Dario Argento u igrici

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Dario Argento u igrici

Post by Djuro » 24 Nov 2013, 20:47

Pretpostavljam da ima ljudi koji su djetinjstvo proveli na PS 1 ili SNES-u. Ima igra po imenu Clock Tower izašla 95. na SNES-u i PS1 u Japanu.U pitanju je survival horror point & click igra koja ima dosta sličnosti sa Argentovom Phenomenom počevši od samo izgleda glavne protagonistice Jennifer pa do radnje.Nekakav neslužbeni homage Dariu Argentu.Igra se je proširila na još 2,3 nastavka kroz PS 1/PS 2 koji uživaju kultni status iako su većinom zaboravljeni.Igra uskoro dobiva i neslužbeni rimejk po imenu Remothered.
Clock Tower serijal može biti jako zanimljiv i zabavan ( meni barem je bio ) pa ukoliko ima retro gejmera ili ljubitelja Argentove filmografije kojima ne smeta 16 bit-na muzika,nek navali :wink:


http://www.youtube.com/watch?v=r_t31v97HmQ

http://clocktower.wikia.com/wiki/Remothered

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dario Argento u igrici

Post by HorrorHR » 24 Nov 2013, 22:14

Dobar video, pogledao ga cijelog. Podsjetio me na dobre stare NES/SNES dane. Za ovu igru nikada čuo prije, ali to je zato jer kako kaže tip u videu izašla je samo u japanu, a na zapad je došla u PS1 obliku kada me prestala zaluđenost konzolama.

Dobar mu je onaj panic mod, pogotovo kada je neuspjesan kao kada lovu Jennifer po stubama pa je baci u provaliju ;)

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Dario Argento u igrici

Post by Djuro » 25 Nov 2013, 11:59

Jest,panic mode je najbolja stvar u igri :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Dario Argento u igrici

Post by john_constantine » 25 Nov 2013, 16:13

znam za tu igru. Igrao sam na ps1 emulatoru, ali sam odustao jer mi se nije dalo zafrkavati s mišem, a gamepadom mi nije baš bilo spretno...
Michel puši karu.

Post Reply