'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by arminio » 16 Nov 2010, 13:38

Dame i gospodo, drugovi i drugarice, ljudi, žene, djeca, starci, mačke, psi...

Nakon dvije godine (ne)rada konačno je pred vama: prvi dugometražni film (109 minuta!) iz (ko)produkcije GFR FILM-VIDEO + FROMATOZ + ŽUTI TITL + INFANTILNI FILMOVI ENTERTAINMENT, dokumentarno-igrano-animirano-eksperimentalni "railroad movie" kino spektakl:

KINO MOJE MALO ili "MAMA, DAŠ MI 20 KUNA ZA KINO?"

Sudjeluju: Zvonimir Karakatić, Željko Balog, Nenad Pečur, Željko Hiršman, Velimir Grgić, Arminio Grgić, Jasmina Radan, Ranko Janković i još hrpetina drugih sugovornika...

Scenarij, režija i montaža: Arminio Grgić i Zvonimir Karakatić

Za detalje navratiti tu: http://www.zuti-titl.com/najave/kino-mo ... -premijera

Traileri:
http://www.youtube.com/watch?v=n9ge0jSK0II (manje ozbiljan trailer)
http://www.youtube.com/watch?v=tM1HACwx1KY (više ozbiljan trailer)

Image
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by sandi » 17 Nov 2010, 20:24

:kokicarenje:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by HorrorHR » 18 Nov 2010, 01:14

odlično, djeluje da ste dobro posložili nostalgiju za "starim" vremenima

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by arminio » 18 Nov 2010, 10:13

HorrorHR wrote:odlično, djeluje da ste dobro posložili nostalgiju za "starim" vremenima
Nadamo se da jesmo - dio je nostalgican, dio je kaotican a dio je trash-urnebesan. Za svakog po nesto 8)
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by HorrorHR » 18 Nov 2010, 11:27

kakvi su planovi za distribuciju ?

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by arminio » 18 Nov 2010, 12:05

Dvostruko DVD izdanje je u pripremi. Za sada planiramo slijedeci sadrzaj:

Disk 1: film, traileri, engleski titl
Disk 2: 2 kratka filma vezana uz ZG kina i Broadway kina (radni naslovi "Broadway-London-Pariz-Hrvatska", "Mudrosti iz kineskog restorana"), izbacene scene, blooperi, eastern egg, foto galerija, ako uguramo i uspijemo ga napraviti ide i DVD-ROM dodatak iznenadjenja i - po prvi put na nekom domacem DVDu - interaktivni DVD kviz (u Troma stilu :) )!

Dijelimo prvenstveno sudionicima a onda i zainteresiranima. Prodaje ni neke sluzbene distribucije nema.

Nemam pojma kad cemo zavrsiti DVD (prvi disk je skoro gotov ali za drugi trebamo dosta vremena) a trenutno imamo "screener" :)
Salim se... imamo festivalsku DVD verziju bez dodataka i icega koju dilamo samo na festivale dok ne napravimo pravi DVD pa se treba strpiti (a i zna se da se DVD izdaje tek 6 mjeseci nakon kino premijere :wink: )

Inace, izasao je datum projekcije na HFSovom festivalu. Termin je ocajan pa je za ocekivati da ce publika biti izbrojiva na "prste jedne ruke loseg radnika u pilani" :roll:

Dakle:

Samobor, Petak, 26.11.2010 u 17:00
http://www.hfs.hr/hfs/festival_738_prog.asp

S obzirom da je radni dan i jos vrijeme kad ljudi rade, cak ni ja ne mogu ici. :evil:
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by HorrorHR » 18 Nov 2010, 12:26

odlično za dvd, šteta za ovaj tajming.
ajd apdejtaj nas ovdje o novostima glede filma, baš me zanima tijek događaja. ovi extra filmići na druom disku isto djeluju zanimljivo.

btw tko je ovaj tip uz tebe koji je radio film?

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by Dragonrage » 18 Nov 2010, 12:37

Da...fakat je termin u kurcu... :?

Ja recimo radim do 17h...tak da nema šanse da dođem...

No...zato se već sad predbilježujem za DVD :D :mrgreen:

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by arminio » 18 Nov 2010, 12:57

HorrorHR wrote:odlično za dvd, šteta za ovaj tajming.
ajd apdejtaj nas ovdje o novostima glede filma, baš me zanima tijek događaja. ovi extra filmići na druom disku isto djeluju zanimljivo.
Termin je stvarno fulan skroz. Ne znam zasto smo ovako "zeznuti"... :evil:
Ah, sto je tu je.
HorrorHR wrote: btw tko je ovaj tip uz tebe koji je radio film?
Veliki pozeski filmofil koji je i pritagonist filma - ne smijem spoilati jer su cinjenice vezane uz njega jedna od okosnica filma. Inace, "do-direktor" lokalnog kino-kluba i vrlo dobar filmas-amater (samo sto ne snima vec duze vrijeme). Mjesecevu Sonatu (njegov prvi horror :) ) smo isto radili zajedno (za one koji su gledali - on ima ulogu suvozaca).
Dragonrage wrote: Ja recimo radim do 17h...tak da nema šanse da dođem...
No...zato se već sad predbilježujem za DVD :D :mrgreen:
Cim bude "u opticaju", postam info na forum pa cu onda prikupljati ponude... :)
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by sandi » 18 Nov 2010, 13:07

Ja mislim da ovo necu gledati...jer ako budem bacio oko živci će mi skočiti na 100! Jebeni požeški biskup i njegova janjad...privatizirao čovijek pola požege za kunu, pa tako i ovo prekrasno old school kino!EE ljudi al ta nekretnina je tako sagrađena da nemože imati nikakvu drugu funkciju nego da bude kino!!....ali požeški papa si je to uzeo i sad zjapi prazno!Mater mu....jooooj evo opet...živci,živci!...a sjecam se kao da je jučer bilo!zadnji film u tom kinu pogledah smrtonosno oružije 4...i poslije tog filma gotovo! :skrujufakju:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by HorrorHR » 18 Nov 2010, 13:32

U Rijeci isto kino Croatia vraćeno crkvi, ali su oni začudo dopustili da se tamo nastavi sa kino programom - http://www.art-kino.org . Koliko sam vidio po tipu filmova prikazanim u zadnjih godinu dana, ne djeluje mi da ima ikakve možebitne cenzure po pogledu filmske tematike.

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by arminio » 18 Nov 2010, 14:01

Kod nas nije vraceno nego prodano jer je vlasnik ciji predak je projektirao tu zgradu prije vise od 70 godina i u cijem je bila vlasnistvu bila, trebao novaca a novaca ovdje ima samo crkva. Velika je to steta jer radi se o namjenskoj gradjevini velike kulturne i arhitektonske vrijednosti (jedinstveni tip gradnje iz 1937). Sreca da je vanjski izgled zasticen jer vjerojatno bi se vec pretvorilo u kakvu kapelu. Ovako je trenutno funkcija same zgrade svedena na prakticno nista.

@Sandi:
2 apaurina i mozes gledati... :)
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by arminio » 15 May 2011, 23:22

DVD zgotovljen! Evo preview izgleda... (napominjem da vjencici nisu nagrade vec samo info gdje smo sve prikazali do sad - a lijepo izgleda he, he... :) )

Image
Image

IMDb link: http://www.imdb.com/title/tt1918892/ 8)


Disk 1:
- film (director's cut od 105 minuta - 4 minute krace nego premijerna verzija iz Samobora :) )
- traileri (oba sa youtubea - ozbiljni i neozbiljni)

Disk 2:
- izbacene scene (preko pola sata - moze se gledati cijelo ili scena po scena jer su odvojene i zasebne cjeline - sadrzi neke nevjerojatne stvari poput audio snimki TV trailera snimanih na kazetofon 80-ih godina kad nismo imali videorekordere pa smo snimali samo zvuk :lol: , inserte iz opskurnih filmova poput "Clones of Bruce Lee", "Big Boss 2" itd. ... Definitivno, materijal bolji od samog filma! 8) )
- alternativne scene (cca 10 minuta nikad vidjene i totalno drugacije verzije pocetka filma i uvodne spice u ocajno losem Indiana Jones stilu + alternativna 2D animacija jedne 3D (i jedine 3D) animirane sekvence iz filma)
- blooperi (kolaz upropastenih i suvisnih materijala smontiran u kratki 5-minutni filmic)
- foto galerija (animirani foto album fotografija pozeskih kina, samog grada i price o svemu od 1912 do 2011 + foto i mikro-kratki umetnuti video sa pozeske premijere i ostalo vezano uz premijeru)
- kratki film "Broadway-London-Pariz-Hrvatska" (Velimir i Zvonimir o Broadway kinima i kinima u inozemstvu)
- kratki film "Mudrosti iz kineskog restorana" (Velimir i Zvonimir o anegdotama iz kino dvorana)
- Skriveni dodaci (cak 2 easter egga!)
- interaktivni DVD kviz - 10 kino-pozeskih pitanja, ukupno 40 ponudjenih odgovora, bodovanje... a'la Tromini DVDi iako ne toliko raskosno i suludo (nismo vise imali zivaca ni vremena iako smo se mogli "zaigrati" :) ), ali svejedno mislim da je za sada ovo jedini domaci DVD proizvod sa takvim dodatkom u HR! 8) )


Uglavnom, epska zabava za cijelu obitelj i one koji imaju zivaca izdrzati torturu hrpom informacija koje nesto znace lokalnim kinofilima Pozege i okolice, a ostatku svijeta su gubljenje vremena :rolleyes:

I da - apeliram da me sad bas ne zatrpate "narudzbama" jer imamo problem - napravili smo 50 komada - prvenstveno zbog problema sa nabavkom printabilnih medija kakve smo trazili, a i misleci da ce biti dosta za sve sudionike filma (20) i zainteresirane "sa strane" no pokazalo se da smo se preracunali tako da vec imamo rezervirano preko 40! Dakle, mogu poslati 3-4 odmah ili zamoliti da se zainteresirani (ako ih uopce ima vise od 3-4 8) ) strpe tjedan-dva da nabavimo diskove i sprzimo jos primjeraka.

Naravno, odmah i "disclaimer": gledanje je na vlastitu odgovornost i nemoj da me netko stavi na crnu listu i/ili napravi mi sacekusu negdje u mraku jer mu je ovo uzaludno skratilo zivot za 105 minuta :mrgreen:
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by Dragonrage » 02 Mar 2012, 21:42

Evo napokon ubacio DVD u player i evo mog komentara....

Kino moje malo (2010) 4/5 - TRAILER1 & TRAILER2
Simpatičan i zabavan amaterski dokumentarac (ili kako su ga autori nazvali dokumentarno-igrano-animirano-eksperimentalni "railroad movie" kino spektakl o kinima i ljudima) o četiri Požeška kina koja su svojedobno bila iznimno popularna i krcata (barem dva od ta četiri), a koja su zatvorena već više od 10-ak godina, i ljudima koji se prisjećaju svoje mladosti i tih dana kad su gutali skoro pa sve što se prikazivalo u tim kinima. Kao što rekoh, simpatično, zabavno i nostalgično. Ja nisam iz Požege nit sam ikada bio tamo, ali film me baš natjerao da se i sam s nostalgijom prisjetim svog djetinstva i odlazaka u Zagrebačka kina kao što su Urania, Lika, Grič, Zagreb, Apolo, Jadran, Central itd., od kojih danas gotovo ni jedno više ne postoji. Sve u svemu, na film nemam nekih prigovora. Mislim, vidi se da je to amaterski uradak, prije svega zbog tehničkog aspekta (oprema, rasvjeta itd.). Ali ništa zato, autorski i idejno je napravljen sa jednakim žarom i zanimanjem kao i neki profi dokumentarac. Jedina zamjerka koju imam je previše close up-ova na lica sugovornika hehe. Ono, slušam što čovjek priča al mu vidim samo nos i oči. Malo udaljit kameru sljedeći put :)

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Re: 'Kino moje malo' - hrvatska premijera!

Post by arminio » 04 Mar 2012, 11:11

Dragonrage wrote:Evo napokon ubacio DVD u player i evo mog komentara....

Kino moje malo (2010) 4/5 - TRAILER1 & TRAILER2
Simpatičan i zabavan amaterski dokumentarac (ili kako su ga autori nazvali dokumentarno-igrano-animirano-eksperimentalni "railroad movie" kino spektakl o kinima i ljudima) o četiri Požeška kina koja su svojedobno bila iznimno popularna i krcata (barem dva od ta četiri), a koja su zatvorena već više od 10-ak godina, i ljudima koji se prisjećaju svoje mladosti i tih dana kad su gutali skoro pa sve što se prikazivalo u tim kinima. Kao što rekoh, simpatično, zabavno i nostalgično. Ja nisam iz Požege nit sam ikada bio tamo, ali film me baš natjerao da se i sam s nostalgijom prisjetim svog djetinstva i odlazaka u Zagrebačka kina kao što su Urania, Lika, Grič, Zagreb, Apolo, Jadran, Central itd., od kojih danas gotovo ni jedno više ne postoji. Sve u svemu, na film nemam nekih prigovora. Mislim, vidi se da je to amaterski uradak, prije svega zbog tehničkog aspekta (oprema, rasvjeta itd.). Ali ništa zato, autorski i idejno je napravljen sa jednakim žarom i zanimanjem kao i neki profi dokumentarac. Jedina zamjerka koju imam je previše close up-ova na lica sugovornika hehe. Ono, slušam što čovjek priča al mu vidim samo nos i oči. Malo udaljit kameru sljedeći put :)
Hvala na IMDB ocjeni (popravio si prosjek jer netko je dao jedinicu, sunce mu zarko! :twisted: ) i hvala na pozitivnoj kritici! A ako ti se da, napisi i koji komentar na IMDbu.
Posebno nam je drago sto smo izazvali pozitivne emocije jer to i je bio jedan od ciljeva filma. Sto se tehnickog dijela tice - isli smo namjerno samo na prirodno svjetlo i sirovi dokumentarizam koliko je god bilo moguce (snimanje potpuno iz ruke - posebno vlak i Cinestar izuzev koristenja stativa u svenkovima i "pejzaznim" kadrovima, ali ciljano bez dodatne rasvjete i unaprijed pripremljenih scena osim najnuznijeg "uhodavanja" sa sugovornicima i popisa tema za razgovor tako da bude sto manje HTVovski ustogljeno, a sto vise "Tromasticno"-divlje-dokumentaristicki + da se uhvate sirove emocije i sjecanja jer inace se sugovornici unaprijed previse pripreme i onda to djeluje izvjestaceno 8) ) - a closeupovi su bili nuzni jer nam se usred snimanja pokvario eksterni mikrofon pa smo morali biti blizu lica da bi se ista culo (takodjer posebno dio u vlaku, na stanici i u Cinestaru gdje nije islo drugacije zbog buke). Steta, ali jednostavno - bilo je ili biti blizu ili titlovati :)
A mislili smo da je manja steta ovako nego tjerati gledatelja da cita :)

I svakako pogledaj dodatke - bolji su od filma! :lol:
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

Post Reply