Film danas i nekad

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Film danas i nekad

Post by filmofil » 06 Sep 2010, 00:02

da, već mi je izlizano slušat da krade tuđe stvari...neka mi netko pokaže film sličan bilo kojem tarantinovom, ne po sadržaju nego po stilu...čovjek je vjerojatno jedan od najvećih ljubitelja filmova u svijetu, nije ga nikad vukla zarada niti je padao pod ičiji utjecaj, zato će uvijek biti filmaš broj 1 za mene
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Film danas i nekad

Post by Scarface » 06 Sep 2010, 00:05

Naravno da je Tarantino faca, jer se kod njega baš osjeti ljubav prema filmu, a ne uvlačenju u debele komercijalne guzice. Ima i on svojih narcisoidnih momenata, al jebeš ga, ko nema?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Film danas i nekad

Post by Andrej » 06 Sep 2010, 02:02

Ne volim Tarantina, ali bio bi budala i lažov kad bi rekao da mi "Pulp Fiction" i "From Dusk Till Dawn" nisu među omiljenim filmovima 90'tih.
Za jednu stvar mu moram skinuti kapu i reći - "bravo majstore", a to je izvlačenje iz kante za smeće debelog i nestalog Travoltu.
Koja treba imati muda i takav potez povući, nemam reči. Ovaj mu je to debelo vratio i zajedno su napravili antologijski film(plus fenomenalni ostatak ekipe). E, da. Da ne zaboravim i "Jackie Brown" je poprilično dobar film.
Last edited by Andrej on 06 Sep 2010, 02:25, edited 1 time in total.
We're all mad here...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Film danas i nekad

Post by filmofil » 06 Sep 2010, 02:20

pa tarantino baš i nije najšarmantnija osoba pa mi je jasno kad je ljudima antipatičan, ali onaj ko se nije zabavio gledajući neki njegov film neka se slobodno upuca u glavu ili prestane gledat filmove

opus mu je užasno raznolik i za svakog se nađe nešto
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Film danas i nekad

Post by Andrej » 06 Sep 2010, 02:31

Meni je on među većim konfliktima u glavi. Kad ga vidim, povraća mi se, a opet ne mogu da mu ne priznam da je jedan o jačih u zanatu, već dugi niz godina.
Mnogo raznih režisera je napravilo vrhunska dela, ali razlika je u tome što je Tarantino začetnik nove vrste filma, a to je jako teško. Lako je ići utabanim stopama žanra. Treba izmisliti nešto novo. Tu je njegova veličina.
We're all mad here...

Post Reply