Kolekcionari u nama

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 10 Jan 2007, 22:43

Djuro19 wrote:nevidim koja je takva posebnost u collectors editionima. film je film. a sve te dodatke se lako skine s neta.
što se tiče kemijske imao sam jednu sličnu u osnovnoj samo što je tekućina bia crvane, mislim
ako ces tako gledati zasto uopce kupiti dvd? i film mozes skinuti s neta isto kao i dodatke ... sto se tice izjave 'film je film' u jednu ruku si u pravu a opet i nisi, ja recimo ne kupujem origig dvd-e ali shvacam ljude koji kompletiraju kolekciju, ja skupljam punk vinile i obuzme me euforija kad kupim nesto sto se tesko nadje pa isto tako meni mozes reci 'zasto kupovat ploce, skini mp3 s neta pa slusaj' ali uopce nije samo stvar u tome ako na to gledas kao na hobi

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Jan 2007, 22:48

Djuro19 wrote:nevidim koja je takva posebnost u collectors editionima. film je film. a sve te dodatke se lako skine s neta.
što se tiče kemijske imao sam jednu sličnu u osnovnoj samo što je tekućina bia crvane, mislim
zato da se možeš poslije preseravati time. :finga:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 10 Jan 2007, 22:53

dark_driving wrote:shvacam ljude koji kompletiraju kolekciju, ja skupljam punk vinile i obuzme me euforija kad kupim nesto sto se tesko nadje pa isto tako meni mozes reci 'zasto kupovat ploce, skini mp3 s neta pa slusaj' ali uopce nije samo stvar u tome ako na to gledas kao na hobi
Kolekcionarstvo je bolest na koju nisam ni ja imun, znam točno koji je to feeling :D

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 10 Jan 2007, 23:01

kao droga, kad naletim na nesto sto me jako zanima na ebay-u a nemam love odmah mi kroz glavu proleti popis stvari koje mogu prodati da dodjem do neke love na brzinu, nedavno sam naletio na prastaru 7'' singlicu od nomeansno 'ss social service/look, here comes the wormies' izdanu u 500 primjeraka i nisam imao love da ju kupim, doslo mi je da placem ... ali ovo postaje previse offtopic pa cu sad prestat s komentarima ... samo jos ovo, nije stvar u preseravanju kao sto je constantine napisao jer se nemam kome preseravati, zena mi stalno kenaj zbog toga a frendovi downloadaju mp3ce i misle da sam glup sto trosim toliku lovu, to je hobi i gotovo, ili te to zanima ili ne

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 10 Jan 2007, 23:05

Čovječe, ja skupljam svašta, dobro da toliko ne brijem na original dvd-e jer bi poludio.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 10 Jan 2007, 23:36

Podijelih temu, maknuo sma od Reanimatora u ovaj topic.

Hm svatko od nas nešto skuplja. Ja sam u prvim stadijima online shoppinga (1999-2002) ekstremno brijao na original horror DVDe, od loših izdanja samo za pogledati do collectors i limited stvari. Dobro da sam prestao brijati samo na originale jer bi morao rasprodati bubrege

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Jan 2007, 01:19

Ja brijem na originalne muzičke cd-e (preko 200), hladno oružje (preko 30 komada), horor filmove (gomila, sva sreća samo 20-tak od njih su originali) i svakojake druge stvari (Spawn figure, npr).
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 11 Jan 2007, 01:34

Čitam i skupljam stripove već 12 god. u srednjoj sam počeo s DVDima ( uglavnom Box Setovima i Collectors Editionima, jbg kad već kupujem želim nabavit najbolje moguće izdanje filma koji mi je zakon i kojeg želim imati ). Kupim tu i tamo koju knjigu i CD. Ne smatram se baš žestokim kolekcionarom, daleko od toga, nemam neku veliku kolekciju ( jedva 1200 raznih stripova, 40ak orig DVDa) uglavnom zbog nestašice para :lol: :lol:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Jan 2007, 09:30

Isto sam kolekcionar. Stripovi i filmovi (bilo koje kategorije, divix, dvd, vhs, originali, za kioska). Cijeli ormar mi je pun njih tako da mi ponestaje mjesta. :lol:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 11 Jan 2007, 09:43

dark_driving wrote: samo jos ovo, nije stvar u preseravanju kao sto je constantine napisao jer se nemam kome preseravati, zena mi stalno kenaj zbog toga a frendovi downloadaju mp3ce i misle da sam glup sto trosim toliku lovu, to je hobi i gotovo, ili te to zanima ili ne
Sa ovime se totalno slažem....

Kao što mnogi znaju, ja sam kolekcionar filmova, i u obzir dolaze isključivo originali....no hvala Bogu to me za sada još uvijek nije koštalo tako mnogo da bih poludio zbog nedostatka love ili tak nekaj...kad ima, kupim ono kaj me zanima, kad nema...čekam slj. plaču i molim se da toga što mene zanima ne nestane u među vremenu hehehe.
Stvar je kod toga, što ja osobno ako želim imati neki film u kolekciji onda ga želim imati kak se spada...dakle najbolje moguće izdanje, jer sam film ko film mogu pogledati na bilo kojem mediju, divix, VHs...nije važno, iako mi ni to nije preveliki gušt, ali za kolekciju u obzir dolaze isključivo oriđiđi izdanja...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Jan 2007, 09:47

ma to sam se ionako samo šalio, nisam mislio ništa loše. Pa svatko ima svoj hobi, i kolekcionarstvo. Ja skupljam stripove i tako će ostati dok budu izlazili, a poslije ću to dati svojoj djeci ako budem imao. :wink: Samo je najveći problem kamo to smjestiti, he.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 11 Jan 2007, 15:24

Tak treba sakupljam,filmove(sve i svašta(osim drama)u zadnje vrijeme sve više originale),stripove(Lazarus Ledd,Dylan Dog,Alan Ford,Army of Darkness,Matrix,Punisher,Sin City..i još mnogo toga..),metke(malo bolesno kažu..razni kalibri na polici),Warhammer(ali polako sam stao sa tim...kaj imam-imam to je to)....i naravno moram posebno spomenut razne "pizdarije" vezana za Evil Dead koje skupljam...ah veliki fan... :lol:

Tak da kad bi se soba zapalila(a brzo će koliko imam kablova(za sad samo 5 produžnih je u sobi :lol: ) od silnih stripova i cd-a bi u sekundi cijela planula...ak me ne ubije dim,meci bi sigurno) :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 11 Jan 2007, 15:55

jbga biti kolekcionar je skup sport...ja ne skupljam nista posebno jel se nema para ....pogotovo kad ides u srednju skolu i moras se izgladnjivat 2 mjeseca da bi si sam samcat kupio collectors edition...a mos i pitata strace jedanput ti daju pa i drugi put a treci vise ne...

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Jan 2007, 17:15

A$H wrote:Tak treba sakupljam,filmove(sve i svašta(osim drama)u zadnje vrijeme sve više originale),stripove(Lazarus Ledd,Dylan Dog,Alan Ford,Army of Darkness,Matrix,Punisher,Sin City..i još mnogo toga..),metke(malo bolesno kažu..razni kalibri na polici),Warhammer(ali polako sam stao sa tim...kaj imam-imam to je to)....i naravno moram posebno spomenut razne "pizdarije" vezana za Evil Dead koje skupljam...ah veliki fan... :lol:

Tak da kad bi se soba zapalila(a brzo će koliko imam kablova(za sad samo 5 produžnih je u sobi :lol: ) od silnih stripova i cd-a bi u sekundi cijela planula...ak me ne ubije dim,meci bi sigurno) :lol:
Warhammer? Moj brat ima toga na stotine po kući. Gadni mali dwarfovi. :lol: :lol:
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 11 Jan 2007, 17:35

Zombiemachine wrote:
A$H wrote:Tak treba sakupljam,filmove(sve i svašta(osim drama)u zadnje vrijeme sve više originale),stripove(Lazarus Ledd,Dylan Dog,Alan Ford,Army of Darkness,Matrix,Punisher,Sin City..i još mnogo toga..),metke(malo bolesno kažu..razni kalibri na polici),Warhammer(ali polako sam stao sa tim...kaj imam-imam to je to)....i naravno moram posebno spomenut razne "pizdarije" vezana za Evil Dead koje skupljam...ah veliki fan... :lol:

Tak da kad bi se soba zapalila(a brzo će koliko imam kablova(za sad samo 5 produžnih je u sobi :lol: ) od silnih stripova i cd-a bi u sekundi cijela planula...ak me ne ubije dim,meci bi sigurno) :lol:
Warhammer? Moj brat ima toga na stotine po kući. Gadni mali dwarfovi. :lol: :lol:

Viva Empire i Vampire!!! :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply