Kolekcionari u nama

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 11 Jan 2007, 17:50

moj je jtav da je film film, bez obzira na pakiranje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 11 Jan 2007, 18:04

Djuro19 wrote:moj je jtav da je film film, bez obzira na pakiranje
To je istina...film je film, bez obzira na pakiranje, ali neki filmovi zaslužuju da ih se posjeduje u njima dostojnim izdanjima, a ne nekim prženim CD-ovima i DVD-ovima u nekoj papirnatoj kutiji poput nekog bezveznog smeća...

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 11 Jan 2007, 18:16

Dragonrage wrote:
Djuro19 wrote:moj je jtav da je film film, bez obzira na pakiranje
To je istina...film je film, bez obzira na pakiranje, ali neki filmovi zaslužuju da ih se posjeduje u njima dostojnim izdanjima, a ne nekim prženim CD-ovima i DVD-ovima u nekoj papirnatoj kutiji poput nekog bezveznog smeća...
tako je, neke stvari su must have origigi.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 11 Jan 2007, 18:38

Svatko ima svoj hobi...evo ja na primjer kolekcioniram maske i već imam od Michael Myersa,koštalo me 60 $,ali jebiga ako me to interesira (inače to je original maska),zašto ne?Od Jasona,Screama,Freedya,Philipa je lagano nabaviti njihove maske!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 Jan 2007, 19:35

jigsaw wrote:Svatko ima svoj hobi...evo ja na primjer kolekcioniram maske i već imam od Michael Myersa,koštalo me 60 $,ali jebiga ako me to interesira (inače to je original maska),zašto ne?
Što ti tu znači original? :lol: Btw kad smo oko originalnih maski, slušao sam komentar od Tommy Lee Wallacea koji je recimo smislio tu masku (edit od shatnerovog cpt. kirka) i kaže da je Debra Hill imala 4 od sve zajedno cca 6 originalnih maski, ali da su najvjerojatnije se raspale od starosti do sada.

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 11 Jan 2007, 20:18

horrorfan wrote:jbga biti kolekcionar je skup sport...ja ne skupljam nista posebno jel se nema para ....pogotovo kad ides u srednju skolu i moras se izgladnjivat 2 mjeseca da bi si sam samcat kupio collectors edition...a mos i pitata strace jedanput ti daju pa i drugi put a treci vise ne...
ja ne idem vise u skolu pa se moram odricati nekih stvari da si priustim neke ploce, cijene onoga sto ja kupujem se krecu od 100$ pa na vise ... jednom sam naletio na singlicu od nrvane za fakingjebenih 2000$!!!! istina da je raritet, numerirana i ogranicena na 1000 primjeraka ali 2000$!!! najvise sto sam dao je 260$ + 35$ za postarinu

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 11 Jan 2007, 21:01

U Beogradu sam ostavio oko 400 ploca, ukljucujuci sve od The Police (svi 7" singlovi takodje) i Queen, i jos ponesto. Tamo je jos i ko zna koliko stripova.

Van toga, skupljam filmove. "Moji" zanrovi su western, akcija, horror, i pomalo od ostalog. Imam oko 300 DVDa, i reziseri koje cenim zastupljeni su "lepim" izdanjima (Horror moze da vam posvedoci). Ukupno imam oko 1500 naslova u arhivu, po poslednjem cenzusu. Nije mi zao dati 10-15 eura za dobar film u dobrom izdanju. Uporedite sa muzikom, cetiri jebivetra provedu pet dana u studiju, izbace 10 pesama na disk i naplate ti 18-20 eura. Ovde, John Ford okupi Johna Waynea, Henrya Fondu, Victora McLaglena, Shirley Temple, Pedra Armendariza, Warda Bonda, boga i oca profesionalnih kamermana, ton majstora, montazera, scenarista, pruzi ti dva sata audiovizuelnog dozivljaja, i to te kosta 8 dolara. Ako ne mozes opravdati taj trosak...tja. :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Jan 2007, 21:06

je, da, iako ne skupljam baš knjige, imam čak i veliku kolekciju knjiga od pokojnog djeda, hrpa ratnih filmova, par ljubića, edgar alan poe (meni najbolja knjiga koju sam deset puta čitao), naši klasici, sva djela augusta šenoe, ovi za kioska, sherlock holmes priče, neke koje sam dobio u nagradnoj igri i Tajni dnevnik adriana molea. :lol:

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 11 Jan 2007, 21:24

jigsaw wrote:Svatko ima svoj hobi...evo ja na primjer kolekcioniram maske i već imam od Michael Myersa,koštalo me 60 $,ali jebiga ako me to interesira (inače to je original maska),zašto ne?Od Jasona,Screama,Freedya,Philipa je lagano nabaviti njihove maske!
meni bi trebala jasonova maska.
a što se tiče ploča imam ih ja tonu. od beatlesa, rolingstonsa, policea.....
imam čak ploču tj. soundtrack od filam groznica subotnje večeri
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Jan 2007, 21:37

pa kupi bilo koju masku za hokejaše. :lol: :lol:

E da, čak skupljam i puzzle u posljednje vrijeme. Ako zanemarimo ove stare dječje, imam zasada ova tri velika. Jedan je pet puta složen, drugim se mučim mjesec dana (olimpija sa bogovima, pa je kompleksno, ne znam gdje što ide) i onda ova treća još teža. + posebna podloga za slagalice. :wink:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 Jan 2007, 22:43

Mairosu wrote:Imam oko 300 DVDa, i reziseri koje cenim zastupljeni su "lepim" izdanjima (Horror moze da vam posvedoci).
Je, čovjek ima reprezentativnu kolekciju, sve do jednog Collectors i Special editioni. Najbolja kolekcija koju sam kod nekoga vidio uživo...
Last edited by HorrorHR on 11 Jan 2007, 23:25, edited 1 time in total.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Jan 2007, 23:07

HorrorHR wrote:
Mairosu wrote:Imam oko 300 DVDa, i reziseri koje cenim zastupljeni su "lepim" izdanjima (Horror moze da vam posvedoci).
Je, čovjek ima reprezentativnu kolekciju, sve do jednog Collectors i Special editioni. Najbolja kolekcija koju sam kod nekoga vidio uživo...
Kad smo kod kolekcije, imam poznanika u Trsu (neću reći baš prijatelja, al smo dovoljno dobri da bi posuđivao filmove) koji ima kolekciju od preko 1000 originala i to sve horrora. Istina, dosta toga je na vhs-u i puno je tu hammer stvari, crno-bijelih i talijanske b produkcije, al to je za ne vjerovati. Čovjek je upoznao Argenta i Fulcija (prije smrti), vlastoručno izradio modele Pinheada, Freddyja... Vjerujem da bi par posjetioca ovog foruma svršilo kad bi ušlo u tu sobu. Imao je 5-6 godina prednosti, stići ću ga ja, makar po kvantiteti.
:lol: :lol:
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Jan 2007, 23:32

Ja skupljam uglavnom probrane filmove (90% su horrori) te i ostale žanrove (Fantazy, Sf, vesterni, povijesni i pokoji akcioni i komedija), a bogme ima ih od orginalnih (samo oni filmovi koji su mi bili posebni u srcu) do VCD, DviX, VHS-a...
Skupljam figure (za sada sam uspio samo Queen Alien nabaviti, a na meti mi je Ash)
Od stripova ima ih sigurno 3000, Dylan Dog, Zagor, Alan Ford, Mister No, pogotovo Conan (sve o njemu)...
Već sam jedan odmar napunio svime i svačime, a ovih dana moram kupiti još jedan za nove stvari... :roll:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Jan 2007, 09:19

Mairosu wrote:U Beogradu sam ostavio oko 400 ploca, ukljucujuci sve od The Police (svi 7" singlovi takodje) i Queen, i jos ponesto. Tamo je jos i ko zna koliko stripova.

Van toga, skupljam filmove. "Moji" zanrovi su western, akcija, horror, i pomalo od ostalog. Imam oko 300 DVDa, i reziseri koje cenim zastupljeni su "lepim" izdanjima (Horror moze da vam posvedoci). Ukupno imam oko 1500 naslova u arhivu, po poslednjem cenzusu. Nije mi zao dati 10-15 eura za dobar film u dobrom izdanju. Uporedite sa muzikom, cetiri jebivetra provedu pet dana u studiju, izbace 10 pesama na disk i naplate ti 18-20 eura. Ovde, John Ford okupi Johna Waynea, Henrya Fondu, Victora McLaglena, Shirley Temple, Pedra Armendariza, Warda Bonda, boga i oca profesionalnih kamermana, ton majstora, montazera, scenarista, pruzi ti dva sata audiovizuelnog dozivljaja, i to te kosta 8 dolara. Ako ne mozes opravdati taj trosak...tja. :D
Je bome...ovo si baš lijepo rekao :wink: :) :) I to vrijedi za svaki bolji film

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Jan 2007, 09:23

HorrorHR wrote:
Mairosu wrote:Imam oko 300 DVDa, i reziseri koje cenim zastupljeni su "lepim" izdanjima (Horror moze da vam posvedoci).
Je, čovjek ima reprezentativnu kolekciju, sve do jednog Collectors i Special editioni. Najbolja kolekcija koju sam kod nekoga vidio uživo...
Ajd Mariosu šibni jednu sliku na forum... :wink: :D :D

Post Reply