Imdb

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Re: Imdb

Post by dr mladjo » 22 Jul 2010, 09:19

Andrej wrote:Čovek je postavio konkretno pitanje, ja sam mu konkretno odgovorio da se apsolutno ne slažem sa ocenama većine filmova i imam dobar razlog za to. Ako si ikada glasao na IMDB, primetio si grafikon, tj. statistiku - koliko je korisnika ocenilo film sa i sa kojom ocenom. Onda imaš situaciju - (30% ocena 1), (68% ocena 10) i (2% ostale).
orposti ali ovo je rijetkost.ima se ali se radi ali se radi o mizernoj brojci,u usporedbi sa cjelokupnim filmovima u bazi.a i kad se dogodi u pitanju je neki noviji film oko kojeg se lome koplja(sad mi napamet padaju twilight filmovi ali eto i tamo su glasovi raspoređeni po sredini http://www.imdb.com/title/tt1099212/rat ... 04/ratings


Andrej wrote: Tako da mi se dešavalo da odgledam film koji je stvarno kvalitetan, želim da mu dam ocenu 8, a na kraju mu dam ocenu 10, jer se gomila klinaca ulogovalo i iz obesti lupilo 1, a film nisu ni odgledali.
time nisi ništa pomogao več bio učinio još goru stvar nego oni.ljudi ne zaboravite nisu vaši glasovi uklesani,možete ih promjeniti iste sekunde.to što mu je netko sad dao 1 ne znači da to kasnije neče promjenit na veču,normalniju ocjenu.
Andrej wrote: Glasanje i ocene na IMDB su postali uzaludna trka između obesnih spoilera i onih koji pokušavaju sa desetkom podići prosek ocene da nekoga ista ne bi odvratila od gledanja filma.
.jer da stvano ti klinci imaju takav otjecaj imdb 250 si be sastojao od 250 filmova nastalih u zadnjih 10 godina i bili bi samo u pitanju akcije,horror,komedije,...a to nije tako..istina njihov board jest pun običnih idiota ali ima i tamo ljudi koji vole rasprave.sve vam ovisi također i o samom filmu.nije ista ekipa na transformers 2 i casablanca ..

ja ne obraćam pažnju na te ocjene, uvijek prvo što pogledam je plot summary i ako mi se svidi stavim film na download listu...al isto tako, kad neki mainstream film u prvom tjednu prikazivanja dođe u top 10 to mi samo govori da je film stvarno dobar i onda se naložim da ga gledam, ionako se s vremenom takvi instant hype filmovi srozaju
pa i na rottenu ocjene mogu bit 100%(inception) pa na kraju dođu neku normalniju vrijednost.pa sjetit se samo od stotina i stotina filmova koje su ove godine napravljeni,koliko ih se uopče pojavilo na bilo kojoj poziciji na listi..trenutno ih je 4(ts3,inc,how to train your dragon te kick ass).prva 2 će ostat,ostala 2 će ispast nakon određenog vremena..
Da nije tako ne bi pričali o njemu. Uostalom, koji god film da upišeš skoro uvek prvo on izleti.
imdb je s razlogom tu.najlakše se dobiju informacije opčenito o filmu(ako nas ne tiču ocjene).na koliko ćeš još sajtova nači informacije tko je sve radio na filmu,gdje je sve snimano,buđet,...
Poenta je u tome da ocene na njemu apsolutno nisu relevantne jer si da pretpostavim od tih 850 filmova,
makar par ocenio sa 10 ili 9, a onda se neka budala nakači i iz čiste pakosti lupi 1.
uvijek će se nači takvih.
Ti možda ne gledaš ocene, ali mnogo ljudi to radi i odustaje od gledanja.
ah dosta ljudi je glupo.ne možemo svima pomoč

Zato i postoje sajtovi kao što je ovaj. Ljubitelji horora o hororu. Kad kažeš da je neki film dobar ili loš, makar mogu da čujem od tebe zašto tako misliš.
naravno da će specijaliziran forum uvijek bit bolji i kvalitetniji izvor informacija za određeni žanr,ali zar zbog toga onda moramo imati 10 foruma koje posječujemo za svaki žanr posebno..




eto od 2009 na listi
75. 8.3 Inglourious Basterds (2009)
84. 8.3 Up (2009)
108. 8.3 Avatar (2009)
124. 8.2 District 9 (2009)
167. 8.1 Star Trek (2009)
173. 8.1 The Secret in Their Eyes (2009)
polako će i oni padat..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Imdb

Post by Info » 22 Jul 2010, 10:53

Ma taj imdb je katastrofa što se tiče top 250. Dobar je preglednik, ali samo nekakvi fanovi i hejteri glasaju.
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Imdb

Post by Boby » 22 Jul 2010, 11:15

Nije da sada opravdavam Toy Story, Inception ili Dark Knighta ali čini se da mnogi ljudi imaju mentalni sklop postavljen tako da ako je nešto novo automatski ne pripada na top 250. Snimali su se dobri filmovi prije 80 godina a snimaju se i sada te bismo ne tome trebali biti zahvalni a ne jadikovati kada jedan novi film dobro kotira na listi.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Imdb

Post by DrugsBunny » 22 Jul 2010, 11:25

Ne želim ulaziti u dublje rasprave, ali samo da se zna da potpuno stojim iza Inglorious Basterdsa i mjesta na kojem se film nalazi.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Imdb

Post by chatterer » 22 Jul 2010, 13:56

valja kao prvo prihvatiti činjenicu da ne postoji jedan čovjek koji može reći da je imdb 250 lista jednaka njegovoj listi. Sto ljudi, sto čudi, da svi isto razmišljamo onda bi postojali samo slični filmovi a ovako imamo svega i svačega. Jednostavna činjenica koju većina brzo zaboravi kada vidi neki film visoko na listi a da nije određenoj osobi po ukusu :kokicarenje:

Zatim, kad pogledamo druge slične stranice, uočit ćemo da se manje-više isti filmovi nalaze pri vrhu svi lista a to može samo značiti da najviše ljudi voli te filmove i to opet ne mora značiti da će se nama svidjeti ali puno je veća šansa da ćemo zavoljeti film sa prosječnom ocjenom 8/10 nego onaj 5/10.

Recimo, i ja osobno sam se nemali put iznenadio kada sam vidio neki film sa recimo ocjenom 4.8/10 a za koji smatram da zaslužuje 8/10. Ali to je tako i uvijek će i biti.

IMDb najviše cijenim od sličnih stranica iz razloga što sam sve podatke koji su me interesirali vezano za neki film, uglavnom našao na toj stranici, već mi je postalo normalno da prvo tamo tražim a onda otvaram druge stranice ako me zanimaju dodatna mišljenja

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Re: Imdb

Post by dr mladjo » 22 Jul 2010, 14:50

žanrovski filmovi su uvijek podcjenjeni.npr horrori i akciči će ti uvijek imat slabije ocjene na večini takvih sajtova(imdb,rotten,meta).da ne govorimo o trashovskim filmovima..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Imdb

Post by Andrej » 22 Jul 2010, 16:13

dr mladjo wrote:žanrovski filmovi su uvijek podcjenjeni.npr horrori i akciči će ti uvijek imat slabije ocjene na večini takvih sajtova(imdb,rotten,meta).da ne govorimo o trashovskim filmovima..
Pa o tome sve vreme pričam. Horor je žanr koji je specifičan po najvernijoj publici i mene kao jednog od njih, mnogo više zanima šta imaš ti da kažeš nego neki klinac koji je slučajno naleteo na film. Zato ne gledam ocene.

A što se tiče IMDB-a, ja najiskrenije, prvo čujem za neki film npr... ovde, pa tek onda odem na IMDB da saznam nešto više o istom, koje je sve filmove reditelj snimio, glumačkoj postavi i ostalim finim stvarima.
We're all mad here...

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Imdb

Post by chatterer » 23 Nov 2010, 18:17

sad kad sam se navikao na izgled, moram reći da je puno bolje nego prije

a i ovo sa plot keywords pa izbacivanje vezanih filmova je zakon (ghosts, one man army, space i slično)

jedino što me smeta su ti prevedeni naslovi, to isto nije loše ali bolje da primarno pišu originalni naslovi filmova

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Imdb

Post by Asfodel » 23 Nov 2010, 18:46

Ja se nisam baš do kraja naviknula.

I da, smetaju mi naslovi što nisu kako spada, zna biti debilnih :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Imdb

Post by DrugsBunny » 23 Nov 2010, 18:48

Vrati na staro, imaš u opcijama.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Imdb

Post by Asfodel » 23 Nov 2010, 18:50

:jawbreaker: idem vidjet!
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Imdb

Post by remike2 » 23 Nov 2010, 18:51

Asfodel wrote:Ja se nisam baš do kraja naviknula.

I da, smetaju mi naslovi što nisu kako spada, zna biti debilnih :lol:
Također.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Imdb

Post by filmofil » 23 Nov 2010, 18:58

ja sam si vratio na staro sučelje, ovo novo koje su stavili je sranje...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Imdb

Post by Asfodel » 23 Nov 2010, 19:01

Evo, sad je odlično :mrgreen:

Drugs, hvala ti ko bratu
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Imdb

Post by chatterer » 23 Nov 2010, 19:12

da, i ja zahvaljujem, još sam si nešto podesio uz to 8)

Post Reply