Koliko često gledate filmove?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Koliko često gledate filmove?

Post by filmofil » 15 Apr 2011, 02:12

ne znam jel bila ova tema, ali zanima me kolko filmova prosječno pogleda jedan ljubitelj istih? dakle, ajmo uzet mjesec kao vremenski period, kolko u prosjeku mjesečno gledate filmove?

ja sam si gledao popis na imdbu i sad su stavili datume ocjena filmova pa se nekako brojka stalno vrti oko 20 naslova mjesečno...rekord mi je inače 30 u jednom mjesecu...jadno, znam :D ali više ni ne bi mogao

isto tako, nekad imam faze di pogledam u mjesecu 5 filmova (doslovno), pa dođe faza kad ih pogledam 5 u jednom danu :mrgreen:

inače, prema imdbu, broj odgledanih filmova u cijelom životu mi je 993 trenutno (što je malo premala brojka jer dosta toga nisam ocjenio)...u zadnjih 2god sam tek počeo gledat filmove for real, prije bi me škola iscijedila ili sam jednostavno iz neznanja ignorirao veliki dio te torte zvane filmska umjetnost, nekako sada to nadoknađujem i volim filmove više nego ikad!
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Info » 15 Apr 2011, 04:16

Odlična tema :)

Ja ne koristim imdb već imam 3 debele teke. U jednoj pišem popis filmova, serija, dokumentaraca, redatelja, znači za skidanje. U drugoj su mi popis odgledanih serija, dokumentaraca i ocjene. A u trećoj su mi popis odgledanih filmova te ocjene. Vodim zapis već 3 godine. Ne znam, bolje mi je to zapisivat u neke teke nego na imdb-u, a ako se nešto dogodi s kompom, ode 3 godine svega i svačega u kuratz.

Ugalvnom, moj rekord je 44 filma mjesečno i to 12. mjesec. Zanimljivo je da u zadnje 3 godine koliko zapisujem baš sam u 12. mjesecu najviše i pogledao filmova. Ne znam sad baš točni prosjek, ali uvijek probam pogledati najmanje 30 filmova mjesečno. Prošle godine sam pogledao 307 filmova što je malo jer preko ljeta, 7., 8. i 9. mjesec sam pogledao samo 22 filma. Ljeto je varljivo :D

To je bilo prošle godine, a prerprošle kada sam počo zapisivati sam pogledao 332 filma. Ove godine sam jako dobro krenuo pa već sam imam odgledanih 112 filma, a gdje su još serije koje gledam, i dokumentarci. Onda si i slažem svaki mjesec top 10 liste najboljih filmova po mjesecu, i kada završi godina, uzmem tih top 120 filmova i složim si top 10 na godinu. Meni to jako zabavno i uživam u tome :supz:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by filmofil » 15 Apr 2011, 05:19

ovo je kul :wink: sviđa mi se da pišeš to u bilježnice, a ne da ovisiš o netu
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Jane Doe » 15 Apr 2011, 07:35

cool, super tema :D
ajme kako ste vi vrijedni, ja nemam pojma koliko pogledam godišnje, a ni mjesečno, ono, u brojku.... znam samo da se svaki dan nešto gleda... izuzetak su bila zadnja 2 vikenda kad smo bančili po parku i petak i subotu, ali se zato u nedjelju znalo onda odgledat barem 2 film, barem......
neznam, postala sam ovisnik, ne prođe dan da se nekaj ne skine, imam punu torbu onih žutih papirića punih filmova koje treba skinut :zubifale: jebemu sunce, morat ću i ja kakvu teku isfurat, ovako samo gubim potencijalno dobre filmove (izgubim papirić, pa zaboravim kaj treba skinut :facepalm: :lol: )
i s vremena na vrijeme očistim komp od svega naskidanog i pregledanog i posnimam ono što mi baš valja da bi se dalo gledat ponovno, odjednom sam samo primjetila da imam ono, već dobar broj spinova :shock: ... a nebi se sad sjetila ni u kojim periodima to radim, ono kada se napuni da više ne stane.... jebemu, ide trideseta, načeo me zub vremena :zubifale:
Image

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Ašow » 15 Apr 2011, 15:32

Prosječno tjedno ih pogledam 5.
10-15% od toga ocijenim na imdbu.
mjesečno se potrudim kupiti pokoji dvd
i ak se kojim čudom u kinu kod mene u vukojebini dogodi nešto što bi htio gledati, ode se.

ono, umjeren fan grobarluka i tak.
--------
Last.fm

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Victor Crowley » 15 Apr 2011, 15:42

Prije sam gledao po 7 tjedno, to jest svaki dan po jedan, eventualno vikendom tri. Sad gledam seriju pa su filmovi malo ostali po strani.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Dragonrage » 15 Apr 2011, 16:01

Info wrote:Odlična tema :)

Ja ne koristim imdb već imam 3 debele teke. U jednoj pišem popis filmova, serija, dokumentaraca, redatelja, znači za skidanje. U drugoj su mi popis odgledanih serija, dokumentaraca i ocjene. A u trećoj su mi popis odgledanih filmova te ocjene. Vodim zapis već 3 godine. Ne znam, bolje mi je to zapisivat u neke teke nego na imdb-u, a ako se nešto dogodi s kompom, ode 3 godine svega i svačega u kuratz.

Ugalvnom, moj rekord je 44 filma mjesečno i to 12. mjesec. Zanimljivo je da u zadnje 3 godine koliko zapisujem baš sam u 12. mjesecu najviše i pogledao filmova. Ne znam sad baš točni prosjek, ali uvijek probam pogledati najmanje 30 filmova mjesečno. Prošle godine sam pogledao 307 filmova što je malo jer preko ljeta, 7., 8. i 9. mjesec sam pogledao samo 22 filma. Ljeto je varljivo :D

To je bilo prošle godine, a prerprošle kada sam počo zapisivati sam pogledao 332 filma. Ove godine sam jako dobro krenuo pa već sam imam odgledanih 112 filma, a gdje su još serije koje gledam, i dokumentarci. Onda si i slažem svaki mjesec top 10 liste najboljih filmova po mjesecu, i kada završi godina, uzmem tih top 120 filmova i složim si top 10 na godinu. Meni to jako zabavno i uživam u tome :supz:
Hehe...ja sam to počeo raditi od ove godine. Samo su moji popisi malo drugačiji. Imam dakle jedna popis u kojem vodim evidenciju o filmovima pogledanim na DVD-i Blu Rayu...zatim divix, i TV. Ali kod tog popisa filmova koje sam pogledao na TV-u, zapisujem samo one koje sam fakat pogledao od početka do kraja...a ne ono gdi uhvatim zadnjih 20 min., ili pogledam početak pa prekinem.
Doduše...nisam vodio mjesečne evidencije...već će to na kraju više biti ovako godišnja evidencija...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Asfodel » 15 Apr 2011, 16:21

Bravo za vas hc ljude.
Meni ovisi kako kad, kad se ima vremena zbog učenja. A kako nemam baš mega puno vremena, radije pogledam neki film, nego seriju (čisto logički zbog manjeg utroška vremena)... zato i imam toliko serija koje planiram, a zbog kojih mi je žao..
Na imdb-u ocijenim samo filmove koji su mi dobri.
(ima izuzetaka kad idem ocijeniti loš film čisto iz protesta prema njegovoj dobroj ocjeni, no to je zbilja rijetkost, zadnji takav je bio Na putu)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by john_constantine » 15 Apr 2011, 16:26

hm, 1658 na imbd - u. :kokicarenje:

Ma razmišljao sam već o tom pisanju u bilježnicama, ali ne u smislu da vodim evidenciju, već kao razmišljanja o filmu. Rasprave za samim sobom. Nešto više izvući iz tih filmova i slično... Prije sam pisao recenzije na movieworldu dok nisam potpuno odustao od bilokakvog pisanja uopće.

Većinom ih pogledam mjesečno manje od 20 filmova, makar kako me pukne... A žanrovi, ovisno o raspoloženju. Ponekad ozbiljne filmove, ponekad groblja, ponekad triler, pa komediju... samo jedino romantične filmove nikad ne gledam, izbjegavam takve filmove.
Michel puši karu.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Ašow » 15 Apr 2011, 16:30

john_constantine wrote:hm, 1658 na imbd - u. :kokicarenje:
Jeben broj.
--------
Last.fm

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by filmofil » 15 Apr 2011, 16:30

da, što se žanrova tiče, u početku sam bio ograničen isključivo na horore i hardcore mainstream, a sada gledam doslovno sve (ajde, mjuzikle izbjegavam kad mogu)
Ašow wrote:
john_constantine wrote:hm, 1658 na imbd - u. :kokicarenje:
Jeben broj.
uff, mene zanima broj pogledanih filmova kod ghostfejsa
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by john_constantine » 15 Apr 2011, 16:32

Ašow wrote:
john_constantine wrote:hm, 1658 na imbd - u. :kokicarenje:
Jeben broj.
pff... za 27 godina života, meni premalo. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Bub » 15 Apr 2011, 17:11

Ne koliko bi želio, gledam koliko mi to privatni život dopušta. Doduše nekad nakon 10, 12h buljenja u komp na poslu neda mi se sjediti još i za tv-om, a i nije toliko zdravo, pa kad je lijepše vrijeme rađe ga provodim negdje vani s real ljudima. Vremena dnevno imam na knap (kad napravim sve obaveze) možda da pogledam jedan i to max 90min, pogotovo sad kad je Liga Prvaka ili vikendom tekma, ne gledam ništa...nuz to sve knjige za struku te hrpa tutoriala.

Opet kad bi mjesečno gledao koliko pogledam morao bih uzimati neki prosjek recimo godišnji, jerbo to nikad nije isto, jedan mjesec pogledam 2, 3, 10 možda, a nekad preko 20...točnije više gledam filmova preko zime i hladnijeg vremena, nego kad je vani toplo ugodno vrijeme, ne volim biti u zatvorenom i prikovan nuz komp/tv/knjigu ako ne moram, svjež zrak.

Svaka vam čast na evidentiranju filmova u bilježnice, osobno to ne bih mogao, a i nema velike pogodnosti kao neki software tipa sorting, tako da bi me listanje/traženje izludilo. Moj problem je taj što sam si lijen instalirati takav neki software, lakše mi je download-at film i sad sam nakupio okolo 150 filmova koje ni sam ne znam kada ću pogledat, samo skupljam.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by metallicat » 15 Apr 2011, 17:36

na imdbu sam ocjenila možda 2 filma, ne sjetim se ja toga. po mom gledanju, nisam ni f od fana, jer na tjedan prosječno pogledam 1-2 filma, na mj max 10, mada mislim da sam i previše rekla.
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koliko često gledate filmove?

Post by Scarface » 15 Apr 2011, 22:49

Ne vodin nikakvu evidenciju na imdb-u, ka šta općenito ne vodin evidenciju ni za kolekciju stripova (brojanje prije par mjeseci je rezultiralo brojkom od 4567 komada, sad je priko 4600, al brojin tek svakih par godina), al evo ovako- svaki, ama baš svaki dan pogledan barem dva filma. Ne znan koji mi je misečni rekord, al ispod 60 očito nije. Znan koji mi je tjedni rekord, a to je 46 filmova- iskreno, ta brojka mi i nije nešto, može to i više. Kad je lito, tad se sigurno odgleda priko 100 filmova misečno. A kolko san ih u životu ukupno pogleda, uf, mislin da bi brojka bila prestrašna da ju doznam, tako da bolje da ne znan. Da još ne čitan stripove i knjige i ne gledan serije i igran igrice, di bi to tek onda došlo. Zato ne radin nikakve blogove i slično, jednostavno mi nema smisla.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply