Ekranizacija igara

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Ekranizacija igara

Post by john_constantine » 14 May 2007, 18:57

Baš sam danas gledao ovaj Doom, i obećavalo je, ali ispalo dosadan klišejizirani akcijski horor. Jedino dobro je ona FPS scena. No, u igri je bilo riječ o demonima, a ovdje o genetskim eksperimentima.
A sada sjetimo se street fighter - :, onda katastrofalan resident evil, pa onaj sf po igri wing comander - imao je par dobrih scena, ali sve drugo je bilo očaj. Mortal kombat je jedino odličan, ali samo original. Drugi dio je baš besmislen, a ostali nastavci loši. A da ne spominjemo alien vs predator.

što vi mislite o ekranizacijama igara?
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 14 May 2007, 19:16

Resident Evil, Silent Hill i Mortal Kombat su najbolje....

Doom dobar pokušaj....

Ostalo neću niti spominjati...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 May 2007, 19:20

E da, Sillent hill je baš izvrsno napravljen. :prayer: :prayer:
Michel puši karu.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 14 May 2007, 19:21

Nijedna ekranizacija igra mi nije bila bolja od same igre no ovo je kaj mislim:

Doom-FPS scena spašava film no općenito moglo puno bolje. Prića je sranje uopće ne prati igru . Umjesto bića iz pakla imamo zombije. Atmosfera je bar mraćna kao u igri srećom no akcije nedostaje. Gluma i likovi mi nisu bili baš osobiti osim The Rocka kojem je sjela uloga narednika i fora mi je kad kaže pred kraj I'm not supposed to die.

Resident evili- Nije tolko loše no upće nemamo likove iz serijala i zombiji mi nisu nekaj. Prvi mi je bio negdje tolko ok . Dvojka mi je bila malo bolja zbog više akcije i nemisisa.

Mortal kombat- Mi je najbolji film po igri . Likovi su tu, atmosfer, mjuza i dosta fajtova. Dvojku nisam gledao i ne namjeravam.

Alien vs predator- Razoćaranje jedva imamo fajta u filmu. I ljudi su mi bezvezni ,ja bi marince a ne arhitekte. I da bude puno više krvi i šoranja izmađu predatora i aliena. I još je na kraju se predator sfrendio s onom glupaćom za koju me baš briga(da je bar crkla no nije ćak je i na kraju preživila i sredila maticu :twisted: :twisted: ). ajd nadam se da će dvojka bolje

Sillent hil- nisam igrao igru no gledao sam film i nisam ga shvatio i bio mi je malo dosadan. Bez uvrjede Sillent hil fanovima.

Uwe Boll- aleluja da nisam gledao nijedan njegov film po igri i ne namjerava po svemu što ćujem a po tome što ćujem radi Far Cry film :evil:

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 16 May 2007, 12:25

Evo ekranizacija igra koje će doći za jednu ili dvije ili više godina.

Prince of Persia: Sands of Time
http://www.imdb.com/title/tt0473075/

The Suffering
http://www.imdb.com/title/tt0872226/

Area 51
http://www.imdb.com/title/tt1002533/

Spy Hunter: Nowhere to Run
http://www.imdb.com/title/tt0382315/

Mortal Kombat: Devastation
http://www.imdb.com/title/tt0293429/

Hitman
http://www.imdb.com/title/tt0465494/

Resident Evil: Extinction
http://www.imdb.com/title/tt0432021/

Devil May Cry
http://www.imdb.com/title/tt0932986/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 16 May 2007, 12:34

Hm, zar opet mortal kombat? :shock:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 16 May 2007, 12:41

loše... no comment, a sa Alone in the Dark sam zapečatio gledanje ekranizacija igara..

jedino što bih htio vidjet na filmu je: Vampire: the Masquerade - Redemption, Baldurs Gate II (best game ever) i možda Planescape: Torment. :supz:

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 16 May 2007, 13:12

john_constantine wrote:Hm, zar opet mortal kombat? :shock:
Da nešao sam ti nešto o tome na ign-u ako te zanima


http://movies.ign.com/articles/638/638991p1.html
http://movies.ign.com/articles/776/776629p1.html

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 16 May 2007, 13:15

Wendigo wrote:loše... no comment, a sa Alone in the Dark sam zapečatio gledanje ekranizacija igara..

jedino što bih htio vidjet na filmu je: Vampire: the Masquerade - Redemption, Baldurs Gate II (best game ever) i možda Planescape: Torment. :supz:
Ah, vampire the masquerade, od toga bi se mogla napraviti odličan film u rukama pravog majstora :D Eh, baš bi to sada htio igrati, ali ne radi mi više. :(
Michel puši karu.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 16 May 2007, 13:32

Ja ću posuditi djelomično listu od Unreala...dakle...

Street Fighter - sa igrom baš i nije imao veze osim likova, no bio mi je zabavan...loš kao ekranizacija videoigre, ali zabavan...a i Van Damme je tu, kao i Kylie Minogue hehehe...3/5

Doom - dobra atmosfera, ali presporo...sve je mirisalo na klanje ala Aliens ili Predator...ono, hrpa specijalaca, svi nabrijani, naoružani do zuba, pa ona ogromna puška, a kad tamo...tek tu i tamo malo puškaranja. Ma meni je sve to misrisalo na loše još prije nego se film pojavio, zbog redatelja, Andrzeja Bartkowiaka poznatog po "dječjim" martial filmovima "Romeo Must Die" (gledljivo ali smiješno), "Exit Wounds" (taj je još najbolji od njegovih filmova), te "Cradle 2 the Grave" (jadno do jaja...šteta dacascosa i Li-a). No...ta FPS sekvenca mi je bila ok, i da je tako bilo napravljeno 80% filma, a ovih ostalih 20% normalno, ono, ko animacije između levela...bilo bi odlično...a i Rock mi je bio odličan...najveći adut filma uz tu sekvecu...nasmijao sam mu se par puta...posebice na taj dijalog..."I'm not supposed to die". No..u cjelini...tek jedva prosjek...3/5

Resident evil 1 & 2 - Meni preloša ekranizacija, koja osim toga što se tu radi o zombijima i što se film zove Resident evil gotovo da i nema veze sa igrom. Nit su likovi tu, nit film ima kakvu atmosferu (ono...igrica je bila totalno strašna, onako oznojio bi se dobro dok bih ju igrao, a film bez veze), jako, jako loše...
Meni je isto dvojka bila malo bolja zbog više akcije, Nemisisa, kao i veće sličnosti sa igrom (fora su mi one nadzorne kamere u filmu kroz koje jedna od likova promatra šta se zbiva u gradu, naime takva je kamera i u igri...cijelo vrijeme). prvi film 2/5, drugi filma 3,5/5

Resident Evil: Extinction - Izgleda mi dobro...western SF...a koliko vidim bit će dosta akcije, iako nema veze sa igrom.

Mortal kombat - Ok film, ali da je nekaj posebno...nije. No, ima sličnosti sa igrom, likovi su tu, dobra je mjuza, fajtovi. Nastavci su preloši, pa ih nisam ni gledao (osim dvojke hehe). 4/5

Alien vs Predator - u biti, ovaj film mi se svidio, iako je dosta toga falilo. Recimo, režija i sama izvedba je bila jako dobra, no priča, scenarij je imao dosta rupa. Kao prvo sve je smješteno u sadašnjost a znamo da se igra odvija u budućnosti, dobro nema veze , nije važno, idemo dalje. Marinci su zamijenjeni istraživačima, automatski manje akcije. A i svi ti ljudski likovi su nekako "tanki", nemamo sažaljenje prema njima kad se nađu u opasnosti, već nam je drago da su poginuli.I zadnje, cijela priča je smještena u podzemlje, ograničena jednim mjestom. Zašto recimo nije smještena cijela priča na jedan planet, gdje bi ta bitka došla do većeg izražaja.Ja bih rado vidio masovnu bitku Aliena i Predatora najednom bojnom polju poput onih bitaka iz Gospodara Prstenova ili Troje, bez ljudi jer oni samo smetaju u cijeloj priči, ipak se film zove Alien vs Predator, ne!?...
No...ni ovako nije bilo loše, Predator rules!!!...vidjet ćemo kaj će biti u nastavku. 3,5/5

Sillent hill - film nisam gledao, no očekujem mnogo zbog pohvala koje prate ovaj film i zbog redatelja, Christophe Gans.

Alone in the Dark - nisam igrao igru...no film mi je bio katastrofa...glup do bola (hahaha bola) i skoro sam zaspao gledajući ga. 1/5

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale - Ne znma...igru nisam igrao, ali po traileru, film mi čak i ne izgled atak loše...no vidjet ćemo...

Postal - ovo izgleda zabavno, ia ko je upola film urnebesan ko onaj klip sa You Tubea...ja zadovoljan. Iako opet koliko vidim, film baš i nema veze sa igrom. Inače, ona prva mi je bila odlična...totalno sam se guštao igrajući to...onaj potez, Execution mi je bio zakon hahaha...

Lara Croft: Tomb Raider - ovaj prvi film mi je bio sasvim ok...ono, niš posebno, ali je dočaravao bit igre...pustolovina i akcija, a i Angelina je bila sasvim "prihvatljiva" u toj ulozi. 3,5/5

Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life - No nastavak je zato bio totalna katastrofa...užas jedan. Ono kad na početku nokautira morskog psa...Bože mili!!!! jedva 2/5...zbog Angeline hehe...

DOA: Dead or Alive - Ovo još nisam gledao, iako koliko vidim film baš i ne prate neke dobre kritike. No, ako bude upola dobar ko recimo Mortal Kombat što se mjuze i fajtova tiče + još zgodne tete...ja zadovoljan hehehe...

Super Mario Bros. - Ovo nisam nikad gledao, ali sam vidio trailer...Isuse Bože kako to trashy izgled...baš bih htio to pogledati hahaha
:lol: :lol: :lol:
Jel gledao možda tko???

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 16 May 2007, 13:37

Doom - dobra atmosfera, ali presporo...sve je mirisalo na klanje ala Aliens ili Predator...ono, hrpa specijalaca, svi nabrijani, naoružani do zuba, pa ona ogromna puška, a kad tamo...tek tu i tamo malo puškaranja. Ma meni je sve to misrisalo na loše još prije nego se film pojavio, zbog redatelja, Andrzeja Bartkowiaka poznatog po "dječjim" martial filmovima "Romeo Must Die" (gledljivo ali smiješno), "Exit Wounds" (taj je još najbolji od njegovih filmova), te "Cradle 2 the Grave" (jadno do jaja...šteta dacascosa i Li-a). No...ta FPS sekvenca mi je bila ok, i da je tako bilo napravljeno 80% filma, a ovih ostalih 20% normalno, ono, ko animacije između levela...bilo bi odlično...a i Rock mi je bio odličan...najveći adut filma uz tu sekvecu...nasmijao sam mu se par puta...posebice na taj dijalog..."I'm not supposed to die". No..u cjelini...tek jedva prosjek...3/5
da, pogriješili su kada su išli ekranizirati doom 3 - pa su slijedili foru iz igre, ono mračni hodnici, napetost i klaustrofobija, pa zato tako mlako ispalo.
Lara Croft: Tomb Raider - ovaj prvi film mi je bio sasvim ok...ono, niš posebno, ali je dočaravo bit igre...pustolovina, a i Angelina je bila sasvim prihvatljiva u toj ulozi. 3,5/5
a to sam potpuno zaboravio. Zabavan filmić, iako sam očekivao nešto više. Dvojku nisam gledao, samo sam čuo kako su maknuli bradavice za angeline jolie na plakatu. :lol: :lol:
DOA: Dead or Alive - Ovo još nisam gledao, iako koliko vidim film baš i ne prate neke dobre kritike. No, ako bude upola dobar ko recimo Mortal Kombat što se mjuze i fajtova tiče + još zgodne tete...ja zadovoljan hehehe.
meni je ovo na tragu uobičajenih fight filmova za tri cura - odnosno, filmovi bez mozga. Ali skoro da nema veze s igrom. :wink:
Super Mario Bros. - Ovo nisam nikad gledao, ali sam vidio trailer...Isuse Bože kako to trashy izgled...baš bih htio to pogledati hahaha
jebote, gledao sam to. :vouge: :vouge: Loši glumci, glupa priča, i totalna hrpa blesavoća, i naravno, nepoštovanje igre (mariov brat čak nema niti brkove). A tek Dennis Hopper? :lol: :lol:

Hm, mislim da Bloodrayne ne treba previše spominjati. :wink:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 16 May 2007, 13:43

Dragonrage wrote:Super Mario Bros. - Ovo nisam nikad gledao, ali sam vidio trailer...Isuse Bože kako to trashy izgled...baš bih htio to pogledati hahaha
:lol: :lol: :lol:
Jel gledao možda tko???
dakako :) kao veliki fan Super Mario Brossa još na Nintendu (a kasnije i na Super Nintendu)

Film je spektakl trasha ;) Bob Hoskins kao Mario, Denis Hooper kao King Koopa :shock:

User avatar
Rodman
Posts: 242
Joined: 06 Oct 2006, 11:35

Post by Rodman » 17 May 2007, 00:14

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:Super Mario Bros. - Ovo nisam nikad gledao, ali sam vidio trailer...Isuse Bože kako to trashy izgled...baš bih htio to pogledati hahaha
:lol: :lol: :lol:
Jel gledao možda tko???
dakako :) kao veliki fan Super Mario Brossa još na Nintendu (a kasnije i na Super Nintendu)

Film je spektakl trasha ;) Bob Hoskins kao Mario, Denis Hooper kao King Koopa :shock:
Eh, ne zaboravi John Leguizamo kao Luigi... haha

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 17 May 2007, 00:59

resident evil mi je film bio super(pošto je to bio prvi zombie film koji pogledah)
doom je ok, ali ništa posebno
mortal combat sam istrošio kazetu kolko sam ga gledao
silent hill-odličan film

da bar snime film po igri - clive bakers undying
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 17 May 2007, 01:52

ja bi bio najsretniji da snime neku mini seriju s velim budgetom ili neki jako dugi film po Planescape torment najbolja prica ikada ono bas ikada :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

Post Reply