Roman Polanski

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Roman Polanski

Post by chatterer » 18 Sep 2010, 22:51

ma da, svatko ima svoje favorite, zato i je zanimljivo :kokicarenje:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Roman Polanski

Post by john_constantine » 18 Sep 2010, 22:57

chatterer wrote:ma da, svatko ima svoje favorite, zato i je zanimljivo :kokicarenje:
da. Baš to... Uvijek se može naći netko kome Kum nije baš tako odličan film. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Roman Polanski

Post by chatterer » 18 Sep 2010, 23:00

i opet sam ja taj :lol:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Roman Polanski

Post by john_constantine » 18 Sep 2010, 23:02

chatterer wrote:i opet sam ja taj :lol:
Svi zaslužuju oprost i drugu priliku. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by DrugsBunny » 19 Sep 2010, 03:20

remike2 wrote:Rosemary's Baby i Chinatown koji su njegovi daleko najbolji filmovi.
Jedan Fearless Vampire Killers mi je miljama daleko od Rosemary's Baby (iako mi ni on nije uopće niš specijalno).
Al dobro, svi već znaju kako ja ne podnosim taj film.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Roman Polanski

Post by Andrej » 19 Sep 2010, 04:07

Od dotičnog gospodina su mi legli samo "Chinatown" i "The Pianist".
Što se tiče njega kao čoveka. Bahh, to me baš i ne interesuje.

Većina ruskih proznih klasičara - pijandure, opiumski zavisnici, pedofili.
Richard Wagner - pripadnik zelenaške organizacije, kriminalnih klanova širom Evrope, dvostruki ubica i pisac knjige pod naslovom - "Pogubni uticaj Jevreja na evropsku muziku"(jedan od razloga Hitlerove opsednutosti njime).
William Shakespeare - malo reći - ludak, čovek koji je iz besa što nije dobio donacije od kraljevske porodice - zapalio pozorište(dok je publika bila u njemu :lol: )
Wolfgang Amadeus Mozart - prebio više od 4 stanodavca(dokazano 3 :lol: ).
Miguel de Cervantes Saavedra - profesionalni vojnik i ludi pustolov(hvalio se da ima u kolekciji par Maorskih glava)
itd..itd...
Nihovo ponašanje - sramno
Dela - neprocenjivo
We're all mad here...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by filmofil » 19 Sep 2010, 04:25

tako je, svaki umjetnik ima žicu ludosti u glavi, svaki ju ispoljava na svoj način, ali ograničen je onaj koji ne cijeni dobru umjetnost samo zbog pomaknutog umjetnika
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Roman Polanski

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 05:04

filmophil wrote:tako je, svaki umjetnik ima žicu ludosti u glavi, svaki ju ispoljava na svoj način, ali ograničen je onaj koji ne cijeni dobru umjetnost samo zbog pomaknutog umjetnika
Ne, ograničen je onaj koji tvrdi za nekoga da je ograničen, pogotovo tim bezobraznim tonom. Onaj ko ne razdvaja umjetnika od djela je samo osoba drukčijeg stava o tome. Meni će to uvik bit jedna cjelina, ali to ne znači da ne cijenim svako djelo, samo smatran da je jako bitno znat i okolnosti u kojima je to djelo i nastalo, kako u društvu, tako i u samom autorovom umu.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by Asfodel » 19 Sep 2010, 12:06

Andrej, lijep post s poantom :supz:
(još kad ne bismo samo spominjali umjetnike u sferi pomaknutosti, nego i znanstvenike, gdje bi nam bio kraj :lol: ) ...u svakom slučaju izvanserijska genijalnost na jednom polju povlači nedostatak na drugom.
filmophil wrote:tako je, svaki umjetnik ima žicu ludosti u glavi, svaki ju ispoljava na svoj način, ali ograničen je onaj koji ne cijeni dobru umjetnost samo zbog pomaknutog umjetnika
Slažem se sa smislom posta, no izbacila bih ograničenost kao termin. Ima humanijih objašnjenja. :mrgreen: Recimo da su zakinuti u uživanju određenih stvari.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Roman Polanski

Post by callac » 19 Sep 2010, 12:07

Također imam dosta problema razgraničiti lik od djela pa sam se tako u mnogobrojne umjetnike (glumce,redatelj,pisce etc) razočarala i više ih ne gledam istim očima. O Polanskom nemam neko specijalno mišljenje tako da se u tu raspravu neću upletati!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Roman Polanski

Post by Andrej » 19 Sep 2010, 14:53

Mislim da je filmofil imao nameru da kaže da ne treba delu prilaziti sa predubeđenjem.
Ne postoji pisac, muzičar ili slikar koga volim, a da ne znam njegovu životnu priču i ono što je najbitnije, na kom je buretu baruta sedeo pa je imao želju i potrebu da se izrazi.
Nijedna umetnost se ne može kompletno shvatiti(slikarstvo i poezija pogotovu), bez uvoda u stvarnom životu.
Treba samo prihvatiti da je čovek Yin & Yang, i da u crnim ljudima i dalje postoji ona mala bela tačka.
We're all mad here...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Roman Polanski

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 15:22

Asfodel wrote: Recimo da su zakinuti u uživanju određenih stvari.


A ja ti opet kažen da to nema veze s tim, dapače, bez poznavanja autora, zakinut je onaj koji o njemu nema pojma ili kojemu je svejedno ko je i šta je taj autor.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by Asfodel » 19 Sep 2010, 15:27

Ghostface wrote:
Asfodel wrote: Recimo da su zakinuti u uživanju određenih stvari.


A ja ti opet kažen da to nema veze s tim, dapače, bez poznavanja autora, zakinut je onaj koji o njemu nema pojma ili kojemu je svejedno ko je i šta je taj autor.
Svojevoljno zakinuti za uživanje nekih vrsta umjetnosti, da pojasnim.
U praksi: netko odabere da neće gledati filmove Romana Polanskog, jer mu se lik gadi.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Roman Polanski

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 15:29

Asfodel wrote:
Ghostface wrote:
Asfodel wrote: Recimo da su zakinuti u uživanju određenih stvari.


A ja ti opet kažen da to nema veze s tim, dapače, bez poznavanja autora, zakinut je onaj koji o njemu nema pojma ili kojemu je svejedno ko je i šta je taj autor.
Svojevoljno zakinuti za uživanje nekih vrsta umjetnosti, da pojasnim.
U praksi: netko odabere da neće gledati filmove Romana Polanskog, jer mu se lik gadi.


E to je već druga stvar, ja govorin o gledanju istih sa svješću da je lik konkretno ljigavi gad. Otvara ti čak i novu dimenziju promatranja njegovih filmova.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Roman Polanski

Post by filmofil » 19 Sep 2010, 15:32

ghost, reci ti šta oćeš, ali takvi ljudi meni jesu ograničeni...netko ko odbija nešto zbog predrasuda prema autoru je budala po mojoj definiciji...dakle, ja odbijam pogledat film jeepers creepers jer je redatelj bio u zatvoru (ovo mi je prvo palo na pamet), za to moraš bit ograničen i gotovo
This is the Zodiac speaking.

Post Reply