Posebni dodaci- emisija o filmu

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by filmofil » 10 Oct 2010, 22:52

mogla se i bolje obraditi današnja tema, al ja sam zadovoljan, najzanimljiviji dio mi je bio kad su pričali o matinejama i kulturi gledanja filmova kod tadašnjih studenata :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Sammy » 10 Oct 2010, 23:14

opet zaboravih bacit oko na ovo :(
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Josef K » 10 Oct 2010, 23:54

filmofil wrote:mogla se i bolje obraditi današnja tema, al ja sam zadovoljan, najzanimljiviji dio mi je bio kad su pričali o matinejama i kulturi gledanja filmova kod tadašnjih studenata :)
Ajde ukratko reci o čem su pričali ja sam samo kraj vidio :zubifale:

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by filmofil » 11 Oct 2010, 00:08

Zadro wrote:
filmofil wrote:mogla se i bolje obraditi današnja tema, al ja sam zadovoljan, najzanimljiviji dio mi je bio kad su pričali o matinejama i kulturi gledanja filmova kod tadašnjih studenata :)
Ajde ukratko reci o čem su pričali ja sam samo kraj vidio :zubifale:
uglavnom su pričali o filmovima u kontekstu vremena kad su izašli, tj radili su komparaciju kako bi današnja publika npr prihvatila winnetoua, a kako su ga tada prihvaćali pa su rekli da bi taj film možda danas bio primjeren za djecu u dobi od 7-10god...kao razlog tolike razlike popularnosti filmova nekad i danas naveli su dostupnost filmova, tj nedostupnost, tada si gledao ono što ti se nudilo, a danas možeš doći doslovno do bilo kojeg naslova kad ti se sprdne...puno su pričali i o ondašnjoj mladeži, njihovom pristupu filmovima, kako se npr za conana popunila dvorana od 800 sjedala bez problema pa cijela ta atmosfera u kinu koja je bila puno drugačija...ako je film bio dosadan uvijek se navijalo da se glavna glumica skine, doslovno su se svi derali u dvorani :D

nisam popamtio sve naslove koje su spomenuli u emisiji, ali ovaj jedan je pobrojao desetak erotskih filmova danske, švedske i sličnih produkcija, to je bilo simpatično :lol:

al sam naslov današnje teme 'filmovi koje smo nekad voljeli' me naveo da će se puno više baviti klasicima iz 70-ih, 80-ih koji su danas nepravedno zapostavljeni jer široka publika više cijeni novo nego staro...baš su to i rekli kako se danas novi filmski proizvod automatski uzima kao nešto bolje i nadograđeno od svega prije, malo su se onda sprdali i na račun sumrak sage kao franšize koja danas oblikuje mlade generacije dok je to prije bilo nepojmljivo :mrgreen:

inače, imaš reprizu oko 4 ujutro na HRT 1 ako ti to nije prekasno nekim slučajem :D
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by john_constantine » 11 Oct 2010, 05:57

meni je više žao što sam propustio taj film s Budom Spencerom i Terence Hillom. :( Jebena digitalna televizija. Već smo nabavili novi prijamnik koji ima snimanje, a onda ništa ne radi. Pa ćemo kupiti novoga... Baš sranje.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by dr_gonzo » 18 Oct 2010, 02:01

john_constantine wrote:meni je više žao što sam propustio taj film s Budom Spencerom i Terence Hillom. :( Jebena digitalna televizija. Već smo nabavili novi prijamnik koji ima snimanje, a onda ništa ne radi. Pa ćemo kupiti novoga... Baš sranje.
Film je bio odličan i na talijanskom...olim uvijek gledati njih dvojicu...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Josef K » 18 Oct 2010, 14:30

filmofil wrote:
Zadro wrote:
filmofil wrote:mogla se i bolje obraditi današnja tema, al ja sam zadovoljan, najzanimljiviji dio mi je bio kad su pričali o matinejama i kulturi gledanja filmova kod tadašnjih studenata :)
Ajde ukratko reci o čem su pričali ja sam samo kraj vidio :zubifale:
uglavnom su pričali o filmovima u kontekstu vremena kad su izašli, tj radili su komparaciju kako bi današnja publika npr prihvatila winnetoua, a kako su ga tada prihvaćali pa su rekli da bi taj film možda danas bio primjeren za djecu u dobi od 7-10god...kao razlog tolike razlike popularnosti filmova nekad i danas naveli su dostupnost filmova, tj nedostupnost, tada si gledao ono što ti se nudilo, a danas možeš doći doslovno do bilo kojeg naslova kad ti se sprdne...puno su pričali i o ondašnjoj mladeži, njihovom pristupu filmovima, kako se npr za conana popunila dvorana od 800 sjedala bez problema pa cijela ta atmosfera u kinu koja je bila puno drugačija...ako je film bio dosadan uvijek se navijalo da se glavna glumica skine, doslovno su se svi derali u dvorani :D

nisam popamtio sve naslove koje su spomenuli u emisiji, ali ovaj jedan je pobrojao desetak erotskih filmova danske, švedske i sličnih produkcija, to je bilo simpatično :lol:

al sam naslov današnje teme 'filmovi koje smo nekad voljeli' me naveo da će se puno više baviti klasicima iz 70-ih, 80-ih koji su danas nepravedno zapostavljeni jer široka publika više cijeni novo nego staro...baš su to i rekli kako se danas novi filmski proizvod automatski uzima kao nešto bolje i nadograđeno od svega prije, malo su se onda sprdali i na račun sumrak sage kao franšize koja danas oblikuje mlade generacije dok je to prije bilo nepojmljivo :mrgreen:

inače, imaš reprizu oko 4 ujutro na HRT 1 ako ti to nije prekasno nekim slučajem :D
Tek sad vidim ovo :lol:
Fala!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by filmofil » 18 Oct 2010, 16:48

a eto, bolje ikad nego nikad :D
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Scarface » 18 Oct 2010, 18:24

Dobro su rekli u sinoćnoj emisiji za metalce i horrore. O tome je i ode bila rasprava, i to s malo gadnijim posljedicama, jel?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by filmofil » 18 Oct 2010, 18:28

ma ovdje se to previše olako shvatilo i dobio sam neke glupe komentare kad sam postavio pitanje u vezi toga...inače, jučer mi se općenito sviđala tema i emisija je dala dušu da traje dulje od tih pol sata
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Josef K » 22 Jan 2011, 22:19

Sutra su tema vesterni.
A sljedeči tjedan, točnije 30.01, fantastika, a nakon emisije puštaju 2001: Odiseja u svemiru :D

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Ašow » 22 Jan 2011, 22:29

Scarface wrote:Dobro su rekli u sinoćnoj emisiji za metalce i horrore. O tome je i ode bila rasprava, i to s malo gadnijim posljedicama, jel?
to ona glupa šema da ako si metalac kao da negdje piše da moraš volit i horrore i to?
Il je nest drugo?
--------
Last.fm

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by remike2 » 23 Jan 2011, 10:43

Zadro wrote:Sutra su tema vesterni.
A sljedeči tjedan, točnije 30.01, fantastika, a nakon emisije puštaju 2001: Odiseja u svemiru :D
Taman ga nisam dosta vremena gledao, gleda se svakako. :supz:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Scarface » 24 Jan 2011, 15:29

Ašow wrote:
Scarface wrote:Dobro su rekli u sinoćnoj emisiji za metalce i horrore. O tome je i ode bila rasprava, i to s malo gadnijim posljedicama, jel?
to ona glupa šema da ako si metalac kao da negdje piše da moraš volit i horrore i to?
Il je nest drugo?
Zapravo su popljuvali takvo generaliziranje, i to mi se svidilo, ali su rekli da je sigurno veća šansa da voliš horrore kao takav nego kao cajkaš. I to je potpuna istina, ma štagod neko sad reka.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Posebni dodaci- emisija o filmu

Post by Ašow » 25 Jan 2011, 15:02

Jep, to je istina.
Ali mrzim ta generaliziranja, horrori su mi zasebni i ne moram ih striktno povezivati sa glazbom.
Tješim se činjenicom da "većina metalaca" (ne znam kak da drugacije napisem a da ne ispadne iz konteksta) ne voli old skul horrore & co.

primjera radi.... original hills have eyesa nisu gledali a remake im je savrsen & co.
ta vrsta. Il onda pitas za argenta il za giallo filmove i on ti kaze da je gledao njegov istoimeni film. Al naravno da nema pojma što je uopće giallo.
Ista stvar vrijedi sa ostalim podžanrovima. Kladim se da 80% tih metalaca ne zna razliku između hammer horrora i npr. slashera.

npr. sa john_constantineom se brijem ne mogu sa glazbom povezati nikako, ali o horrorima brijem da bi dan i noć mogli pričati.

Uzmi nas 2 npr.
obojica smo glazbenici i ajmo reč metalci. Al se u glazbi totalno razlikujemo premda slušamo isti žanr glazbe.
obojica smo filmofili i horror fanovi. U tome smo si bolji nego po glazbi. I tu cemo prije skontati neki zajednicki jezik nego u glazbi.

I onda uzmem sebe i jednog random metalca. I kad bi s njim prico o ekranizacijama stephena kinga ili sl. ne bi imao isti razgovor kao sa vama dvojicom.

Poanta je ta da ovisi od osobe do osobe, ali naravno nece ti nijedan metalac reci da voli romanticne komedije.
To je društvo nametnulo i gotovo. Kak bi moja majka rekla: "horrore gledaju samo luđaci." Hvala ti majko. :)

Nisam gledao emisiju, ali svaka im cast sto su popljuvali to generaliziranje.
--------
Last.fm

Post Reply