Roman Polanski

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by DrugsBunny » 19 Sep 2010, 15:36

filmophil wrote:za to moraš bit ograničen i gotovo
Nemoraš.
Recimo ja odbijam pogledati Mel Gibsonovu Pasiju jer je on imao antisemitske izjave.
Znači, taj film je sam po sebi nepristran i sotonizira jedan cijeli narod.
A takve stvari ja neću gledati.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Roman Polanski

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 15:40

filmophil wrote:ghost, reci ti šta oćeš, ali takvi ljudi meni jesu ograničeni...netko ko odbija nešto zbog predrasuda prema autoru je budala po mojoj definiciji...dakle, ja odbijam pogledat film jeepers creepers jer je redatelj bio u zatvoru (ovo mi je prvo palo na pamet), za to moraš bit ograničen i gotovo
Jednostavno ne možeš tako olako nekog označit budalom. Čovik, koji sa svojim stavom i svojom inteligencijom svjesno odlučuje da nešto neće napravit upravo zbog istih stavova i inteligencije nije ni po čemu budala. Da on i pogleda neki film za čijeg redatelja u startu već ima ogavno mišljenje, misliš li da bi uživa u tom filmu? Pa onda mu je bolje preskočit ga. I šta je tu budalasto i ograničeno? To šta mu je mišljenje drukčije od tvog?
Last edited by Scarface on 19 Sep 2010, 15:40, edited 1 time in total.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by Asfodel » 19 Sep 2010, 15:40

DrugsBunny wrote:
filmophil wrote:za to moraš bit ograničen i gotovo
Nemoraš.
Recimo ja odbijam pogledati Mel Gibsonovu Pasiju jer je on imao antisemitske izjave.
Znači, taj film je sam po sebi nepristran i sotonizira jedan cijeli narod.
A takve stvari ja neću gledati.
Morat će se onda i bičevat za kaznu što si gledao Seinfeld, jer je Kramer u RL isto bio poznat po takvim izjavama. :)

@filmophil - postali ste u isto vrijeme pa možda nisi vidio, al sad je jasnije da se razlikuju recimo Drugs (on ne gleda uopće) i Ghost (on gleda svjestan biografije tvorca).
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by DrugsBunny » 19 Sep 2010, 15:44

Asfodel wrote: Morat će se onda i bičevat za kaznu što si gledao Seinfeld, jer je Kramer u RL isto bio poznat po takvim izjavama. :)
Neću jer nikada aktivno nisam gledao Seinfelda :)
Također je razlika što Kramer u seriji nema dodirnih točaka sa RL-om.
Al što je je, Pasija je stvarno jedini slučaj gdje odbijam pogledati film zbog tvorca.
Tako što mi se dosad nije dogodilo.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Roman Polanski

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 15:47

Pasija je hrabra iznad svega, i tribalo je takvo nešto da digne određene ljude iz spavanja, ali ka vjernik, smatran da je bila malo over the top. Gibson je dobar lik, ali previše impulzivan, stvarno previše, pa nije ni čudo da je posta neomiljen u jako kratkom roku.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Roman Polanski

Post by Andrej » 19 Sep 2010, 21:12

DrugsBunny wrote:
Asfodel wrote: Morat će se onda i bičevat za kaznu što si gledao Seinfeld, jer je Kramer u RL isto bio poznat po takvim izjavama. :)
Neću jer nikada aktivno nisam gledao Seinfelda :)
Također je razlika što Kramer u seriji nema dodirnih točaka sa RL-om.
Al što je je, Pasija je stvarno jedini slučaj gdje odbijam pogledati film zbog tvorca.
Tako što mi se dosad nije dogodilo.
Ne, ne, ne. Greška.
Niti u jednom trenutku filma Pasija nije pristrasna ili nepristrasna. Čak šta više, preblaga je.
Nisam vernik, pogotovu nisam antisemita jer je ta grupa naroda mnogo propatila kroz vekove zarad nečijeg finansijskog interesa i politike Vatikana - koji je MORAO naći rešenje za težak paradoks - Rim ga je na krst stavio, a Rim je sada Sveta Stolica.
Naravno, propatio je podjenako i pod Pravoslavnim narodima(ako ne, po genocidu i više)
Pasija je predivan film koji je trebao Tebi i meni da pokaže kroz kakvu je torturu Božji sin prošao, zarad našeg spasenja.
Ako neko ne misli da je to poenta, neka se zapita da li bi prihvatio njegovu gorku čašu i primio bičevanje, ponižavanje i eksere u ruke - zarad mene kojeg ne poznaje.
Isusova muka je priča o fizičkom bolu koliko i duhovnom, Biblija je tu veoma jasna, i samu noć pred znanu mu sudbinu, on pita svoga oca - Oče, jel mora ova čaša na mene da padne?
A poslednje reči su mu u agoniji bile - "Eloi, iloi, lama sabachthani".
Prvo pogrešno prevedene kao - "Oče moj, dolazim ti u naručje", da bi kasnije u najstarijim primercima Knjige nađen pravilan prevod -
"Oče moj, zašto si me ostavio".
Agonija.
We're all mad here...

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Roman Polanski

Post by callac » 19 Sep 2010, 21:31

Gibson mi je otkako sam klinka u top deset glumaca, to što je malo zaglibio pod stare dane mu nisam uzela za zlo niti je utjecalo na njegov rad..Pasiju sam gledala i plakala, meni najbolji film o životu i smrti Isusa Krista, a ima ih stvarno na bacanje!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Roman Polanski

Post by Andrej » 19 Sep 2010, 21:50

callac wrote:Gibson mi je otkako sam klinka u top deset glumaca, to što je malo zaglibio pod stare dane mu nisam uzela za zlo niti je utjecalo na njegov rad..Pasiju sam gledala i plakala, meni najbolji film o životu i smrti Isusa Krista, a ima ih stvarno na bacanje!
:prayer: :prayer: :prayer:
Možeš zamisliti, kad sam ja - ateista, bio na ivici da plačem i besan zbog toga što zaboravljamo i olako shvatamo.
Gibson je legenda i mogu samo da ga pljuju kad već ne mogu da dobace.
A da je prolupao pod stare dane - jeste.
Alkohol je gadan sport.
We're all mad here...

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Roman Polanski

Post by callac » 19 Sep 2010, 21:57

Andrej wrote:
callac wrote:Gibson mi je otkako sam klinka u top deset glumaca, to što je malo zaglibio pod stare dane mu nisam uzela za zlo niti je utjecalo na njegov rad..Pasiju sam gledala i plakala, meni najbolji film o životu i smrti Isusa Krista, a ima ih stvarno na bacanje!
:prayer: :prayer: :prayer:
Možeš zamisliti, kad sam ja - ateista, bio na ivici da plačem i besan zbog toga što zaboravljamo i olako shvatamo.
Gibson je legenda i mogu samo da ga pljuju kad već ne mogu da dobace.
A da je prolupao pod stare dane - jeste.
Alkohol je gadan sport.
Ja sebe ne bih nazvala ateistom, odgojena sam katolički iako ne prakticiram vjeru u pravom smislu..onog trenutka kada sam shvatila da zazivam ime Božije samo kada mi nešto treba otkrila sam licemjera u sebi i isto tako shatila da me nitko tamo gore ne sluša... crkva je druga priča, u nju kao instutuciju odavno ne vjerujem i blago rečeno da mi se gadi!
No da dalje ne oftopičarim, vjerovao u nešto ili ne, Pasija je i dalje odličan film!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by DrugsBunny » 19 Sep 2010, 22:18

Što je, je, pasija je vrlo diskutabilan pojam te ne želim pričati o tome pošto ju nisam gledao.
A niti ću, što zbog tih, što zbog drugih razloga.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Post Reply