Kolekcionari u nama

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Jan 2007, 13:02

Aj', kad vec trazite, evo slika nekih mojih omiljenih diskova...

Image

Image

Pod devizom, "epski film, epski DVD"...The Ten Commandments je SCE na tri diska, uz originalni film iz 20 i neke kao bonus na trecem. Gladiator je isto SCE, extended verzija, bog i otac extrasa, audio komentari, i cuvena obrisana scena u kojoj se Crowe bije sa nosorogom u areni. Ben-Hur pak...cetiri diska, film na dva, extrasi na jednom + Ben Hur : The Tale of the Christ iz 20 i neke kao ekstra bonus, plus reprodukcija originalne brosure koja se delila na premijeri.

Image

Das Boot, Columbia Classics edition. Postoji jos filmova u ovoj ediciji (Easy Rider, Taxi Driver, Close Encounters of the Third Kind, Lawrence of Arabia itd.), ali me je ovaj privukao jer je za sada jedino mesto gde mozes imati CEO Das Boot u originalnom miniseries formatu. Oni stillovi i promo fotosi tesko da skode. :D

Image

Bruce Lee 25th anniversary commemorative boxset (Hong Kong Legends). Svi filmovi (bez Enter the Dragon, koji imam kao i Dragonrage isti), svi sa odlicnim audio komentarima eksperta Beya Logana, hardcover knjizica na masnom papiru. Imam inace jedno 10tak HKL izdanja, i sva su redom odlicna. Ako jurite HK film, nema boljeg od HKLa.

Image

Escape from NY SE R1...R2 je mnogo tunjav u odnosu na ovo. Extrasi su izmedju ostalog i "izgubljena" scena alternativnog pocetka (Snake i ekipa pljackaju banku), i onaj Snake Plissken Chronicles strip sto se da videti iz slike.

Image

The Magnificent Seven, Warnerov "ultimate edition". K'o sto vidite. Imam i Terminatora u ovom formatu.

Image

Ceo Stanley Kubrick na jednom mestu. Dobro, izuzev onih kratkih filmova koje imam na DivXu, i Fear and Desire koji navodno postoji kao bootleg, ali ga ne mos' naci pa da ga jebes.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Jan 2007, 13:06

Image

Once Upon a Time in the West SCE R2 digipak...R1 nije ovako lep. Dobar komentar, sa puno ucesnika, izmedju ostalih John Milius i John Carpenter, kao i spaghetti expert Sir Christopher Frayling.

Image

The Untouchables, R2 SE. Opet, jednom i mi da zajebemo R1...izvalite fenomenalnu knjizicu u formi starinske novine.

Za kraj, evo kako to sve izgleda ukupno...ostavih namerno malo vecu rezoluciju da bi ste mogli da se igrate "guess the disc". :D

Kliknuti ovde.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 12 Jan 2007, 13:37

Mairosu wrote:Aj', kad vec trazite, evo slika nekih mojih omiljenih diskova...


Image

Bruce Lee 25th anniversary commemorative boxset (Hong Kong Legends).
Jel, a nisi cuo da je izasla i 30th anniversary verzija? ;)
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Jan 2007, 14:02

Hah, paz stvarno...:D Jesam idiot cesto puta.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Jan 2007, 15:58

sva sreca da mene nije uhvatila bolest kolekcionarstva :D hehe :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Jan 2007, 16:01

Mairosu wrote:The Untouchables, R2 SE. Opet, jednom i mi da zajebemo R1...izvalite fenomenalnu knjizicu u formi starinske novine.
Ovo mi se jebeno sviđa, jedna od boljih fora u ovakvim izdanjima.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Jan 2007, 16:03

imam samo 29 origigi dvda :oops: :cry:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Jan 2007, 16:09

Aryx wrote:imam samo 29 origigi dvda :oops: :cry:
Takav si zaljubljenik u DVD format, a samo 29 originala. Čudno 8)

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Jan 2007, 16:15

Previse para :) , vecinom skidam dvde s neta ili se trejdam - isplativije , samo filmove koji su mi u top 20 narucujem preko neta 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Jan 2007, 16:16

Aryx wrote:Previse para :) , vecinom skidam dvde s neta ili se trejdam - isplativije , samo filmove koji su mi u top 20 narucujem preko neta 8)
Vjeruj mi znam. Ja sam tolko para potrošio na original DVDe (samo horror btw), a sada uz net originale kupujem samo kad putujem.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 Jan 2007, 16:25

je da, zaboravio sam spomenuti i hrpu časopisa :klik (prestao kupovati), Drvo znanja (isto tako), Hacker (dok ga nisu ukinuli), sve brojeve Total filma, Pc play, staro i novo, desetak broja gameplay, Bug, i pola toga je u podrumu. Svake godine maknem jednu godinu brojeva.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 14 Jan 2007, 16:41

john_constantine wrote:je da, zaboravio sam spomenuti i hrpu časopisa :klik (prestao kupovati), Drvo znanja (isto tako), Hacker (dok ga nisu ukinuli), sve brojeve Total filma, Pc play, staro i novo, desetak broja gameplay, Bug, i pola toga je u podrumu. Svake godine maknem jednu godinu brojeva.
Kada? S kojim brojem? Ja sam neko vrijeme ga kupovao od 8 raz do 2. srednje.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 Jan 2007, 16:48

Već dugo. Provjeriti ću koji je bio zadnji broj. Većinom je kriv onaj Lauš, kako pričaju. Mnoge su odbile njegove recenzije, naročito ona za warcraft 3, pa su prestali kupovati... :(

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 16 Jan 2007, 10:39

@ Mariosu E stari svršio sam na ovo hehehe :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Gladijatora, Ben-Hura, The Magnificent Seven i Once Upon a Time in the West imam i ja ...gotovo identična. Ben-Hur i Sedmorica su malo drugačije pakovanje, ali sve nabrojano je tu.
A ovo ostalo....
Bruce Lee 30th anniversary commemorative boxset, Escape from NY SE, Das Boot i The Untouchables mi izgleda fenomenalno...to bi si čak mogao i naručiti izvana jer kod nas nema ni jednog Bruce Lee-a osim Enter the Dragon, a Escape je izašao vanila disk na kioscima u onoj tankoj kutijici...bez veze, a Das Boot i The Untouchables normalno u dućanima, ali bez ikakvih dodataka...samo film

Inače...imama sve brojeve časopisa Hollywood, ako što sam već jednom rekao, kao i sve brojeve domaćeg izdanja Total Filma....kupovao sam i Klik neko vrijeme, ali sam prestao ,tako da sada u biti ne kupujem ni jedan časopis.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 16 Jan 2007, 11:44

sto se tice hackera..ja sam ga isto kupovo i njie lausš piso recenziju za warcraft,nego onaj rukavina a i odavno nisam to kupio(zadnji br. u 2004)pa ne znam zas su se raspali

Post Reply