativ saznajemo kakav je taj zatvor i o pojedinim zatvorenicima. zatvor je praktički mafijaška tvrtka i jedan lik Abner koji je zatvorenik je računovođa za taj zatvor znači nešto kao u Iskupljenju u Shawshanku. Drugi dio podpriče saznajemo o Bilijevoj majci, crncu koji je nevin i želi pobjeć iz zatvora i traži svoju majku da mu pomogne. Odlična priča dala dubinu ovoj epizodi. 4.5/5

Ekstrakcija - ma vrhunski završetak epizode. Tyler, Manny i Billy bježe kroz močvaru Louisane, ali za njima idu četiri krvoločna psa i policajci. Tyler naravno to sve rješava i na kraju se nalazi sa Bilijevom majkom. Na kraju uspijeva na brod i ide za Miami, operacija je bila uspješna. I opet moram pohvalit stvarno kvalitetan crtež, baš je jebeno dobro atmosferičan i dobro dočarava to doba. I ta naracija, kao Nick Praskaton :zubifale: 5/5
Image

Ocjena za drugu priču: 4.7/5

MIAMI
Welcome to Miami - Tyler započinje novu avanturu u Miamiu na Floridi. Ova priča će biti nešto kao neo noir gdje Tyler praktički glumi privatnog detektiva kojeg zapošljava jedan bogataš da istraži neke stvari. Naravno, Tyler odmah ide agresivno tako da ostalja nekoliko tijela iza sebe :D 4/5

Shirley - podpriča o Shirley, ženi koja radi za tog bogataša Loomisa kojeg Tyler želi opljačkati i želi saznati sve o tom otoku. Zato sa svojim parnterom in crime pritišće Shirley i ucjenjuje nju i njezinog dečka kako bi dobio dodatne informacije. Jako dobro, ali nešto slabije od prve dvije epizode zasad. 4/5

Crab Key/Beach Party - dvije podpriče ali stavio sam ih kao jednu. Tyler isprebija desnu ruku Loomisa za kojeg se ispostavi da je bivši policajac i vodi ga zajedno sa Tommijem na gliseru prema tom otoku ali kao u svakom pravom noiru, i ovdje ima preokret. Tommy je taj koji krade od Loomisa i ima ih cilj sve ubiti pa bude na kraju dosta krvoločno. Sviđa mi se kako se sve dobro povezalo kao sa Tylerovim snovima o morskim psima ali Tyleer ostaje hladnokrvan do samoga kraja. Shirley je jako dobar ženski lik, dosta toga prošla i postala jako cijenjena nakon svega. 4.7/5

Završna ocjena za treću priču: 4.2/5

Završna ocjena za komplet strip: 4.4/5

Sve u svemu vrhunski strip prepun intriga, preokreta, krvi, ubojstava, pljački, drame, akcije svega pomalo. Baš priziva neke stare filmove uz odličan crtež i odličan scenarij. Tyler Cross je jedan od najcool likova na koje sam dosad naišao u stripovima. Baš čisti mačizam kakav danas fali u filmovima i kod ove Woke degenerične generacije. Velika preporuka.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 08 Jun 2022, 01:04

Image

Otok žena - francuski strip o Celesteu, jednom vojniku koji za vrijeme prvog svjetskog rata vozi zrakoplov da zabavlja sa svojim akrobatskim vještinama ali jednog dana dobije naredbu da odnese pisma od svih vojnika koji se bore u ratu njihovim ženama/curama. I tako on vozi ali padne na jedan otok gdje na prvu nema nikoga. Počne se zabavljati ali i čitati pisma sve dok jedan dan slučajno ne otkrije Evin vrt, sve same gole žene, ali te žene su ratnice i otmu ga te ga tjeraju da im služi. Tu počinju razno razne igrice između njih oko muško ženskih odnosa, seksualnosti... Mislim stripu stvarno nemam ništa zamjeriti, ovo je vrhunski strip. Pomalo karikaturan crtež ali meni fenomenalan. Strip je od početka jako zabavan, ima i dobrog humora i vrlo je lijepo složen pogotovo prošlost - sadašnjost. Lako se čita, pitak je i ima zanimljiv kraj koji je malo ozbiljniji naspram većine stripa. Ogromna preporuka i samo 80 stranica. Drago mi je što ga imam u kolekciji. 4.5/5

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 02 Jul 2022, 22:49

Cons, di si nabavio Život i smrt Conana?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply