Što ste gledali na Netflixu?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Što ste gledali na Netflixu?

Post by HorrorHR » 10 Jan 2016, 20:51

Mislim da ću nastaviti koristiti Netflix sviđa mi se ta opcija da mogu gledati što mi paše u trenu, sve nastavljati kada želim, na drugom uređaju itd. Nije neka ponuda, ali ima stvari koje ću pogledati samo zato što su dostupni ;)

Mjesto gdje si "netfliksovci", ako nas ima/bude, mogu preporučiti nešto ili šta već...

Eto prva dva što pogledah danas, nije baš da imaju neke poveznice :D

Btw: ako dodajete svoje što ste gledali, zamolio bi da stavite ako nije preveć muka i cover/poster - vizualan sam tip, nekad po tome biram - poput ovog dole Staten Island Summer :D


1) Jesus Camp

Dokumentarac o kojemu se puno pričalo, ali ga nikada nisam pogledao. Kako kaže "pastorica" koja organizira dotični "bible camp" - ako islam educira svoju djecu fundamentalizmu od početka, zašto ne bi i mi. Fokus na par evangelističku zajednicu koja se fokusira na edukaciju djece, bizarni trenuci djece u deliriju, ljubljene pojma Georgea Busha juniora itd. Uz Jesus Camp malo se, previše plastično dodiru megacrkva iz Colorado Springsa. Dokumentarac i nije nešto...


Image

2) Staten Island Summer

Žena sa frendicama u wellnesu/na ručku, mali kod punice - ja solo doma. Pogledah nešto japanskog horora prije, napravio si opaku pizzu, otvorio bocu Benediktinera i rekao sam sebi moram neku "party komediju" naći na Netflixu. Ovo je prvo što mi palo u oko. Teen društvo pred odlazak na fax/marince/itd organiziraju mega party na bazenu na kojem rade. Onako neobavezni tupasti na jednu stranu humor, a sa druge strane ono klasično zgodne koke, cuga, droga itd. Zabavan filmić, puno bolje snimljen/odrađen nego masu drugih "teen sex/party" komedija... Za gledanje uz pizzu i pivu kad je mozak na paši - di ćeš bolje :D

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by HorrorHR » 10 Jan 2016, 21:50

3) Emperor's Ghost Army

PBS-ov dokumetarac od sat vremena o vojnicima od terakote u Xianu. Bio sam tamo i sala 1 koja je otvorena za posjetioce je impresivno mjesto. Uz Taj Mahal možda među najimpresivnijim stvarima što sam vidio po putovanjima. Dokumentarac daje presjek informacija o izradi ove vojske, sa brdo detalja o izgradnji zasebnih elemenata, kreiranju dijelova oružja itd. Super su mi podaci koje nisam dobio "na mjestu" o tome da se analizom pokazao da su se svi elementi totalno pratili (grupe radnika, radnici, šefovi za svaki recimo alat tako da ako je netko napravio fuš oružje, brzo bi završio u jednoj od nearby masovnih grobnica. Usput i mrtvi su se pratili, dogtags su radili za svakog mrtvaca, a bilo ih je budući da se pobil sve koji su radili i iole znali o izgradnji ovog "svjetskog čuda". Malkice mi djeluje da su filleri kakvih 5-7 minuta gdje testiraju neke samostrijele i njihovu snagu, ali drugo je dobro.

Image

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by Wheel Smith » 10 Jan 2016, 23:25

pa samo promjeniš adresu s holom imas sve ja sam to danas napravio

upravo gledam twisted , dobar pilot al mislim da cu odustat jer ima samo jedna sezona koja završava sa cliffhangerom

al nasao sam si twilight zone i neke netflix dokumentarce kao friško hvaljeni Making a Murderer



Image


Image
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by Michel » 10 Jan 2016, 23:43

Twisted je loš i nema završetka. Making a murdere budem uskoro pogledao. Nego, možda bih se i ja registrirao jer vidim da je prvi mjesec besplatan, ali problem je što koliko čitam treba neki broj kartice, a ja nemam tako da...

I što je to Holo? Vidim da i neki spominju VPN, ni to nemam. Ma ne znam na kraju, ionako puno više stvari nađem na torrentima nego n Netflixu, a još da plaćam nema smisla jedino taj prvi besplatni mjesec, ali poslije ne vidim smisao.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by Wheel Smith » 10 Jan 2016, 23:52

da treba ti paypal ili credit card ma da za taj prvi mj je dušu dalo.... a hola je ip changer vrlo lagan za korištenje....
:supz: :supz:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by HorrorHR » 11 Jan 2016, 17:32

Gledam primarno preko PS4 pa nema muljanja sa IP-evima, dok na laptopu VPN savršeno radi ;)

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 12 Jan 2016, 08:20

wet hot American summer first day of camp
Komedija koja prati radnju isto imenog filma. Radi se o prvim danima kampa i problemima to kampa. Likovi su presmjesni. Komedija se odvija u kampu u 1981. Dobra komedija gdje stariji glumci glume srednjoskolce. Svaki 2 glavni srednjoskolac je poznati glumac.

Image
Last edited by copycat on 12 Jan 2016, 08:38, edited 1 time in total.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 12 Jan 2016, 08:37

The Amish shunned
Dokumentarac o bivsim Amishima koji su napustili zajednicu. Kako im je sada? Zasto su otisli? Dali bi se vratila? Takoder ima jedna obitelj koja je samovoljno postala Amish pa govore o njihovom iskustvu ( najiskrenije govore o svom iskustvu)

Ali zapravo sumnjam da iti jedan dokumentarac pokazuje absolutnu istinu, jer u mojim ocima je to kult I dalje I do sada nisu nista normalno prikazali. Ipak su to ljudi, nitko nikad ne govori o njihovim glavnim bishops I koji moci I prednosti ima on I njegovi "politicari"

Image

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 12 Jan 2016, 08:43

Unbreakable Kimmy Schmidt
Jako dobra komedija o jednoj curi koja je godinama bila zatvorena u kultu. Nakon izlaska zivi u New Yorku i serija se vrti oko njenog zivota.
Image

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 12 Jan 2016, 08:47

Jessica Jones Marvel serija
Odlicna lagano za pratiti akcijska trailer serija o curi sa posebnim mocima koja je private investigator. Saznamo da ima neprijatelja I onda radnja se razvija..
Prva super hero serija koja mi je dobra.
Image

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 12 Jan 2016, 08:51

Bas idem gledati ovu Jesus camp dobro jutro. :kokicarenje:
Omg ovo je stravicno.. Nisam ni pola mogla pogledati..

A meni je preporucen Netflix dokumentarac making a murderer

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by HorrorHR » 12 Jan 2016, 11:52

copycat wrote:A meni je preporucen Netflix dokumentarac making a murderer
znaju nešto o tebi :D

kažu da je kultno ovo...

ovaj wet hot ću pogledati ;)

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by Asfodel » 12 Jan 2016, 12:35

copycat wrote:A meni je preporucen Netflix dokumentarac making a murderer
Bože pa mljac, obvezno javi dojmove kad pogledaš :kokicarenje:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by HorrorHR » 12 Jan 2016, 15:04

4) My Babysitter's a Vampire (2010)

Image

Komentar ovdje: http://www.horrorhr.com/my-babysitters-a-vampire-2010/


5) The Thread (2015)

Dokumentarac o lovu na bombaše sa Bostonskog maratona iz potpuno druge perspektive - utjecaj online medija poput BuzzFeeda i Reddit communitya na potjeru za krivcima i apsolutno krivom etiketiranju mogućih terorista. Prvih petnaestak minuta malkice dosadno (jer je intro u fascinacije sa redditom, social networks itd), ali kasnije zanimljivo kada se počne malo kenjati po tome da user generated media nije baš optimalan izvor relevantnih informacija.

Image

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Što ste gledali na Netflixu?

Post by copycat » 13 Jan 2016, 17:51

Twinsters (2015)
Dvije cure upoznali se preko YouTube videja. Izgledaju identicno. Jedna je iz francuske (dizajnerica) a druga iz Amerike (glumica). Oboje su posvojene iz koreje iz razlicith agencijaza posvojenje. Dali su sestre? Dokumentarac je napravljeno uz pomoc kickstarter. Dobar dokumentarac, emotivan I pomalo tuzan.

Image

Post Reply